Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως παιδια το προβλημα με το ραδιο εχει ξενερώσει αρκετο κοσμο……

Στην δουλειά μου 2 ατομα ηθελαν να παρουν το 70 ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΣ ΛΟΓΟΣ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΡΑΔΙΟ και τα κρατς μπου μπαμ κτλ τους κάνανε να αλλάξουν γνωμη….

Ελπιζω η νοκια να το διορθώσει συντομα αυτό…..

 

Δεν νομίζω θα πάθει το τηλέφωνο τίποτα ή ο κάτοχός του αν καθώς ακούμε ραδιόφωνο έχουμε το κάλυμα ανοιχτό.....

Θα το φτιάξουν που θα παει....

Μου φαίνεται οτι ψάχνουμε να βρούμε γενικώς προβλήματα.....

Και σας ρωτάω το εξής υπάρχει στον κόσμο κάτι που να έχει φτιαχτεί απο ανθρώπινο χέρι και να μήν έχει βγάλει προβλήματα? Εγω δεν νομίζω οτι υπάρχει...

Έτσι λοιπόν όπου υπάρχει το πρόβλημα υπάρχει και η λύση.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

NetFocus.gr

Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα ωραια Mavericklover αλλα οταν ο αλλος θελει ραδιο και το κινητό λεει οτι θα εχει ραδιο δεν θελει ουτε κρατς μπουμ μπαμ ουτε καπακια ανοιχτα......κτλ

ειπαμε αυτα τα πραγματα ειναι οπως τα βλεπει ο καθενας.....

με το ραδιο υπαρχει προβλημα και πρεπει με την νεα αναβάθμιση να το "λυσουν"....

Link to comment
Share on other sites

ρε ΗΜΑΡΤΟΝ ME TO RADIO !!!!!!! εγω ατη Λάρισα ακουω ΚΑΜΠΑΝΑ χωρις κρατζ κρουζ βουμ τσιμ μπομ κλπ ..... ???????? ουτε με κάλυμα ανοιχτο ουτε με άλλο κολπο απλά βάζω το hands free ειτε το διπλό είτε ένα αλλο παλιο μονο που ειχα και ακουω ΚΑΜΠΑΝΑ

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα ωραια Mavericklover αλλα οταν ο αλλος θελει ραδιο και το κινητό λεει οτι θα εχει ραδιο δεν θελει ουτε κρατς μπουμ μπαμ ουτε καπακια ανοιχτα......κτλ

ειπαμε αυτα τα πραγματα ειναι οπως τα βλεπει ο καθενας.....

με το ραδιο υπαρχει προβλημα και πρεπει με την νεα αναβάθμιση να το "λυσουν"....

 

 

Υπομονη.........

Παιδικες αρρωστιες ειναι αυτες.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

NetFocus.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν απαντησε κανεις για ανεβασμα θερμοκρασιας του κινητου. Δεν παρατηρησε κανεις τιποτα?

 

Να υποθέσω ότι αναφέρεσαι σε χρήση 3G? Εγώ μόνο βίντεο κλήσεις έχω κάνει σε 3G αλλά στα 3-4 λεπτά λειτουργίας δεν παρατήρησα αύξηση θερμοκρασίας...

Link to comment
Share on other sites

Kαλά το τι χειρουργικό ψείρισμα του κινητού του έχουμε κανει, απίστευτο !!! Πιστεύω ότι έχουμε γίνει οι καλύτεροι ΒΕΤΑ τέστερς :p

 

Τώρα σοβαρά, το ζήτημα των μικρο-κοψιμάτων του ραδιοφώνου (δεν είναι πολύ αισθητά και σίγουρα δεν καταστρέφουν την απόδοση του ράδιου, όπως πολλοί λένε εδώ μέσα) είναι σίγουρα bug αλλά πιστεύω ότι σίγουρα θα διορθωθεί με αναβάθμιση. Και πράγματι, προς το παρόν, αυτό διορθώνεται ( !!!! ) με το άνοιγμα στο καπάκι της κάμερας :p :p

 

Πάντως στην ανοιχτή ακρόαση από το ηχείο του κινητού ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΟΨΙΜΑΤΑ !!!!

