Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια χαρα σε ολους,αν και το εχω ξαναρωτησει 3-4 φορες δεν μου εχει απαντησει κανεις........ξαναρωταω.......στο Ν70 οταν τραβαω βιντεο μου κανει ψιλοκολημα στην εικονα σαν καρε-καρε(μονο στην ληψη) γιατι?????????Το κανει και σε αλλους?????

Παρακαλω απαντηστε μου

 

1)Με την τελευταια version 3.0546.2.3 18-11-2005 μου κανει ακριβως το ιδιο.

 

2)Ρε παιδια να ρωτησω εγω κατι αλλο: Στα κλασικα s60 οταν παταγα το κοκκινο ακουστικο το κινητο εκανε minimize τις εφαρμογες. Αντιθετα το n70 δεν τις κανει minimize αλλα τις κλεινει. Υπαρχει τροπος για να γινονται minimize οι εφαρμογες? Ενοχλει αλλον αυτο? :confused:

Link to comment
Share on other sites

1)Με την τελευταια version 3.0546.2.3 18-11-2005 μου κανει ακριβως το ιδιο.

 

2)Ρε παιδια να ρωτησω εγω κατι αλλο: Στα κλασικα s60 οταν παταγα το κοκκινο ακουστικο το κινητο εκανε minimize τις εφαρμογες. Αντιθετα το n70 δεν τις κανει minimize αλλα τις κλεινει. Υπαρχει τροπος για να γινονται minimize οι εφαρμογες? Ενοχλει αλλον αυτο? :confused:

1) Στην ληψη το κανει, οταν το βαλεις να παιξει ομως... :p:D

 

2)Συνηθεια ειναι, αντι το κοκκινο κουμπι, πατας δυο φορες το μενου ;)

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera sas! :) mou estile enas filos ena tragoudi me morfi .mp4! paw loipon sta minimata vazw na peixei,paizei mia xara aplos to paizei san na exeis diplasiasi tin taxititi anaparagwghs...diladi ekei pou prepei na einai kanoniki i anaparagwgh emena to paizei poio grigora !...ti fteei??? ti prepei na kanw??? mou exei spasei ta neura :angry:
Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μπορειτε να μου προτείνεται έναν καλο card reader που να διαβαζει 500αρες καρτες…?

Ειχα παρει έναν από ένα Vodafone-shop αλλα μου διαβαζει μεχρι 250…

Στις 500αρες υπαρχει προβλημα…..

Link to comment
Share on other sites

με το backup κραταει τα δεδομενα του κινητου,οτι εχεις επιλεξει απο την λιστα..και οταν καποια στιγμη χαθουν η οτιδηποτε αλλο κανεις μια επαναφορα και εισαι οκ..

 

καινουργιο firmware βγηκε..

v 3.0546.2.3

18-11-05

κατι ακουστηκε και για νεοτερη αλλα δεν ειναι σιγουρο..παντος και αυτο το firmware ειναι τελειο..νομιζω αυτα που εχουν να διορθωσουν ειναι πολυ λιγα..μην πω τιποτα..;)

To Ν70 που πήρα είναι Vodafone live με firmware V2.0539.1.2 19/10/05 RM 84. Αξίζει να βγάλω το vflive και να βάλω την τελευταία αναβάθμιση που αναφέρεται?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

To Ν70 που πήρα είναι Vodafone live με firmware V2.0539.1.2 19/10/05 RM 84. Αξίζει να βγάλω το vflive και να βάλω την τελευταία αναβάθμιση που αναφέρεται?

pistepse me axigei!!!!alla entaksei goysta einai ayta!!!egw pantws se kamia periptosi den tha afina to kokkino menu mesa sto n70 moy!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μπορειτε να μου προτείνεται έναν καλο card reader που να διαβαζει 500αρες καρτες…?

Ειχα παρει έναν από ένα Vodafone-shop αλλα μου διαβαζει μεχρι 250…

Στις 500αρες υπαρχει προβλημα…..

 

Βασικά πλέον όλοι οι card readers διαβάζουν κανονικά και 512 κάρτες μόνο αυτός της vodafone δε διαβάζει και για κακή μου τύχη τον είχα πάει κι εγώ. Mετά πήρα έναν της lexar 15€ και βρήκα την υγειά μου!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

MaNoS-7- μην επαναλαμβανεσαι και μην ρωτας το ιδιο πραγμα.Αμα ξερει καποιος θα σου απαντησει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

MaNoS-7- μην επαναλαμβανεσαι και μην ρωτας το ιδιο πραγμα.Αμα ξερει καποιος θα σου απαντησει.

ok file signwmi! xereis mipws esi??? please

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ξερω μιας και δεν εχω το n70.Καποιος κατοχος ο οποιος ισως εχει αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα ας το αναφερει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

sorry κιολας, το Ν70 παιζει mp4 τραγουδια; δεν το'ξερα :O

nai file...ta paizei alla ta pezei me grigori taxitita...den xerw giati! to elisa to provlima paidia! niko xereis ti ekena??? evala tin efarmmogi aacplayer pou einai gia mp4 kai to paizei mia xara! xwris tin efarmogi to paizei upervolika grigora me apotelesma na min katalabeneis ti leei! :)

 

E ti symbian exoume! exexexe :)

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Geia sas paides. Pira prosfata ena N 70. Eimai poli euxaristimenos mexri tora apla eime se ena dilima to kiniuto mou exei tin ekdosi 2,0536,0,2. Na valo tin teleutaia ekdosi i mipos troei kolimata? (An gnorizete peite mou an ftiaxnei to radiofono me tin nea ekdosi)

 

Euxaristo!

