Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι έχετε κάνει update την china rom μπορείτε να κάνετε αλλαγή rom και με αυτό το εργαλείο χωρίς να ξεκλειδώσετε bootloader https://xiaomitool.com/

Οδηγίες για το πώς δουλεύει εδω

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Όσοι έχετε κάνει update την china rom μπορείτε να κάνετε αλλαγή rom και με αυτό το εργαλείο χωρίς να ξεκλειδώσετε bootloader https://xiaomitool.com/

Οδηγίες για το πώς δουλεύει εδω

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στην περίπτωση μου δεν έπαιξε ποτέ ο παραπάνω οδηγός κ δοκίμασα πολλές φορές από 3 διαφορετικά pc... Μόνο αφού ξεκλειδωθηκε ο bootloader δούλεψε με την μια.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ντρόπιασα ενα Samsung s7 edge..! Τα στήσαμε δίπλα δίπλα και βγάλαμε την ίδια φωτογραφία (μέρα με συννεφιά) και στο mi note 3 ήταν καλύτερη! Μόνο το κόκκινο έδειχνε λίγο καλύτερα στο Samsung, τα πρόσωπα και συνολικά η φωτογραφία εδειχναν καλύτερα στο δικό μου

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποσταρε μερικά δείγματα από φωτογραφίες, ιδανικά και συγκριτικές με άλλα όπως το s7 που ανέφερες!!

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση μου δεν έπαιξε ποτέ ο παραπάνω οδηγός κ δοκίμασα πολλές φορές από 3 διαφορετικά pc... Μόνο αφού ξεκλειδωθηκε ο bootloader δούλεψε με την μια.
Μήπως θέλει 64bit 10αρια για να δουλέψει? Συνήθως τέτοιου είδους εργαλεία το απαιτούν. Εμένα μου δούλεψε μια χαρά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tiger30
Link to comment
Share on other sites

Κανένα τζαμακι από Ελλάδα παιδιά; (Όχι full screen που καλύπτει και bezels δεν μου αρέσουν)

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα και αυτο το site που βλέπω οτι παραγγέλνει κόσμος.

https://www.eglobalcentral.eu/xiaomi-note-3-64gb-4g-dual-sim-jet-black-english-only-cn-ver..html

Τιμη άκρως δελεαστική. Τους έχω ρωτήσει απο που στέλνουν. Απλα κοιτάω οτι λέει cn version. Λογικά εννοούν οτι θα έχει την china rom οπότε περνάμε global κανονικά ε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα και αυτο το site που βλέπω οτι παραγγέλνει κόσμος.

https://www.eglobalcentral.eu/xiaomi-note-3-64gb-4g-dual-sim-jet-black-english-only-cn-ver..html

Τιμη άκρως δελεαστική. Τους έχω ρωτήσει απο που στέλνουν. Απλα κοιτάω οτι λέει cn version. Λογικά εννοούν οτι θα έχει την china rom οπότε περνάμε global κανονικά ε?

 

Υπόψιν ότι γράφει στις σημειώσεις ότι αν αλλάξεις rom χάνεις την εγγύηση που σου παρέχουν και η οποία κανονικά είναι 2ετής

Link to comment
Share on other sites

Υπόψιν ότι γράφει στις σημειώσεις ότι αν αλλάξεις rom χάνεις την εγγύηση που σου παρέχουν και η οποία κανονικά είναι 2ετής

 

αυτο ισχυει φιλε και απο banggood ?

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ο μόνο ψυχαναγκαστικος που θέλει να αλλάξει το όνομα του θέματος forum από '' xiaomi mi note 3 "σε" Xiaomi Mi Note 3"???
Link to comment
Share on other sites

αυτο ισχυει φιλε και απο banggood ?

 

Αυτό θεωρητικά ισχύει από όλα τα μαγαζιά. Αλλά περνάς πάλι την κινεζική και το στέλνεις πίσω.

Αλλά μακρυά από εμάς τέτοια ....!

 

Για το όνομα του θέματος , όντως τα μικρά χτυπάνε άσχημα οπτικά!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αυτο ισχυει φιλε και απο banggood ?

Το bangood το στέλνει με global ,δεν έχεις θέμα

Αυτό θεωρητικά ισχύει από όλα τα μαγαζιά. Αλλά περνάς πάλι την κινεζική και το στέλνεις πίσω.

