Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιβεβαιώνω ότι με ασφάλεια τελωνείου, μου επέστρεψαν το ποσό που πλήρωσα για 2 κινητά, ένα τον Δεκέμβριο και ένα πριν 2 εβδομάδες. Το δικό μου mi Note 3 ήρθε με global stable 9.1 και είχε google store κανονικά.

 

Το ξεκλείδωμα του bootloader έχει νόημα μόνο αν θελεις να φλασάρεις διάφορες unofficial roms ή να γίνεις root (ή και τα δυο). Αν δεν σε ενδιαφέρουν αυτά μένεις όπως είσαι και παίρνεις μόνο επίσημες ΟΤΑ αναβαθμίσεις.

 

Σε ευχαριστώ παρα πολύ φίλε μου. Να είσαι καλά με ηρέμησες! :) :happy:

Υπάρχει και η 9.2.2 stable την εχουν δοκιμασει καποιοι στο xiaomi-miui.gr

επίσης αναφέρθηκε οτι μεσα Απριλίου θα εχει βγεί η global stable rom 9.5

http://en.miui.com/thread-2069213-1-1.html

 

Με ποίο display ήταν το δικό σου;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Έχω πάρει σε προστασία οθόνης δυο τζαμάκια, το ένα με καμπύλες και την ζελατίνα CHYI. Τι προτείνουν οι ειδικοί; Και άλλη μια απορία: η δημιουργία δεύτερου χώρου στις ρυθμίσεις εξυπηρετεί σε κάτι; είναι κάτι σαν την δέσμευση χώρου στα pc;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, jdi η οθόνη μου. Η "ελληνική" 9.2 πολύ καλή, η DEV 8.3.22 καλύτερη, αν βάλεις την aroma έχει και επιλογή αν θες να βάλεις την GCam αντί για την stock. Καλύτερα όμως να έχεις και τις 2, stock την ημέρα, gcam στα σκοτάδια.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα,

 

Νέος κάτοχος και εγώ του Mi note 3 και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Έχω ένα πρόβλημα με το συγχρονισμό του ημερολογίου από το google calendar: Ο συγχρονισμός έχει λάθη π.χ. δεν εμφανίζει κάποια events, άλλα τα εμφανίζει με μία ώρα διαφορά, έχω δοκιμάσει να ξαναγκαταστήσω το google calendar, να σβήσω cache και data τόσο στο google calendar, στην εφαρμογή συγχρονισμού ημερολογίου και τίποτα.

 

Έχετε κάποια ιδέα? Είναι η πρώτη φορά που παίρνω συσκευή xiaomi, μήπως είναι γενικότερο θέμα στο MIUI?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα,

 

Νέος κάτοχος και εγώ του Mi note 3 και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Έχω ένα πρόβλημα με το συγχρονισμό του ημερολογίου από το google calendar: Ο συγχρονισμός έχει λάθη π.χ. δεν εμφανίζει κάποια events, άλλα τα εμφανίζει με μία ώρα διαφορά, έχω δοκιμάσει να ξαναγκαταστήσω το google calendar, να σβήσω cache και data τόσο στο google calendar, στην εφαρμογή συγχρονισμού ημερολογίου και τίποτα.

 

Έχετε κάποια ιδέα? Είναι η πρώτη φορά που παίρνω συσκευή xiaomi, μήπως είναι γενικότερο θέμα στο MIUI?

Βάλε το Google calendar από playstore, άνοιξε το συγχρονισμό και μετά θα συγχρονίζει κανονικά το στοκ ημερολόγιο. Επίσης δες στο στοκ να δώσεις δικαιώματα.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

:)

Εχει δει κανεις σας απο κοντα το Xiaomi Mi note 3 (or Mi 6) σε μπλε και μαυρο; Και εαν ποιο ειναι πιο ομορφο θα αγορασω το Mi Note 3 αλλα δεν μπορω να αποφασισω σε χρωμα

