Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ΒΟΗΘΕΙΑ.... Έβαλα στο τηλέφωνο ένα παιχνίδι jar και δεν μπορώ να το διαγράψω.... Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί αλλά πέστε μου ξανά αν δε σας κάνει κόπο... Πατώντας το C μου γράφει ότι η διαγραφή του είναι αδύνατη.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΒΟΗΘΕΙΑ.... Έβαλα στο τηλέφωνο ένα παιχνίδι jar και δεν μπορώ να το διαγράψω.... Δεν ξέρω αν έχει απαντηθεί αλλά πέστε μου ξανά αν δε σας κάνει κόπο... Πατώντας το C μου γράφει ότι η διαγραφή του είναι αδύνατη.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

απο τη διαχειρηση εφαρμογων πηγες;

ειδαλλως C: ή E:\system\MIDlets\[101xxx]\ βρισκεις ποιος φακελος εχει το παιχνιδι και τον διαγραφεις. Και C: ή Ε:\system\apps\[101xxx]\ ο ιδιος φακελος, επισης τον διαγραφεις και καθαρισες(σχετικα) ;)

Link to comment
Share on other sites

απο τη διαχειρηση εφαρμογων πηγες;

ειδαλλως C: ή E:\system\MIDlets\[101xxx]\ βρισκεις ποιος φακελος εχει το παιχνιδι και τον διαγραφεις. Και C: ή Ε:\system\apps\[101xxx]\ ο ιδιος φακελος, επισης τον διαγραφεις και καθαρισες(σχετικα) ;)

 

Είναι φίλης το τηλέφωνο και θα έχω... μπελάδες. Σε ευχαριστώ πολύ, θα δοκιμάσω και θα δω αν καταφέρω τίποτε, μια και δεν το ξέρω καθόλου το τηλέφωνο και δεν ειμαι εξοικιωμένος και με smart phones καθόλου.

 

Φαντάζομαι η διαχείριση εφαρμογών είναι στο τηλέφωνο ενώ τα υπόλοιπα μέσω pc και Nokia pcsuite.....???

 

Eκείνο το "σχετικα" τι το ήθελες στο τέλος? Λες να τα κάνω χειρότερα ή να μη φεύγει το παιχνίδι με τίποτε?

Link to comment
Share on other sites

pantos mou ti dini poly otan bazo gia tampetsaria mia foto pou exo bgali apo tin kamera tote ta xromata xethoriasoun elatonete i fotinotita tis kai mikreni i analisi!!!!!:( :mad: :( :mad: :(

to exi paratirisi kanis? iparxi lisi?

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να φταίει πως η ανάλυση της οθόνης είναι πολύ μικρή 176 x 208 pixels.

Βέβαια εγώ το λέω χωρίς να έχω δει το τηλέφωνο από κοντά αλλά όσο να 'ναι δεν είναι ένα σοβαρό μειονέκτημα αυτό; Ή δεν έχει και μεγάλη διαφορά από άλλες οθόνες με καλύτερη ανάλυση;

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

Για να συνδεσω το Ν70 μεσω usb πρεπει απαραιτητως να χρησιμοποιησω pcsuite?

Δε γινεται με το obex commander?Γιατι μου λεει no device found.

Οταν συνδεω το Ν70 μεσω usb,ο υπολογιστης μου ζηταει drivers.Που θα τους βρω?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Είναι φίλης το τηλέφωνο και θα έχω... μπελάδες. Σε ευχαριστώ πολύ, θα δοκιμάσω και θα δω αν καταφέρω τίποτε, μια και δεν το ξέρω καθόλου το τηλέφωνο και δεν ειμαι εξοικιωμένος και με smart phones καθόλου.

 

Φαντάζομαι η διαχείριση εφαρμογών είναι στο τηλέφωνο ενώ τα υπόλοιπα μέσω pc και Nokia pcsuite.....???

 

Eκείνο το "σχετικα" τι το ήθελες στο τέλος? Λες να τα κάνω χειρότερα ή να μη φεύγει το παιχνίδι με τίποτε?

η διαχειρηση εφαρμογων ειναι στο φακελο εργαλεια. θα το ανοιξεις και θα δεις μεσα το παιχνιδι, θα πατησεις το C και θα το σβησεις. δε χρειαζεται να κανεις τιποτα αλλο ;)

αφου ειναι της φιλης σου και δεν εχει και ψυχωση φανταζομαι με το κινητο ως smartphone, τοτε το σχετικα δε σε πειραζει. δε με πειραζει ουτε εμενα δηλαδη...μενουν πιθανως καποια στοιχεια στο μητρωο του κινητου(log files κλπ).

Από ποιότητα τι λέει; Ακούγεται καθαρά;
εμενα μου φαινεται μια χαρα...:)
Link to comment
Share on other sites

Οταν συνδεω το Ν70 μεσω usb,ο υπολογιστης μου ζηταει drivers.Που θα τους βρω?

Οι drivers υπαρχουνε μεσα στο pc suite.Υπαρχουν ομως και στην σελιδα της nokia:http://www.europe.nokia.com/nokia/0,8764,81914,00.html

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Για να συνδεσω το Ν70 μεσω usb πρεπει απαραιτητως να χρησιμοποιησω pcsuite?

Δε γινεται με το obex commander?Γιατι μου λεει no device found.

Οταν συνδεω το Ν70 μεσω usb,ο υπολογιστης μου ζηταει drivers.Που θα τους βρω?

 

Ευχαριστω.

