Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια θα ηθελα να μαθω ενα κανετε κλησεις προς το εξωτερικο απο το κινητο σας και αν ναι ποσο καθε μηνα? Ο ξαδερφος μου το εχει κανει συνηθεια να μιλαει απο το κινητο του στο εξωτερικο. το θεμα ειναι οτι εχω αναλαβει το οικογενειακο πακετο και πρεπει να λογοδωτο εγω καθε φορα. τωρα βεβαια του εβαλα το cosmote προς διεθνη για να δουμε τι θα κανει
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kατευθειαν απ το καταστημα φυσικα..φανταζεσαι τωρα να περιμενω να μου στειλουν απ το εξωτερικο,να ερθει ελαττωματικο,αντε παλι πακεταρε το και στειλτο ξανα πισω και περιμενε να σε ξαναστειλουν αλλο..Πας στο μαγαζι,αγοραζεις,ανοιγεις,ελεγχεις και αν κατι δε παει καλα επιτοπου αντικατασταση..
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μεταφέρεται στους Τεχνολογικούς Προβληματισμούς, όπου και ταιριάζει περισσότερο.
Link to comment
Share on other sites

Απευθείας από κατάστημα και τις περισσότερες φορές με χρήση επιδότησης.

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

ψωνιζω απο οπου με συμφερει. οπου βρω την συσκευη φθηνοτερα. μεχρι στιγμης εχω παρει κινητα μονο απο καταστημα, αλλα λεω να προχωρησω σε αγορα απο το ιντερνετ
Link to comment
Share on other sites

απο καταστημα και πολλες φορες και online οταν ενα κινητο δεν εχει ερθει ακομα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τι να το κάνουν το GPS όταν μπορούν να σε βρούν με άλλους τρόπους και χωρίς να έχεις GPS στο κινητό σου. Τριγωνισμός και ξερό ψωμί!!
Link to comment
Share on other sites

Η σημαία της... επανάστασης σηκώθηκε για ακόμη μια φορά στην καρτοκινητή και σε αυτόν τον νέο πόλεμο τιμών, οι αντοχές των εταιρειών αναμένεται να δοκιμαστούν σκληρά. Τα δεδομένα έχουν αλλάξει και πλέον ο αγώνας για νέους συνδρομητές έχει ακριβό τίμημα: εξαιρετικά μειωμένα έσοδα.

 

Πηγή: http://www.capital.gr/News.asp?id=903628

Link to comment
Share on other sites

οδηγει στο να εχουμε ο καθενας απο 3 καρτοκινητα και να βαζουμε 10€ καθε μηνα στο καθενα.

συνολο 30€, εχοντας την ψευδαισθηση οτι μιλαμε παντου τσαμπα.

Link to comment
Share on other sites

Απευθειας απο το καταστημα μιας και το ανοιγουμε εκεινη την ωρα και το ελεγχω ως προς την εξωτερικη εμφανιση και αν ειναι ολα μεσα.

 

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι για καποια απο τις υπηρεσιες που σου προσφερουν καποιο εικονικο αριθμο, αλλα θα ηθελα να μπορει να μου προοωθει τις κλησεις απο τον αριθμο αυτο στο κινητο μου.

 

Μια παρομοια υπηρεσια υπαρχει στην αμερικη με δωρεαν προοωθηση (Δεν ξερω αν και προς κινητο ειναι δωρεαν) και προκειται για την inumbr.

 

Για Ελλαδα τι υπαρχει? :confused:

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά ότι λέει ο τίτλος, δηλαδή ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος να κρατάμε τις επαφές μας για να μην τις χάσουμε ποτέ όταν αλλάζουμε κινητό (από windows μέχρι symbian/android κλπ.)

 

Μέχρι στιγμής χρησιμοποιώ το microsoft outlook, αλλά υπάρχει κάποιος άλλος πιο καλός τρόπος για να κρατάμε ένα "universal" backup των επαφών μας;

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Εγω απο τα Νοκια κανω αντιγραφη στην καρτα μνημης και μετα αυτος ο φακελος εχει τις επαφες σε μορφη που νομιζω ειναι universal οπως λες!
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω Windows Mobile και χρησιμοποιώ ένα προγραμματάκι, το PIM Backup (μπορεί να το έχετε ξαναακούσει).

Είναι πολύ εύκολο να το βρεις (ψάξτε στο google αν ενδιαφέρεστε) και πολύ εύκολο στο να το λειτουργήσεις. Εκτός από επαφές μπορείς να πάρεις και τα μηνύματα και το ημερολόγιο. Απλά στην αρχή επιλέγεις τι θες να πάρεις, και μετά του λες που να σου τα βάλει (πχ. στην Κάρτα Μνήμης). Δημιουργεί ένα μικρό αρχειάκι το οποίο μπορείς να αντιγράψεις και σε ένα PC για σιγουριά...

Αν γίνει κάτι ξαναβάζεις το αρχειάκι στο τηλέφωνο και το τρέχεις για να κάνει restore.

Είναι πάρα πολύ απλό και γρήγορο, αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι τέτοιο για άλλα λειτουργικά.

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους...

Πριν πανηγυρίσω για την αγορά του νέου μου(παλιού)κινητού-επιτέλους βρήκα το Ν82- σε κατάστημα ΓΕΡΜΑΝΟΣ και σε καλή τιμή..θα ήθελα να ρωτήσω τι σημαίνει live demo στα κινητά που έχει ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ...Μου είπαν ότι είναι από τα πρώτα κινητά που παρέλαβαν και τα είχαν για επίδειξη αλλά δε μ'έπεισαν..Μάλιστα από 310€ μου έκαναν 30% εκπτωση και εκεί άρχισα να προβληματίζομαι...Υπάρχει κανείς που να ξέρει..τώρα που προλαβαίνω να το γυρίσω πίσω???

Link to comment
Share on other sites

Σημαίνει αυτό που σου είπαν. Το συγκεκριμένο κομμάτι το είχαν για επίδειξη στο κατάστημα, γι' αυτό και στο άφησαν φτηνότερα.

Που είναι το περίεργο; Το πρόβλημα θα ήταν αν στο πούλαγαν σε κανονική τιμή χωρίς να σου πουν τίποτα :p

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ gkr..Απλά η όλη διαδικασία ήταν λίγο ύποπτη..Τέλος πάντων..Είμαι πολύ χαρούμενος που βρήκα ξανά το ίδιο κινητό στην αγορά καθώς είναι το μόνο που εκπληρώνει όλες μου τις απαιτήσεις...
Link to comment
Share on other sites

Αν βοηθαει εχω ολους τους κωδικους πιν πυκ κλπ. Δεν καταλαβαινω γιατι ειναι τοσο δυσκολο να μαθεις ποιος ειναι ο αριθμος μιας καρτας σιμ απο τη στιγμη που για αυτον τον αριθμο φτιαχτηκε. Μη μου προτεινεται να παρω αλλη συσκευη τηλεφωνο γιατι θελει ενεργοποιηση. Επισης μη μου προτεινεται να παω σε καποιο Γερμανο κλπ γιατι και αυτο το εκανα για να διαπιστωσω για αλλη μια φορα την αμαθεια και αδιαφορια των Ελληνων υπαλληλων.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για συγουριά τις έχω σε Yahoo mail, σε Gmail στο Microsoft My Phone και σε φυσικά στο outlook!! Έτσι ότι κινητό και να πάρω θα υπάρχει κάποιος 'ευκολος τρόπος να τις τραβήξω απο εκεί που θα χρειαστεί!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...