Jump to content

Huawei Mate 10 Lite


highland1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, χρόνια πολλά.

Εχει παρατηρήσει κανείς μείωση της ταχύτητας του wifi όταν ανοίγει το Bluetooth??

Χθες που δοκίμασα κάποια ακουστικά Bluetooth, το wifi σερνότανε.....

 

Μόλις έκλεινα το Bluetooth η ταχύτητα επανερχόταν στα φυσιολογικά....

Είναι γνωστό πρόβλημα, το έχουν και άλλοι για να μην ψάχνομαι τσάμπα....

 

Ειναι γνωστο διοτι το wifi και το BT ειναι στο ιδιο "τσιπακι" και χρησιμοποιουν την ιδια κεραια. Μπορεις να δοκιμασεις να εχεις το wifi σε 5Ghz αν το router σου εχει αυτη την δυνατοτητα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειναι γνωστο διοτι το wifi και το BT ειναι στο ιδιο "τσιπακι" και χρησιμοποιουν την ιδια κεραια. Μπορεις να δοκιμασεις να εχεις το wifi σε 5Ghz αν το router σου εχει αυτη την δυνατοτητα.

 

Μα νομίζω το τηλέφωνό μας δεν υποστηρίζει την μπάντα τον 5Ghz.....μόνο την 2,4....

Link to comment
Share on other sites

Μα νομίζω το τηλέφωνό μας δεν υποστηρίζει την μπάντα τον 5Ghz.....μόνο την 2,4....

 

Τοτε δεν μπορεις να κανεις τιποτα

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια σε ολους,ηθελα να ρωτησω το εξης,εχω το mate 10 lite,αξιζει να το πουλησω και να παρω το xa2 ultra? η το xz1?
Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια σε ολους,ηθελα να ρωτησω το εξης,εχω το mate 10 lite,αξιζει να το πουλησω και να παρω το xa2 ultra? η το xz1?

οχι δεν αξιζει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, χρόνια πολλά.

Εχει παρατηρήσει κανείς μείωση της ταχύτητας του wifi όταν ανοίγει το Bluetooth??

Χθες που δοκίμασα κάποια ακουστικά Bluetooth, το wifi σερνότανε.....

 

Μόλις έκλεινα το Bluetooth η ταχύτητα επανερχόταν στα φυσιολογικά....

Είναι γνωστό πρόβλημα, το έχουν και άλλοι για να μην ψάχνομαι τσάμπα....

 

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο και κάνω χρήση του Bluetooth με ένα ακουστικό plantronics. Αν έχεις κάνει προσφάτως ενημέρωση δες μήπως αυτό σου κάνει ζημιά. Εμένα λόγω ενημέρωσης στην αρχή μου ανέβαζε ping στο ρουτερ. Επίσης τι ακουστικό χρησιμοποιείς, μήπως κολλάει και σου κάνει νερά. Υποθέσεις κάνω γιατί εμένα δε κάνει αυτό που λες

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά. Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο και κάνω χρήση του Bluetooth με ένα ακουστικό plantronics. Αν έχεις κάνει προσφάτως ενημέρωση δες μήπως αυτό σου κάνει ζημιά. Εμένα λόγω ενημέρωσης στην αρχή μου ανέβαζε ping στο ρουτερ. Επίσης τι ακουστικό χρησιμοποιείς, μήπως κολλάει και σου κάνει νερά. Υποθέσεις κάνω γιατί εμένα δε κάνει αυτό που λες

 

Καλή χρονιά.

Είναι μάρκα galacticon hp (τα πήρα από το mymarket) Η κόρη μου που τα συνδέει σε lg τηλέφωνο δουλεύουν μια χαρά μαζί με το internet....

Δεν το έψαξα και πολύ το θέμα...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και καλη χρονια.να ρωτησω εχει παρατηρησει κανεις,οταν κλικαρω το usb debbuging,με το που βγαινω απο τις ρυθμισεις κλεινει μονο του.προσπαθουσα χτες 2 ωρες μεχρι να καταφερω να συνδεσω στο pc το κινητο με το usb debbuging on.αναγκαστηκα να κανω reset αλλα και παλι το ιδιο.εχει κανεις καμμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολη ερώτηση, νομίζω όμως πως προηγουμένως η σύνδεση usb πρέπει να είναι σε κατάσταση μόνο φόρτιση.

