Jump to content

Huawei Mate 10 Lite


highland1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να αναφέρεις πια είναι η διαδικασία για να ξεφορτωθεις μόνιμα το navbar.

Ευχαριστώ πολύ.

 

φιλε ακολουθησα τις οδηγιες απο το παρακατω βιντεο.

.εχει και τα λινκ για adb drivers και platform tools αλλα μιλαμε παντα για χρηση του fluid navigation gestyres ετσι.η μπαρα κρυβεται μεσω του app.στο λεω γιατι δεν ξερω αν μπορεις να αποκρυψεις απλα το navbar,υποθετω πως γινεται αλλα σιγουρα αλλαζει η εντολη στο cmd.οποτε αν το κανεις και για οποιοδηποτε λογω θελησεις να το βγαλεις καλο ειναι πριν απεγκαταστησεις το app να την επανεμφανισεις απο κει για να μην ψαχνεσαι μετα να βρεις τις εντολες.εννοειται πως αν χρειαστεις βοηθεια μου λες ετσι..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλε ακολουθησα τις οδηγιες απο το παρακατω βιντεο.
.εχει και τα λινκ για adb drivers και platform tools αλλα μιλαμε παντα για χρηση του fluid navigation gestyres ετσι.η μπαρα κρυβεται μεσω του app.στο λεω γιατι δεν ξερω αν μπορεις να αποκρυψεις απλα το navbar,υποθετω πως γινεται αλλα σιγουρα αλλαζει η εντολη στο cmd.οποτε αν το κανεις και για οποιοδηποτε λογω θελησεις να το βγαλεις καλο ειναι πριν απεγκαταστησεις το app να την επανεμφανισεις απο κει για να μην ψαχνεσαι μετα να βρεις τις εντολες.εννοειται πως αν χρειαστεις βοηθεια μου λες ετσι..

 

Σε εμενα δεν δουλεψε το app λειτούργησε το αντοιστοιχο xda navigation αλλα εβγαζε οτι τρωει μπαταρια συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα δεν δουλεψε το app λειτούργησε το αντοιστοιχο xda navigation αλλα εβγαζε οτι τρωει μπαταρια συνεχεια

 

σε μενα παλι λειτουργει μια χαρα και δν ειδα διαφορα στην μπαταρια αυτες τις μερες που το εβαλα.το μονο που με χαλασε ειναι πως σαν να ελειπε κατι απο την οθονη στο κατω μερος και εβαλα launcher για να μην φαινεται το κενο.αλλα κατα τα αλλα μια χαρα μου δουλευει

Link to comment
Share on other sites

σε μενα παλι λειτουργει μια χαρα και δν ειδα διαφορα στην μπαταρια αυτες τις μερες που το εβαλα.το μονο που με χαλασε ειναι πως σαν να ελειπε κατι απο την οθονη στο κατω μερος και εβαλα launcher για να μην φαινεται το κενο.αλλα κατα τα αλλα μια χαρα μου δουλευει

 

Είχες κάνει reset δεν είμαι σε θέση να κάνω... Ελπίζω να βγει το 9 για μας

Link to comment
Share on other sites

Είχες κάνει reset δεν είμαι σε θέση να κάνω... Ελπίζω να βγει το 9 για μας

 

ναι εκανα reset γιατι κατι κατι δν με αφηνε να συνδεσω το κινητο με το Pc.και γω απο το 9 το ειδα και μ αρεσαν τα gestures.μακαρι να βγει και για μας αν και απο οτι διαβαζω μαλλον ειναι 50-50 να το παρουμε η οχι

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία ενημέρωση ήταν ακριβώς στον ένα χρόνο από την κυκλοφορία της συσκευής. Μετά από αυτή δεν είχαμε ξανά ούτε ενημερώσεις ασφαλείας!
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία ενημέρωση ήταν ακριβώς στον ένα χρόνο από την κυκλοφορία της συσκευής. Μετά από αυτή δεν είχαμε ξανά ούτε ενημερώσεις ασφαλείας!

Λες να φαμε ήττα;

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω τα Xiaomi redmi Note 7 που βγαίνει

Το Honor 8x

Honor magic 2

Και λέω που φτάσαμε δεν υπάρχει λόγος ξανά για Samsung η iPhone

 

Ακόμη αυτό που έχουμε τα σπάει

Ευτυχώς υπάρχει ανταγωνισμός

 

Εν μέρει ένα δίκιο το έχεις,από την άλλη να μάθεις να είσαι και επιφυλακτικός διότι όταν εξολοθρεύσει τον ανταγωνισμό κυριαρχεί με μονοπώλιο. Προς το παρόν δεν αξίζει να πάμε σε ακριβές συσκευές, θα συμφωνήσω

Link to comment
Share on other sites

Εν μέρει ένα δίκιο το έχεις,από την άλλη να μάθεις να είσαι και επιφυλακτικός διότι όταν εξολοθρεύσει τον ανταγωνισμό κυριαρχεί με μονοπώλιο. Προς το παρόν δεν αξίζει να πάμε σε ακριβές συσκευές, θα συμφωνήσω

 

Έτσι ακριβώς για να δούμε τι θα δούμε ακόμη

Link to comment
Share on other sites

Με την emui 9 τι γίνεται;

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Θα σας πω κάτι διασκεδαστικό που διαπίστωσα χθες με ένα Mate 20 lite. Η αυθεντική Smart View Flip Cover του Mate 20 lite ταιριάζει πολύ καλά και στο δικό μας. Φυσικά το Mate 10 lite δεν υποστηρίζει smart λειτουργίες αλλά η θήκη είναι Huawei. Άρα...