Αλλά μακρυά από εμάς τέτοια ....!

 

Για το όνομα του θέματος , όντως τα μικρά χτυπάνε άσχημα οπτικά!

Αν γίνει κάτι κ χαλάσει κ δεν μπορείς να κάνεις boot για να ξανααλλαξεις rom άστα να πάνε

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωση μου δεν έπαιξε ποτέ ο παραπάνω οδηγός κ δοκίμασα πολλές φορές από 3 διαφορετικά pc... Μόνο αφού ξεκλειδωθηκε ο bootloader δούλεψε με την μια.

 

Επίσης και σε μένα... Μόνο με ξεκλείδωμα αμέσως πέρασε..

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω παραγγειλη απο banggood περιμενω να μ ερθει. Γτ δεν τα γνωριζω καλα. Θα χρειαστει να κανω κατι στο λειτουργικο; η θα ειμαι κομπλε;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Ευτύχης κάτοχος της συσκευής και εγώ σήμερα. Μόλις την έστησα και την σεταρα όπως ήθελα και θα την χρησιμοποιώ εναλλάξ με το OnePlus 5 μου. Το μόνο που μένει είναι να κάνω μια αίτηση για ξεκλείδωμα BL και είμαι έτοιμος, επειδή χρειάζομαι το root. Η μόνη μου απορία είναι, εάν μπορούμε να αλλάξουμε τα χρώματα στο led ειδοποιησεων. Αν και έχω την εντύπωση πως δεν γίνεται.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Ευτύχης κάτοχος της συσκευής και εγώ σήμερα. Μόλις την έστησα και την σεταρα όπως ήθελα και θα την χρησιμοποιώ εναλλάξ με το OnePlus 5 μου. Το μόνο που μένει είναι να κάνω μια αίτηση για ξεκλείδωμα BL και είμαι έτοιμος, επειδή χρειάζομαι το root. Η μόνη μου απορία είναι, εάν μπορούμε να αλλάξουμε τα χρώματα στο led ειδοποιησεων. Αν και έχω την εντύπωση πως δεν γίνεται.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλορίζικο φίλε μου. Δεν γινετε δυστυχώς. Μόνο λευκό είναι το led...

Κάνε μας και μια σύγκριση με το oneplus 5 οπότε μπορέσεις :)

 

May the mi note 3 force be with you.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου. Δεν γινετε δυστυχώς. Μόνο λευκό είναι το led...

Κάνε μας και μια σύγκριση με το oneplus 5 οπότε μπορέσεις :)

 

May the mi note 3 force be with you.

Προς το παρόν δε βλέπω μεγάλες διαφορές. Αυτό που σίγουρα παρατηρώ, είναι πως το Mi Note 3 για 5,5 ιντσες κάθεται καλύτερα στο χέρι. Σε ταχύτητες είναι πανομοιότυπα και εξίσου σφαίρα. Αυτό θα το έχω σαν δεύτερη συσκευή βέβαια γιατί προτιμώ το OnePlus, χωρίς βέβαια αυτό να μειώνει το Mi Note 3. Ο ήχος δείχνει αρκετά δυνατός, στα ίδια επίπεδα. Η κάμερα δεν την έχω τσεκαρει ακόμη, αν και δεν είμαι ειδικός. Αυτονομία θέλω να δω επίσης σίγουρα, που είναι και το σημαντικότερο κατά εμε. Οθόνη αρκετά καλή, θα την δω και αύριο κάτω από ήλιο τι κάνει. Δεν νομίζω πως θα έχω θέμα όμως μιας και είχα παλιότερα πάλι Xiaomi συσκευές.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω ότι καλύτερο υπάρχει σε προστασία οθόνης για το κινητό μας.

Είναι καλύτερο από τζάμι,το έβαλε φίλος και είναι φανταστικό.

Φυσικά το παρήγγειλα και εγώ από ali και το περιμένω...

CHYI 3D Curved Film For Xiaomi Note 3

https://videocdn.taobao.com/oss/taobao-ugc/2ac1a6bbfe804330959b7120c914b6cf/1511868032/video.mp4

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω ότι καλύτερο υπάρχει σε προστασία οθόνης για το κινητό μας.

Είναι καλύτερο από τζάμι,το έβαλε φίλος και είναι φανταστικό.

