Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια ευχαριστω πολυ αλλα οταν παω να βαλω το black n silver που

υποτιθετε οτι ειναι για ν70, λεει

cannot install compatible with series60 skin support version 0.0

τι τρεχει?

σε ολα βασικα αυτο μου λεει..

 

το storm water δεν το βρηκα!

6510 kai ta miala sth dixromia! :cool:
Link to comment
Share on other sites

help παιδια! ψαχνω σε ολο το ιντερνετ και βρισκω ελαχιστους μαυτο το προβλημα

και δεν βλεπω καποια λυση.. εχει κανεις ιδεα του τι τρεχει?

6510 kai ta miala sth dixromia! :cool:
Link to comment
Share on other sites

help παιδια! ψαχνω σε ολο το ιντερνετ και βρισκω ελαχιστους μαυτο το προβλημα

και δεν βλεπω καποια λυση.. εχει κανεις ιδεα του τι τρεχει?

 

Hard reset προφανώς δοκίμασες. Μια αναβάθμιση σε Nokia Shop ίσως;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Hard reset προφανώς δοκίμασες. Μια αναβάθμιση σε Nokia Shop ίσως;

 

?!?! φιλε μου δεν νομιζω να χρειαζετε hard reset... τα αλλα themes πως μου τα

φορτωνει? δεν εχει προβλημα γενικα στα themes, εχει σε αυτα που προσπαθω να

βαλω εαν και σε αλλους δουλευουν κανονικα στο Ν70..

 

παρολαυτα δεν ειμαι διατεθημενος να κανω hard reset και να ξαναρυθμιζω απτην

αρχη και να μη λυθει και το προβλημα.. οποτε αν ξερει καποιος ποια ειναι η λυση

ή αν η λυση ειναι οντος το hard reset ας το πει.

 

ευχαριστω παρολαυτα.

6510 kai ta miala sth dixromia! :cool:
Link to comment
Share on other sites

στο τελος λεει....

"Για φαντάσου όλο αυτό τον καιρό να κράταγα το 3230 και να έπερνα τώρα το Ν80 χωρίς software... Τρέλα!!!

Πάντως το θέμα είναι πως το forum μπορεί να βοηθήσει το κοινό να πάρει τις σωστές επιλογές για τις ανάγκες του και χαίρομαι που "υπάρχω" και εγώ εδώ - λιγο πιο δίπλα στα Windows Mobiles..."

 

Μαλλον διαφημηση τον εαυτο του κανει .:confused:

 

ολοι μας βοηθαμε ο ενας τον αλλον δεν χρειαζετε να μας το πει.:wacko:

 

καλά μιλάτε σοβαρά;;;

αυτό καταλάβατε απ'το post του;

απλά θέλει να πει οτι ακόμα και τώρα αξίζει η αγορά του Ν70 αντί του Ν80...;)

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εκδοση firmware 5.0609.2.0.1 εχω λοιπον παρατηρησει οτι οταν κανω αναζητηση για συσκευες bluethooth και βρει καποια μετα αν ξαναπατησω αναζητηση δεν θα την βρει και θα την βρει με την 3η φορα αυτο ειναι προβλημα της συσκευης ή του firmware ? Επισης αυτο συμβαινει και στα bluetooth παιχνιδια δεν μπορω να βρω ποτε την αλλη συσκευη με την οποια θελω να παιξω και εχει κανει "διακομιστη" πρεπει να κανω εγω τον διακομιστη και τοτε το αλλο κινητο (6600) με βρισκει. Εχετε παρατηρισει κατι τετοιο? Τι μπορω να κανω για να το διορθωσω? Να κανω format? Μπορει να φταιει η συσκευη ή το firmware?

Καμια απαντηση!

Mobiles owned: Panasonic GD 87, Nokia 6600, Nokia N70, Glofiish X600, Nokia 5800, iPhone, iPhone 3GS, SE Xperia X10 Mini Pro, HTC Trophy, SE WT19i, Nokia Lumia 920, Microsoft Lumia 640 XL LTE, Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το πήρα κι εγώ πριν μια βδομάδα περίπου, είχε την πρώτη έκδοση λογισμικού με το γνωστό πρόβλημα στην αναπαραγωγή ραδιοφώνου, αλλά με την τελευταία αναβάθμιση διορθώθηκε η κατάσταση.