 

Εγώ επιμένω ότι σπαστικό είναι ότι δε σου επιτρέπει να έχεις ραδιόφωνο όταν βάζεις το κινητό σε κατάσταση "εκτός σύνδεσης" (off-line).

 

 

ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ...

 

Οταν τραβάτε φωτό με την κάμερα, αυτή καλά καλά δεν προλαβαίνει να τη δεις πως είναι τραβηγμένη, σε πετάει πάλι σε κατάσταση κάμερας (στα προηγούμενα κινητά της ΝΟΚΙΑ έπρεπε να πατήσεις "Πίσω" για να γυρίσεις στην κάμερα). Αυτό είναι πολύ εκνευριστικό γιατί σε αναγκάζει να μπεις στην έκθεση για να διαγράψεις μία άσχημη φωτό που ΜΟΛΙΣ έχεις τραβήξει !!!!

 

Το έχεις παρατηρήσει κανείς ???? Μήπως υπάρχει κάποια επιλογή που δεν την έχω βρει ακόμη και κάνει τη μόλιςε τραβηγμένη φωτό να παραμένει μέχρι ν'αποφασίσεις να τη διαγράψεις ή να πατήσεις το πλήκτρο "πίσω" ????

 

THANX GUYS :) :)

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ότι βάλω στο smartguard δεν φαίνεται πουθενά (μόνο στο FExplorer). Είσαι σίγουρος ότι τα κάνεις "hide"?

Επίσης νομίζω ότι δεν έχει επιλογή για ολόκληρους φακέλους αλλά για αρχεία.

 

Σ΄ευχαριστω φιλε Boss82.

Δεν δεχεται ''hide'' σε ολοκληρους φακελους τελικα.

Θελει ενα-ενα το καθε βιντεο η φωτο.

Την δουλεια μου την εκανα παντως

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια,γνωριζει κανεις ποια version του SmartProfiles τρεχει το Ν70,χωρις να εχει προβλημα το ξυπνητηρι?

Ε

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

re paidia ELEOS!!!

mou krataei mono MIA mera h bataria (enw me idia xrhsh to 6680 kratouse 2)

Exei kanenas allos paromoia autonomia???

Thanks

:!: Kατ΄αρχήν έλεγξε αν η χρήση που του κάνεις είναι εξοντωτική και περιόρισέ την....

:!: Κατά δεύτερον αν δεν χρησιμοποιείς το 3G, κλείστο και χρησιμοποίησε μονο το gsm.....

 

Προσωπικά κάνοντας χρήση των παραπάνω παραμέτρων κατάφερα από ημερήσια φόρτιση σήμερα να είμαι στην τρίτη μέρα της χρήσης και να μην έχει κατέβει η ένδειξη της μπαταρίας ούτε γραμμή, με μέτρια θα έλεγα χρήση...Αυτό σημαίνει πως αν δεν κατέβει απότομα η ένδειξη, μπορεί και να κρατήσει μέχρι και βδομάδα η διάρκεια της μπαταρίας.... :w00t: Θα ενημερώσω σχετικά... :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που κάνω χρήση 3G δικτύου και όλες οι κλήσεις περνάνε από εκεί ΕΚΤΟΣ όταν είμαι σπίτι (γιατι το δωμάτιο μου δεν καλύπτετε!), το κινητό με μέτρια χρήση (λιγότερο από κανονική) κρατάει 2 μέρες! Με πολύ χρήση μόνο μία... ;)

 

Στο σπίτι μου γενικά υπάρχουν πολλές εναλλαγές μεταξύ δικτύων GSM και UMTS (αφού είναι Vodafone). :mad:

 

Σχολείο, Φροντιστήριο και στα περισσότερα σημεία του δρόμου είναι 3G! Και απλά έχω να πώ ότι η ποιότητα φωνής είναι ΤΕΛΕΙΑ μέσο του 3G... Δεν υπάρχουν οι γνωστές 'εμετήλες', 'φυσίματα', 'νερά' κτλ κτλ! :D :rolleyes:

 

Κλήσεις βίντεο δεν κάνω γιατί η χρέωση είναι πολύ υψηλή!! Μόνο αν με πάρουν (πολύ σπάνια για τον ίδιο λόγο). :cry:

 

Και ένα μειονέκτημα... Επειδή δεν θέλω να γρατζουνιστεί η οθόνη το έχω μέσα σε θήκη... Και δεν βρίσκω ζελατίνες μίας χρήσεως να πάρω... Κρίμα....... :cry: :(

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα μπορούσε κανείς να μου απαντήσει σχετικά ???

