Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιτέλους έγινε και το ξεκλείδωμα. Τώρα είμαι root με global stable. Ευχαριστώ για την βοήθεια παιδες!

Επίσης ποια εκδοση Magisk μπορούμε να βάλουμε χωρίς να πέσουμε σε bootloop?

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Βάλε την 15.1

 

Redmi Note 3 pro

 

Ok, θα το τσεκαρω αυριο. Αν το αναβαθμισω ομως στην τελευταια εκδοση, θα εχω παλι θεμα?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ok, θα το τσεκαρω αυριο. Αν το αναβαθμισω ομως στην τελευταια εκδοση, θα εχω παλι θεμα?
Ότι σου έγραψα στο άλλο φόρουμ

 

Redmi Note 3 pro

Link to comment
Share on other sites

Απο geekbuying έχει το 128gb στα 285 ευρώ. Τι γίνεται με αυτούς? Για τρόπο αποστολής δεν είδα τίποτα στο check out. Ξέρουμε τίποτα? Πηρε κανείς απο εκεί?

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Απο geekbuying έχει το 128gb στα 285 ευρώ. Τι γίνεται με αυτούς? Για τρόπο αποστολής δεν είδα τίποτα στο check out. Ξέρουμε τίποτα? Πηρε κανείς απο εκεί?
Μόνο από ευρωπαϊκή αποθήκη θα γλιτώσεις το τελωνείο.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο geekbuying έχει το 128gb στα 285 ευρώ. Τι γίνεται με αυτούς? Για τρόπο αποστολής δεν είδα τίποτα στο check out. Ξέρουμε τίποτα? Πηρε κανείς απο εκεί?

 

το τελωνείο το τρως στάνταρ από αυτούς

Edited by termitiss
Link to comment
Share on other sites

Έχει και ευρωπαϊκή αποθήκη αλλά δεν έχουν το 128gb που το χρειάζομαι οπότε αναμονή για καλύτερη τιμή στο banggood η σε καμία ευρωπαϊκή αποθήκη. Σας ευχαριστώ

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

απο banggood που κάποιος ελεγε ότι από Πέμπτη θα ξανανοιξει το priority δεν βλεπω φως...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το τελωνείο το τρως στάνταρ από αυτούς

 

οχι μονο το τρως αλλα πας και ακλαφτος ουτε θα σου απαντησουν τπτ. Μιλάμε για μαγαζι που είτε δεν σου απαντουν ποτε σε ερωτησεις ειτε σου απαντουν μετά απο βδομαδα...οι δε χρονοι αποστολης τους απο τους χειροτερους...

Link to comment
Share on other sites

απο banggood που κάποιος ελεγε ότι από Πέμπτη θα ξανανοιξει το priority δεν βλεπω φως...

 

Ξαναδουλεύει η μέθοδος αλλά προς το παρόν όχι για κινητά και τάμπλετς,λένε ότι από Τρίτη πάλι για αυτά τα είδη

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ερωτηση μου οταν ήθελα να το παραγγείλω απο εκει ηταν η παρακάτω.

 

Dear Customer,

 

Thank you for your message.

 

With regard to your query, we would like to confirm that orders placed on our site, are shipped out from our Hong Kong Warehouse as we are a Hong Kong Based company. The invoice we send is based only on the price of the item, any tax or vat amount will not be indicated on the invoice

 

However, we ship our orders with special logistics arrangement and therefore all you will need to pay is the prices on website, no VAT, import fees nor hidden charges involved for the customer on any order. Any VAT or customs duties incurred will be settled by eGlobaL. The price you see on the website is the final price you pay for the product.

 

Hereby, we confirm that we will settle VAT, related taxes and custom charges

 

Should you have any further inquiries, please feel free to contact us.

 

Best Regards,

eGlobal Central EU

 

Οποιος ψήνεται δοκιμάζει... Υπογράμμισα τις πληροφορίες που μας ενδιαφέρουν. Πάντως δεν τους ρίχνω ακυρο.

Εχω δει αναφορες στο φορουμ που εχουν παραγγείλει.

Εγω προτίμησα απο την EU warehouse του honorbuy εστω λίγο πιο ακριβά αλλα σε 2 μέρες το έιχα και το απολαμβάνω!

Edited by panosvlass
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

εχω παραγγειλει 2 φορες απο το site κινητο δεν ειχα προβλημα 12-13 μερες και το παραλαμβανεις με curier η με acs η με γενικη

Link to comment
Share on other sites

εχω παραγγειλει 2 φορες απο το site κινητο δεν ειχα προβλημα 12-13 μερες και το παραλαμβανεις με curier η με acs η με γενικη

 

και κατι που ξεχασα δεν περναει τελωνειο

Link to comment
Share on other sites

Από Κίνα έρχονται αλλά στην Ελλάδα φαίνονται ότι έρχονται απο χώρα ΕΕ (Αγγλία) μην φοβάσαι όπως είδα το έχει και σε καλή τιμή. Δεν πιστεύω να άλλαξε κάτι από τον Αύγουστο που έκανα την τελευταία παραγγελία από εκεί

 

Redmi Note 3 pro

Link to comment
Share on other sites

εχω παραγγειλει 2 φορες απο το site κινητο δεν ειχα προβλημα 12-13 μερες και το παραλαμβανεις με curier η με acs η με γενικη

 

περίεργο γιατί με μία μικρή έρευνα το site αναφέρεται σαν απατεωνίστικο και έχεις πιθανότητες να κλαις τα λεφτά σου

Link to comment
Share on other sites

13.05 ευρώ χρέωση το priority banggood. Μεγεια μας!!! παραμενει φθηνοτερο απο του gear αλλα καμια σχεση με το 1.5 - 2 ευρώ που κοστιζε πρωτα.... Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Ήρθαν σήμερα αυτές οι 2 καταπληκτικες θήκες που είχα παραγγείλει από το AliExpress πριν 2 βδομάδες.