Οι φωνητικές κλήσεις δουλεύουν άψογα, μετά το restore με το sprite backup το μόνο που χρειάστηκε να εγκαταστήσω ξανά ήταν τα αρχεία java, κάτι που έχει αναφερθεί ξανά.

Κάτι σημαντικό τώρα όσον αφορά στο κάλυμμα της κάμερας με το γνωστό τρίξιμο. Το κινητό το πήρα σχεδόν σφραγισμένο και δεν έκανε καθόλου θόρυβο το κάλυμμα, μετά από 3 μέρες όμως άρχισε να τρίζει, κάτι που με εκνεύριζε αφάνταστα. Το έψαξα λοιπόν και βρήκα τη λύση!

 

Η ΛΥΣΗ: (οτιδήποτε ακολουθεί μπορείτε να το εφαρμόσετε αλλά με δική σας ευθύνη)

1. Σβήνουμε τη συσκευή.

 

2. Πάμε στο μπάνιο μας και παίρνουμε ένα σαπούνι (σε στερεά μορφή, όχι κρεμοσάπουνο!)

 

3. Τρίβουμε προσεκτικά με την άκρη του σαπουνιού τις ράγες πάνω στις οποίες κινείται το κάλυμμα της κάμερας. ΠΡΟΣΟΧΗ, δεν χρειάζεται ιδιαίτερη πίεση και υπερβολές!

 

4. Ανεβοκατεβάζουμε το κάλυμμα αρκετές φορές έτσι ώστε το σαπούνι να πάει κατά μήκος όλης της ράγας.

 

5. Αφαιρούμε με ένα πανάκι τα υπολείμματα σαπουνιού από τις άκρες και στις δύο ράγες.

 

......και αυτό ήταν!

 

Τα τριξίματα, τουλάχιστον στη δική μου συσκευή εξαφανίστηκαν εντελώς και εδώ και αρκετές μέρες δεν έχουν επανεμφανιστεί.

 

Ελπίζω να βοήθησα. :)

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

στο τελος λεει....

"Για φαντάσου όλο αυτό τον καιρό να κράταγα το 3230 και να έπερνα τώρα το Ν80 χωρίς software... Τρέλα!!!

Πάντως το θέμα είναι πως το forum μπορεί να βοηθήσει το κοινό να πάρει τις σωστές επιλογές για τις ανάγκες του και χαίρομαι που "υπάρχω" και εγώ εδώ - λιγο πιο δίπλα στα Windows Mobiles..."

 

Μαλλον διαφημηση τον εαυτο του κανει .:confused:

 

ολοι μας βοηθαμε ο ενας τον αλλον δεν χρειαζετε να μας το πει.:wacko:

 

Φίλε Φώτη...

 

Όπως είπαν και οι φίλοι, killing_you2 και kirileman, αυτό κατάλαβες;...

 

Όπως είπε επί λέξη ο killing_you2 "...απλά θέλει να πει οτι ακόμα και τώρα αξίζει η αγορά του Ν70 αντί του Ν80!", το αναφέρω τώρα γιατί σε δημοκρατικό forum, ο καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει, αλλά μόνο ο χρόνος μπορεί να δικαιώσει αυτά που λές ή να αποδείξει πως κάνεις λάθος. Απλά νομίζω πως το Ν70 πως ήταν η καλύτερη Symbian επιλογή πριν 8 μήνες και πως παραμένει αυτή την στιγμή, η καλύτερη...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

paidia epeidh einai fysh adynaton na diavasw kai tis 265 selides (!!!) mhpws mporeite na mou peite an yparxei kapoios tropos gia na to kanw unlock? (epi tou parontos einai kleidwmeno sth voda)

 

ap'o,ti ekana ena research, fainetai oti einai dyskolo?!