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

μολις θυμηθηκα οτι και με τον Fexplorer 1.14 μπορεις να βαλεις οτι θες στη μεταβαση. options>file>add to 'go to'. αν παλι δεν...τι να πω;

Link to comment
Share on other sites

re paidia ELEOS!!!

mou krataei mono MIA mera h bataria (enw me idia xrhsh to 6680 kratouse 2)

Exei kanenas allos paromoia autonomia???

Thanks

Εκτος απο αυτα που σου εχουν γραψει πιο κατω τα παιδια ελεξε αν τρεχει καποια εφαρμογη στο backround πχ καποιο antinirus η καποια αλλη εφαρμογη!Σου προτεινω να το ελεξεις με την εφαρμογη Application Mananager (AppMan) :O
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Δεν βγήκε ακόμα αναβάθμηση... Μόλις το τσέκαρα... :)

 

Από που το τσέκαρες .Ψέματα δεν λέω εκτός εάν μου είπανε ψέματα. Συγκεκριμένα κάλεσα χθες το nokia shop στην Καποδιστριού στον Πειραιά και μου το είπανε.Και μάλιστα μου είπανε να το πάω να μου το αναβαθμίσουν.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Από που το τσέκαρες .Ψέματα δεν λέω εκτός εάν μου είπανε ψέματα. Συγκεκριμένα κάλεσα χθες το nokia shop στην Καποδιστριού στον Πειραιά και μου το είπανε.Και μάλιστα μου είπανε να το πάω να μου το αναβαθμίσουν.

ο ili δουλεύει στο nokia shop της καμάρας στην θεσσαλονίκη! ;)

Link to comment
Share on other sites

Παδιά θα ζητήσω τη βοήθειά σας απόψε...

 

Προσπαθώ σήμερα να συνδεθώ στο διαδίκτυο με το Ν70 (όχι κάτι τρομερό, με τη στάνταρ σελίδα της ΝΟΚΙΑ που υπάρχει ως δεδομένη στους σελιδοδείκτες του κινητού ΑΛΛΑ... δεν μπορεί να συνδεθεί με τίποτα!!!!

 

Μου βγάζει "Πακετα Δεδομ.: Δεν διατίθεται σύνδεση πακέτων δεδομένων" και με πετάει πάλι στους σελιδοδείκτες χωρίς να συνδεθεί :O :O :O

 

Τις ρυθμίσεις που έχω τις έβαλα με τον SettingWizard της ΝΟΚΙΑ (μου καταχώρησε τρεις 1) Vf Live! 2) Vf MMS και 3) Web Vodafone).

 

Δεν είμαι και εντελώς άσχετος είχα φτιάξει και μόνος μου και ένα νέο σημείο πρόσβασης με τις εξής ρυθμίσεις (έχω κάρτα sim 3G A la Carte)

 

VF Live! Prepay

--------------------------

Connection Name: VF Live! Prepay

 

Data Bearer: Packet Data

 

APN: wapkarta.vodafone.gr

 

User Name: user

 

Prompt Password: No

 

Password: -

 

Authendication: Normal

 

Homepage: http://live.vodafone.com (ή wapplus.vodafone.gr)

-----------------------------------------------

ADVANCE SETTINGS

 

Network Type: IPv4

 

Phone IP address: 0.0.0.0 (Automatic)

 

Name Servers: Automatic

 

Proxy serv. address: 213.249.019.049

 

Proxy Port Number: 5080

 

Αλλά και πάλι τίποτα και για να είμαι εντελώς ακριβής όταν προσπαθώ να συνδεθώ με αυτό το access point με πετάει εντελώς εκτός ΙΣΤΟΥ :worry:

 

Εκανα φορματ (με *#7370#) αλλά πάλι τα ίδια (μήνυμα λάθος περί πακέτων δεδομένων), πήρα και τη VODAFONE και μου έστειλε ρυθμίσεις (VF GPRS Prepay), έχω ανοιγοκλείσει ένα σωρό φορές το κινητό σήμερα, αλλά πάλι τα ίδια :O :O

 

 

Σας παρακαλώ...

