Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eχθες βγηκα εξω, ηταν η πρωτη φορα που ειχα ξεμεινει απο μπαταρια και ειχε μεινει 1ωρα το κινητο κλειστο , το ανοιξα να δω κατι βιντεο κ σημερα πηγα να ριξω μια ματια στον φακελο που βαζω τα προγραμματα, κ τι βλεπω? Εχουν χαθει 4 προγραμματα! Α να πω οτι ειχα κατεβασει κ ενα προγραμμα ασχετο π αποκλειεται να φταιει εχθες! Απο 250Μβ εχω τωρα 309Μβ ελευθερα τι στο δι@ολο σβηστικε? Αρχιζει να με εκνευριζει αυτο το πραγμα!

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

παιδάκια θυμαται κανεις πως λεγεται η εφαρμογή που σωζεις τα sms σε αρχεια txt?

 

MessageStorer :)

Αν δεν σου αρεση υπαρχει και αλλος τροπος αλλα τα κανεις ενα ενα τα μυνηματα :(

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος εχεί το Ν70,αλλά το πήρε στην Αγγλία με σύνδεση vodafone Αγγλίας και τώρα που είναι εδώ,πήγε να βάλει άλλη εταιρεία και ελιδε οτι το κινητό είναι κλειδωμένο από την vodafone Αγγλίας και δε μπορούσε να πέρασει άλλη εταιρεία.

Στην vodafone εδώ του είπαν οτι δεν μπορούν να το ξεκλειδώσουν γιατί το έχει κλειδώσει η vodafone Αγγλίας και δεν τον εξυπηρέτησαν.Ρώτησε και στο 9volto και του είπαν οτι δεν μπορούν ούτε αυτοί να κάνουν κάτι.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει και να μου πει αν υπάρχει κάποιος τρόπος να ξεκλειδώσει το κινητό η γενικά αν έχει κάποια ιδέα τι να κάνει ;

 

Ευχαριστώ :) :) :)

 

Για δοκίμασε κανα "ειδικό" μαγαζί που φλασαρουν την συσκευη και μαλλον θα εχεις αποτελεσματα.Λεω μαλλον γιατι το ειχα κανει πριν 10 χρονια με ενα Panasonic αλλα απο τοτε μεχρι σημερα...

ψαξε κοντα στο κεντρο αν εισαι Αθηνα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειτε να ανοίξει πουθενά εκτός απο την εταιρία που το κλείδωσε (αρκει να έχεις και συμβόλαιο μαζί τους) Μόνο σε εκείνους έχει δώσει η νοκια τους κωδικούς ξεκλειδώματος. Απο 50 μέχρι 100 ευρώ ζητάν να στο ξεκλειδώσουν.

Εδώ Ελλάδα ψάξε οσο θές δεν πρόκειτε να γίνει τίποτα.

 

Το συγκεκριμένο θέμα έχει καλυφθεί στο forum πολλές φορές.

 

Αλλο Panasonic πριν απο 10 χρόνια και άλλο Nokia BB5 με 3000bit κρυπτογράφηση (MIL Specs.)

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόκειτε να ανοίξει πουθενά εκτός απο την εταιρία που το κλείδωσε (αρκει να έχεις και συμβόλαιο μαζί τους) Μόνο σε εκείνους έχει δώσει η νοκια τους κωδικούς ξεκλειδώματος. Απο 50 μέχρι 100 ευρώ ζητάν να στο ξεκλειδώσουν.

Εδώ Ελλάδα ψάξε οσο θές δεν πρόκειτε να γίνει τίποτα.

 

Το συγκεκριμένο θέμα έχει καλυφθεί στο forum πολλές φορές.

 

Αλλο Panasonic πριν απο 10 χρόνια και άλλο Nokia BB5 με 3000bit κρυπτογράφηση (MIL Specs.)

 

Aν αλλαξη το product code και το κανει αναβαθμιση νομιζω οτι θα μπορεσει να κανει αυτο που θελει :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=157264

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Aν αλλαξη το product code και το κανει αναβαθμιση νομιζω οτι θα μπορεσει να κανει αυτο που θελει :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=157264

Εντάξει.....