εχω το μπλε φιλε μου.υπεροχο!! το μαυρο ....είναι μαυρο,κλασικο:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Έχω αρκετό διάστημα που παρακολουθώ το νήμα και σύντομα θα έχω το νέο μου κινητό. Κάτοχος coolpad τα τελευταία 3 1/2 χρόνια έψαξα αρκετά πριν την νέα αγορά. Ελπίζω να δικαιωθώ για την επιλογή αυτή. Έκανα παραγγελία στο lightinthebox το 6g-64g και με ασφάλεια τελωνείου καπάκι παράγγειλα από ebay όλα τα καλούδια (θήκες-τζάμια..) και τζίφος!! Μετά την παραγγελία μου στέλνουν μήνυμα πως βγήκε out of stock!!!! και η νέα παραλαβή θα πάει σε 10+ εργάσιμες μέρες. Άντε και πέρασαν αλλά πήρε νέα παράταση οπότε πάει για τέλος μήνα, έτσι σκεπτόμενος πως αν περάσει και τελωνείο Πασχαλιάτικα πάμε για Μάιο!! Ακύρωση καπάκι την παραγγελία και πριν δώσω καινούργια στο Honorbuy έχω την εξής ερώτηση: Το ακυρωμένο μου έβγαινε μαζί με την ασφάλεια 267 ευρώ. Στο honorbuy η ίδια έκδοση πάει 310 και η 6g-128g κομπλέ πάει στα 350. Αξίζει να κάνω την υπέρβαση από τα 310 στα 350 για τον έξτρα χώρο;

Υ.Γ: Η πλάκα είναι πως ήδη έχω λάβει 2 θήκες και κινητό γιοκ!!!

αξιζει .παρτο φιλε!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το παρηγγειλα και εγω παιδια απο εδω https://m.lightinthebox.com με ασφαλεια τελωνειου το μαγαζι ειναι αξιοποιστο γιατι το βρηκα εδω φθηνα

μια χαρα είναι.κι εγω από κει το εχω παρει.αψογοι ειναι:)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους εγω ειχα το mi note 3 σε μπλε σαν χαζος το εδωσα πραγματικα πολυ ομορφο το μπλε για οσους το σκεφτονται να το παρουν σε μπλε και το ξαναπηρα παλι σε μαυρο βεβαια και επειδη δεν ειχα την υπομονη το αγορασα απο ινσομνια απο αξιοπιστο μελος να ρωτησω αν ξερει καποιος σκεφτομαι να παρω τα ακουστικα type c τις xiaomi ειναι συμβατα? και θα εχω καλυτερη αποδοση ηχου γιατι ακουω πολυ μουσικη σε σχεση με τον ανταπτορα που δεν ειδα καλη αποδοση παροτι εχω τα xiaomi HDpro με bluetooth ηταν καλυτερα και το face id δουλευει?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με eu Dev και το face id δουλεύει πολύ καλά.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους εγω ειχα το mi note 3 σε μπλε σαν χαζος το εδωσα πραγματικα πολυ ομορφο το μπλε για οσους το σκεφτονται να το παρουν σε μπλε και το ξαναπηρα παλι σε μαυρο βεβαια και επειδη δεν ειχα την υπομονη το αγορασα απο ινσομνια απο αξιοπιστο μελος να ρωτησω αν ξερει καποιος σκεφτομαι να παρω τα ακουστικα type c τις xiaomi ειναι συμβατα? και θα εχω καλυτερη αποδοση ηχου γιατι ακουω πολυ μουσικη σε σχεση με τον ανταπτορα που δεν ειδα καλη αποδοση παροτι εχω τα xiaomi HDpro με bluetooth ηταν καλυτερα και το face id δουλευει?

 

καλημερα να πω και εγω την γνωμη μου για τα ακουστικα.Ολα αυτα που ειναι in ear δεν εχου ογκο καθολου.Ακομα και τα πολυ ακριβα.

Πηρα τα παλια της sony ericsson hpm-61 απο ebay γυρω στα 8 ευρώ . Μαζί με προσωπικές μου ρυθμίσεις απο το Dolby Atmos σκοτωνουν πραγματικα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα, jdi η οθόνη μου. Η "ελληνική" 9.2 πολύ καλή, η DEV 8.3.22 καλύτερη, αν βάλεις την aroma έχει και επιλογή αν θες να βάλεις την GCam αντί για την stock. Καλύτερα όμως να έχεις και τις 2, stock την ημέρα, gcam στα σκοτάδια.

