Jump to content

Huawei Mate 10 Lite


highland1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά το WiFi calling ενεργοποιηθηκε και δουλεύει άψογα με το κινητό... Έβαλα τη κάρτα μου σε ένα iPhone ενός φίλου το ενεργοποίησα στη σύνδεση μου και μετά στο mate. Δουλεύει τελεια...

 

Επίσης για όσους προβληματιζονται με το sar... Ότι sar και να έχει ένα κινητό τη στιγμή της συνομιλίας που γίνεται και η μέγιστη εκπομπή το σωστό είναι να μιλάς με ακουστικό Bluetooth... Οπότε όποιον τον απασχολεί από θέμα υγείας θα χρησιμοποιεί και ακουστικό άρα το sar είναι άκυρος προβληματισμος γιατί απο τη στιγμή που είσαι σε απόσταση με το κινητό ο δείκτης αυτός δεν είναι έγκυρος... (άποψη μου)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά το WiFi calling ενεργοποιηθηκε και δουλεύει άψογα με το κινητό... Έβαλα τη κάρτα μου σε ένα iPhone ενός φίλου το ενεργοποίησα στη σύνδεση μου και μετά στο mate. Δουλεύει τελεια...

 

Επίσης για όσους προβληματιζονται με το sar... Ότι sar και να έχει ένα κινητό τη στιγμή της συνομιλίας που γίνεται και η μέγιστη εκπομπή το σωστό είναι να μιλάς με ακουστικό Bluetooth... Οπότε όποιον τον απασχολεί από θέμα υγείας θα χρησιμοποιεί και ακουστικό άρα το sar είναι άκυρος προβληματισμος γιατί απο τη στιγμή που είσαι σε απόσταση με το κινητό ο δείκτης αυτός δεν είναι έγκυρος... (άποψη μου)

 

E και εγώ με όλα μου τα κινητά πάντα χρησιμοποιώ ακουστικά,οπότε περί ορέξεως...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το πάρεις από κατάστημα Γερμανός ή cosmote δεν θα έχει λογότυπο της cosmote. Τώρα αν το πάρεις από τις 2 παραπάνω εταιρείες δεν γνωρίζω να σου απαντήσω αν θα έχει λογότυπο ή όχι

 

Στάλθηκε από το Huawei mate 10 lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

το αγορασα απο γερμανο δεν εχει κανενα λογοτυπο cosmote φιλε μου
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το WiFi calling ενεργοποιηθηκε και δουλεύει άψογα με το κινητό... Έβαλα τη κάρτα μου σε ένα iPhone ενός φίλου το ενεργοποίησα στη σύνδεση μου και μετά στο mate. Δουλεύει τελεια...

 

Καταναλώνει περισσότερο μπαταρία αν ενεργοποιηθεί αυτή η υπηρεσία ή είναι σε νορμάλ πλαίσια;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καταναλώνει περισσότερο μπαταρία αν ενεργοποιηθεί αυτή η υπηρεσία ή είναι σε νορμάλ πλαίσια;

 

Δεν έχω δει κάποια παραπάνω κατανάλωση. Ίσα ίσα αν είσαι σε μέρος που το σήμα δεν είναι καλό θα σου γλιτώνει μπαταρία γιατί ως γνωστών η μέγιστη κατανάλωση μπαταρίας γίνεται σε περιοχές με χαμηλό σήμα... Το κινητό ψάχνει συνεχώς για σήμα ξοδεύοντας μπαταρία... Από την αλλη είναι πολύ πιο υγιεινό να μιλάς με σήμα πάρα με χαμηλό σήμα... Όσο αφορά ακτινοβολία κτλ. Μόνο καλό μπορεί να σου φέρει το WiFi calling. Πάντα βέβαια κατά την ταπεινή μου γνώμη...

Μακάρι να είχαν ανοιχτή τη δυνατότητα για όλα τα κινητά που μπορούν να τη στηριξουν να μην χρειάζεται να κάνουμε φακιρικα....

