Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιας σε ένα σοβαρό θέμα. Έγινε κάποιο τρακάρισμα και ο φταίχτης δεν κάνει δήλωση. Όταν έγινε ανταλλαγή στοιχείων μου έκανε μια αναπάντητη για να σιγουρέψω ότι μου δίνει το σωστό τηλέφωνο. ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΟΤΙ ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ. Που μπορώ να πάω να μου γράψουν ότι όντως έγινε αυτή η κλήση δείχνοντας το κινητό μου? Η εταιρία τηλεφωνίας δεν δίνει καταστάσεις εισερχόμενων κλίσεων. Ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κάνεις μήνυση και να δοθεί εισαγγελική εντολή για να το αποδείξεις. Δυστυχώς εφόσον δεν κάλεσες την τροχαία όταν έγινε το τρακάρισμα για να καταγράψει το συμβάν, το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να κινηθείς δικαστικά, με αμφίβολα αποτελέσματα.
Link to comment
Share on other sites

an den kaleseis troxaia dustuxos den mporeis na exasfalisteis !!:) pantos ap oso xero oi etairies pleon dinoun katastash eiserxomenon kai xoris eisaggelikh adeia !! gia rota thn etairia kinitis thlefonias sou gia na eisai kai sigouros epeidh mporei na kano kai lathos!!
Link to comment
Share on other sites

mvagustagm2000 kati tha kses! :p :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

kati tha kses panw stin onomatologia twn 16xronwn k tis antapokriseis tous se "hot" onomata! :p

 

(plakitsa!)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά. Η εταιρία κινητής με τίποτα δεν δίνει αυτό το στοιχείο γιατί θεωρείται προσωπικο δεδομένο. Άμα τελικά προχωρήσω σε μήνυση θα ζητήσω και την εντολή για την εταιρία. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

εγω το ειχα ανοιξει στο γηπεδο..

17 κινητα εντοπιζε συνεχεια(δε ξερω αν αυτο ειναι το οριο του).

 

αλλα, γενικα, δε ξερω τι γινεται με τους κωδικους προσβασης

Link to comment
Share on other sites

kati tha kses panw stin onomatologia twn 16xronwn k tis antapokriseis tous se "hot" onomata! :p

 

(plakitsa!)

 

:lol:

καλο!

αν τυχει ποτε να πας σε τετοια μερη ανοιξε για πλακα το Bt σου!

θα με θυμηθεις!!!

ξερεις μολις ανοιξεις το bt θα πεις : mvagustagm2000 εσυ εισαι?

κι αλλη πλακιτσα!

Link to comment
Share on other sites

Τι να την κάνεις την εντολή για την εταιρία?

Πρωτα-πρωτα δεν προκειται να γινει ποτε αυτο που ζητας. Αν παρεις εισαγγελικη εντολη για εταιρια κινητης τηλεφωνιας, τοτε το νουμερο σου μπαινει σε παρακολουθηση για 8 ημερες. Οποιος σε παρει αυτες τις μερες, τοτε καταγραφετε η κληση. Για το παρελθον δεν γινεται.

Το μονο που χρειαζεται ειναι να μιλησεις με τον ασφαλιστη σου.

Θα του δωσεις τον αριθμο κυκλοφοριας. Θα βρει ποιος ειναι και που ειναι ασφαλισμενος.

Θα κανετε μια κρουση πρωτα στην ασφαλιστικη του. Αν δεν πληρωθεις , θα κινηθεις δικαστικα εναντιον του (αγωγη) και θα ζητησεις αποζημιωση.

 

Μετα απο 1μιση χρονο θα παρεις τα λεφτά σου!

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ με andreasp, η καταγραφή εισερχομένων γίνεται για μελλοντικά (όχι για το παρελθόν) - αμάν βρε παιδιά, μην γράφετε κάτι αν δεν είστε σίγουροι και βάζετε τον άλλον που ρωτάει να ψάχνει πράγματα που δεν γίνονται....

 

Επίσης φίλε μου να σου πω οτι αν την απάντησες την κλήση του, αν εκείνος αρνιόταν οτι είχατε οποιαδήποτε σχέση, θα μπορούσες να ζητήσεις (δικαστικά) τις εξερχόμενες του εκείνης της ώρας... αν όμως σου έκανε αναπάντητη, τότε δεν νομίζω οτι έχει κρατηθεί η κλήση σε κανέναν από τους providers σας.

Link to comment
Share on other sites

για τα διαφημιστικά έχω ακούσει και εγώ οτι έχουν δραστηριοποιηθεί κάποιες εταιρίες και εδώ, για διαφημιστικά events.

