Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

John74, το δικό μου mε tranced 512 μένει ανοιχτό και μετά από eπανεκκίνηση

 

 

Και σε μένα με ATP MMCmobile 512MB, το Full Screen Caller 3.02 μένει πάντα ανοιχτό

Link to comment
Share on other sites

256 i 512mb??

 

 

512MB αν είναι δυνατόν 1GB από το πλαίσιο τις trascend. Σήμερα ή αύριο βγαίνει η πρώτη αναβάθμιση σύμβωνα με το nokia shop στον Πειραιά.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

re paidia alloi lene oti exoun problima me to radio kai alloi oxi. mipws einai problima tis suskeuhs??? An ftiaxnete me neo firmware ok alliws na kseroume!!! allo to ena allo to allo!!!! an einai ellatwmatiko den ftiaxnete opote to pas pisw kai les einai ellatwmatiko!

as mas diafwtisei kaneis AN TO KSEREI SIGOURA :D

Link to comment
Share on other sites

paidia exei xrhsimopoihsei kaneis 512mb dv rs mmc ths kingston me to n70?an nai as mou pei an einai ok giati exw akousei diafora gia tis kingston.

 

nai paizei mia xara! proxora

Η ζωη ειναι ωραια
Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με το ραδιο,μηπω ειναι θεμα της τοποθετησης της κεραιας?Επειδη εχουν περασει απο τα χερια μου 10δες τηλ με ραδιο αλλα και mp3 players με ραδιο και παντα οταν τσακιζα τα ακουστικα η τα εβαζα στην τσεπη μου, ακουγα παρασιτα η οπως τα λετε.Γενικα μονο οταν τα ειχα τεντωμενα προς τα πανω(σαν...κεραια)ειχα τελεια ληψη.Πολλες φορες μαλιστα και η παραμικρη κινηση ηταν αιτια να ακουω παρασιτα\

Τεσπα θα παω να το ακουσω το απογευμα για να βγαλω συμπερασμα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα το απογευμα ηρθε και για μενα η μαγικη στιγμη, το πηρα απο νοκια, ενα εγω και ενα ο φιλος μου. Απο την πρωτη επαφη μαζι του εχουμε παθει πλακα και οι δυο. (Πριν απο αυτο ειχαμε και οι δυο το 6680). Λοιπον οι πρωτες εντυπωσεις:

1. Η κατασκευη του ειναι φανταστικη, τα υλικα τελεια, η επαφη με το πληκτρολογιο ανετη και το πορτακι της καμερας τελειως σταθερο σε σχεση με το 6680.

2. Μολις το ανοιξαμε μειναμε με ανοικτο στομα, η οθονη ειναι κλασης ανωτερη απο το 6680 και ιδια με το Ν90 που ετυχε να δουμε.

3. Η καμερα και φωτο και βιντεο βγαζει απιστευτα και δεν νομιζω να υπαρχει συγκριση με το Κ750. Μονο και μονο το βιντεο 352*288 τα λεει ολα και μαλιστα επειδη το εψαξα η καμερα εχει επιλογες και για κοντινα και για μακρινα και για γρηγορες κινησεις (ρυθμιζει την ταχυτητα κλειστρου).

4. Ο ηχος ειναι μακραν ανωτερος και απο το 7710 και απο το αξεπεραστο σε ηχο n-gage(για οσους ξερουν). Πιο συγκεκριμενα στο mp3 ο ηχος ειναι κρυσταλινος, δυνατος και ακουγονται ολα τα οργανα ξεκαθαρα, στο ραδιοφωνο (που εγινε και τοσος ντορος) ο ηχος ειναι απιστευτος χωρις παρασιτα και κανενα προβλημα (και στις 2 συσκευες), οποτε το προβλημα με τα παρασιτα μπορει να ωφειλεται σε ελαττωματικα κομματια, γιατι διαβαζω και απο αλλους οτι δεν εχουν προβλημα.