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ενδειαφερομε να το παρω από κοσμοτε το εχει ελευθερο η εχει το λογοτυπο της ?

 

Το πήρα για δεύτερη φορά από Γερμανό. Δεν έχει κάποιο λογότυπο, όχι. Αλλά δεν έχει ούτε περασμένη την προστατευτική μεμβράνη της οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Έχει διαφορά να είναι η επιλογή των wifi calling και VoLTE στο on από το να είναι η υπηρεσία ενεργοποιημένη από την Cosmote. Αν βγάζει τα αναλογα εικονίδια στην status bar τότε ναι. Δεν ξέρω φίλε μου τι ισχύει στην δική σου περίπτωση.
εχεις δικιο στην status bar δεν εχω τα συγκεκριμενα εικονιδια ενω στο μενου υπαρχουν ,πως γινεται η ενεργοποιηση στην cosmote;
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο στην status bar δεν εχω τα συγκεκριμενα εικονιδια ενω στο μενου υπαρχουν ,πως γινεται η ενεργοποιηση στην cosmote;

 

Πρώτα πρέπει να ενεργοποιήσεις στη σύνδεση σου το WiFi calling. Μετά επανακινεις το τηλ και πας ρυθμισεις-δικτυα κινητης- για το volte (αυτό είναι να χρησιμοποιείς τα δεδομένα σου για πιο κάθοδο ήχο στις κλήσεις σου)

Ρυθμισεις-περισσοτερα-κληση WiFi το ενεργοποιείς και τέλος... Το ένα δεν έχει σχέση με το άλλο...

 

Στο 1333 στέλνεις WiFi calling. Θα πρέπει όμως να το στείλεις από συμβατή συσκευή... Έχω έβαλα τη κάρτα sim σε ένα iPhone...

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα πρέπει να ενεργοποιήσεις στη σύνδεση σου το WiFi calling. Μετά επανακινεις το τηλ και πας ρυθμισεις-δικτυα κινητης- για το volte (αυτό είναι να χρησιμοποιείς τα δεδομένα σου για πιο κάθοδο ήχο στις κλήσεις σου)

Ρυθμισεις-περισσοτερα-κληση WiFi το ενεργοποιείς και τέλος... Το ένα δεν έχει σχέση με το άλλο...

 

Στο 1333 στέλνεις WiFi calling. Θα πρέπει όμως να το στείλεις από συμβατή συσκευή... Έχω έβαλα τη κάρτα sim σε ένα iPhone...

μεγαλη βλακεια αυτο να γινεται μονο απο συμβατη συσκευη αφου ειναι θεμα σιμ ουσιαστικα
Link to comment
Share on other sites

μεγαλη βλακεια αυτο να γινεται μονο απο συμβατη συσκευη αφου ειναι θεμα σιμ ουσιαστικα

Και εγώ που έχω ενεργοποιήσει την υπηρεσία τουλάχιστον όσον αφορά το wifi calling είμαι απογοητευμένος. Κάποιες φορές ακούγομαι καθαρά, κάποιες άλλες σπαστά και άλλες δεν μπορώ καν να καλέσω, πέφτει η γραμμή. Με Vdsl 50 της Cosmote και στα τρία μέτρα από το router. Θα ήθελα να ακούσω τις εντυπώσεις άλλων που έχουν ενεργοποιήσει την υπηρεσία στο 10 lite.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που έχω ενεργοποιήσει την υπηρεσία τουλάχιστον όσον αφορά το wifi calling είμαι απογοητευμένος. Κάποιες φορές ακούγομαι καθαρά, κάποιες άλλες σπαστά και άλλες δεν μπορώ καν να καλέσω, πέφτει η γραμμή. Με Vdsl 50 της Cosmote και στα τρία μέτρα από το router. Θα ήθελα να ακούσω τις εντυπώσεις άλλων που έχουν ενεργοποιήσει την υπηρεσία στο 10 lite.

 

Πολύ κακό για το τίποτα δηλαδή.

