Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια ξερετε αν αντεχει το Ν70 καρτα 1gb??Και αν ναι ποια μαρκα ειναι καλυτερη?

Και επειδη οι σελιδες ειναι πολλες μπορειτε να μου πειτε ποια προγραμματα ειναι καλα και που υπαρχουν?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και Χρόνια Πολλά.Έχω πρόβλημα με τις Ταχείες Κλήσεις.Δεν μου ανοίγουν.Έκανα αναβάθμηση σε 5,0609,2,0,1 αλλά δεν διορθώθηκε.

Ξέρετε κάτι;

Πέρις :)
Link to comment
Share on other sites

καταρχας να πω ενα ευχαριστω και εδω στον aristotelhs2060 για την λιστα που εχει φτιαξει με τα παιχνιδια N-Gage Που ειναι συμβατα με το N70.

 

θα ηθελα να ξερω αν υπαρχει κανεις εδω μεσα που να εχει ανοικτη την ενεργη αναμονη. δεν μου φαινεται καθολου χρησιμο..

 

Επειδη εχασα το ανταπτορακι της καρτας μνημης (αυτο που απο μικρη την κανει μεγαλη για να μπαινει σε card readers) ξερει κανεις που μπορω να βρω ενα τετοιο ?

ή αγοραζεις καινουρια καρτα ή παιρνεις card reader που να δεχεται τις καρτες χωρις ανταπτορα. δεν ξερω αν πουλανε τους ανταπτορες ξεχωριστα καπου.

 

παιδια ξερετε αν αντεχει το Ν70 καρτα 1gb??Και αν ναι ποια μαρκα ειναι καλυτερη?
Ναι της αντεχει το κινητο. εγω εχω μια της atp. παρα πολυ καλη και γρηγορη καρτα!

 

Και επειδη οι σελιδες ειναι πολλες μπορειτε να μου πειτε ποια προγραμματα ειναι καλα και που υπαρχουν?
Fexplorer, Photorite, Appman, SPMark, Rescoviewer, Zipman, Repligo Viewer, Viking Mp3 Player, Flash Lite, SeleQ και αλλα πολλα! θα τα βρεις στο iphone-forum.org.

 

 

λοιπον μετα την αναβαθμιση στην τελευταια εκδοση, αρχισα να πειραζω το κινητο ακομα περισσοτερα. παρατηρησα τα εξης πραματα :

 

1) με το κοκκινο κουμπι δεν κλεινουν ολα τα προγραμματα. συγκεκριμενα δεν κλεινουν τα : ραδιο, ιστος, η μουσικη οταν μπαινεις απο την εκθεση και μερικες φορες οι επαφες.

 

2) στην μουσικη, η μπαρα που δειχνει την ενταση του ηχου ειναι λαθος. δεν μαυριζει το τελευταιο κουτακι της μπαρας οταν ειναι στο πιο δυνατο επιπεδο. αυτο επειδη στο πρωτο και στο δευτερο επιπεδο εντασης, χρησιμοποιειται το ιδιο κουτακι.

 

3) η μουσικη σταματαει οταν δεχομαι μηνυματα ή αναπαντητες κλησεις. δεν εχω δοκιμασει μεχρι στιγμης αλλα προγραμματα που να παιζουν μουσικη, εκτος απο αυτο του κινητου.

 

4) επισης κατι αλλο παραξενο. με την νεα αναβαθμιση σβηστηκε το ασπρο θεμα και απο τεσσερα μεινανε τρια. εγω που ειχα κρατησει αντιγραφο ασφαλειας στην καρτα μνημης, μολις το επανεφερα απο την καρτα στο κινητο, αυτοματα ανοιξε το ασπρο θεμα! υπαρχει το ini αρχειο του θεματος στο backup, αλλα δεν υπαρχει στην rom του κινητου! κανονικα δεν επρεπε να το ανοιξει. μολις ομως πηγα στα θεματα, εξαφανιστηκε αμεσως και χωρις να επιλεξω καποιο αλλο θεμα, μπηκε αυτοματα το μπλε. μου εχει τυχει 2 φορες αυτο το πραμα, οταν ειχα κανει 2 format. αυτο που με παραξανευει ειναι πως γινεται να ανοιγει απο μονο του, ενω στην ουσια δεν υπαρχει στο κινητο! το ini αρχειο ειναι κατι bytes..

