Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

8elw na rotiso to ejis..

 

exo mnimi 64mb.

sxedon gemise.8a paro mia 512!

 

mporo me kapoio tropo na kano copy oti exei i 64 sto skliro k na ta valo meta stin 512?

 

;h oi efarmoges prepei na egkatasa8oyn jana ??

μπου . . . :)
Link to comment
Share on other sites

Ο Οpera mini εχει RSS-FΕΕD

 

 

Nαι αλλά δεν είναι για το Ν70 ο μίνι.

 

Κάποιος αλλός? Ποιός browser έχει RSS FEED για το Ν70??

Link to comment
Share on other sites

8elw na rotiso to ejis..

 

exo mnimi 64mb.

sxedon gemise.8a paro mia 512!

 

mporo me kapoio tropo na kano copy oti exei i 64 sto skliro k na ta valo meta stin 512?

 

;h oi efarmoges prepei na egkatasa8oyn jana ??

 

Με card reader θα αντιγραψεις το περιεχομενο της παλιας καρτας στην

νεα ,εχοντας πρωτα ενεργοποιησει να φαινονται τα "κρυφα" αρχεια

στο pc σου.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με τις προσοψεις στη Θεσσαλονικη. Πηρα τηλεφωνο στο Nokia Shop της Νεαπολης και μου ειπαν οτι περιμενουν Παρασκευη, αλλιως απο Δευτερα.

Τα πουλανε ξεχωριστα τα κομματια. Μπροστινη προσοψη, πισω καλλυμα και πληκτρολογιο. Αυτα κοστιζουν 44 €. :)

Προαιρετικα, αν θελει καποιος, μπορει να παρει και το part το οποιο βρικσκεται γυρω απο την καμερα, το μεγαφωνο και το πληκτρο on/off.;)

Για αυτο το part δεν ηξεραν να μου πουν τιμη.:(

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

dsmous το εχω παθει και εγω αυτο απο τοτε που εκανα την μετατροπη απο ν-70 σε ν-70 me δεν ξερω πια ειναι ακριβος η ετηα μερικοι μου λενε οτι φτεει το pc-suit που κσαναπερασα της επαφες μεσα και εκανα τον συχρονισμο στο κινιτο μου....Μηπως και εσενα το προβλημα εμφανιστικε οταν εκανες την μετατροπη εαν την εκανες?

Κανονικα το προβλημα δεν θα επρεπαι να συνεχιζοταναι οταν θα εφτιαχνες καινουργια επαφη,αλλα σε εμενα συνεχιζεται να υπαρχει το προβλημα και στης καινουργιες επαφες χωρις να δημιουργουντε φωνιτικες κλησης.....

Δεν ξερω τι να πω...... :(

 

Αν έχεις κάνει συγχρονισμό των επαφών με το outlook τότε δεν έχεις φωνητική κλήση και πρέπει νε ξαναπεράσεις τις επαφές από την αρχή.

 

Αυτο δν θα εχει αποτελεσμα στη δικια μου περιπτωση(και δεν ξερω ενα εχει και στου φιλουμας) αφου και αυτο που λες να κανω παλη δεν θα εχω φωνιτηκες εντολες εφοσον δημιουργω καινουργιες επαφες και εκσακολουθω να μην εχω της εντολες.....:confused:

Άλαξε τη γλώσσα του τηλεφώνου σε Αγγλικά.

 

Βάλε μια νέα επαφή δες αν έχεις φωνητική κλήση και πες μου.

Link to comment
Share on other sites

@aristotelhs2060 βρηκα αυτο :)

Ολο το πακετο για να το κανεις ακριβως οπως το music edition εχει 37 ευρω το μπροστινο καλυμα μονο εχει 15 ευρω και το πισω 8!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

15 € μπροστα - 8€ πισω - 5€ πληκτρολογιο :w00t: τελειο??:D

πηρα τηλ σε νοκια σοπ!

 

Σε πιο νοκια σοπ φιλε ρωτησες?

γιατι ενδιαφερομαι και εγω, να βαλω την μαυρη προσοψη...!!!

Link to comment
Share on other sites

15 € μπροστα - 8€ πισω - 5€ πληκτρολογιο :w00t: τελειο??:D

πηρα τηλ σε νοκια σοπ!