 

και τις 2 να βαλει εχει βελτιωθει αρκετα και η μαμα καμερα στην DEV 8.3.22. Συμφωννω και επαυξανω!

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα στο lightinthebox πριν την αποστολή για το ποια rom version εχει και μου απάντησαν:

 

Dear Customer,

Unfortunately this item has no greek lenguage,

ROM: 128G

 

Μπορεί καποιος να μου εξηγησει τι ακριβώς εννουν σχετικα με την rom version ;; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα στο lightinthebox πριν την αποστολή για το ποια rom version εχει και μου απάντησαν:

 

Dear Customer,

Unfortunately this item has no greek lenguage,

ROM: 128G

 

Μπορεί καποιος να μου εξηγησει τι ακριβώς εννουν σχετικα με την rom version ;; :confused:

Μάλλον έχει την αγγλοκινεζικη

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχει την αγγλοκινεζικη

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για να δουμε θα καταφέρω να την αλλάξω;

Απο ποίο Link της Xiaomi ζητάμε unlocking?

Γράφτηκε οτι δεν χρειάζεται να εχει το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε θα καταφέρω να την αλλάξω;

Απο ποίο Link της Xiaomi ζητάμε unlocking?

Γράφτηκε οτι δεν χρειάζεται να εχει το κινητο.

Εγώ το έκανα χωρίς root μπαμ μπαμ ακολουθώντας αυτό

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: Οταν ανοιγω το κινητό μου την ωρα που φορτώνει γραφει "unlocked". Τι σημαίνει αυτο; Οτι εχω ξεκλειδωτο bootloader;Και αν ναι τι ακριβώς σημαίνει αυτό; Αν το αφησω έτσι θα εχω μειωνεκτημα σε κατι;;

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έκανα χωρίς root μπαμ μπαμ ακολουθώντας αυτό

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χωρίς να κάνεις προηγουμενως unlockin??

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να κάνεις προηγουμενως unlockin??
Τίποτα απολύτως, απλά ακολουθείς τα βήματα.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια ερώτηση: Οταν ανοιγω το κινητό μου την ωρα που φορτώνει γραφει "unlocked". Τι σημαίνει αυτο; Οτι εχω ξεκλειδωτο bootloader;Και αν ναι τι ακριβώς σημαίνει αυτό; Αν το αφησω έτσι θα εχω μειωνεκτημα σε κατι;;

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τίποτα απολύτως δεν γίνεται, δεν έχεις πρόβλημα σε κάτι απλά έχει γίνει unlock στην συσκευή.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα απολύτως, απλά ακολουθείς τα βήματα.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τίποτα απολύτως δεν γίνεται, δεν έχεις πρόβλημα σε κάτι απλά έχει γίνει unlock στην συσκευή.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι λειτουργικό εχει το PC σου;

Κάπου διάβασα οτι πρεπει να εχεις windows 64.

Ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα στο lightinthebox πριν την αποστολή για το ποια rom version εχει και μου απάντησαν:

 

Dear Customer,

Unfortunately this item has no greek lenguage,

ROM: 128G

 

Μπορεί καποιος να μου εξηγησει τι ακριβώς εννουν σχετικα με την rom version ;; :confused:

 

βλέπω έχει 246 ευρώ πόσο θα κοστίσει για να μην περάσει καθόλου από τελωνείο;

Link to comment
Share on other sites

Στο checkout τσεκάρεις την επιλογή Duty & tax insurance +13.97€ και τρως το τελωνείο σου κανονικά.