 

Ειλικρινά, εκτός από τη δική σας συμβουλή δεν ξέρω τι άλλω να κάνω...

 

Ευχαριστώ πολύ παιδιά

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Παδιά θα ζητήσω τη βοήθειά σας απόψε...

Σας παρακαλώ... Ειλικρινά, εκτός από τη δική σας συμβουλή δεν ξέρω τι άλλω να κάνω...

Ευχαριστώ πολύ παιδιά

Εάν οι ρυθμίσεις είναι σωστές τότε φταίει καθαρά η Vodafone!

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως με κάρτα δεν μπορείς να έχεις web internet....Aς το επιβεβαιώσει κάποιος.... :(

 

Ρε παιδιά έστω WAP... Με τίποτα δεν συνδέεται. Στο 6630 έμπαινα άνετα (με την ίδια κάρτα sim) σε οποιαδήποτε ιστοσελίδα (με access point το VF Live! Prepay).

 

Tώρα ειλικρινά, έχω απελπιστεί... Τέτοια γκαντεμιά με το νέο κινητό... :O :O :O

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έστω WAP... Με τίποτα δεν συνδέεται. Στο 6630 έμπαινα άνετα (με την ίδια κάρτα sim) σε οποιαδήποτε ιστοσελίδα (με access point το VF Live! Prepay).

 

Σιγουρα ειναι ενεργοποιημενο το gprs στην γραμμη σου ?

Πηγαινε ρυθμισεις>Συνδεση->Πακετα δεδομενων->Συνδ.πακετων δεδομ.

και βαλε οταν διατιθεται . Αν κατω απο το σημα της κεραιας σου βγαλει το αναλογο σηματακι http://img67.imageshack.us/img67/3968/capture7wy.jpg,τοτε εισαι οκ

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

μολις θυμηθηκα οτι και με τον Fexplorer 1.14 μπορεις να βαλεις οτι θες στη μεταβαση. options>file>add to 'go to'. αν παλι δεν...τι να πω;

 

Τελικά δεν...

 

Το πρόβλημα του Ν70 είναι πως πολλές εφαρμογές δεν παίζουν ακόμα. Περιμένω τις νέες version...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ειναι ενεργοποιημενο το gprs στην γραμμη σου ?

Πηγαινε ρυθμισεις>Συνδεση->Πακετα δεδομενων->Συνδ.πακετων δεδομ.

και βαλε οταν διατιθεται . Αν κατω απο το σημα της κεραιας σου βγαλει το αναλογο σηματακι http://img67.imageshack.us/img67/3968/capture7wy.jpg,τοτε εισαι οκ

 

Φίλε μου nervous, το έκανα και αυτό που προτείνεις (βγήκε το σηματάκι οκ) αλλά το κινητό επιμένει να μου βγάζει "δεν διατίθενται πακέτα δεδομένων" και σταματάει την προσπάθεια σύνδεσης.

 

Στη βονταφον (τεχνικό τμήμα) που το είπα απόψε δεν μπόρεσαν να μου πουν τίποτα απολύτως !!!! Η σύνδεσή μου σε αυτούς φαίνεται κανονική. Πάει θα μου στρίψει.... :wacko: :blink:

 

Μήπως κάποια άλλη συμβουλή κάποιος ??? Ας μου πει κάποιος που μπορεί και συνδέεται με το Ν70, τι ακριβώς έχει ως ρυθμίσεις με ένα ΡΜ, να χετε καλό ρε παιδιά....

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

@nickvog ean eheis kanei RESTORE apo kanena programma Sprite Back up apo to proigoumeno eite 6630 i 6680 ola doulevoune ektos apo ta wap/web/mms ktl ktl...thelei FULL FORMAT gia na to kaneis na doulepsei....oso afora to provlima me ti camera poy den menei i fotografia pragmati POLY spastiko,ehei arketa bugs tora poy to eho 3 evdomades to N70,telika kai i foto prepei na eheis poly stathero heri na vgoune kathares!Elpizo me anavathmsei na lythei oti provlimata ehei tora,thelei ligi douleia akoma nomizo
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...