 

5) οσο αφορα την φωτεινοτητα. την εχω στο δευτερο επιπεδο. παρατηρησα οτι μερικες φορες ανοιγει απο μονη της και παει στο τελευταιο επιπεδο, γιατι λιγο βεβαια διαστημα και μετα ξανακλεινει. βεβαια αυτο γινεται οταν τελειωσει η φορτισει, τελειωνει η μπαταρια, δεχτω μηνυμα ή αναπαντητη. αλλα μου το κανει και στα καλα καθουμενα. επισης οταν κλεινω μια εφαρμογη και παω στο μενου, απο μονη του αυξανει και παλι την φωτεινοτητα.

 

6) οταν παω στο μητρωο στις αναπαντητες κλησεις και πατησω την πρωτη φορα το δεξι πληκτρο σε μια απο αυτες για να ανοξει το παραθυρο με τις επιλογες, ή οθονη τρεμει για 1 δευτερολεπτο.

 

θα ηθελα να ξερω αν παρουσιαζονται αυτα τα " bugs " και στα δικα σας N70.

Link to comment
Share on other sites

μηπως φταιει η εκδοση της εφαρμογης??σε πεταει στο ιδιο σημειο ε μανο?

kalispera! nai file mou! gia dwse mou kanena link efamorgis spmark pou se esena tha douleuei na tin valw kai sto diko mou na dw! thelw na metraei tin mpataria!;)

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

re paidia epeidi thelo na paro mia karta mnimis 1gb poso kanei ?kai enas filos mou mou exei protinei na paro mia 512 nokia pou exei kai eguisi alla eseis ti lete na paro mia karta 1gb allis markas ?
Link to comment
Share on other sites

kalispera! nai file mou! gia dwse mou kanena link efamorgis spmark pou se esena tha douleuei na tin valw kai sto diko mou na dw! thelw na metraei tin mpataria!;)

απ'οτι θυμαμαι για να μετρησει τη μπαταρια πρεπει να'ναι πληρως φορτισμενο και να το αφησεις να ξεφορτισει...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

re paidia epeidi thelo na paro mia karta mnimis 1gb poso kanei ?kai enas filos mou mou exei protinei na paro mia 512 nokia pou exei kai eguisi alla eseis ti lete na paro mia karta 1gb allis markas ?

 

{Price watch} Kάρτες μνήμης: που είναι οι φτηνότερες; :)

 

&

 

Dual Voltage RS-MMC :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω πρόβλημα,εκτός το οτί πάλι δε βρίσκεται απο τον υπολογιστή μου εμφάνισε και άλλα!Πήγα το μεσημέρι να ανοίξω το ράδιοκαι κόλλησε,πάτησα το κόκκινο και με έβγαλε στη κεντρική οθόνη,απο τότε δεν άνοιγε ούτε το μενού ούτε τίποτα.(δεν είχα καμοιά άλλη εφαρμογή ανοιχτή,το τσέκαρα και είδα οτί το ράδιο που είχε μείνει ανοιχτό δεν έκλεινε!)το έκανα επανεκινηση,κλεισειμο και άνοιγμα,λειτούργησε κανονικά,αλλά η μπαταρία έπεσε απο τις 6 γραμμές που ήταν πριν κολλήσει στις 3.Επίσης το κινητό ειναι υπερβολικά αργό και κάνει ακόμα και 3-4 δευτερα καμοια φορά να ανοίξει το μενού!Η έκδοση είναι 2κάτι αλλα δεν θυμάμαι τι βάζεις για να το δεις,μπορείτε να μου πείτε για να σας πω ακριβώς?Είμαι εξόργισμένος καθώς το κινητό το πήρα απο το κατάστημα cosmote στη Βενιζέλου Θεσσαλονικη πριν 2 βδομάδες,ούτε,την μεγάλη τετάρτη ήταν.Δηλάδη το κινητό το έχω 2 βδομάδες και σέρνεται ,εκτός απο όλα τα άλλα προβλήματα .Τι με συμβουλευετε?Να το στείλω πίσω με την εγγύηση?Πώς γίνεται αυτή η διαδικασία?