Φυσικά το παρήγγειλα και εγώ από ali και το περιμένω...

CHYI 3D Curved Film For Xiaomi Note 3

https://videocdn.taobao.com/oss/taobao-ugc/2ac1a6bbfe804330959b7120c914b6cf/1511868032/video.mp4

Όντως πολύ καλό δείχνει για φιλμάκι. Περιμένουμε το review σου.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από χθες έχω στα χέρια το κινητό απίστευτο σε σχέση με το mi4c. Ηρθε με την china stable miui8 προσπάθησα να βάλω την global και δεν την δεχοτανε από τα update και έκανα update την china stable.Μπήκα με vpn και έκανα αίτηση στο mi unlock status. Μπήκα και θα το ξεκλειδώσω σε 72 ώρες από την άιτηση όπως έλεγε το miunlock. Έβγαλα κάποιες φωτο μέσα από παράθυρο του αυτοκινήτου και βγήκαν πολύ καλές.Αν και 5,5 ίντσες είναι βολικό στο χείρισμό με το ένα χέρι. Μπαταρία φοβερή από χθες τις 11:30 το βράδυ ειναι στο 44% και έχει δουλέχει η οθόνη 3,6ώρες πρόγραμμα με gps 1 ώρα wifi ανοιχτό για 13 ώρες με 2 sim στο κινητό και για 30 λεπτά παχνίδι το οποίο καταβροχθίζει τη μπαταρία.Τέτοια μπαταρία δεν είχα στο mi4c ούτε στην αρχή που το αγόρασα. Edited by spyrosfra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κι εγώ περιμένω τη συσκευή τις επόμενες ημέρες. Δεν γνωρίζω με τι rom θα έρθει, ελπίζω με global. Σε περίπτωση που έρθει με china μπορώ να κάνω αίτηση για bootloader unlock και χωρίς να έχω τη συσκευή έτσι ούτως ώστε όταν μου έρθει να μην καθυστερώ; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, στην πόλη όπου κατοικώ η wind είναι γενικότερα για τα πανηγύρια σε θέμα ποιότητας σήματος...δεν υπάρχει 4g ούτε για πλάκα....

Ενώ σε διπλανή πόλη που έτυχε να περνάω, τσουπ 4g κανονικά... Τεσπα στην επαρχία με wind ζορικα τα πράγματα ...

 

Ειναι αναλογα την περιοχη.Αν εισαι σε μη αναβαθμισμενη περιοχη,ζορικα.

Ελπιζω μεσα στο 2018 να φτιαξουν επιτελους την Βορεια ελλαδα και οτι δεν εχει αναβαθμιστει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κι εγώ περιμένω τη συσκευή τις επόμενες ημέρες. Δεν γνωρίζω με τι rom θα έρθει, ελπίζω με global. Σε περίπτωση που έρθει με china μπορώ να κάνω αίτηση για bootloader unlock και χωρίς να έχω τη συσκευή έτσι ούτως ώστε όταν μου έρθει να μην καθυστερώ; ευχαριστώ

 

ναι κανε απο το αιτηση απο τωρα και μολις ερθει το κινητο να ξεκλειδωσεις

Link to comment
Share on other sites

παιδια, να συγκεντρωθούμε λίγο?ποιό κινητό να κάνεις αίτηση, αυτό που δεν έχεις ακόμα?με βάση ποιό imiei?να μην λέμε πάγματα που δεν στέκουν..

Πρέπει να κάνεις register ένα λογαριασμό xiaomi με υπαρκτό κινητό...

Link to comment
Share on other sites

παιδια, να συγκεντρωθούμε λίγο?ποιό κινητό να κάνεις αίτηση, αυτό που δεν έχεις ακόμα?με βάση ποιό imiei?να μην λέμε πάγματα που δεν στέκουν..

Πρέπει να κάνεις register ένα λογαριασμό xiaomi με υπαρκτό κινητό...

 

Δε χρειάζεται να εχεις το τηλεφωνο στα χέρια σου για να ανοιξεις λογαριασμο. Μπορει για επιβεβαίωση να ζητηθει το τηλεφωνικό νούμερο για να στειλουν το sms με τον κωδικό. Το sms μπορεί να το λάβει οποιαδήποτε συσκευή. Η συσκευή χρειάζεται μόνο την ώρα του ξεκλειδώματος

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...