Αν το καταφέρετε θα πάω να σας αγοράσω δυο ολοκαίνουρια Ν70 στο κουτί τους δώρο.

Link to comment
Share on other sites

Γεινετε να παρεις σε εμενα Ν72 :p

Δεν ειμαι 100% σηγουρος για αυτο που ειπα γιατι δεν το εχω δοκιμασει, αλλα γιατι δεν θα μπορει να γινει απο την στηγμη που θα αλλαξη το product code και θα κανει την αναβαθμιση? :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Γεινετε να παρεις σε εμενα Ν72 :p

Δεν ειμαι 100% σηγουρος για αυτο που ειπα γιατι δεν το εχω δοκιμασει, αλλα γιατι δεν θα μπορει να γινει απο την στηγμη που θα αλλαξη το product code και θα κανει την αναβαθμιση? :rolleyes:

Αν κρίνω απο το τρόπο που αναβαθμίζαμε παλιά τα SX1, η αναβάθμιση θα γίνει επιτυχώς αλλά μόλις θα πάει να το ανοίξει θα είναι πάλι κλειδωμένο! :)

Link to comment
Share on other sites

Ok n72 it is...

 

Αλλο το κλείδωμα δικτύου και άλλο το κλείδωμα ασφαλείας (κωδικός ασφαλείας κλπ).

Μην ξεχνάμε οτι τα ΒΒ5 φτιάχτηκαν με κριτήριο την ασφάλεια. Αλλαξε οτι θέλεις στη συσκευή, αν δεν ξεκλειδωθεί με τον παραπάνω τρόπο το κλείδωμα δεν φεύγει.

Υπάρχουν αυτή τη στιγμή σχεδον εκατομμύρια κλειδωμένες συσκευές, λες να μην το έχει σκεφτει κανεις?

 

FYI δές και αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=85168

Link to comment
Share on other sites

MessageStorer :)

Αν δεν σου αρεση υπαρχει και αλλος τροπος αλλα τα κανεις ενα ενα τα μυνηματα :(

 

Ευχαριστω:D

Follow The Blind . . .:cool:

 

---- WWW.OPEL-CLUB.GR ----

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι παραπλησιο...

θελω να βγαλω το vf live , αν το παω νοκια να μου περασει παλι το firmware, θα βγει? θελω να βαλω tim plus γμτ κ δε μπορω...

καπου διαβασα οτι ενας το εκανε κ εφυγε...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Zaplin Από ότι θυμάμαι είχα ακούσει ότι γίνετε να βγάλεις το vf live και με το κόλπο που κάνουμε για να αναβαθμίσουμε το n70 απλο σε music edition
Link to comment
Share on other sites

Ok n72 it is...

 

Αλλο το κλείδωμα δικτύου και άλλο το κλείδωμα ασφαλείας (κωδικός ασφαλείας κλπ).

Μην ξεχνάμε οτι τα ΒΒ5 φτιάχτηκαν με κριτήριο την ασφάλεια. Αλλαξε οτι θέλεις στη συσκευή, αν δεν ξεκλειδωθεί με τον παραπάνω τρόπο το κλείδωμα δεν φεύγει.

Υπάρχουν αυτή τη στιγμή σχεδον εκατομμύρια κλειδωμένες συσκευές, λες να μην το έχει σκεφτει κανεις?

 

FYI δές και αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=85168

 

Για να επειμενης κατι περισοτερο θα ξερεις :rolleyes:

 

Φιλε Zaplin Από ότι θυμάμαι είχα ακούσει ότι γίνετε να βγάλεις το vf live και με το κόλπο που κάνουμε για να αναβαθμίσουμε το n70 απλο σε music edition

 

Εχεις δικιο γεινετε με τον τροπο που λες :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχουν καπου οδηγιες για το πως μπορουμε να αλλαξουμε την προσοψη του ν70....???

(αφου χαλασε που χαλασε το δικο μου :( τουλαχιστων να βγαλω την ασπρη προσοψη που ειχα αγορασει για να την δωσω αλλου....)....

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχουν καπου οδηγιες για το πως μπορουμε να αλλαξουμε την προσοψη του ν70....???

