Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

nervous σε ευχαριστω......

βρηκα νομιζω το κινητο που θα κρατησω τουλαχιστων για 6 μηνες :p

μια ερωτηση μονο......

ρυθμισεις mms κτλ για vodafone υπαρχουν κανονικα ετσι....???(ξερω ξερω θα μου πειτε δες λιγο πισω αλλα ειμαι στο "χασιμο" τωρα...δεν το χορταινω το κινητακι.... :lol: )

το setting wizard τι το χεις?μπορείς και από το την σελίδα της nokia.. :O

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όποιος ενδιαφέρεται για το Ν70 αλλά και γενικότερα για συσκευή μιας και σήμερα το έμαθα, το νέο κατάστημα της TIM πατησίων 88-90 (δίπλα στην ΑΣΟΕΕ είναι) προσφέρει 10% σε όλα τα προϊόντα μέχρι και 15/11. Πήγα να δω μήπως είχαν το Ν70 αλλά είχε φύγει λίγη ώρα πριν πάω και το τελευταίο κομμάτι αλλά με διαβεβαίωσε η κοπέλα ότι αν το θέλω μπορούν να βρουν άμεσα. Το θέμα είναι ότι έρχεται στα 486€ τελική με την έκπτωση και έκπτωση έχει και αν το πάρεις με σύνδεση.

Εγώ περιμένω τη vodafone και μάλλον θα το χτυπήσω, κάθε μέρα μου λένε ότι μέσα στη βδομάδα θα έρθει αλλά σε ελάχιστες ποσότητες και έτσι τηλεφωνό κάθε μέρα κι εγώ.

Βασικά όπως είπε και ο aristotelhs2060 και μένα το ράδιο με απασχολεί περισσότερο απ' όλα μιας και ακούω σχεδόν καθημερινά και αν δε διορθωθεί πάλι με το 7250 μου θα μείνω να ακούω γιατί και το 6260 με απογοήτευσε σε αυτό το τομέα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Εμένα περάστικαν μόνες τους οι ρυθμίσεις μόλις άνοιξα το κινητό. Και το περίεργο είναι ότι περάστηκαν και της Cosmote οι ρυθμίσεις!!(Έχω Vodafone) :wacko: :wacko:
Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανω λαθος ναι.....

 

Μπορείς και μάλιστα στα ΤΙΜ shop έχει και αφίσα που δείχνει το Ν70 και γράφει μάλιστα αποκλειστικά στη ΤΙΜ και λέει ότι βλέπεις ΤV μόνο με 1€ τη σύνδεση για να δεις άσχετα με το πόση ώρα θα παρακολουθήσεις, το είδα και κουφάθηκα...

Αν γίνεται και με κάρτα επειδή έχω και μια ΤΙΜ λόγω πρώην non-stop θα το δοκιμάσω σίγουρα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς και μάλιστα στα ΤΙΜ shop έχει και αφίσα που δείχνει το Ν70 και γράφει μάλιστα αποκλειστικά στη ΤΙΜ και λέει ότι βλέπεις ΤV μόνο με 1€ τη σύνδεση για να δεις άσχετα με το πόση ώρα θα παρακολουθήσεις, το είδα και κουφάθηκα...

Αν γίνεται και με κάρτα επειδή έχω και μια ΤΙΜ λόγω πρώην non-stop θα το δοκιμάσω σίγουρα

nomizo pos ginete kai me karta :worry: :worry: prospathise to kai grapse tis entiposis sou :) :)

Link to comment
Share on other sites

το setting wizard τι το χεις?μπορείς και από το την σελίδα της nokia.. :O

 

φιλε μου εμενα το setting wizard δεν μου εκανε δουλειά ποτε....

ουτε στο 6600 ουτε στο 7610 ουτε στο 6630 ουτε στο 6680 (και δεν νομιζω και τωρα....)....

οσες φορες το χρησιμοποιούσα ποτε δεν μου εδινε τις σωστές ρυθμίσεις....

Link to comment
Share on other sites

Στις ολες επαφες διπλα στο νουμερο του τηλεφωνου σας εχει το εικονιδιο της φωνητικης κλησης?Γιατι συμβαινει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Είναι τελείως διαφορετικό όμως το video streaming απο το να βλέπεις πραγματικά τηλεόραση. Τεράστια διαφορά στο περιεχόμενο αλλά και στην χρέωση.

 

Οταν λεμε για tv αυτο εννοουμε ,δεν λεμε για τιποτε αλλο :O

 

φιλε μου εμενα το setting wizard δεν μου εκανε δουλειά ποτε....

ουτε στο 6600 ουτε στο 7610 ουτε στο 6630 ουτε στο 6680 (και δεν νομιζω και τωρα....)....

οσες φορες το χρησιμοποιούσα ποτε δεν μου εδινε τις σωστές ρυθμίσεις....

 

Δοκιμασε το αλλη μια φορα ,δεν μπορει ,αυτη την φορα ..

 

 

nervous σε ευχαριστω......