5. Τελος, το λειτουργικο ειναι ταχυτατο χωρις κοληματα και δοκιμασα να διαβασω μεγαλο μηνυμα και το theme δεν κολησε καθολου αρα αυτο που παρουσιαστηκε πιο πανω ως bug του κινητου, ηταν ενα τυχαιο συμβαν.

Το μονο που πρεπει να συνηθισει κανεις στην αρχη ειναι το πορτακι της καρτας μνημης το οποιο ειναι ψαρωτικο στο ανοιγμα (νοιωθεις οτι θα ξεκολησει ενω στην πραγματικοτητα ειναι απλως πολυ ελαστικο).

Με λιγα λογια οποιος το θελει και σκεφτεται να το παρει να τρεξει γιατι κατα την γνωμη μου αξιζει και με το παραπανω τα λεφτα του, ξεχασα να αναφερω οτι το πακετο ειναι υπερπληρες μεχρι και πανακι καθαρισμου περιλαμβανει.

Το Ν70 ειναι ενα κοσμημα και το πιο πληρες s60 κινητο που κυκλοφορει!

 

Πριν λίγο πήρα και εγώ το πολυπόθητο. Είμαι ξετρελαμένος. Συμφωνώ και επαυξάνω με όλα όσα λέει ο freyarip και ενημερώνω όλους ότι το ραδιόφωνο παίζει τέλεια χωρίς πρόβλημα και για μένα. Το αγόρασα από το Club Nokia στη Μυτιλήνη 480€ :p (το φτηνότερο που ξέρω μέχρι στιγμής, 2251048011 για όποιον το χρειαστεί). Είναι πραγματικά ΟΝΕΙΡΟ

MyPhones: Nokia 2110i, Nokia 6150, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia N70, Nokia N73ME, Nokia 5800XM, Nokia C7, Nokia L920 (Win10), Nokia L625 (Win8.1), Microsoft L640, Microsoft L640XL, Microsoft L950DS, Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Poco F2 Pro, Xiaomi Poco F4

MyBands: Xiaomi Mi Band 2, 3, 4, Honor Watch ES, Huawei Watch Fit

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΦΙΛΕ ΠΗΡΑ ΤΟ Ν70 ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ. ΠΟΛΥ ΑΡΓΟ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΟ ΜΕΝΟΥ ΕΚΘΕΣΗ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΩΡΑ ΝΑ ΜΠΕΙ. ΜΗΠΩΣ ΕΠΕΣΑ ΣΕ ΕΛΛΑΤΩΜΑΤΙΚΟ?
Link to comment
Share on other sites

1)paidia exei kapoios dokimasei to worms world party ngage na dei an paizei sto n70; einai poli oreo game...

2)thelo na rotiso gia to radio oi misoi lene oti trexei(den kanei xroyts xroyts) kai oi misoi oti den trexei (den kanei xroyts xroyts) .... i kainoyria ekdosi toy logismikoy toy n70 oso akoysa kikloforei simera- avrio perimeno simberasmata kai kirios an linetai to provlima xroyts xroyts xroyts

xroyts xroyts

 

 

 

http://www.66.com/route66/index.php

paidia piga sto SITE kai koitakse ti grafei

 

2. Which mobile phones are supported?

 

"ROUTE 66 Mobile 2005 Nokia" only runs on Symbian Series 60 platform. The Symbian UIQ and Windows Mobile platforms are not supported at the moment.

 

The following types of mobile phones are supported by "ROUTE 66 Mobile 2005 Nokia":

 

Nokia 3230

Nokia 6260

Nokia 6600

Nokia 6630

Nokia 6670

Nokia 6680

Nokia 6681

Nokia 7610

Nokia N70

Nokia N91

Siemens SX1

 

3. Where can I buy "ROUTE 66 Mobile 2005 Nokia"?

 

mipos dokimazate tin ekdosi gia 2004; ,,afoy i etairia grafei oti paizei tote paizei .....teliose :alien: :alien: :alien: :alien:

Link to comment
Share on other sites

μην επαναλαμβανομαστε παιδια, θα τα πουμε ολα οταν χρειαστει ή αν εχουμε καποια εξελιξη, μην ανησυχειτε γι'αυτο, το Ν70 ειναι ηδη απο τα πιο πολυαγορασμενα κινητα, οποτε θα'χουμε συνεχεια εντυπωσεις και εξελιξεις.

