Jump to content

Netflix: Τώρα διαθέσιμο με ελληνικό μενού και με τιμές σε ευρώ


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και καλό μήνα. Ξέρει κάποιος να μου πει αν μπορώ ακόμα και σήμερα να κάνω νέο λογαριασμό και να το μοιραστώ με τέσσερις φίλους μου; Και αν έχει κάποιος είδη λογαριασμό και απλά αλλάξει την συνδρομή για τέσσερις οθόνες και το μοιράσει θα έχει πρόβλημα;
Μέχρι στιγμής δεν έχει ακουστεί να υπάρχει κανένα θέμα με διαμοιρασμό μεταξύ διαφορετικών ατόμων.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 485
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

''Netflix: Αυξάνονται οι τιμές στα πακέτα συνδρομής στην Ελλάδα''

 

https://www.ethnos.gr/lifestyle/tileorasi/45777_netflix-ayxanontai-oi-times-sta-paketa-syndromis-stin-ellada

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Τον κακό τους τον καιρό! Τουλάχιστον να παραμείνει η τιμή μέχρι να δούμε το stranger things... :p

 

Στάλθηκε από το HTC U12 life μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες,τι σκάλωμα έφαγε από χθες το βράδυ το netflix?Έχω το πρόγραμμα με τις 2 οθόνες,ένα προφίλ δικό μου και ένα της γυναίκας μου.Από χθες,δεν μπαίνει με τίποτα στο προφίλ της γυναίκας μου,ενώ στο δικό μου όλα καλά.Από 4 android κινητά και τάμπλετ,την εφαρμογή των windows στο λάπτοπ,τρώμε άκυρο,ενώ μέσω chrome μας αφήνει να κάνουμε εναλλαγή προφίλ κανονικά.Στα android,μας πετάει σφάλμα -1014.Έκανα όλα τα βήματα που προτείνει το netflix αλλά τίποτα.Δεν μας αφήνει να κάνουμε αλλαγή προφίλ.Στο δικό μου προφίλ όλα τέλεια ωστόσο.
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες,τι σκάλωμα έφαγε από χθες το βράδυ το netflix?Έχω το πρόγραμμα με τις 2 οθόνες,ένα προφίλ δικό μου και ένα της γυναίκας μου.Από χθες,δεν μπαίνει με τίποτα στο προφίλ της γυναίκας μου,ενώ στο δικό μου όλα καλά.Από 4 android κινητά και τάμπλετ,την εφαρμογή των windows στο λάπτοπ,τρώμε άκυρο,ενώ μέσω chrome μας αφήνει να κάνουμε εναλλαγή προφίλ κανονικά.Στα android,μας πετάει σφάλμα -1014.Έκανα όλα τα βήματα που προτείνει το netflix αλλά τίποτα.Δεν μας αφήνει να κάνουμε αλλαγή προφίλ.Στο δικό μου προφίλ όλα τέλεια ωστόσο.

 

Από ότι διάβασα σε ξένα site υπήρχε ένα θέμα,κάτι ανάλογο είχα πάθει πριν λίγο καιρό σε επικοινωνία που είχα μαζί τους έκανα τα βήματα που με είπαν χωρίς αποτέλεσμα μετά από 24 ώρες έστρωσε από μόνο του,όποτε από έμενα περίμενε θα γίνει

Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα και εγώ πριν από λίγο μαζί τους και μου είπαν ότι είναι γενικό πρόβλημα,το γνωρίζουν ήδη,και το επιλύουν.Θα επανέλθει κανονικά κάποια στιγμή και δεν χρειάζεται να κάνω τίποτα εγώ.Είδα και άλλους με παράπονα στο play store,οπότε αναμένουμε.
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Ολα εντάξει.Εστρωσε τώρα που το τσέκαρα και κάνει εναλλαγή λογαριασμών κανονικά.
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά το basic δεν αλλάζει καθόλου
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Σε ποια συσκευή το μέτρησες?
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση:

τα 2 account που σου παρεχονται απο την αντιστοιχη συνδρομη μπορουν να εχουν ξεχωριστο κωδικο και να υφιστανται αυτονομα;

με τις δικες τους λιστες, favorites etc;

Link to comment
Share on other sites

Όχι και ναι

 

Δηλ ο κωδικός και το mail θα είναι ίδια. Απλά όταν κάνεις log in θα διαλέγεις σε πιο προφίλ θες να μπεις όπου το καθένα έχει τις δικές του λίστες. Σε αφήνει μέχρι 4-5 προφιλ.

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια συσκευή το μέτρησες?

 

έλαχε να μην είχα ίντερνετ στο σπίτι οπότε άρχισα να βλέπω την ταινία με tethering από το κινητό στο pc. Για να μην πάθω καμιά ζημιά είδα τα δεδομένα που είχα και τα ξανακοίταξα ακριβώς μισή ώρα μετά. Κατανάλωσε 200ΜΒ, άρα η ώρα 400 ΜΒ.

Link to comment
Share on other sites

έλαχε να μην είχα ίντερνετ στο σπίτι οπότε άρχισα να βλέπω την ταινία με tethering από το κινητό στο pc. Για να μην πάθω καμιά ζημιά είδα τα δεδομένα που είχα και τα ξανακοίταξα ακριβώς μισή ώρα μετά. Κατανάλωσε 200ΜΒ, άρα η ώρα 400 ΜΒ.

