Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θελω να αγορασω μια καρτα μνημης ποια λετε εσεις απο τις δυο:

Την ΑΤΡ mmcmobile 512 Mb ή

την ΑΤΡ DV 512 Mb?

Ποια ειναι η διαφορα μεταξυ τους?

Την mmcmobile τη δεχεται το Ν70, γιατι ειναι και πιο γρηγορη και πιο φθηνη.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί πρέπει να δικαιολογούμε τα πάντα? Τα προβληματάκια που έχει το κινητό, για άλλους σημαντικά για άλλους όχι και τόσο, είναι διαπιστωμένο ότι τα έχει και για μένα αυτό είναι απαράδεκτο αλλά και ανεξήγητο! Δηλαδή, το κινητό το έχουν σίγουρα έτοιμο από το καλοκαίρι, ίσως και νωρίτερα, και μιλάμε για ένα από τα κορυφαία και ακριβά μοντέλα της νόκια που περιμένει τόσος κόσμος! Όλο αυτό τον καιρό δεν υποτίθεται ότι τα δοκιμάζουν και τα τεστάρουν?? Και να πεις ότι τα προβλήματα θέλουν πολύ σκάλισμα για να φανούν...από την πρώτη στιγμή τα βλέπει κάποιος! Δεν τα δοκιμάζουν τα κινητά?? Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό, αν χρεώναν τις αναβαθμίσεις θα έλεγα ότι το κάνουν για να μας τα παίρνουν κι από κει αλλά τώρα δεν ξέρω τι γίνεται! Κάποιοι βαριούνται, αδιαφορούν ή ξέρουν ότι κανένας δεν θα παραπονεθεί ιδιαίτερα αφού όλοι θεωρούμε λογικό να έχει προβλήματα το κινητό στην πρώτη του έκδοση (κακώς κατά τη γνώμη μου και ειδικά προβλήματα που φαίνονται μέσα σε μια ώρα το πολύ από όταν το πιάσεις στα χέρια σου...) Σόρυ για το κουραστικό ποστ απλά ξενέρωσα λίγο, όχι απαραίτητα με το n70 που πιθανόν να το πάρω κι εγώ, αλλά με την κατάσταση αυτή...
..κάτι μαγικό!
Link to comment
Share on other sites

μα δεν νομιζω να εχει βγει και ποτε καποιο κινητο που τους πρωτους μηνες ωσπου να ερθει καποια αναβαθμιση να μην εχει καποιο μικρο κουσουρι,εγω ας πουμε το radio δεν το χρησιμοποιω καθολου κι αν δεν ειχε αναφερθει απο αλλους χρηστες αυτο το προβλημα δεν θα το ειχα παρει χαμπαρι,αλλα και παλι δεν με χαλαει γιατι πολυ απλα την βλεπω περιττη την χρηση του για μενα ομως,κατα τα αλλα δηλωνω ενθουσιασμενος απο το κινητο γιατι ειναι οτι πιο σταθερο κινητο εχει βγαλει η Nokia τον τελευταιο καιρο,δεν μου εχει παρουσιασει τιποτα κακο.

φυσικα καλο θα ειναι να φτιαχτει και το προβλημα του radio γιατι καταλαβαινω τους χρηστες που το χρησιμοποιουν τι σπασιμο εχουν φαει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ, απλά αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι πως είναι δυνατόν να μη διαπίστωσαν ένα τέτοιο πρόβλημα ή τα άλλα μικροπροβληματάκια που έχει και να το διαπιστώνει ο καθένας που θα χρησιμοποιήσει το κινητό για λίγη ώρα! Αυτό είναι που μου κάνει εντύπωση και με προβληματίζει.
..κάτι μαγικό!
Link to comment
Share on other sites

O oggplayer δεν παιζει ποτε θα βγει καποιος συμβατος?

emena to version 1.6.3(unstable) anoigi kapoioa tragoudia ala meta den kleinei oyte fainetai i lista ,prepei na vgo patontas to kokino koympi..To facewave doulevei sto N70,den doulevane sta 6630/6680 periergo!!

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Θελω να αγορασω μια καρτα μνημης ποια λετε εσεις απο τις δυο:

Την ΑΤΡ mmcmobile 512 Mb ή

την ΑΤΡ DV 512 Mb?