 

:) ελληνικο πληκτρολογιο με ελληνικους χαρακτηρες σε χρωμα μαυρο δεν εχει ερθει (απο οτι ξερω) ακομα.....

Link to comment
Share on other sites

Τασο δωρεαν θα ειναι αν εχεις ενεργοποιησει το Τιμ νον-στοπ.! Περισσοτερα θα βρεις στο Φορουμ που λεγεται ΤΙΜ.

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

dsmous το εχω παθει και εγω αυτο απο τοτε που εκανα την μετατροπη απο ν-70 σε ν-70 me δεν ξερω πια ειναι ακριβος η ετηα μερικοι μου λενε οτι φτεει το pc-suit που κσαναπερασα της επαφες μεσα και εκανα τον συχρονισμο στο κινιτο μου....Μηπως και εσενα το προβλημα εμφανιστικε οταν εκανες την μετατροπη εαν την εκανες?

Κανονικα το προβλημα δεν θα επρεπαι να συνεχιζοταναι οταν θα εφτιαχνες καινουργια επαφη,αλλα σε εμενα συνεχιζεται να υπαρχει το προβλημα και στης καινουργιες επαφες χωρις να δημιουργουντε φωνιτικες κλησης.....

Δεν ξερω τι να πω...... :(

 

 

Άλαξε τη γλώσσα του τηλεφώνου σε Αγγλικά.

 

Βάλε μια νέα επαφή δες αν έχεις φωνητική κλήση και πες μου.

 

Το εκανα αυτο που ειπαις και παλι τπτ!Αποθηκευσα 1 λεξη στα αγγλικα εχοντας γιρισει το κινιτο στα αγγλικα βεβαια και παλι δεν μου εβγαζε φωνιτικη κληση!Φιλε μου αλου ειναι το προβλημα αλλα δεν μπορω να καταλαβω που......

ΔΕΙΞΤΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΣΑΣ......
Link to comment
Share on other sites

(Παράθεση από άλλο topic...)

 

Για χαρά παιδιά...

Είμαι (από 31 Δεκεμβρίου 2006) κάτοχος Nokia N70... Γενικά, ΔΕΝ κάνω ΣΠΟΥΔΑΙΑ/"ΣΚΛΗΡΗ" χρήση των κινητών. Απλά, καμιά δεκαριά κλήσεις την ημέρα, 5-6 SMS, ΕΑΝ βρεθεί κάποιος φίλος με κάτι ενδιαφέρον, ενεργοποιώ το bluetooth για να το πάρω και μετά το ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΩ, ενώ σπάνια θα τραβήξω καμιά φωτό και κανά βίντεο...

Αυτή είναι η χρήση που κάνω με το N70 (θα μου πείτε "με τέτοια χρήση, γιατί πήρες το N70"... Απλά, ήταν σε προσφορά καλή και νομίζω ότι αξίζει σαν κινητό τα χρήματα της προσφοράς - 200 euro).

 

Όμως, θα ήθελα να παίζω (π.χ. μέσα το ΜΕΤΡΟ) κανά παιχνίδι JAVA, να περνά η ώρα ως το σταθμό που κατεβαίνω, οπότε ψάχνω μερικά παιχνίδια να κατεβάσω ή ν' αγοράσω (δε με νοιάζει).

Μπορείτε να μου γράψετε μερικά sites (ελληνικά ή μη), που να μπορώ ΕΥΚΟΛΑ και ΓΡΗΓΟΡΑ (δίχως "πολλά-πολλά") να πάρω κάποια games;

Επίσης, πλην JAVA games μπορεί και ΑΛΛΟΥ ΕΙΔΟΥΣ format το Nokia N70 να παίζει; Μπορεί ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ ΜΟΝΤΕΛΩΝ Nokia να παίζει το N70 δίχως να παρουσιάσει κάποιο πρόβλημα - και ΑΝ ΝΑΙ, μπορείτε να μου γράψετε ΠΟΙΑ ΜΟΝΤΕΛΑ;

 

Και κάτι τελευταίο (συγγνώμη για το μακρυσκελές μήνυμα)... Κάποια παιχνίδια που είναι ΠΡΟ-ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΑ ή κάποιες εφαρμογές, ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ να τα "πετάξω" εντελώς από το τηλέφωνο, ώστε να είναι και ποιο "ελαφρή" το κινητό (όσο αφορά και τη μνήμη);;;

 

Παρακαλώ, γράψτε μου μια απάντηση...