3ipnas mesa mou to zwo!!!
Link to comment
Share on other sites

Geia sas paides. Pira prosfata ena N 70. Eimai poli euxaristimenos mexri tora apla eime se ena dilima to kiniuto mou exei tin ekdosi 2,0536,0,2. Na valo tin teleutaia ekdosi i mipos troei kolimata? (An gnorizete peite mou an ftiaxnei to radiofono me tin nea ekdosi)

 

Euxaristo!

 

Οπως εχει ειπωθει πολλες φορες, η minor-1η αναβαθμιση που κυκλοφορησε -2.0539.1.2,διορθωνει το προβληματακι με ραδιοφωνο .

Εχω παραμεινει σε αυτην ,χωρις προβληματα .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

θετω το εξης ερωτημα.

πηγα να κανω αντιγραφη τις επαφες απο το κινητο στην σιμ και με 2g και με 3g αλλα μονο 7 επαφες αντιγραφονται....

υπαρχει τροπος να γραφτουν ολες στην σιμ??????

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

@MaNoS-7- Θέμα: Provlima me .mp4

 

Φίλε νομίζω ότι φταίει η κωδικοποίηση του video!Ας πούμε, εμένα μου έστειλε μια φίλη ένα video σε μορφή .mp4 από ένα SE και μου έπαιζε μόνο τον ήχο!Αναγκάστηκα να το περάσω στο PC, να κάνω τις απαραίτητες ρυθμίσεις και έπειτα μπόρεσα να το δώ στο κινητό!Προσπάθησέ το, έχει σίγουρη επιτυχία!

 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

offtopic:

Σχετικα με mp4 Δειτε αυτο :

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1207049#post1207049

Yπαρχουν 2 ειδη mp4 : Τα M4A and MP4.

Τα Μ4Α αφορουν ηχο -audio .Αντιθετως ,τα mp4 : ηχο και βιντεο.

Οποτε εχει να κανει με την κωδικοποιηση του βιντεο φιλε MaNoS-7 .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να επιλέξουμε απο τη συσκευή 2G αντί για 3G? Γιατί η μπαταρία πεθαίνει πολύ γρήγορα.
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις-δικτυο-λειτουργια δικτυου και επιλεγεις gsm!

Ευχαριστώ. Υπάρχει τελικά διαφορά στην κατανάλωση της μπαταρίας?

Link to comment
Share on other sites

paidia ara dikeologimena den ta paizei ta mp4! i mallon ta paizei alla ta paizei alla poio grigora gia ixo milaw...ktlp ktlp...vrika loipon to aacplayer to opoio pezei mono mp4 gia ixous! an exete mp4 video tha paixei mono ton ixo...alla mporei na paizei kai to video...den exw psaxei poli tin efarmogi...thelw na kanw mia erwtiti loipon...ena mp4 ixo...pws tha to kanw mp3 ? mesa apo to pc alla pws tha to kanw??
Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Υπάρχει τελικά διαφορά στην κατανάλωση της μπαταρίας?

νομιζω οτι κανει μεγαλυτερη καταναλωση...

αλλα επειδη εκανα και αρκετες βιντεοκλησεις ισως και γι'αυτο.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την έκδοση 3.0546.2.3 και το ραδιόφωνο λειτουργεί μία χαρά.Πιό πάνω αναφέρθηκε κάτι με το ραδιόφωνο.Τι ακριβώς συμβαίνει?Το Ν70 από μόνο του παίζει αρχεία aac??Η πρέπει να εγκαταστίσω κανένα πρόγραμμα γιατί το oggplay δεν μου δουλέυει και τα mp3 πιάνουν υπερβολικά πολύ χώρο...:worry:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την έκδοση 3.0546.2.3 και το ραδιόφωνο λειτουργεί μία χαρά.Πιό πάνω αναφέρθηκε κάτι με το ραδιόφωνο.Τι ακριβώς συμβαίνει?Το Ν70 από μόνο του παίζει αρχεία aac??Η πρέπει να εγκαταστίσω κανένα πρόγραμμα γιατί το oggplay δεν μου δουλέυει και τα mp3 πιάνουν υπερβολικά πολύ χώρο...:worry:

Φυσικα και παιζει aac.Το ιδιο το κινητο εχει μεσα αρχεια τετοιου τυπου.Δεν λενε ομως και πολλα.Αν τα mp3 τα θες σαν ηχους κλησης και μονο τοτε μπορεις πολυ απλα με καποιο προγραμμα να τα κοβεις για να μην πιανουν πολυ χωρο.Κανε μια αναζητηση για mp3 trim και θα βρεις πολλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...