Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

otan eixe bgi to 7610 den ipirxan oi dv

 

η νοκια εδινε στο πακετο dv .Οι dv παιζουν και σε παλιοτερες συσκευες .

Ειναι backward compatible.

Μην επιμενεις ,γινεσαι κουραστικος .

Αν δεν ηταν DV δεν θα επαιζε ειπαμε ...:wacko:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

η νοκια εδινε στο πακετο dv .Οι dv παιζουν και σε παλιοτερες συσκευες .

Ειναι backward compatible.

Μην επιμενεις ,γινεσαι κουραστικος .

Αν δεν ηταν DV δεν θα επαιζε ειπαμε ...:wacko:

 

oi dv kanonika prepi na exou pio poles epafes apo tis aples;;

Link to comment
Share on other sites

To πήρα και γω μόλις σήμερα (το music edition και γω) και είχα ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο πρόβλημα που περιέγραψες..... και φυσικά κατευθείαν για αναβάθμιση στην ΝΟΚΙΑ! Αύριο μου είπαν να πάω να το πάρω , οπότε θα σου πω...(πάντως μου είπαν θα φτιάξει με την αναβ/ση)

 

Μαλλον βιαστηκες να το πας για αναβαθμιση,αλλα να μην το καταλαβουν εκει που το πηγες?Το εκανε και το δικο μου οπως και αλλα Ν70.Αν ανοιξεις το καπακι θα δεις καπου στα αριστερα οπως βλεπεις το κινητο,η δεξια,ενα μαυρο πολυ μικρο μοχλο.Αυτον τον μοχλο οπως τραβας κατω το καλυμμα για να ενεργοποιηθει η καμερα τον σπρωχνει μια προεξοχη που εχει το καπακι.Το πιο πιθανο να εχει συμβει σε εσας ειναι να μην ειναι πολυ σφιχτο το καπακι και καπου καπου να απελευθερωνεται ο μοχλος αυτος.Με λιγο πατημα σε εκεινο το σημειο θα δειτε οτι δεν το κανει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον βιαστηκες να το πας για αναβαθμιση,αλλα να μην το καταλαβουν εκει που το πηγες?Το εκανε και το δικο μου οπως και αλλα Ν70.Αν ανοιξεις το καπακι θα δεις καπου στα αριστερα οπως βλεπεις το κινητο,η δεξια,ενα μαυρο πολυ μικρο μοχλο.Αυτον τον μοχλο οπως τραβας κατω το καλυμμα για να ενεργοποιηθει η καμερα τον σπρωχνει μια προεξοχη που εχει το καπακι.Το πιο πιθανο να εχει συμβει σε εσας ειναι να μην ειναι πολυ σφιχτο το καπακι και καπου καπου να απελευθερωνεται ο μοχλος αυτος.Με λιγο πατημα σε εκεινο το σημειο θα δειτε οτι δεν το κανει.

 

thanks για την πληροφορία... αλλά πάλι καλά την γλύτωσα!Πήγα σήμερα να το πάρω και η χαζοξανθειά τεχνικός μου είπε ότι ΔΕΝ ανοίγει καθόλου και πρέπει να πάει στα κεντρικά στην Αθήνα για επισκευή:wacko:

Την έκοψα την δουλειά και της είπα θα το πάρω και θα της το ξαναπάω την Τετάρτη που ανοίγει πάλι το κατάστημα... και φυσικά έβαλα την μπαταρία και άνοιξε κανονικά:p ... τι να πω τώρα:rocket:

Μετά έμαθα ότι μπορώ να κάνω αναβ/ση απο το σπίτι ... (εμ δεν ρώταγα και γω), κατέβασα όλα τα απαραίτητα (NokiaSoftwareUpdater..) , σκέφτομαι να κάνω μια αναβ/ση , γιατί μου κάνει κάτι περίεργα restart! Δεν θα υπάρχει πρόβλημα αν ξαναπεράσω το firmware απο πάνω έτσι? Το 5.0638.3.0.1 έχει που απ'ότι διάβασα είναι και το τελευταίο...