Link to comment
Share on other sites

molis pira to n70 kai exo entyposiastei me tis dinatotites toy.

erotisi: otan anoigo to kinito kanei toylaxiston 30'' na bootarei, etsi einai kai se sas?

exei version 3. kati!

Ναι είναι φυσιολογικο,όλα τα smartphones τόσο κάνουν.

το δικο μου το πρόβλημα?

shift+alt=ελληνικά:)

Link to comment
Share on other sites

εγω φιλε μου το εχο 3 μερες και μεχρι τωρα ολα οκ!

θα σου ελεγα να του κανεις ενα update στο firmware μιας και εχεις version 2.

ισως και ενα hard reset να βοηθαγε.

 

keep walking

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να πάρουμε τις επαφές από ένα κινητό Nokia παλαιότερo μοντέλο (όχι symbian) εκτός από τη μέθοδο αντιγραφή στην κάρτα sms και να τις περάσουμε στο N70; κάπου είχα διαβάσει ότι γίνεται στο Γερμανό, γνωρίζει κανένας;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μονο για τα ericsson νομιζω ειναι αυτο..:confused:

mporeis na me vohthiseis??? divase ligo poio prin (mia selida)kai pes mou an mporeis...! ;)

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

euxaristo nervous a kai kati allo mipos xerei kaneis kanenan kalo musicplayer me equalizer gia to n70 euxaristo ek ton proteron

 

powermp3 kai xero pswmi!

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Pos pername games ngage sto n70, thelei card reader?
Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

εγω φιλε μου το εχο 3 μερες και μεχρι τωρα ολα οκ!

θα σου ελεγα να του κανεις ενα update στο firmware μιας και εχεις version 2.

ισως και ενα hard reset να βοηθαγε.

 

keep walking

Πως μπορώ να κάνω αναβάθμιση?Είναι δωρεάν?Που θα τη κάνω?Αν το πάω στο Γερμανό θα μου το κάνουν?hard reset πως γίνεται?Τι σβήνει?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να πάρουμε τις επαφές από ένα κινητό Nokia παλαιότερo μοντέλο (όχι symbian) εκτός από τη μέθοδο αντιγραφή στην κάρτα sms και να τις περάσουμε στο N70; κάπου είχα διαβάσει ότι γίνεται στο Γερμανό, γνωρίζει κανένας;

 

 

Με συγχρονισμό από το Microsoft Outlook ή το Outlook Express.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να κάνω αναβάθμιση?Είναι δωρεάν?Που θα τη κάνω?Αν το πάω στο Γερμανό θα μου το κάνουν?
θα την κανουν αλλα μπορει και σε μια βδομαδα. καλυτερα σε νοκια σοπ.
hard reset πως γίνεται?Τι σβήνει?
http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=102578 :whistle:
Link to comment
Share on other sites

θα την κανουν αλλα μπορει και σε μια βδομαδα. καλυτερα σε νοκια σοπ.http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=102578 :whistle:

thanks.Είναι επικίνδυνο?

Link to comment
Share on other sites

thanks.Είναι επικίνδυνο?

Οχι ,αρκει να εχεις φορτισμενη την μπαταρια σου.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...