Εμένα πάντως το προγραμματάκι που αναφέρεις λειτουργεί κανονικότατα.Είναι και πολύ καλό μάλιστα.Το θέμα είναι αν το κινητό συνδέεται ή όχι μο τον υπολογιστή.(είχα και εγώ στο παρελθόν προβλήματα)

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειναι πολλες οι σελιδες για να ψαξω και δε ξερω ποια λεξη κλειδι να χρησιμοποιησω για να κανω αναζητηση, μπορει κανεις να μου δωσει το link (εντος του site ειναι νομιζω)

που λεει οδηγιες για το πως να ανοιξω το καπακι απο το κινητο? ολο το κινιτο εννοω :) ειναι μες την μπιχλα μεσα και θελω να το καθαρισω. merci!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart
Εμένα πάντως το προγραμματάκι που αναφέρεις λειτουργεί κανονικότατα.Είναι και πολύ καλό μάλιστα.Το θέμα είναι αν το κινητό συνδέεται ή όχι μο τον υπολογιστή.(είχα και εγώ στο παρελθόν προβλήματα)

 

 

τι εννοεις αν συνδεεται με τον υπολογιστη???Οταν βαζω το καλωδιο μαζι με το κινητο στη θυρα usb,τοτε στο tray μου πεταγεται ενα κιτρινι παραθυρακι που βλεπει το κινητο σαν συσκευη Ν70 και παει να ξεκινησει η διαδικασια της εγκαταστασης των drivers.

Ελα ομως που δε μπορω να τους ανακαλυψω μεσα στο cd και να τους επιλεξω.

Πρεπει δηλαδη ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ να βαλω pc-suite????

Ξερει καποιος να μου πει ακριβως το path μεσα απ'το cd?Αλιιως θα παω στο λινκ που ειπε ο φιλος παραπανω...

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις αν συνδεεται με τον υπολογιστη???Οταν βαζω το καλωδιο μαζι με το κινητο στη θυρα usb,τοτε στο tray μου πεταγεται ενα κιτρινι παραθυρακι που βλεπει το κινητο σαν συσκευη Ν70 και παει να ξεκινησει η διαδικασια της εγκαταστασης των drivers.

Ελα ομως που δε μπορω να τους ανακαλυψω μεσα στο cd και να τους επιλεξω.

Πρεπει δηλαδη ΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ να βαλω pc-suite????

Ξερει καποιος να μου πει ακριβως το path μεσα απ'το cd?Αλιιως θα παω στο λινκ που ειπε ο φιλος παραπανω...

Ευχαριστω

Δε ξέρω.Πάντως εμένα όταν μου λέει συνδέθηκε νόκια ν70 μετά λειτουργεί οποιοδήποτε πρόγραμμα.Δοκίμασε τους drivers απο το λινγκ που σου δώσαν και μετά βλέπεις πάλι.Εδώ είναι το φόρουμ δε χάνεται...:) Έμένα μου εμφανίστκε πρόβλημα προχθές ππυ χρειάστκε να ανοίξω τον υπολογιστή και τον αποσύνδεσα ολόκληρο.Μετά όταν τον ξανασύνδεσα(και το καλώδιο του κινητού βέβαια) δεν το έβρισκε με τίποτα τη πρώτη φορά που τον άνοιξα.Έλεγε ότι αυτή η συσκευή δεν αναγνωρίζεται Μετά τον έκλεισα ,τον ξανάνοιξα και όλα πήγαν μια χαρα.Τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν μου δουλεύει το quickoffice... Προσπάθησα με επανεγκατάσταση αλλά τπτ.. Έβαλα την κάρτα μνήμης σε 6680 και εκεί δούλευε άψογα!!

Καμιά ιδέα;;;

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν μου δουλεύει το quickoffice... Προσπάθησα με επανεγκατάσταση αλλά τπτ.. Έβαλα την κάρτα μνήμης σε 6680 και εκεί δούλευε άψογα!!

Καμιά ιδέα;;;

 

katevase alli ekdosi.. :P

Link to comment
Share on other sites

katevase alli ekdosi.. :P

Κατέβασα την επίσημη έκδοση από το site της Nokia!!:confused:

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

σήμερα πέρασα την 5.0609, δεν είδα καμία διαφορά, προς το παρόν... :worry:

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηγα εβαλα την εκδοση 5,0609,2,0,1

01-03-06

RM-84

παρατηρησα οτι το τηλ εγινε λιγο πιο αργο ειδικα οταν ανοιγει τις επαφες και τα μηνυματα

να δουμε αν θα κραταει η μπαταρια παραπανω

My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

σημερα πηγα εβαλα την εκδοση 5,0609,2,0,1

01-03-06

RM-84

παρατηρησα οτι το τηλ εγινε λιγο πιο αργο ειδικα οταν ανοιγει τις επαφες και τα μηνυματα

να δουμε αν θα κραταει η μπαταρια παραπανω

 

το ότι έγινε λίγο ποιό αργό το παρατήρησα κι εγώ αλλά έλεγα θα ήταν η ιδέα μου...

ελπίζω όντως να είναι η ιδέα μου!

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχω ενα πρόβλημα με τα mms μου (n70). Ενω μπορώ να στείλω κανονικά δεν μπορώ να λάβω mms με φώτο που ξεπερνούν τα 60-70kb!!!!!Έχω ψάξει όλες τις ρυθμίσεις έχω μιλήσει με vodafone και nokia και κανένας δε μου λέει αν φταίει η συσκευή ή το δίκτυο ή αν είναι πρόβλημα της δικιάς μου συσκευής...Έχει κανείς άλλος τέτοιο πρόβλημα;Είναι κλείδωμα του μοντέλου;Με προιγούμενη συσκευή sony-ericsson δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...