Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σχολαστικος....μεχρι και την τελευταια λεπτομερεια....πορωμενος χωρις να εχω αγορασει 768 συσκευες και αλλες τοσες καρτες... :) (εννοειται γιατι δεν εχω τα λεφτα...αμα τα ειχα... :whistle: )
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος KostasV ( 1 Φεβ. 2004 , 13:14)

 

To exei aporhto to stahtero :p

 

Gia na doyme pronohse gai to kinito? :p

 

 

Ακόμα και να μην το έχει απόρητο η βοντά ποτέ δεν θα σου δώσει στοιχεία κατοικίας. :)

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς πώς μπορώ να βάλω δύο αριθμούς σε μία κάρτα sim; Δεν θέλω να παίζουν και τα δύο ταυτόχρονα απλά να επιλέγω ποιό νούμερο θα είναι ενεργό ανά πάσα στιγμή.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Μούφα μου φαίνεται κι εμένα η ιστορία με τ'αυτοκόλλητα... Αλλά με προβλημάτισε λίγο το παρακάτω διαφημιστικό... Είναι γι'αυτά που κολλάνε στην τρύπα του ακουστικού. Το προσπέκτους το βρήκα σε φαρμακείο, αφού το αυτοκόλλητο διακινείται από εταιρεία εμπορίας φαρμάκων(?) και μόνο στα φαρμακεία...

 

Είναι λέει εγκεκριμένο από TUV και η αποτελεσματικότητά του έχει ελεγχθεί από διάφορους οργανισμούς (Japan, USA, GB κα)...

Τι να πω?... :worry:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csk4023/16706/212110/0/Sticker1c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εαν θελετε να προστατευθειτε αγοραστε ενα τηλεφωνο με χαμηλο Sar Rate!

Τα υπολοιπα ειναι για το telemarketing και σια!

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι αν ήταν όντως αποτελεσματικό και καθώς πρόκειται για κάτι πολύ μικρού κόστους, θα το έβαζαν από μόνες τους εξ αρχές οι κατασκευαστές κινητών!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος antonis_wrx ( 3 Φεβ. 2004 , 14:57)

 

νομίζω ότι αν ήταν όντως αποτελεσματικό και καθώς πρόκειται για κάτι πολύ μικρού κόστους, θα το έβαζαν από μόνες τους εξ αρχές οι κατασκευαστές κινητών!

 

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου... Μούφα είναι αυτά... Για να παίρνουν τα λεφτά όσων φοβούνται τα κινητά και την ακτινοβολία τους... Αν ήταν αποτελεσματικά θα ήταν διαδεδομένα και θα τα χρησιμοποιούσαν οι εταιρίες κατεσκευής τηλεφώνων... :whistle: :whistle: :o

Link to comment
Share on other sites

Σχολαστικός και προσπαθώ να διατηρούμαι εκεί... αλλά μερικές φορές είναι τόσο δύσκολο. Λίγο χαλαρώνεις και έχεις μείνει πίσω...
I see stupid people...
Link to comment
Share on other sites

Σχολαστικός.

Δεν ξέρω πολλά, αλλά είμαι σίγουρος πως αυτά που ξέρω είναι σωστά και αντικειμενικά. Δεν πορώνομαι εύκολα ούτε με πολύχρωμα φωτάκια, ούτε με λειτουργικά κινητών που υπόσχονται λαγούς με πετραχείλια. Κοιτάω πάντα την πιθανή αγορά κινητών ως κλάσμα δυνατοτήτων/τιμής. Υπάρχει κινητό για την κάθε πιθανή χρήση εκεί έξω! :)

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 7650: Nokia7650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Ta kainourgia kinhta idiaitera ta symbian(smartphones) einai na poronese.Exoyn toses polles dhnatothtes pou se parasernei.Ta kainourgia prog-efarmoges pou bgainoun,kanoun to kinhto sinexws kalhtero! Sto telos oi foritoi ypologistes(laptop) tha metamorfwthoun se kinhta! Gia kei pame

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα το Περαστικός γιατί μου κόλλαγε περισσότερο από τα υπόλοιπα. Γίνομαι σχολαστικός μόνο όταν θέλω να αγοράσω και αυτό γίνεται πολύ σπάνια, πήρα το πρώτο κινητό πριν 6 χρόνια και τώρα έχω το δεύτερο (εδώ και 2,5 χρόνια) το οποίο ελπίζω να αντέξει για πολλά χρόνια ακόμα! :)
KCB
Link to comment
Share on other sites

Molis mou paredwse o dikastikos epimelitis agwgi pou ekane i EETT stin Speedex.Me kalei ws martyra stis 27 Fevrouariou gia na anaptykso ta parapona mou.Opos katalavainetai i Speedex paei gia ena kalo prostimo.Ara loipon i skoupa exei arxisei kai katharizei tous papatzides.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και εγω. Μουφα η ιστορια!