Βγάζεις φωτο την απόδειξη των ΕΛΤΑ που πλήρωσες, τη στέλνεις στο customer service μέσω της ειδικής φόρμας που υπάρχει και την επόμενη έχεις τo refund σου στην Paypal

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum μετά από πάρα πολύ καιρό... Εδώ και κανένα μήνα έχω καταλήξει σε δύο συκευές, αλλά δε μπορώ να αποφασίσω. Η μία είναι το Huawei Honor 9 και η δεύτερη είναι το Xiaomi Mi Note 3. Έχω δει και τις δύο συσκευές από κοντά και νομίζω ότι γνωρίζω τα θετικά και αρνητικά της καθεμιάς. Αναφορικά σας παραθέτω ότι το Xiaomi πιστεύω ότι έχει καλύτερη αυτονομία, μεγαλύτερη μνήμη και λίγο καλύτερη κάμερα ( για σέλφι δε γνωρίζω) , ενώ το Honor σίγουρα καλύτερο επεξεργαστή και πιο όμορφη οθόνη. Υπάρχει κάποιος χρήστης που να είχε στην κατοχή του και τις δύο συσκευές , έστω και για μικρό χρονικό διάστημα; Με ενδιαφέρει αρκετά η εμπειρία χρήσης. Σημειωτέον ότι είμαι χρήστης που κρατά τη συσκευές του αρκετό καιρό και η τωρινή συσκευή μου είναι μετά από 4,5 χρόνια ένα Nexus 5 ( αθάνατο). Το ερώτημα θα το θέσω και στην ενότητα του Honor. Κάθε βοήθεια θα εκτιμηθεί.Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum μετά από πάρα πολύ καιρό... Εδώ και κανένα μήνα έχω καταλήξει σε δύο συκευές, αλλά δε μπορώ να αποφασίσω. Η μία είναι το Huawei Honor 9 και η δεύτερη είναι το Xiaomi Mi Note 3. Έχω δει και τις δύο συσκευές από κοντά και νομίζω ότι γνωρίζω τα θετικά και αρνητικά της καθεμιάς. Αναφορικά σας παραθέτω ότι το Xiaomi πιστεύω ότι έχει καλύτερη αυτονομία, μεγαλύτερη μνήμη και λίγο καλύτερη κάμερα ( για σέλφι δε γνωρίζω) , ενώ το Honor σίγουρα καλύτερο επεξεργαστή και πιο όμορφη οθόνη. Υπάρχει κάποιος χρήστης που να είχε στην κατοχή του και τις δύο συσκευές , έστω και για μικρό χρονικό διάστημα; Με ενδιαφέρει αρκετά η εμπειρία χρήσης. Σημειωτέον ότι είμαι χρήστης που κρατά τη συσκευές του αρκετό καιρό και η τωρινή συσκευή μου είναι μετά από 4,5 χρόνια ένα Nexus 5 ( αθάνατο). Το ερώτημα θα το θέσω και στην ενότητα του Honor. Κάθε βοήθεια θα εκτιμηθεί.Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

αν θες την δικη μου γνωμη που ειχα συσκευες κλασεως s7 edge ,s8 , s8 plus μονο mi note 3.Απο κάθε αποψη

Link to comment
Share on other sites

αν θες την δικη μου γνωμη που ειχα συσκευες κλασεως s7 edge ,s8 , s8 plus μονο mi note 3.Απο κάθε αποψη
Σε ευχαριστώ πολύ φίλος για την άμεση απάντηση.. Αλλά μπορείς να μου το αιτιολογήσεις; Να μου δώσεις ένα λόγο; Σ'ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φίλος για την άμεση απάντηση.. Αλλά μπορείς να μου το αιτιολογήσεις; Να μου δώσεις ένα λόγο; Σ'ευχαριστώ!

 

Μα σου έδωσε τον λόγο και πολύ σοβαρή αιτιολόγηση..... Σου έγραψε τι συσκευές είχε πριν... Ε, αν είχες Samsung και S8 το να πηγαίνεις σε xiaomi mi note 3 είναι υπόθεση μεγάλη.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Το mi note 3 έχει αρκετα καλύτερη κάμερα, μεγαλύτερη αυτονομία, μεγαλύτερη ram και μεγαλύτερη οθόνη από το honor 9. Από την άλλη το honor 9 έχει 800αρα μπάντα, εγγύηση αντιπροσωπείας και γρηγορότερο soc χωρίς όμως να σημαίνει ότι είναι αργός ο 660. Προσωπικά προτίμησα mi note 3. Αν είσαι επαρχεία δες μήπως η έλλειψη 800αρας είναι deal breaker. Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...