βρηκα νομιζω το κινητο που θα κρατησω τουλαχιστων για 6 μηνες :p

 

Καλα ,αυτο το συζηταμε αργοτερα .. :D

freddara τι χρωμα τελικα το πηρες ,silver-black ή το Ivory-Aubergine ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Στις ολες επαφες διπλα στο νουμερο του τηλεφωνου σας εχει το εικονιδιο της φωνητικης κλησης?Γιατι συμβαινει αυτο?

Αν έκανες τον κόπο να διαβάσεις τό θέμα, θα ήξερες γιατί. Τέσπα, το κινητό από μόνο του αντιστοιχίζει σε ένα τηλέφωνο κάθε επαφής, φωνητική κλήση χωρίς να βάλεις εσύ. Έτσι, μπορείς να πεις το όνομα και θα το αναγνωρίσει μόνο του. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη θα γραψω ενα κινητο 6900000000 και θα το αποθηκευσω με ονομα...ας πουμε....π.χ. Κα μαρια.

Μετα οταν πω Κα μαριααα θα παρει μονο του την Κα μαρια?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη εγω ετσι το ειπα για να γελασουμε για αστειο που λενε.

Αν δεν επρεπε και παλι συγνωμη.

Παντως προσωπικα πιστευω οτι ειναι ενα απο τα πιο σταθερα series60 μεχρις στιγμης ειδικα με αυτα που διαβαζω για το Ν90 που μετρανε οσοι το εχουν ποιοσ εκανε καθε μερα τα λιγοτερα restart και θεωρειται και τυχερος.Τεσπα.

Εγω βεβαια δεν το εχω και δεν ξερω κι αν το παρω τελικα αλλα απο το 1992 παντα ειχα κι εχω κινητο νοκια και series60.

Ευχαριστω. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη εγω ετσι το ειπα για να γελασουμε για αστειο που λενε.

Αν δεν επρεπε και παλι συγνωμη.

Παντως προσωπικα πιστευω οτι ειναι ενα απο τα πιο σταθερα series60 μεχρις στιγμης ειδικα με αυτα που διαβαζω για το Ν90 που μετρανε οσοι το εχουν ποιοσ εκανε καθε μερα τα λιγοτερα restart και θεωρειται και τυχερος.Τεσπα.

Εγω βεβαια δεν το εχω και δεν ξερω κι αν το παρω τελικα αλλα απο το 1992 παντα ειχα κι εχω κινητο νοκια και series60.

Ευχαριστω. :)

τι συγγνωμη; σιγα:)

ρε παιδια, μηπως να κλειδωσουμε το θεμα; γιατι ολοι λετε ειναι φοβερο κι εμεις που δε το'χουμε θα τρελαθουμε:D

Link to comment
Share on other sites

paidia kalispera na protino kai ego kati ,stis efarmoges tis protis selidas ean einai efkolo na grafete kai ti kanei i kathe mia.

 

Αυτο ειναι λιγο δυσκολο να γινει φιλε μου, :O

μπορεις να δεις ευκολα τι κανει η καθε εφαρμογη απο εδω

http://my-symbian.com/main/index3.php

 

Συγνωμη εγω ετσι το ειπα για να γελασουμε για αστειο που λενε.

Νο problem φιλε μου :O :)

 

τι συγγνωμη; σιγα:)

ρε παιδια, μηπως να κλειδωσουμε το θεμα; γιατι ολοι λετε ειναι φοβερο κι εμεις που δε το'χουμε θα τρελαθουμε:D

 

Τι λες φιλε nikoskat ,να πουμε ψεματα ? :lol: :lol:

Βεβαια μην λες και πολλα ,ακομα δεν εχει κλεισει βδομαδα στα χερια μας :O

Παντως επαναλαμβανω ,6600,7610,6630,6680 --> Ν70 το σταθεροτερο και πληρες μεχρι τωρα :cool:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλα ,αυτο το συζηταμε αργοτερα .. :D

freddara τι χρωμα τελικα το πηρες ,silver-black ή το Ivory-Aubergine ?

 

χαχαχαχα νομιζω οτι θα το κρατήσω για ενα 6μηνο....

τεσπα στο χρωμα ειναι ολόιδιο με το 6680.....απλα πισω πανω και κατω απο το κάλυμμα ειναι μαύρο....

α και κατι αλλο που λιγοοοοο με ξενέρωσε..... το πληκτρολόγιο....'

μου φανηκε λιγο μικρο.......

Link to comment
Share on other sites

α και κατι αλλο που λιγοοοοο με ξενέρωσε..... το πληκτρολόγιο....'

μου φανηκε λιγο μικρο.......

 

Η αληθεια ειναι οτι οντως ειναι μικρο ,αλλα συνηθιζεται ,εχει καλη αισθηση παντως :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος νωρίτερα ανέφερε για την αυτονομία της συσκευής και δεν φάνηκε πολύ ευχαριστημένος, μπορεί να βγει κάποιο ασφαλές συμπέρασμα σε αυτόν τον τομέα ή είναι ακόμα νωρίς? Γιατί είναι σημαντικό, να κρατάει 2 μέρες τουλάχιστον, όχι κάθε μέρα φόρτιση...
..κάτι μαγικό!
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω κι εγώ τη γνωστή ερώτηση... :O

Στην έκθεση πάλι όλα χύμα εμφανίζονται; Κι αν έχει ψευτο-album, επιβαρύνουν την ταχύτητα όπως στο 6630; Album στους ήχους έβαλαν;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ χθες!