 

φιλικα.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο πήρα και εγώ το πολυπόθητο. Είμαι ξετρελαμένος. Συμφωνώ και επαυξάνω με όλα όσα λέει ο freyarip και ενημερώνω όλους ότι το ραδιόφωνο παίζει τέλεια χωρίς πρόβλημα και για μένα. Το αγόρασα από το Club Nokia στη Μυτιλήνη 480€ :p (το φτηνότερο που ξέρω μέχρι στιγμής, 2251048011 για όποιον το χρειαστεί). Είναι πραγματικά ΟΝΕΙΡΟ

 

Η έχεις το 3ο που κυκλοφορεί ή το 4ο από αυτά που έχει φέρει....

Link to comment
Share on other sites

nai alla prepei na kseroume an einai elatwmatiko to radio h exei kati allo. px thelei neo software h kati allo.

και μενα μ'ενδιαφερει αλλα δεν κερδιζουμε τιποτα, αυριο αν βγει αναβαθμιση θα'χουμε καποιο νεο π.χ. θα δοκιμασουν να εχουν το καλωδιο ελευθερο κλπ και βλεπουμε. εμενα δε με πειραζει αλλα καποιος μπορει να το θεωρει κουραστικο και αποκρουστικο για το φορουμ.

 

φιλικα παντα martiniskiss:)

Link to comment
Share on other sites

Για να μεταφερω τις επαφες μου απο το SE 750i τις εστειλα μια μια (χαρας το κουραγιο μου) στο pc με bluetooth και μετα στο Ν70 ολες μαζι . Μετα πηγα και τις επελεξα ολες και ζητησα αντιγραφη στην sim αλλα βγαζει σφαλμα sim και στελνει μονο 4 επαφες.Πηρα στην Nokia Χαλανδριου και μου ειπαν οτι μονο μια - μια μπορω να τις αντιγραψω στην καρτα και αυτο συνεβαινε και σε προηγουμενα μοντελλα 6600 κλπ. Εγω αν θυμαμαι καλα μια χαρα τις ανετγραφα ολες μαζι στην καρτα στο 6600 , 6270 και 6680 που ειχα.Παντως ειναι απαραδεκτο να μην γινεται στο Ν70. :mad: :mad: :mad:

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

παιδια χθές το πήρα και εγώ στα χέρια μου.Ενα έχω να πω.Ειναι οτι καλύτερο θα μπορούσα να πάρω σαν διάδοχο του 6630.το μόνο που έχω να πώ είναι πως το κινητό χρειάζεται επειγόντως κάρτα μεγαλύτερη.Πάντως είναι πάρα πολύ καλό σε όλους τους τομείς.
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση.

 

Ειδα που εχει γραφτει, οτι μια καλη καρτα μνημης που δουλευουν πολλοι εδω μεσα και την τρεχει και το Ν70.ειναι η ATP MMCmobile Dual Voltage 512MB 100x.

Ρε παιδια ελεος.

Εχω φαει τον τοπο εδω και καιρο και δεν μπορω να βρω πουθενα RS-MMC DUAL VOLTAGE 512MB καρτα (mini).στη Θεσσαλονικη.

Ασε που οι περισσοτεροι υπαλληλοι στα καταστηματα ειναι ασχετοι.

Μπορει καποιος να μου πει που μπορω να βρω (Θεσσαλονικη)?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

paidia an borei kapoios na grapsei programmata simbata me to n70...