 

Προτίμησε την ΑΤΡ mmcmobile 512 MΒ. Και εγώ αυτή χρησιμοποιώ όπως και αρκετά ακόμα άτομα σε αυτό το φόρουμ. Το Ν70 την αναγνωρίζει κανονικά. Και αυτή άλλωστε dual voltage είναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,μετα απο τρεις μερες χρησης μπορω να πω οτι μαλλον ειναι το πιο σταθερο και ισορροπημενο symbian που εχει βγαλει η nokia,ομως σημερα που ηρθα στο γραφειο επεσε στα χερια μου ενα ercsson w550,λοιπον οσο αφορα την ποιοτητα και την ενταση του ηχου στο ραδιο και στο mp3 player υπαρχει μεγαλη διαφορα και στα ακουστικα και απο τα ηχεια(και δεν εχει και τα σκρατς το ραδιο :rolleyes: )δεν μπορω να καταλαβω αυτη η nokia δεν μπορει να βγαλει ενα τηλεφωνο με ενα σωστο ηχο,την μια δεν θα υποστηριζει καθολου την αλλη θα ειναι μονοφωνικο και την αλλη θα ειναι στερεο αλλα χαλια :mad:
Όταν ενας άνθρωπος ειναι περιτυλιγμένος γύρω απο τον εαυτό του,δημιουργεί πολυ μικρό δέμα.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως σκέφτηκε κανείς ότι μπορεί να τα ξέρους πολύ καλά αλλά επειδή ο χρόνος που πρέπει να βγει το κινητό στην αγορά είναι συγκεκριμένος δεν έχουν προλάβει να τα δούνε και να τα φτιάξουνε;;;;;;;;;;;;;

άλλωστε όλοι έχοντας συνηθίσει και καλομάθει στην τεχνολογία νομίζουμε οτι το να διορθωθούν κάποια προβλήματα είναι όπως το άνοιγμα μιας μπύρας για παράδειγμα;;;

πολλά από αυτά τα προβλήματα θέλουν ώρες σπαζοκεφαλιάς και δουλειάς για να λυθούν.

θα μπορούσε βέβαια θα μου πείτε το κινητό να βγεί μετά από ένα χρόνο τέλειο χωρίς κανενά μπαγ. αλλά θα το δεχόσασταν;....

Πωλείται MacBook Pro 15.4 οθόνη, 120 σκληρός, 2 μνήμη. 2 μηνών. Λόγο : αδύνατον να δουλέψω το Mac OS
Link to comment
Share on other sites

Όποιος μένει Βόρεια προάστια ας πάει στο ΤΙΜ Αμαρουσίου..Μόλις(πρίν 15 λεπτά) παρέλαβαν 23 κομμάτια.. :!:
http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Nokia N70 review απο το My-Symbian.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο σημερα ειμαι και εγω κατοχος του Ν70 , ερχομαι απο το Κ750 και ελπιζω το Ν70 να με ευχαριστήσει οσο και το Κ750 , απο θεμα φωτογραφιας που προλαβα να δω ειναι τελειο , και απο μενου ειναι σφαιρα

 

για εφαργογες (full) σας παρακαλω αν γνωριζεται κανενα site στειλτε μου pm

θα χρειαστω την βοήθεια σας μιας και ειναι νεος στα symbian :D

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο σημερα ειμαι και εγω κατοχος του Ν70 , ερχομαι απο το Κ750 και ελπιζω το Ν70 να με ευχαριστήσει οσο και το Κ750 , απο θεμα φωτογραφιας που προλαβα να δω ειναι τελειο , και απο μενου ειναι σφαιρα

 

για εφαργογες (full) σας παρακαλω αν γνωριζεται κανενα site στειλτε μου pm

θα χρειαστω την βοήθεια σας μιας και ειναι νεος στα symbian :D

 

Καλοριζικο το Ν70 φιλε domal ,well come to the series60 club :O

Για εφαρμογες η λυση ειναι το iphone-forum.org και το irc (δες το αντιστοιχο θεμα) . Τσεκαρε ακομα και την 1η σελιδα του θεματος του Ν70 οπου θα βρεις μια λιστα που μολις ξεκινησε με τις εφαρμογες που δουλευουν.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μέσα στη βδομάδα θα είναι διαθέσιμο και από τη Vodafone σε τιμή 526€!!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στα πρόθυρα νευρικής κρίσης με το Γερμανό Καλλιθέας,ακόμα να το φέρουν ενώ μου λέει ότι δεν υπάρχει καν σαν κωδικός είδα προηγούμενο post κάποιου να λεέι ότο το πήρε από το Γερμανό.Πως γίνεται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, πώς γίνεται σε όλα τα μαγαζιά πλην expansys ( έχει το 6680 στα 450ευρώ εδώ και πολύ καιρό) να είναι το 6680 πιο ακριβό από το N70? Δεν εξηγείται τόσες μέρες μετά απο την κυκλοφορία του Ν70...Όχι τίποτα άλλο αλλά περιμένω πως και πως να πέσει η τιμή του 6680 αφού δεν με ενδιαφέρει τόσο πολύ η καλύτερη κάμερα και το ράδιο του Ν70...
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μέσα στη βδομάδα θα είναι διαθέσιμο και από τη Vodafone σε τιμή 526€!!