 

Υπάρχει στο Σκρουτζ αλλά στην Άμαζον φαίνεται καλύτερα.

https://www.amazon.co.uk/Huawei-Smart-View-Flip-Cover-Blue/dp/B07FF9D1JD

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έβγαλε ειδοποίηση για ενημέρωση, 8.0.0.339
Ενημέρωση ασφαλείας;

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν έχει έρθει ακόμα....

Νομίζω ότι άργησαν να δώσουν αυτή την ενημέρωση ασφαλείας.....κοντεύει να τελειώσει ο Γενάρης και δεν έχουμε πάρει την 339 που είναι του Δεκέμβρη....:confused:

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπήκαν οι χειρονομίες όπως το Android 9 gestures

 

Για ποιες χειρονομίες λές;;

Για δώσε λεπτομέρειες....

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση, ήδη κάποιοι αναφέρατε αλλαγές που είδατε, καμία αναφορά για GPU Turbo ή EMUI 9,

 

RNE-L21 8.0.0.339(C432CUSTC432D1)

Ενσωματώνει ενημερώσεις κώδικα ασφάλειας της Google που εκδόθηκαν τον Ιανουάριο του 2019 για βελτιωμένη ασφάλεια του συστήματος.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την ασφάλεια των ενημερώσεων συστήματος EMUI, επισκεφτείτε την επίσημη τοποθεσία της Huawei στο Web: https://consumer.huawei.com/gr/support/bulletin/2019/1/.

 

Χρειάστηκε νέα αποδοχή συμφωνίας όρων χρήσης, στην οποία δυστυχώς δεν ξέρω τι άλλαξαν,

http://consumer.huawei.com/minisite/worldwide/eula/el/index.htm

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχει επιλογη πλεον να αντικαταστησεις το navbar με χειρονομιες. Το πισω,το home και τα προσφατα. Οπως περιπου ειναι στο pie.

 

Μάλιστα,

Σύστημα > Πλοήγηση στο σύστημα > Χειρονομίες

Κάνει ότι κάνει και η Βάση πλοήγησης. Όμως οι Χειρονομίες απενεργοποιούν την απόκρυψη Γραμμής πλοήγησης. Θα μείνω με την Βάση πλοήγησης.

Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση, ήδη κάποιοι αναφέρατε αλλαγές που είδατε, καμία αναφορά για GPU Turbo ή EMUI 9,

 

RNE-L21 8.0.0.339(C432CUSTC432D1)

Ενσωματώνει ενημερώσεις κώδικα ασφάλειας της Google που εκδόθηκαν τον Ιανουάριο του 2019 για βελτιωμένη ασφάλεια του συστήματος.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την ασφάλεια των ενημερώσεων συστήματος EMUI, επισκεφτείτε την επίσημη τοποθεσία της Huawei στο Web: https://consumer.huawei.com/gr/support/bulletin/2019/1/.

 

Χρειάστηκε νέα αποδοχή συμφωνίας όρων χρήσης, στην οποία δυστυχώς δεν ξέρω τι άλλαξαν,

http://consumer.huawei.com/minisite/worldwide/eula/el/index.htm

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μάλιστα,

Σύστημα > Πλοήγηση στο σύστημα > Χειρονομίες

Κάνει ότι κάνει και η Βάση πλοήγησης. Όμως οι Χειρονομίες απενεργοποιούν την απόκρυψη Γραμμής πλοήγησης. Θα μείνω με την Βάση πλοήγησης.

Δοκίμασε την. μου αρέσει να βλέπω όλη την οθόνη χωρίς την βάση...

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα το fluid gesture navigations και εκρυψα μονιμα το navbar.

 

Σύμφωνοι, αλλά εσύ έχεις κάνει κάτι παραπάνω γι' αυτό :)

Link to comment
Share on other sites

Την μπάρα τήν έχω εξαφανίσει εδώ και μήνες την βρήκα πολύ με την τελεία

 

Χωρίς την τέλεια θα τα δεις όλα...

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω το κανει αυτοματα πλεον μολις επιλεξεις χειρονομιες.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, έχετε δίκιο έτσι είναι. Τώρα μάλιστα! Συγνώμη και από τους δύο που απάντησα βιαστικά και σας μπέρδεψα με την παράθεση. Είχα καταλάβει ότι χρειάζεται πρόσθετη λύση σαν αυτή που είχε αναφερθεί πιο πριν εδώ και γι' αυτό παρέπεμψα στην προηγούμενη συζήτηση. Θα το δοκιμάσω αμέσως αλλά δεν κλείνω ακόμα την «τελεία».

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...