 

Ενεργοποίησα και τη βίντεο κλήση αλλά δεν έχει κανένας γνωστός μου για να δοκιμάσω! :(

 

Αν θέλει κάποιος που έχει βίντεο κλήση να μου στείλει pm το νούμερό του να τον καλέσω να δω πως δουλεύει!

 

:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

 

Εμένα πέρα απ' το ότι το τηλεφωνάκι είναι απίστευτα πρακτικό και όλα αυτά που έχετε πει μ'έχουν καλύψει εκτός απ' το ότι το δικό μου ράδιο δεν κάνει χρουτσ χρουτσ (και το χρησιμοποιώ καθημερινά τουλάχιστον μια ώρα), αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι οι 6 γλώσσες που περιλαμβάνει το πακέτο γλωσσών του και το ότι στο sms στη γλώσσα γραφής σου δίνει και τις έξι επιλογές και όχι μόνο greek - english.

 

Τώρα έχω ένα θέμα στο οποίο δεν ξέρω αν κάποιος moderator μπορεί να βοηθήσει, ή αν είμαι off topic. Στο pc μου είχα το nokia pc suite 6.0 σε συνδυασμό με 899 ιούς (aren't we all?). όταν αποφάσισα να ασχοληθώ εγκατέστησα το spybot search & destroy και αφού αφαίρεσα ότι βρήκε (σίγουρα έσβησα και χρήσιμα αρχεία :O ) πίστεψα ότι είχα κάνει πολύ καλή δουλειά. Με το n70 στα χεράκια μου πήγα το καημένο να εγκαταστήσω το pc suite 6.6 όμως πρώτα έπρεπε να απεγκαταστήσω το παλιό. Αποτέλεσμα των προηγούμενων πράξεών μου: Πρώτον στην προσθαφαίρεση προγραμμάτων δεν εμφανίζεται το pc suite πουθενά :wacko: ενώ εγώ στην επιφάνεια μου το έχω και λειτουργεί κανονικά. Δεύτερον αφού έσβησα ότι αρχείο περιελάμβανε τις λέξεις pc suite το cd μου βρίσκει εγκατάσταση παρ' όλο που πια δεν φαίνεται τίποτα πουθενά με αναζήτηση ακόμα και κρυμμένων αρχείων. Συμπέρασμα. Προφανώς μου έχει αφήσει κάποιο ghost και δεν μ' αφήνει να κάνω εγκατάσταση το νέο pc suite. Ερώτηση τώρα που δεν έχω καμμία από τις δύο εκδόσεις.

1. Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω για να γλυτώσω το format?

2. Υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα που να κάνει παρόμοια δουλειά. M' ενδιαφέρει μόνο το back up στο pc μήπως και καταστραφεί καμμιά φορά η κάρτα μνήμης μου και χάσω και τα στοιχεία του τηλεφώνου.

 

thanks in advance

the destroyer of pc's (προσπαθώ τί να κάνω!! :O )

Aπό το περίσσευμα της καρδιάς μιλάει το στόμα...;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

Προφανώς μου έχει αφήσει κάποιο ghost και δεν μ' αφήνει να κάνω εγκατάσταση το νέο pc suite.

Download Nokia PC Suite Cleaner 3.1

http://nds2.nokia.com/files/support/global/phones/software/Nokia_PC_Suite_Cleaner_31.exe

και δοκιμασε παλι.

 

(το λινκ που παρεθεσες θα μεταφερθει στο αναλογο θεμα

Links σε δικτυακούς τόπους με εφαρμογές για κινητά Series 60

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα λύθηκε. Είσαι απίστευτος, σ' ευχαριστώ πάρα πολύ!! Είχα βγάλει τα μάτια μου στον υπολογιστή. Τώρα κάνω back up χάρη σ' εσένα. Καλή μας μέρα και πάλι σ' ευχαριστώ nervous!!
Aπό το περίσσευμα της καρδιάς μιλάει το στόμα...;)
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα λύθηκε. Είσαι απίστευτος, σ' ευχαριστώ πάρα πολύ!! Είχα βγάλει τα μάτια μου στον υπολογιστή. Τώρα κάνω back up χάρη σ' εσένα. Καλή μας μέρα και πάλι σ' ευχαριστώ nervous!!

 

 

Να 'σαι καλα :O

Να σημειωσω ακομα οτι, με εναν card reader, μπορεις να αντιγραψεις πολυ ευκολα ολο το περιεχομενο της καρτας σου,στο pc σου, για παν ενδεχομενο . ;)

Τελος,να προσθεσω, οτι κυκλοφορουν εφαρμογες για back up των επαφων σου και του ημερολογιο σου ,πχ contacts manager,smartVcard

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...