If you can't be strong, then try to be smart... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Symbian OS; Nokia N70/3.0546.2.3; 1657) Opera 8.60 [de])

 

paidia epeidh einai fysh adynaton na diavasw kai tis 265 selides (!!!) mhpws mporeite na mou peite an yparxei kapoios tropos gia na to kanw unlock? (epi tou parontos einai kleidwmeno sth voda)

 

ap'o,ti ekana ena research, fainetai oti einai dyskolo?!

 

oxi dyskolo file alla pros stigmin adynato..

mono i nokia mporei na to ksekleidosei.prepei na pas stin voda kai ayti 8a zitisoun to kleidi apo tin nokia.

allios den ginetai (pros to paron)

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνωστή της τακτική υποβάθμισης των μοντέλων της, η Nokia βγάζει το Ν73... Ούτε 6 μήνες δεν έκλεισαν από την κυκλοφορία του Ν70. Του οποίου η αξία θα πέσει κατακόρυφα με την κυκλοφορία του Ν73. Μήπως είναι καιρός να σταματήσουμε να αγοράζουμε Nokia μήπως και σοβαρευτεί;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Ρίξτε μια ματια εδω : http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=86146

 

Βγήκε ο καινούργιος ogg player! Παίζει τα πάντα, και είναι πανγρήγορος! Παρ'ολο που είναι beta, τον εχω δύο βδομάδες τώρα, και δεν εχω κανένα πρόβλημα..

Τα μάτια των άλλων ειναι ο καθρέφτης που πρέπει να κοιτάς..
Link to comment
Share on other sites

eimai ena ikanopoiimnos katoxos enos n70 edo kai mia ebdomada!

to mono melano simeio to kinitoy einai i mpataria poy se mena toylaxiston krataei ligo parapano apo 1 1/2 mera.

i dikia sas mpataria re paidia poso krataei?

to kinito foraei firmware v.3. distixos stin perioxh tis arkadias den yparxei nokia shop gia anabaumisei tou firmware.

telika aksizei i anabathmisi? exetai paratirisei kai beltiosh stous xronous tis mpatarias?

Link to comment
Share on other sites

Το Ν70 και γενικά τα smartphones δεν αποτελούν υποδείγματα αυτονομίας. Οι 2 μέρες είναι μια καλή μέση αυτονομία. Τουλάχιστον εγώ μετά την αναβάθμιση δεν παρατήρησα κάποια αλλαγή στην αυτονομία, αν δεν έχεις κάποιο άλλο πρόβλημα με τη συσκευή σου δεν χρειάζεται να κάνεις την αναβάθμιση.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς να μου πει γιατί όταν πάω να φτιάξω web blog sto Lifeblog και σημειώνω τα πεδ'ια που θέλει και όταν πατάω Next μου βγάζει <please fill in username> και μετά δεν γίνεται τίποτα.Γιατί μουτο κάνει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

αντιμετοπιζει κανεις το ιδιο προβλημα κανοντας install themes?

Unable to install! compatible with skins series 60 support version 0.00

 

 

to idio problima exo kai go. i kalyteri lysi : katebazeis to unmakesis kai ta kaneis extract . to folder pou tha dimiourgithei to rixneis sto system/skins opos einai kai auto itan.

 

επι τη ευκαιρια βγήκε καινουρια firmware version εχτες 5.5.06

http://x2.putfile.com/3/6717061370.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα......

επιτελους μετα απο σχεδον ενα μηνα (ας ειναι καλα η ΤΙΜ:mad: που αποφασισα να αλλαξω απο καρτοκινητο σε συμβολαιο αλλα τεσπα μη βγαινω εκτος θεματος)το απεκτησα και εγω. Καταρχας ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ σε ολα, καμερα, δυνατοτητες, μονο η οθονη μου τα χαλαει λιγο που την περιμενα πιο "ζωντανη" πχ κατι απο Ν90 ή Sharp.....αλλα μην τα θελω και ολα δικαμ ου......:)

Θελω να ρωτησω ομως κατι με τον FExplorer μου βγαζει οταν πηγαινω για τις info του τηλ οτι :

 

v 2.0536.0

2

12-09-05

RM-84

 

aυτο σημαινει οτι το firmware einai ακομα στην εκδοση 2 που εχω? Εαν ναι, συμφερει η αναβαθμιση σε 5 ή οχι? (εχω διαβασει τις 174 πρωτες σελιδες και ακομα δεν εχω βγαλει συμπερασμα οποτε εαν μπορει καποιος ας μου πει). Ευχαριστω.