Υ.σ. ..σε μαύρο χρώμα πάντως είναι μαμάτο...:D

Υ.σ. ...όλα τα services (nokia, sony ericsson...) είναι για τον π...:X

Link to comment
Share on other sites

oi dv kanonika prepi na exou pio poles epafes apo tis aples;;

Οχι, δεν είναι απαραίτητο.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

thanks για την πληροφορία... αλλά πάλι καλά την γλύτωσα!Πήγα σήμερα να το πάρω και η χαζοξανθειά τεχνικός μου είπε ότι ΔΕΝ ανοίγει καθόλου και πρέπει να πάει στα κεντρικά στην Αθήνα για επισκευή:wacko:

Την έκοψα την δουλειά και της είπα θα το πάρω και θα της το ξαναπάω την Τετάρτη που ανοίγει πάλι το κατάστημα... και φυσικά έβαλα την μπαταρία και άνοιξε κανονικά:p ... τι να πω τώρα:rocket:

Μετά έμαθα ότι μπορώ να κάνω αναβ/ση απο το σπίτι ... (εμ δεν ρώταγα και γω), κατέβασα όλα τα απαραίτητα (NokiaSoftwareUpdater..) , σκέφτομαι να κάνω μια αναβ/ση , γιατί μου κάνει κάτι περίεργα restart! Δεν θα υπάρχει πρόβλημα αν ξαναπεράσω το firmware απο πάνω έτσι? Το 5.0638.3.0.1 έχει που απ'ότι διάβασα είναι και το τελευταίο...

Υ.σ. ..σε μαύρο χρώμα πάντως είναι μαμάτο...:D

Υ.σ. ...όλα τα services (nokia, sony ericsson...) είναι για τον π...:X

πάλι φθηνά τη γλίτωσες !;)Θα έπρεπε να μείνεις μακριά απο το κινητό σου για μέρες!

Link to comment
Share on other sites

Στην εκθεση στην κατηγορια εικονες-βιντεο μπορω να κανω φακελους? Θελω να μην ειναι μπερδεμενα και θελω να κανω 5-6φακελους π.Χ. Μουσικα βιντεο,αστεια βιντεο,δικα μου ...και να τα εχω ομορφα ταξινομημενα? Εχω την ΜΕ εκδοση.

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

Στην εκθεση στην κατηγορια εικονες-βιντεο μπορω να κανω φακελους? Θελω να μην ειναι μπερδεμενα και θελω να κανω 5-6φακελους π.Χ. Μουσικα βιντεο,αστεια βιντεο,δικα μου ...και να τα εχω ομορφα ταξινομημενα? Εχω την ΜΕ εκδοση.

Οχι φιλε μου, δεν μπορει να γινει αυτο που λες. Ανετρεξε σε προηγουμενα posts και θα δεις. ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω ρε eatmydust , επειδή σε κόβω ψαγμένο με το θέμα Ν70 :) :p ... για να μην τα ξαναλέω ,κοίτα και τα 2 προηγούμενα μου post! Να του κάνω αναβάθμιση ή θα τα παίξει τελείως! Διάβασα μερικούς που λέγαν ότι κόλησε στο 90κάτι % και έγινε άχρηστο το κινητό!

(δηλαδή άμα κολήσει , δεν μπορείς να ξανακάνεις την αναβ/ση απο την αρχή?:confused: )

Πάντως έβαλα το Infinte Dreams Krally και είναι τέλειο (:offtopic: , αλλά δεν άντεξα, ήθελα να το πω...... :D

http://www.disfrutatumovil.com/fotos/juegos/krallymr6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι σημαινει αυτο? Θα ειναι ετσι χαλια? Τα αλμπουμ νομιζω κατι κανουν... Κριμα παντως...

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

paidia exw mia prosopsh krem gia to n70 alla den thn exw xrhsimopoihsei pote!einai akoma sto sakoulaki ths me th xelatina kai me apodeixh fusika giati mou eixan pei ama thelw kapoia stigmh na paw na th valoun na xw kai thn apodeixh(den thn exw valei akoma giati einai fantaros kai den thelw na gratzounistei).mporw na thn paw etsi kainourgia pou einai pisw kai na parw th maurh h toulaxiston na plhrwsw th diafora sth timh tous?
Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω ρε eatmydust , επειδή σε κόβω ψαγμένο με το θέμα Ν70 :) :p ... για να μην τα ξαναλέω ,κοίτα και τα 2 προηγούμενα μου post! Να του κάνω αναβάθμιση ή θα τα παίξει τελείως! Διάβασα μερικούς που λέγαν ότι κόλησε στο 90κάτι % και έγινε άχρηστο το κινητό!

(δηλαδή άμα κολήσει , δεν μπορείς να ξανακάνεις την αναβ/ση απο την αρχή?:confused: )

Πάντως έβαλα το Infinte Dreams Krally και είναι τέλειο (:offtopic: , αλλά δεν άντεξα, ήθελα να το πω...... :D

http://www.disfrutatumovil.com/fotos/juegos/krallymr6.jpg

 

Κοιταξε να δεις. Το firmware, οπως γνωριζεις, ειναι το τελευταιο. Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι:

1) Να το κανεις ενα hard format και

2) αμεσως μετα το φορματ, να περασεις ξανα την τελευταια αναβαθμιση.