(αφου χαλασε που χαλασε το δικο μου :( τουλαχιστων να βγαλω την ασπρη προσοψη που ειχα αγορασει για να την δωσω αλλου....)....

Δεν είναι δύσκολο να τη βγάλεις. Απλά, βγάλε το κάλλυμα της ματαρίας και βάζοντας ένα λεπτό αντικείμενο στις εσοχές της πρόσοψης θα δεις πόσο εύκολα θα ξεμονταριστεί η πρόσοψη. ;)

Δεν υπάρχει κνένας φόβος να σπάσει αν το κάνεις σιγά και χωρίς βιαστικές κινήσεις. :)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πρίν έβαλα το κινητό για φόρτισή και παρατήρησα ότι δε φόρτιζε.Είχα αφήσει το φορτιστή κανά 5 μέρες στη μπρίζα αλλά δεν ήταν η 1η φορά.Είναι τώρα για πέταμα?Ευτυχώς σύνδεσα τον αντάπτορα σε άλλο παλιοτερο και έγινε μια χαρά η δουλειά!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω τον φορτιστη τον εχω συνεχια επανο στην μπριζα και ποτε δεν επαθε τιποτα :) μηπος πρεπει να τον βγαλω? :confused:
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν χρειαζεται, δεν παθαινει τιποτα απολυτως, εγω εχω συνεχεια το φορτιστη στην πριζα κ δεν εχει παθει τιποτα.. Ειχα προσεξει κατι παραξενο, οταν εβαζα τον φορτιστη σε πολυπριζο (της πλακας) ο φορτιστης ζεματουσε παρα πολυ ουτε να τον ακουμπησω δν μπορουσα (το εκανα&καηκα) μετα ειπα να το βαζω στην πριζα κατευθειαν κ παρατηρησα οτι δν ζεσταινεται καθολου! Αν δεις οτι ειναι πολυ ζεστος ο φορτιστης να τον βγαζεις γιατι ισως χαλασει.

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος εχεί το Ν70,αλλά το πήρε στην Αγγλία με σύνδεση vodafone Αγγλίας και τώρα που είναι εδώ,πήγε να βάλει άλλη εταιρεία και ελιδε οτι το κινητό είναι κλειδωμένο από την vodafone Αγγλίας και δε μπορούσε να πέρασει άλλη εταιρεία.

Στην vodafone εδώ του είπαν οτι δεν μπορούν να το ξεκλειδώσουν γιατί το έχει κλειδώσει η vodafone Αγγλίας και δεν τον εξυπηρέτησαν.Ρώτησε και στο 9volto και του είπαν οτι δεν μπορούν ούτε αυτοί να κάνουν κάτι.

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει και να μου πει αν υπάρχει κάποιος τρόπος να ξεκλειδώσει το κινητό η γενικά αν έχει κάποια ιδέα τι να κάνει ;

 

Ευχαριστώ :) :) :)

 

Rikse mia matia sto eBay.co.uk...

 

Pezoun diafora programmatakia sta 3 euros...

 

Den xaneis tpt na dokimaseis...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Ειχα προσεξει κατι παραξενο, οταν εβαζα τον φορτιστη σε πολυπριζο (της πλακας) ο φορτιστης ζεματουσε παρα πολυ ουτε να τον ακουμπησω δν μπορουσα (το εκανα&καηκα) μετα ειπα να το βαζω στην πριζα κατευθειαν κ παρατηρησα οτι δν ζεσταινεται καθολου! Αν δεις οτι ειναι πολυ ζεστος ο φορτιστης να τον βγαζεις γιατι ισως χαλασει.

Αυτό δεν ισχύει.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά και εγώ σε πολύ μπριζο τον είχα.Δοκίμασα σε άλλη μπρίζα και δουλεύει μια χαρά πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Rikse mia matia sto eBay.co.uk...

 

Pezoun diafora programmatakia sta 3 euros...

 

Den xaneis tpt na dokimaseis...

 

πώς δε χάνεις.. χάνεις τα 3 ευρώ. εγγυημένα.

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου πολυπριζο ισχυει! Τωρα γενικα δν ξερω!

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...