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Έχεις την πρώτη έκδοση λογισμικού.

Το βασικό πρόβλημα της έκδοσης αυτής ήταν κάποιες διακοπές και ενοχλητικοί ήχοι κατά την αναπαραγωγή ραδιοφώνου.

Αν εσένα δεν στο κάνει τότε δεν υπάρχει σοβαρός λόγος αναβάθμισης, εμένα για παράδειγμα το έκανε και το αναβάθμισα.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνωστή της τακτική υποβάθμισης των μοντέλων της, η Nokia βγάζει το Ν73... Ούτε 6 μήνες δεν έκλεισαν από την κυκλοφορία του Ν70. Του οποίου η αξία θα πέσει κατακόρυφα με την κυκλοφορία του Ν73. Μήπως είναι καιρός να σταματήσουμε να αγοράζουμε Nokia μήπως και σοβαρευτεί;

Δηλαδή τι θα ήθελες να κάνει η εταιρεία ;

Να μην κατασκευάζει καινούρια κινητά τηλέφωνα ώστε να μην υποτιμηθεί η αξία των μοντέλων της που ήδη κυκλοφορούν στην αγορά ;

Αυτό είναι αδύνατον.

Έτσι και η εταιρεία κάνει μεγαλύτερες πωλήσεις,αλλά και οι καταναλωτές έχουν τη δυνατότητα να αποκτούν όλο και καλύτερα κινητά τηλέφωνα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι θα ήθελες να κάνει η εταιρεία ;

Να μην κατασκευάζει καινούρια κινητά τηλέφωνα ώστε να μην υποτιμηθεί η αξία των μοντέλων της που ήδη κυκλοφορούν στην αγορά ;

Αυτό είναι αδύνατον.

Έτσι και η εταιρεία κάνει μεγαλύτερες πωλήσεις,αλλά και οι καταναλωτές έχουν τη δυνατότητα να αποκτούν όλο και καλύτερα κινητά τηλέφωνα.

Συμφωνώ απόλυτα. Να θέσω μόνο ένα παράπονο.

Σωστό είναι να πέφτει η τιμή ενός κινητού, όταν αυτό αντικαθίσταται από κάποιο νεώτερο μοντέλο σαφώς πιο εξελιγμένο.

Τι γίνεται όμως, όταν πριν συμβεί αυτό, εμφανίζεται κάποιο κατάστημα ή αλυσίδα καταστημάτων και ρίχνει την τιμή ενός κινητού, κατακόρυφα 6 μήνες μετά την κυκλοφορία του και χωρίς να έχει βγεί αντικαταστάτης ????

Πετάχτηκα πριν από λίγο στο περίπτερο για εφημερίδα και μέσα είχε διαφιμιστικό φυλάδιο του κωτσόβολου. Στο εξώφυλλο φιγουράρει το Ν70 419 euro !!!

Κάποιοι λοιπόν αισχροκερδούν εις βάρος μας. Ποιός ???

Η nokia ????

Τα καταστήματα ???

Η εν λόγω αλυσίδα, δεν είναι αφελής, ώστε να χαρίζει στους πελάτης της τέτοια διαφορά ποσού. Κάποιοι μας εκμεταλεύοται !!!

Είπαμε ελεύθερη αγορά, αλλά όχι κι έτσι.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα. Να θέσω μόνο ένα παράπονο.

Σωστό είναι να πέφτει η τιμή ενός κινητού, όταν αυτό αντικαθίσταται από κάποιο νεώτερο μοντέλο σαφώς πιο εξελιγμένο.

Τι γίνεται όμως, όταν πριν συμβεί αυτό, εμφανίζεται κάποιο κατάστημα ή αλυσίδα καταστημάτων και ρίχνει την τιμή ενός κινητού, κατακόρυφα 6 μήνες μετά την κυκλοφορία του και χωρίς να έχει βγεί αντικαταστάτης ????