Είναι όμως θέμα της συσκευής ή η υπηρεσία της COSMOTE δεν είναι τελειοποιημένη;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δουλεύει άψογα και έχω γραμμή 24 από την cosmote. Για την ακρίβεια με έσωσε γιατί με το τέλειο σήμα δεν λειτουργούσε τιποτα.... Ίσως παίζει ρόλο το Router το δικό μου είναι netgear ακριβη σειρά...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αγοράσαμε το mate απο γνωστή αλυσίδα και μας είπαν για γυαλί της zag που το τοποθετούν αυτοί. Από την εμπειρία σας τι καλύπτει καλύτερα το κινητό γιατί έχω βρει και 3d full cover και διάφορα άλλα στο Web . Εγώ σε όλα τα κινητά μου και ταμπλετ έβαζα Xone μεμβράνες και δεν το κατέχω το tempered glass ..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αγοράσαμε το mate απο γνωστή αλυσίδα και μας είπαν για γυαλί της zag που το τοποθετούν αυτοί. Από την εμπειρία σας τι καλύπτει καλύτερα το κινητό γιατί έχω βρει και 3d full cover και διάφορα άλλα στο Web . Εγώ σε όλα τα κινητά μου και ταμπλετ έβαζα Xone μεμβράνες και δεν το κατέχω το tempered glass ..
Αν εννοείς της Mediamarkt, έχω διαβάσει ότι είναι μαϊμουδια και ότι αν σπάσει το τζάμι δεν βρίσκεις το δίκιο σου.

Google it.

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς της Mediamarkt, έχω διαβάσει ότι είναι μαϊμουδια και ότι αν σπάσει το τζάμι δεν βρίσκεις το δίκιο σου.

Google it.

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

Ναι απο εκει είναι .Τότε θα ψάξω για καμιά καλή θήκη book αλλά δεν βρίσκω .Σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ναι απο εκει είναι .Τότε θα ψάξω για καμιά καλή θήκη book αλλά δεν βρίσκω .Σε ευχαριστω
η μεμβρανη που σου βαζει το media ειναι πολυ καλη αλλα ειναι μεμβρανη,εχω βαλει σε διαφορα κινητα και σαν μεμβρανη ειναι καλη,φυσικα απο οπου και να παρεις μεμβρανη αν σπασει το τζαμι το μαγαζι δεν εχει καμια υποχρεωση να σε πληρωσει,οπως και απο οπου και να παρεις τζαμακι η θηκη book,το καλυτερο ειναι να βαλεις τζαμακι tempered glass που οντως σε προστατευει απο καποιο πιθανο πεσιμο πολυ περισοτερο απο την μεμβρανη
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν βρίσκω θήκη hawei smart view ..έψαξα και για την CASE της huawei και δεν υπάρχει πουθενά για άμεση αγορά ! όλοι αναμένουν ...τι να πω
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για το κινητο. Θα ήθελα να ρωτήσω αν εχει γυροσκόπιο

 

Όχι δεν έχει! Δυστυχώς!! :(

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το WiFi calling ενεργοποιηθηκε και δουλεύει άψογα με το κινητό... Έβαλα τη κάρτα μου σε ένα iPhone ενός φίλου το ενεργοποίησα στη σύνδεση μου και μετά στο mate. Δουλεύει τελεια...

 

Το ενεργοποίησα κι εγώ έτσι ακριβώς.

Μένει να δούμε πόσο αξιόλογο είναι στην πράξη.

Link to comment
Share on other sites

Το ενεργοποίησα κι εγώ έτσι ακριβώς.

Μένει να δούμε πόσο αξιόλογο είναι στην πράξη.

μια απ' τα ίδια και γω.σε 2 λεπτά ενεργοποιήθηκε η υπηρεσία.!
Link to comment
Share on other sites

από 10/01 η παραγγελία στο Public και τίποτα ακόμη ...

είναι κανείς άλλος που έχει παραγγείλει και περιμένει ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...