 

Επίσης, πείτε μου ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ σύστημα/λειτουργικό έχει το N70 (είμαι ΕΝΤΕΛΩΣ "ΨΑΡΙ" με τα Nokia - ΠΡΩΤΗ φορά πήρα...) και ΕΑΝ χρειάζεται να κάνω αναβάθμηση. Θα έχει (αγορασμένο 31/12/'06) το τηλέφωνο ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ version λειτουργικό ή θα πρέπει να το πάω σε κανά Nokia Store;

 

Ααα... Και κάτι άλλο. ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΩ ήχους προεγκαταστημένους, που ΔΕΝ μου αρέσουν και πιάνουν "τσάμπα" χώρο;

Link to comment
Share on other sites

Τασο δωρεαν θα ειναι αν εχεις ενεργοποιησει το Τιμ νον-στοπ.! Περισσοτερα θα βρεις στο Φορουμ που λεγεται ΤΙΜ.

 

Eυχαριστώ, θα το ψάξω!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, πείτε μου ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ σύστημα/λειτουργικό έχει το N70 (είμαι ΕΝΤΕΛΩΣ "ΨΑΡΙ" με τα Nokia - ΠΡΩΤΗ φορά πήρα...) και ΕΑΝ χρειάζεται να κάνω αναβάθμηση. Θα έχει (αγορασμένο 31/12/'06) το τηλέφωνο ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ version λειτουργικό ή θα πρέπει να το πάω σε κανά Nokia Store;

 

Ααα... Και κάτι άλλο. ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΩ ήχους προεγκαταστημένους, που ΔΕΝ μου αρέσουν και πιάνουν "τσάμπα" χώρο;

 

Φιλε μου πηρες φορα και δεν ξερω αν μπορω να σου απαντισω σε ολλα ισος καποιος αλλος χρηστις!

Ας ξεκινισουμε!

1)Το λογισμικο που εχει το κινιτο σου ειναι Symbian OS v8.1a Series 60 2nd Edition, Feature Pack 3 πλατφορμα

2)Σχετικα με την αναβαθμιση του κινιτου σου θα βρεις αναλιτικα εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=157264

3)Τωρα το κινιτο σου εκτος απο αρχεια μορφης .jar(java) παιζι και .sis που ειναι συνιθος τα προγραματα του!

4)Μπορει να παιξει και προγραματα και απο αλλα κινιτα νοκια της πλατφορμας Series 60 2nd Edition

5)τωρα προγραματα και παιχνιδια που ζητας θα βρεις εδω απλα θα πρεπει να κανεις 1 εγγραφουλα http://www.allaboutsymbian.com επισης εδω θα βρεις και προγραμματα που χριαζεσαι οστε να πετακσεις τα περιτα προγραματα κια διαφορα αλλα!

ΔΕΙΞΤΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΣΑΣ......
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου πηρες φορα και δεν ξερω αν μπορω να σου απαντισω σε ολλα ισος καποιος αλλος χρηστις!

Ας ξεκινισουμε!

1)Το λογισμικο που εχει το κινιτο σου ειναι Symbian OS v8.1a Series 60 2nd Edition, Feature Pack 3 πλατφορμα

2)Σχετικα με την αναβαθμιση του κινιτου σου θα βρεις αναλιτικα εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=157264

3)Τωρα το κινιτο σου εκτος απο αρχεια μορφης .jar(java) παιζι και .sis που ειναι συνιθος τα προγραματα του!

4)Μπορει να παιξει και προγραματα και απο αλλα κινιτα νοκια της πλατφορμας Series 60 2nd Edition

5)τωρα προγραματα και παιχνιδια που ζητας θα βρεις εδω απλα θα πρεπει να κανεις 1 εγγραφουλα http://www.allaboutsymbian.com επισης εδω θα βρεις και προγραμματα που χριαζεσαι οστε να πετακσεις τα περιτα προγραματα κια διαφορα αλλα!

 

Φχαριστώ για την απάντηση...

Άρα, παιχνίδια/εφαρμογές από "Series 60 2nd Edition" κινητά ΜΠΟΡΩ να περάσω στο Ν70.

Και δε μου λες, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ κάποιο πρόγραμμα, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΒΗΣΩ ήχους/προγράμματα/themes κτλ.;;;

Link to comment
Share on other sites

Φχαριστώ για την απάντηση...