Αν κοιτάξεις στην πρώτη σελίδα του φόρουμ, θα τα βρεις. ;)

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα από το Club Nokia στη Μυτιλήνη 480€ :p (το φτηνότερο που ξέρω μέχρι στιγμής, 2251048011 για όποιον το χρειαστεί). Είναι πραγματικά ΟΝΕΙΡΟ

Xα...χα....Είσαι βαθιά νυχτωμένος αν νομίζεις πως είναι η φθηνότερη τιμή.... :lol: :whistle: :secret:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πω πως το έχω γεμισει προγράμματα. Συνολικά δύο του πρόσθεσα και τα αποθήκευσα στο τηλέφωνο....Έχω παρατηρήσει όμως, πως όταν τηλεφωνώ και κλείνω την γραμμή, η οθόνη κολλά, οι γραφικοί χαρακτήρες ενώνονται με αυτούς της οθόνης αναμονής και περνάνανε αρκετά δευτερόλεπτα μέχρι να επέλθει η φυσιολογική εικόνα της οθόνης....

 

Κάτι τέτοιο το έχει παρατηρήσει και κανένας άλλος;;;; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Νέο bug!

 

Όταν έχουμε κάνει από ένα άλλο κινητό/σταθερό (άσχετο με το N70 και τον αριθμό που έχουμε μέσα σ'αυτό) στον αριθμό που έχουμε στο N70 και μας καλέσουν, δεν φαίνετε το γνωστό βελάκι της προώθησης, παρά μόνο όταν είναι "Απόκρυψη Αριθμού". ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΠΑΣΤΙΚΟ!!!

 

Τσεκάρετέ το! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Xα...χα....Είσαι βαθιά νυχτωμένος αν νομίζεις πως είναι η φθηνότερη τιμή.... :lol: :whistle: :secret:

 

 

ΑΠο που (Ελλαδα ΕΙναι φθηνοτερο?).

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είστε γραμμένοι στο Club Nokia και έχετε δηλώση το IMEI του νέου σας N70 (για εγγραφή και δήλωση http://www.nokia.gr/clubnokia/ ) και θέλετε να δηλώσετε τα bugs καλέστε στο Club Nokia Careline!!

 

210-6142844

(Οι ώρες λειτουργίας του Careline είναι Δευτέρα με Παρασκευή 09.00 με 18.00)

Εγώ κάλεσα και κράτησαν αναφορά με τα bugs! Όσο πιο πολλοί καλέιτε, τόσο το καλύτερο! ;)

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση.

 

Ειδα που εχει γραφτει, οτι μια καλη καρτα μνημης που δουλευουν πολλοι εδω μεσα και την τρεχει και το Ν70.ειναι η ATP MMCmobile Dual Voltage 512MB 100x.

Ρε παιδια ελεος.

Εχω φαει τον τοπο εδω και καιρο και δεν μπορω να βρω πουθενα RS-MMC DUAL VOLTAGE 512MB καρτα (mini).στη Θεσσαλονικη.

Ασε που οι περισσοτεροι υπαλληλοι στα καταστηματα ειναι ασχετοι.

Μπορει καποιος να μου πει που μπορω να βρω (Θεσσαλονικη)?

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Παρε την απο εδω

nokia 6600 -> nokia n70 -> nokia n95 -> htc touch pro2 -> motorola milestone -> palm pre2 -> samsung omnia7 -> iphone 4S -> iphone 5 -> nexus5 -> iphone 5C
Link to comment
Share on other sites

re paidia alloi lene oti exoun problima me to radio kai alloi oxi. mipws einai problima tis suskeuhs??? An ftiaxnete me neo firmware ok alliws na kseroume!!! allo to ena allo to allo!!!! an einai ellatwmatiko den ftiaxnete opote to pas pisw kai les einai ellatwmatiko!

as mas diafwtisei kaneis AN TO KSEREI SIGOURA :D

 

 

martiniskiss σε παρακαλω θερμα:

Σου εχω ξαναπει ,μην επαναλαμβανεσαι ,γινεσαι κουραστικος

στους υπολοιπους .

Εαν πραγματικα σε ενδιαφερει το Ν70 ,2 λυσεις υπαρχουν :

ή το αγοραζεις με τις υπαρχουσες συνθηκες και ασχολεισαι

μαζι του,ή κανεις υπομονη ,περιμενοντας τα σχολια οσων το

εχουν αγορασει, και αποφασιζεις αργοτερα.

Δεν θα το επαναλαβω ξανα :rolleyes:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...