 

Σε περιπτωση που δεν γινει τιποτα, το πηγαινεις απευθειας και επειγοντως σε Nokia Shop. Θα τους πεις να στο κανουν αναβαθμιση αυτοι. :)

paidia exw mia prosopsh krem gia to n70 alla den thn exw xrhsimopoihsei pote!einai akoma sto sakoulaki ths me th xelatina kai me apodeixh fusika giati mou eixan pei ama thelw kapoia stigmh na paw na th valoun na xw kai thn apodeixh(den thn exw valei akoma giati einai fantaros kai den thelw na gratzounistei).mporw na thn paw etsi kainourgia pou einai pisw kai na parw th maurh h toulaxiston na plhrwsw th diafora sth timh tous?

 

Λογικα, αφου οπως λες εχεις και την αποδειξη πληρωμης, θα στο αλλαξουν και θα πληρωσεις τη διαφορα. Δεν ειμαι 100 % σιγουρος, αλλα ετσι πιστευω(αφου δεν την ανοιξες κιολας απο τη συσκευασια). ;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε που θα βρω Παιχνιδια για το Ν70 ΜΕ? θελω 3d με οτι καλυτερα γραφικα γινεται.. Στειλτε μου με ΡΜ Αν περιεχουν μη επιτρεπτο περιεχομενο η γραψτε εδω.. Επισης τι εκδοση symbian εχει το Ν70? Εχθες εβαλα 2 προγραμματα με αποτελεσμα να μην ανοιγει το κινητο ετσι εβγαλα την καρτα μνημης ανοιξα το κινητο και πηγα διαχειρηση εφαρμογων και εβαλα την καρτα μνημης και τα διεγραψα, αυτο σας το λεω για να αποθηκευετε οτι βαζετε στην καρτα μνημης! Επισης καλο ειναι να εχετε και γενικα καποιον memory monitοr να σβηνετε τα prοcesses του ιου η του προγραμματος αυτο θα σας βοηθισει αμα καποιο προγραμμα δεν σβηνετε να κανετε καταργηση απο την ενεργη μνημη..

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα παιδια και καλα χριστουγενα!:)

Το προβλημα που εχω εγω με τοκινιτο μου ειναι οτι εχω χαση της φωνητικες φρασης απο το κινιτο μου λες και δεν την εχει το κινιτο μου αυτη την δυνατοτιτα το οπιο ειναι 1 Ν-70 αναβαθμισμενο σε ΜΕ το προβλημα το ειχα και πρην το κανω αναβαθμιση....αλλα και μετα!

Νομιζω οτι δημιουργιθικε οταν πηγα να καλεσω καπιον με φωνιτηκη φραση και για να μου την σπαση η κοπελα μου φωναζε στο τηλεφωνο με αποτελεσμα να μου λεει σηνεχια το κινιτο δεν βρεθικαν αντιστιχα στοιχια...και δεν μου εγβαζε ουτε φωνητικες φρασεις ουτε εντολες μετα εβαλα στα αγγλικα και τελικα διορθωσα το προβλημα με τη ςφωνιτικες εντολες αλλα με της φρασης τπτ...Ακομα και οταν πηγα να πατισω αναπ.φωνιτηκης φρασης απο το τηλεφονικο καταλογο τοτε καταλα οτι ειχε χαθει αυτη η εντολη παιδια δεν μπορω να καταλαβω τη συμβενι εβγαλα και την καρτα μνημης μηπος φταιει κανενα προγραμα αλλα τπτ το εβαλα στα αγγλικα τπτ να πω οτι εχω αλλαξι καρτα μνιμης και εχω βαλη 1g!Αν καπιος ξερει κατι ας με βοηθισει!:(τωρα δουλευουν μονο η φωνιτικες εντολες και με της φαρσης σαν να μην υπαρχουν πουθενα...

ΔΕΙΞΤΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΣΑΣ......
Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε να δεις. Το firmware, οπως γνωριζεις, ειναι το τελευταιο. Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι:

1) Να το κανεις ενα hard format και

2) αμεσως μετα το φορματ, να περασεις ξανα την τελευταια αναβαθμιση.