Πετάχτηκα πριν από λίγο στο περίπτερο για εφημερίδα και μέσα είχε διαφιμιστικό φυλάδιο του κωτσόβολου. Στο εξώφυλλο φιγουράρει το Ν70 419 euro !!!

Κάποιοι λοιπόν αισχροκερδούν εις βάρος μας. Ποιός ???

Η nokia ????

Τα καταστήματα ???

Η εν λόγω αλυσίδα, δεν είναι αφελής, ώστε να χαρίζει στους πελάτης της τέτοια διαφορά ποσού. Κάποιοι μας εκμεταλεύοται !!!

Είπαμε ελεύθερη αγορά, αλλά όχι κι έτσι.:mad:

Έτσι είναι οι κανόνες του marketing - oι τιμές είναι ανάλογα με το σημείο του κύκλου της ζωής του που βρίσκεται το προϊόν. Να ξέρεις ότι όταν ένα προϊόν πρωτοβγαίνει, αυτοί που θα τρέξουν να το αγοράσουν, οι λεγόμενοι "πρωτοπόροι", είναι αυτοί που θα διαθέσουν κι ένα μεγάλο χρηματικό ποσό, ακριβώς για να είναι οι πρώτοι που θα αποκτήσουν!

Στο τέλος του κύκλου της ζωής του το προϊόν θα έχει και την πιο χαμηλή τιμή, μιας και θα θεωρείται πια "ξεπερασμένο". Κι όλοι ξέρουμε πόσο περιορισμένος είναι ο κύκλος ζωής ενός κινητού!

έτσι είναι η αγορά, κι εκεί μας έχει οδηγήσει ο καταναλωτισμός. Αν βγάζουν οι εταιρείες κάθε 6 μήνες αντικαταστάτες, εμείς φταίμε, που τρέχουμε να τις αγοράσουμε, και δεν θέλουμε να κρατήσουμε το πιο παλιό μοντέλο!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι και το ζητούμενο: να μην σπεύδουμε να αγοράζουμε κάθε 3 και λίγο ένα νεότερο μοντέλο με ελάχιστες πραγματικά βελτιώσεις. Δεν μπορώ να δεχτώ ότι το Ν70 έχει ξεπεραστεί τεχνολογικά. Ούτε δέχομαι η Nokia να βγάζει μοντέλο-αντικαταστάτη του Ν70, 6μήνες μετά την κυκλοφορία του πρώτου! Ας σταματήσουμε να ανανεώνουμε τα κινητά μας τόσο συχνά και η αγορά θα γίνει σαφώς καλύτερη για τον καταναλωτή !

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι και το ζητούμενο: να μην σπεύδουμε να αγοράζουμε κάθε 3 και λίγο ένα νεότερο μοντέλο με ελάχιστες πραγματικά βελτιώσεις. Δεν μπορώ να δεχτώ ότι το Ν70 έχει ξεπεραστεί τεχνολογικά. Ούτε δέχομαι η Nokia να βγάζει μοντέλο-αντικαταστάτη του Ν70, 6μήνες μετά την κυκλοφορία του πρώτου! Ας σταματήσουμε να ανανεώνουμε τα κινητά μας τόσο συχνά και η αγορά θα γίνει σαφώς καλύτερη για τον καταναλωτή !

Συμφωνώ απόλυτα και με τους δυό σας. Απλά να παρακαλέσω να ακούγονται συχνότερα εδώ στο forum, τέτοιες ώριμες απόψεις από ανθρώπους σαν κι εσάς.

Άλλωστε ο λόγος που προτιμούμε να επιλέγουμε κινητά με ανοιχτό (σε εφαρμογές) λειτουργικό είναι ακριβώς αυτός.Να μην το βαριόμαστε εύκολα !!!

Θα το πώ ακόμα μια φορά : Προσέξτε την υπογραφή του nervous :

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

Edit: sorry που τράβηξα το θέμα επί μακρόν !!!:oops:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...