Εκπληκτική ποιότητα και κράτημα ατό χέρι

f9616e65ed6960f0ea11cc324f6c23ce.jpg

 

May the mi note 3 force be with you.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αυτές οι λίγες μέρες που παίζω μαζί του, βλέπω ότι η συσκευή είναι κορυφή απ' όλες τις απόψεις. Ποιότητα κατασκευής πολύ καλή ( αν και δεν είμαι σίγουρος για το πόσο γυάλινο είναι το πίσω μέρος). Όπως και να έχει, η χρήση θήκης είναι must.

 

Κάμερα ίσως από τις καλύτερες για Xiaomi συσκευή, αν όχι από τις κορυφαίες. Το παράδοξο είναι πως δίνει πολύ καλά αποτελέσματα και δεν εξέχει όπως τα "καρούμπαλα κάμερες" επωνύμων εταιρειών, με την δικαιολογία του ois κλπ. Καλύτερη και από Mi5S, συν το ois.

 

Οθόνη από τις κλασσικές IPS LCD της Xiaomi, που θεωρώ πολύ καλές και δεν βλέπω κάτι κακό. Ούτε μετριες, ούτε κακές όπως υποστηρίζουν κάποιοι. Προτιμώ μεν τις Amoled αλλά ποτέ δεν είχα θέμα με τις LCD στο θέμα προτίμησης.

 

Ο Snapdragon 660 επίσης δυνατός πολύ. Βέβαια εδώ που τα λέμε, στην καθημερινότητά δε βλέπεις και πολύ μεγάλες διαφορές και με χαμηλότερης κλίμακας επεξεργαστές. Γενικά πολύ καλή διαχείριση αυτονομίας και επιδόσεις ενός high end, προηγούμενης γενιάς cpu.

 

Στο ηχειακι σίγουρα θα ήθελα λίγο καλύτερα αποτελέσματα. Ερχόμενος από Mia1 που έδωσε πολύ καλή υλοποίηση στο κομμάτι του ήχου, θα ήθελα και δω κάτι ανάλογο.

 

Μέγεθος για 5,5αρι πολύ άνετο στο κράτημα και ίσως compact σε σχέση με άλλα smartphones 5,5 ιντσών. Το OnePlus 5 που έχω επίσης, είναι πιο μεγάλο και πιο στιβαρό, αλλά σίγουρα όχι τόσο άνετο. Στην αρχή νόμιζα πως κρατούσα πιο μικρή συσκευή στα χέρια μου και έψαχνα τα τεχνικά χαρακτηριστικά για να βεβαιωθω για τις 5,5 ιντσες του.

 

Τα υπόλοιπα λίγο πολύ γνωστά. Δεν έχει την 800αρα μπάντα, που μέχρι στιγμής εκεί που κινούμαι καθημερινά, δεν μου έχει παρουσιάσει κάποιο ιδιαιτερο πρόβλημα με vodafone και σίγουρα η κλασσική γρήγορη, αψεγαδιαστη, χωρίς κολλήματα και lags συσκευή της Xiaomi.

Παραμετροποίηση όση θέλεις, είτε ξεκλειδώσει bootloader κάνεις είτε οχι, κλπ κλπ.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Στο ηχειακι σίγουρα θα ήθελα λίγο καλύτερα αποτελέσματα. Ερχόμενος από Mia1 που έδωσε πολύ καλή υλοποίηση στο κομμάτι του ήχου, θα ήθελα και δω κάτι ανάλογο.

 

Αυτό το χω και γω λίγο παράπονο. Όχι ότι είναι κακό αλλά θυμίζει περισσότερο mid range σε βάθος (ίσως είμαι ακόμα επηρεασμένος από το Mi note 2).

 

Επιπλέον, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έβαλαν μονόχρωμο led. Οκ την δουλειά σου την κάνεις, αλλά γιατί μονόχρωμο; Πόσο κοστίζει πια ένα RGB led?

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το rgb άστα να πάνε.. Επιεικώς απαράδεκτοι.....

 

May the mi note 3 force be with you.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μονόχρωμο είχα στο low to mid range honor 4c και άντε και στο mi a1, Mi max 2 που οκ δεδομένου των ιντσών ήταν οικονομικές mid range συσκευές.

 

Εδώ όμως είμαστε mid to high (και για κάποιους ίσως high αλλά είναι άλλη συζήτηση αυτό) που δεν δικαιολογεί τέτοια έκπτωση. Είτε το πάρεις 260 Κίνα είτε 390 σκρούτζ ειναι απαράδεκτη έκπτωση.

 

Σίγουρα την δουλειά σου την κάνεις και για τους περισσότερους δεν αποτελεί deal breaker. Αλλά κάπως σε ενοχλεί. Προσωπικά δεν περίμενα να χε μονόχρωμο. Το διαπίστωσα κατά την χρήση.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ανδρεα και το mi6 που ειναι ναυαρχιδα μονοχρωμο ειναι δεν ξερω γιατι το κανει η xiaomi ενω σε αλλα κινητα πιο φτηνα κατηγορια redmi εχει RGB
Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια; Μήπως άλλαξε πολιτική και τις βγάζει πλέον όλες της τις συσκευές έτσι; Το redmi 5 ξέρουμε τι led έχει;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...