Άρα, παιχνίδια/εφαρμογές από "Series 60 2nd Edition" κινητά ΜΠΟΡΩ να περάσω στο Ν70.

Και δε μου λες, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ κάποιο πρόγραμμα, ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΒΗΣΩ ήχους/προγράμματα/themes κτλ.;;;

 

Οχι φιλε μου χριαζεται ιδικο προγραμμα το οποιο διαχιριζετε τα αρχεια απο το κινιτο σου 1 προγραμμα που υπαρχει για αυτη την δουλεια νομιζω οτι λεγεται fileproxy δεν ειμαι σιγουρος ψαξτο λιγο στη σελιδα που σου εδωσα!

ΔΕΙΞΤΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΣΑΣ......
Link to comment
Share on other sites

εχω απενεργοποιησει το standby screen αλλα μαζι με αυτο κλεινει και το Display του calendrar.δλδ αμα ειχα καποια σημειωση ή ραντεβου φαινοταν στο standby..υπαρχει καποιο προγραμμα για να φαινεται?δε θελω ομως τα εξτρα κουμπια :\
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα αναβάθμιση πριν 2 βδομάδες στην έκδοση V 5.0638.3.0.1 18-09-06. Από τότε ως σήμερα το κινητό έχει κολλήσει τουλάχιστον 3-4 φορές και χρειάζεται επανεκκίνηση για να ξεκολλήσει. Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι αντίστοιχο μετά την τελευταία αναβάθμιση? Πιο πριν δε μου κόλλαγε.
Link to comment
Share on other sites

Θα βγει καμια νεα εκδοση? Η ειναι η τελευταια αυτη? Εγω αυτην εχω κ δν εχω κολληματα αλλα βρηκα ενα bug οταν σερφαρω στο ιντερνετ παραπανω απο 60λεπτα κανει επανακινηση. Η μονη λυση ειναι να κανω αναπ απο αλλο κινητο καθε 50λεπτα που συμπληρωνω στο Νετ.. Το προτιμω παρα να βγω κ να ξαναμπω.

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

Θα βγει καμια νεα εκδοση? Η ειναι η τελευταια αυτη? Εγω αυτην εχω κ δν εχω κολληματα αλλα βρηκα ενα bug οταν σερφαρω στο ιντερνετ παραπανω απο 60λεπτα κανει επανακινηση. Η μονη λυση ειναι να κανω αναπ απο αλλο κινητο καθε 50λεπτα που συμπληρωνω στο Νετ.. Το προτιμω παρα να βγω κ να ξαναμπω.

 

APHS6105 μιας και έχεις την τελευταία έκδοση δοκίμασε κάτι:

 

Ενεργοποίησε το ξυπνητήρι (π.χ. βάλτο να χτυπήσει 1-2 λεπτά πιο μετά) και μετά κλείσε το κινητό. Όταν το ξυπνητήρι χτυπήσει πάτα "Διακοπή" και στην "Ενεργοποίηση τηλεφώνου;" πάτα "Ναι". Περίμενε και πες μου αν θα ανοίξει το κινητό. Το δικό μου μένει στο λογότυπο της ΝΟΚΙΑ και δεν ανοίγει ποτέ μετά την αναβάθμιση, παρά μόνο αν βγάλω και ξαναβάλω την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

 

Το εκανα αυτο που ειπαις και παλι τπτ!Αποθηκευσα 1 λεξη στα αγγλικα εχοντας γιρισει το κινιτο στα αγγλικα βεβαια και παλι δεν μου εβγαζε φωνιτικη κληση!Φιλε μου αλου ειναι το προβλημα αλλα δεν μπορω να καταλαβω που......

 

 

Όταν είπα να γυρίσεις το τηλέφωνο στα αγγλικά ενοούσα από:

Εργαλεία - Ρυθμίσεις - Τηλέφωνο - Γενικές - Γλώσσα Τηλεφώνου - English - Επανεκίνηση

 

και βάλε μία επαφή ακόμη και στα ελληνικά.

 

Αν το έκανες έτσι χωρίς αποτέλεσμα τότε πήγαινε Εργαλεία - Φων. Εντολές - Επιλογές - Ρυθμίσεις -Σύνθεση φωνής Ενεργοποιημένη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...