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τότε, μπορείς να αγοράσεις μια άδεια GoldWafer κάρτα και με κατάλληλο software / hardware να σπάσεις το Ki των καρτών που θες και να τις περάσεις σε μία. Η εναλλαγή των δύο γραμμών θα γίνεται μέσω SATK. Απ' όσα ξέρω, οι κάρτες της Vodafone δεν σπάνε.
Link to comment
Share on other sites

Mια άλλη λύση είνα ένα παλιό τηλέφωνο την Benefon (το είχα δεί πριν λίγο καιρό σε κάποιον Γερμανό) που δέχεται δυο sim... Δεν είναι αυτό που ζητάς αλλά είναι δοκιμασμένη λύση και ίσως να σε βολέψει... :whistle:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος grkostis ( 4 Φεβ. 2004 , 13:55)

 

Molis mou paredwse o dikastikos epimelitis agwgi pou ekane i EETT stin Speedex.Me kalei ws martyra stis 27 Fevrouariou gia na anaptykso ta parapona mou.Opos katalavainetai i Speedex paei gia ena kalo prostimo.Ara loipon i skoupa exei arxisei kai katharizei tous papatzides.

 

 

WELL DONE!!!!! :D

 

Μπραβο!!!!!! :D

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

egw den kserw kai den leo,oso gia na ta xrisimopioisoun opws eipan ta pedia kai i kataskeuastries eteries ama ta ftiaxnan ola teleia ti 8a poulousan oi alles meta?etsi pane auta...anyway egw den to bazw apla giati sto p900 mou den einai omorfo mou xalaei to thlefono.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Αφελής ερώτηση, αλλά βλέποντας σήμερα ότι στο myphone μόνο υπάρχουν 222,003 μηνύματα σε 16,035 θέματα συζήτησης και γνωρίζοντας ότι στο καθένα αντιστιχεί και ένα λινκ... (χωρίς να υπολογίσουμε όλα τα υπόλοιπα που περιέχει το myphone, ε; ) Πόσο μάλλον σε άλλα τεράστια site (λέγε με EUROPA :wacko: ) Μου γεννήθηκε λοιπόν η απορία.. :p

 

Υπάρχει περίπτωση να υπολογιστεί; Μάλλον πρόκειται για εκατομύρια εκατομυρίων, ε; :whistle:

Και φυσικά αυξάνονται με γεωμετρικό ρυθμό... ήδη φτιάχνοντας αυτό το θέμα έφτιαξα αρκετά ακόμα... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:!:!Wireless Power!:!:: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από Trobocop®

Αφελής ερώτηση, αλλά βλέποντας σήμερα ότι στο myphone μόνο υπάρχουν 222,003 μηνύματα σε 16,035 θέματα συζήτησης και γνωρίζοντας ότι στο καθένα αντιστιχεί και ένα λινκ... (χωρίς να υπολογίσουμε όλα τα υπόλοιπα που περιέχει το myphone, ε; ) Πόσο μάλλον σε άλλα τεράστια site (λέγε με EUROPA :wacko: ) Μου γεννήθηκε λοιπόν η απορία.. :p

 

Υπάρχει περίπτωση να υπολογιστεί; Μάλλον πρόκειται για εκατομύρια εκατομυρίων, ε; :whistle:

Και φυσικά αυξάνονται με γεωμετρικό ρυθμό... ήδη φτιάχνοντας αυτό το θέμα έφτιαξα αρκετά ακόμα... :wacko:

 

Trobocop mallon prepei na se parathesw sto thread ths patatas! De mas exeis sinitithisei se tetoia threads! Ta links einai 222.013! Exoume thema kathe 10 meres gia kathe neous 1000 xristes min kanoume kai thema gia ta links-posts!:o sigentrosou!!:D

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος killing_you2 ( 5 Φεβ. 2004 , 02:07)

 

Trobocop mallon prepei na se parathesw sto thread ths patatas! De mas exeis sinitithisei se tetoia threads! Ta links einai 222.013! Exoume thema kathe 10 meres gia kathe neous 1000 xristes min kanoume kai thema gia ta links-posts!:o sigentrosou!!:D

 

 

lol den eimaste sto chat&fun! Einai sovaro to erwthma oso kai an fainetai asteio!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...