 

Γιατί πιό ακριβό??? Θα το κάνουν κι αυτό VL??Μα αφου είναι συμβιαν, τι θα κάνουν, θα αλλαξουν το λειτουργικό συστημα και θα κλειδώσουν (ως συνηθως) τα mp3 ως ringtones?

Δηλαδή εγώ που έχω επιδότηση απο voda τί, θα μου το δώσουν με κόκκινο σηματάκι vodafone??? :cry: :cry:

 

edit:Α, είδατε το διαφιμηστικό της TIM??? το υποτιμά λίγο το κινητό...το προβάλλει λες και είναι κανενα παγωτό....

http://files.hotlinkhost.net/GcTLd4Hzleg/white_hand.gif

http://www.eexi.gr

Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνουν κι αυτό VL??Μα αφου είναι συμβιαν, τι θα κάνουν, θα αλλαξουν το λειτουργικό συστημα και θα κλειδώσουν (ως συνηθως) τα mp3 ως ringtones?

Δηλαδή εγώ που έχω επιδότηση απο voda τί, θα μου το δώσουν με κόκκινο σηματάκι vodafone??? :cry: :cry:

 

1ον: το Ν70 θα αργησει να βγει σε vodafone live (απο Δεκεμβριο).

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1072795#post1072795

2on: Eχουμε πει οτι τα series 60 vodafone live ειναι vodafone live optimised και οχι customised που

σημαινει οτι περα απο καποιες ρυθμισεις και κανενα σηματακι ,κατα τα αλλα

θα ειναι ιδιο με το "απλο".

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορει καποιος να μου πει για τον εγκατεστημενο mp3 player τι λεει απο ενταση κ ποιοτητα?Αξιζει σε σχεση με ενα shuffle π.χ?Η αν εισαι σε λεωφορειο ισα που ακουγεται?
Link to comment
Share on other sites

Basika eimaste sigouroi oti tha ftiaxtei to radio me anabathmish meta?????

Kana mail sti nokia de mporoume na steiloume px na rwtisoume???

as mas pei kapoios aepitelous ti einai to viasual radio kai pote den pianei radio ktl....

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα θα φτιαχτει,αν οτιδηποτε θεωρηθει προβλημα στο κινητο τοτε να εισαι σιγουρος οτι θα διορθωθει,πρεπει ομως να ενημερωθει και η nokia ωστε να προχωρησουν συντομα στη επιλυση του προβληματος αυτου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα θα φτιαχτει,αν οτιδηποτε θεωρηθει προβλημα στο κινητο τοτε να εισαι σιγουρος οτι θα διορθωθει,πρεπει ομως να ενημερωθει και η nokia ωστε να προχωρησουν συντομα στη επιλυση του προβληματος αυτου.

Πώς θα ενημερωθεί???

Link to comment
Share on other sites

Το έχει χρησιμοποιήσει κανένας για βιντεοκληση σαν 3G;

 

Οι ήχοι του είναι δυνατοί;

 

Δεν έχει πρόβλημα με τους unicodes χαρακτήρες στα SMS, όπως σε αρχικές εκδόσεις προηγούμενων σμαρτ;

 

Η αυτόματη ρύθμιση της φωτεινότηταςτης οθόνης απενεργοποιείται;

Και μια παρατήσηση σχετική στο σημείο αυτό. Είδα σε προηγούμενες σελιδες σύγκριση της οθονης με το Ν91, στο οποίο φαινόταν μια αδιαμφισβήτη υπεροχή του 91....Μήπως ήταν ενεργοποιημένη η αυτοματη μείωση της φωτεινότας της οθόνης του Ν70 λόγω ενδεχομένου χαμηλού φωτισμού και έτσι το αποτέλεσμα είναι ψευδές; Η διαφορά φαίνεται σημαντική άλλωστε....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...