 

Στο κινητό όμως η ανάλυση θα είναι σίγουρα χαμηλότερη από της 4Κ τηλεόρασης.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Τυπικό hd είπε έχει το παιδί.

Όπως και να χει, σε 4Κ συνδρομή είτε σε τηλεόραση ή max data στο κινητό η κατανάλωση είναι περίπου 5-6GB την ώρα.

Τόσο τρώει σε μένα τουλάχιστον.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό όμως η ανάλυση θα είναι σίγουρα χαμηλότερη από της 4Κ τηλεόρασης.

 

Δεν είναι έτσι. Όταν κάνεις tethering δεν έχει καμία σχέση η ανάλυση του κινητού. Το κινητό απλά μεσολαβεί.

Από την άλλη όταν έχεις συνδρομή 11€ δηλ "Τυπικό HD" και σε 4Κ TV να το βλέπεις δεν κατεβάζεις ποιότητα ανώτερη από HD.

Περισσότερα ΕΔΩ -->

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν κύριοι έχω 4 συσκευές με την εφαρμογή του Netflix.Εχω μετρήσει παλιότερα την ποιότητα αναπαραγωγής του Netflix στις συσκευές αυτές,μέσω του "test patterns" μέσα στο Netflix και τα αποτελέσματα ήταν τα εξής:

Sony Xperia X---1080p

Motorola moto G5s---720p

Τάμπλετ Alcatel---720p

Τάμπλετ Lenovo---540p

 

Πλέον το Netflix στην τελευταία ενημέρωση της εφαρμογής του,έβαλε μέσα στις "ρυθμίσεις εφαρμογής" ένα μενού που το ονομάζει "προδιαγραφές αναπαραγωγής" και σε ενημερώνει για την ποιότητα ανάλυσης που παίζει η συσκευή σου.Από τότε που το έβαλε,ξαναέτρεξα το test patterns και παρατήρησα ότι μου έριξε την ανάλυση στις συσκευές μου.Τα νέα αποτελέσματα είναι τα εξής:

Sony Xperia X---1080p

Motorola moto G5s---540p

Τάμπλετ Alcatel---540p

Τάμπλετ Lenovo---432p

 

Γιατί συμβαίνει αυτό?Σας έριξε και σε εσάς την ανάλυση?

Edited by Brolas
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κύριοι έχω 4 συσκευές με την εφαρμογή του Netflix.Εχω μετρήσει παλιότερα την ποιότητα αναπαραγωγής του Netflix στις συσκευές αυτές,μέσω του "test patterns" μέσα στο Netflix και τα αποτελέσματα ήταν τα εξής:

Sony Xperia X---1080p

Motorola moto G5s---720p

Τάμπλετ Alcatel---720p

Τάμπλετ Lenovo---540p

 

Πλέον το Netflix στην τελευταία ενημέρωση της εφαρμογής του,έβαλε μέσα στις "ρυθμίσεις εφαρμογής" ένα μενού που το ονομάζει "προδιαγραφές αναπαραγωγής" και σε ενημερώνει για την ποιότητα ανάλυσης που παίζει η συσκευή σου.Από τότε που το έβαλε,ξαναέτρεξα το test patterns και παρατήρησα ότι μου έριξε την ανάλυση στις συσκευές μου.Τα νέα αποτελέσματα είναι τα εξής:

Sony Xperia X---1080p

Motorola moto G5s---540p

Τάμπλετ Alcatel---540p

Τάμπλετ Lenovo---432p

 

Γιατί συμβαίνει αυτό?Σας έριξε και σε εσάς την ανάλυση?

 

Έχει να κάνει με την συσκευή μάλλον,πρέπει να έχει (L1) certificate για hd streaming,όσες δεν το έχουν δεν κάνει και δεν υπαρχή λύσει

στην δικιά μου συσκευή δεν κάνει δυστυχώς και μου το γράφει κιόλας εκεί που αναφέρεις,κατέβασε την εφαρμογή να δεις

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androidfung.drminfo&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Έχει να κάνει με την συσκευή μάλλον,πρέπει να έχει (L1) certificate για hd streaming,όσες δεν το έχουν δεν κάνει και δεν υπαρχή λύσει

στην δικιά μου συσκευή δεν κάνει δυστυχώς και μου το γράφει κιόλας εκεί που αναφέρεις,κατέβασε την εφαρμογή να δεις

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androidfung.drminfo&hl=el

Σε αυτό που λες έχεις δίκιο. Εμένα η απορία μου είναι γιατί μου έριξε την ανάλυση ενώ μέχρι πρότινως δούλευαν κανονικά. Πχ γιατί το τάμπλετ lenovo από 540p μου το έριξε σε 432p.Δεν τίθεται ζήτημα να παίξει HD ποτέ αλλά γιατί μου έριξε κι άλλο την ανάλυση.

Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παρατήρησε κανένας στην συσκευή του,αυτό που αναφέρω πιό πάνω?
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γράψτε λάθος για όλα τα παραπάνω...Απλά εγώ είμαι χαζός και μπερδεύτηκα.Ολα κομπλέ με τις αναλύσεις μου τελικά.
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...