 

Υ.Γ. Ούτε ενημερώσεις Δεκεμβρίου, ούτε GPU TURBO, ούτε EMUI 9 :(

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και καλη χρονια.να ρωτησω εχει παρατηρησει κανεις,οταν κλικαρω το usb debbuging,με το που βγαινω απο τις ρυθμισεις κλεινει μονο του.προσπαθουσα χτες 2 ωρες μεχρι να καταφερω να συνδεσω στο pc το κινητο με το usb debbuging on.αναγκαστηκα να κανω reset αλλα και παλι το ιδιο.εχει κανεις καμμια ιδεα?

 

Πρωτα το συνδεεις με τον PC και στο παραθυρακι που θα εμφανιστει στο κινητο επιλεγεις μεταφορα αρχειων, μετα πας κι ενεργοποιεις το usb debug.

Οταν το αποσυνδεσεις το usb debug θα απενεργοποιηθει.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Οπως τα ειπε ο PapaDarxon επρεπε να συνδεσω πρωτα το κινητο στο pc και μετα να κλικαρω το usb debbuging.οταν αποσυνδεεται αποτο pc επανερχεται στο off αυτοματα.παντως τη δουλεια μου την εκανε και εκρυψε μονιμα το navbar ;)
Link to comment
Share on other sites

Εκει δεν κρυβονται μονιμα. αν τραβηξεις το δακτυλο προς τα πανω το navbar επανεμφανιζεται. ενω τωρα δεν μου εμφανιζεται καθολου.
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ τότε, είπα σε περίπτωση που δεν το είχες δοκιμάσει. Πάντως το app που έβαλες φαίνεται ενδιαφέρον. Καλή συνέχεια!
Link to comment
Share on other sites

Εχω εγκαταστησει τη free εκδοση και ειναι οπως το λεει κ το ονομα της, πολυ fluid

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κοπηκε το μνμ. Καλη εφαρμογη, οτι πιο καλο νμζ σε gesture app

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω τα Xiaomi redmi Note 7 που βγαίνει

Το Honor 8x

Honor magic 2

Και λέω που φτάσαμε δεν υπάρχει λόγος ξανά για Samsung η iPhone

 

Ακόμη αυτό που έχουμε τα σπάει

Ευτυχώς υπάρχει ανταγωνισμός

Link to comment
Share on other sites

Εχω εγκαταστησει τη free εκδοση και ειναι οπως το λεει κ το ονομα της, πολυ fluid

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κοπηκε το μνμ. Καλη εφαρμογη, οτι πιο καλο νμζ σε gesture app

 

ειχα προσπαθησει και εγω αλλα δεν τα ειχα καταφερει οταν εκανα το cmd το αδβ κατι δεν αναγνωριζε και δεν παιρνουσε την εντολη

Link to comment
Share on other sites

ειχα προσπαθησει και εγω αλλα δεν τα ειχα καταφερει οταν εκανα το cmd το αδβ κατι δεν αναγνωριζε και δεν παιρνουσε την εντολη

 

Drivers ειχες εγκαταστησει ε; κ μενα στην αρχη δεν δουλεψε κ εκανα reset στη συσκευη. Μου εγραφε πως καποια εφαρμογη εμποδιζε το κινητο να συνδεθει με το pc. Το reset ομως μ ελυσε το θεμα κ δουλεψε αμεσως

Link to comment
Share on other sites

Οπως τα ειπε ο PapaDarxon επρεπε να συνδεσω πρωτα το κινητο στο pc και μετα να κλικαρω το usb debbuging.οταν αποσυνδεεται αποτο pc επανερχεται στο off αυτοματα.παντως τη δουλεια μου την εκανε και εκρυψε μονιμα το navbar ;)

Μπορείς να αναφέρεις πια είναι η διαδικασία για να ξεφορτωθεις μόνιμα το navbar.

Ευχαριστώ πολύ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι σήμερα δεν έτυχε να ακούσω κανέναν εδώ να έχει διαφορετική rom. Με αυτή που έχει παιδευόμαστε!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...