 

Σε περιπτωση που δεν γινει τιποτα, το πηγαινεις απευθειας και επειγοντως σε Nokia Shop. Θα τους πεις να στο κανουν αναβαθμιση αυτοι. :)

 

 

Λογικα, αφου οπως λες εχεις και την αποδειξη πληρωμης, θα στο αλλαξουν και θα πληρωσεις τη διαφορα. Δεν ειμαι 100 % σιγουρος, αλλα ετσι πιστευω(αφου δεν την ανοιξες κιολας απο τη συσκευασια). ;)

 

 

den einai se suskeuasia alla se sakoulaki opws mou th dwsane.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε να δεις. Το firmware, οπως γνωριζεις, ειναι το τελευταιο. Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι:

1) Να το κανεις ενα hard format και

2) αμεσως μετα το φορματ, να περασεις ξανα την τελευταια αναβαθμιση.

 

Thanks ρε συ... τελικά έκανα reinstall από πάνω από το firmware και όλα είναι καλά τώρα....:D Και όλη η διαδικασία 10 λεπτάκια μόνο

(48 mb κατέβασε και μετά 5 λεπτά να "περάσει" το καινούργιο software στο κινητό)

Πιστεύω για τα λεφτά που κάνει τώρα είναι ότι καλύτερο.. και παίζει σχεδόν τα πάντα! Κάτι φιλαράκια μου που έχουν πάρει νεώτερα κινητά (με πιο καινούργιο Symbian) , όπως π.χ.το 3250, το N93 κτλ έχουν ξενερώσει απίστευτα , γιατί δεν "τρέχουν" οι περισσότερες εφαρμογές-παιχνίδια στα κινητά τους και έχουν και προβλήματα στο update...

Link to comment
Share on other sites

den einai se suskeuasia alla se sakoulaki opws mou th dwsane.

Όπως και αν στην εδωσαν, και εσυ οπως ειπες, δεν το ανοιξες, εχεις καθε δικαιωμα να απαιτησεις να στο αλλαξουν!!

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

εχω και γω σε μαυρο [ΜΕ] και πηγα σε νοκια shop για την ακριβεια θεσσαλονικη στην Βασιλης Ολγας και εβαλα την ασημενια προσοψη...ολα μαζι κοστιζουν 28,66 ευρω
Nokia 5110,Nokia 6150,Nokia 3310,Nokia 7250i,Motorola V1050,Motorola razr v3i,Sony Ericsson k750i,Sony Ericsson w800i,Sony Ericsson w810i,Nokia N70-Nokia N70ME,Nokia N73-Nokia N73ME,Nokia N85,Nokia C5-03,Nokia N8-00 Dark Grey
Link to comment
Share on other sites

εχω και γω σε μαυρο [ΜΕ] και πηγα σε νοκια shop για την ακριβεια θεσσαλονικη στην Βασιλης Ολγας και εβαλα την ασημενια προσοψη...ολα μαζι κοστιζουν 28,66 ευρω

Ασημένια θεωρείται αυτή που έχουν τα δικά μας τα νόκια τα εργοστασιακά ή κάτι άλλο,γιατί μπερδεύτηκα.

Επίσης ένα προβληματάκι που με απασχολεί λιγάκι:Τελικά αξίζει να κάνω αναβάθμιση σε ΜΕ!?Ρι πλεονεκτήματα και τι μειονεκτήματα έχει?:)

Σε ευχαριστω πολυ:)

Δε κάνει τίποτα!Να σαι καλά!:)

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο υποστηριζει EDGE; Αν ναι, πως θα ξεχωριζω ποτε μπαινει στο Internet με GPRS και ποτε με EDGE; Οποτε το επιτρεπει το δικτυο; Βγαζει καποιο ειδικο σημα;
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο υποστηριζει EDGE; Αν ναι, πως θα ξεχωριζω ποτε μπαινει στο Internet με GPRS και ποτε με EDGE; Οποτε το επιτρεπει το δικτυο; Βγαζει καποιο ειδικο σημα;

 

Υποστηριζει,λαθος μου

Εχεις καθησει ποτε να διαβασεις τα χαρακτηριστικα των

συσκευων που αγοραζεις ? :ninja:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν υποστηριζει.

Εχεις καθησει ποτε να διαβασεις τα χαρακτηριστικα των

συσκευων που αγοραζεις ? :ninja:

 

Nervous,έχω την εντύπωση πως ο haki έχει δίκιο.

Το Ν70 υποστηρίζει το EDGE Class 10, 236.8 kbps.

Link to comment
Share on other sites

Oups Δικιο εχετε :O

Συμφωνα με τη νοκια ,το Ν70 υποστηριζει

Μπερδευτηκα EGPRS= EDGE :O

http://en.wikipedia.org/wiki/Enhanced_Data_Rates_for_GSM_Evolution

 

@Lux : Δεν εμφανιζεται καποιο χαρακτηριστικο σημα .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...