 

Πάντως στην info-com την περασμένη βδομάδα, υπήρχε ένα τέτοιο station που διαφήμιζε οτι μπορείς να κατεβάσεις υλικό του συνεδρίου, τρεις ανθρωποι δοκιμάσαμε να συνδεθούμε (2 νοκια και 1 σονυ-ερικσ) και δεν τον βρίσκαμε καν αυτό τον σταθμό.... μάλλον έχει μέλλον αυτή η εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

για τα διαφημιστικά έχω ακούσει και εγώ οτι έχουν δραστηριοποιηθεί κάποιες εταιρίες και εδώ, για διαφημιστικά events.

 

Πάντως στην info-com την περασμένη βδομάδα, υπήρχε ένα τέτοιο station που διαφήμιζε οτι μπορείς να κατεβάσεις υλικό του συνεδρίου, τρεις ανθρωποι δοκιμάσαμε να συνδεθούμε (2 νοκια και 1 σονυ-ερικσ) και δεν τον βρίσκαμε καν αυτό τον σταθμό.... μάλλον έχει μέλλον αυτή η εφαρμογή

 

:p

εγραφε πουθενα προσεχως?:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

 

H έρευνα που έγινε στα πλαίσια της πτυχιακής μου εργασίας ολοκληρώθηκε.

 

Τα αποτελέσματα είναι διαθέσιμα προς λήψη σε μορφή .pdf από τη σελίδα του ερωτηματολογίου:

 

http://137.205.180.30/panos/

 

 

Στη σελίδα υπάρχει σχετική ανακοίνωση με οδηγίες σχετικά με την παρουσίαση των αποτελεσμάτων.

 

Για οποιαδήποτε περαιτέρω διευκρίνηση / πληροφορία παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μου μέσω e-mail ή εδώ.

 

 

Ευχαριστώ πολύ για τη συμμετοχή σας :rolleyes:

 

Butters

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Ψάχνω αυτόν τον καιρό να πάρω ένα κινητό από Ελλάδα το οποίο να δουλεύει στην Αυστραλία...

Κατ'αρχήν κάτι τέτοιο είναι εφικτό?Και αν ναι το κινητό πρέπει να είναι tri ή quand band?

Ελπίζω να ρώτησα στο σωστό section..

Ευχαριστώ πολύ εκ των πρωτέρων!!!

----------------------------------------------------

Ωραίος καιρός...

Link to comment
Share on other sites

Μέσα στο ΣΚ που μας πέρασε είδα μια διαφήμιση των beeep. Σχεδόν 75 καταστήματα στην Ελλάδα ήδη... Σήμερα βρήκα αυτό το τόπικ το οποίο - προς μεγάλη μου έκπληξη - υπάρχει από το 2003 !!!

Διαβάζοντας ότι ανήκουν στον Γερμανό, πήγα να δω ένα κατάστημα beeep και είδα κάτι μη αναμενόμενο... Έχουν ακόμη το σήμα της Vodafone συν όλες τις εταιρίες που "δούλευε" ο "Γερμανός"...

Διάβασα στο site http://www.germanos.gr ότι η Cosmote αγόρασε την πλειοψηφία της ΓΕΡΜΑΝΟΣ ΑΒΕΕ. Αυτό το ανακοίνωσε η ΓΕΡΜΑΝΟΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ η οποία προφανώς κατείχε αυτές τις μετοχές...

Μήπως ο ΓΕΡΜΑΝΟΣ έχει ήδη έτοιμο τον αντικαταστάτη των επιχειρήσεων που πούλησε στην Cosmote ??? :wink:

 

Πάραυτα δε μπόρεσα να βρω πουθενά περισσότερες πληροφορίες, αν και θα με ενδιέφερε πάρα πολύ, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία. Αν κάποιος ξέρει ας γράψει πάντως...

 

Όσο για το domain http://www.beeep.gr ... πραγματικά ανήκει στον Γερμανό αλλά δεν οδηγεί πουθενά...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια με ενδιαφέρουν δύο κινητά...Το k750i και το k800i

Δουλεύει κάποιο από τα δύο Αυστραλία?

----------------------------------------------------

Ωραίος καιρός...

Link to comment
Share on other sites

εγω εκει πουλησα τα δυο παλια μου κινητα και αγορασα το νεο μου!

μια χαρα καταστηματα ειναι!

;)

καλες τιμες και φιλικη εξυπηρετηση!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!θα ηθελα να ρωτησω που ειναι καλυτερα για την αγορα ενος κινητου.στο γερμανο ή αντιπροσωπια?σκεφτομαι ναα αγορασω ενα sony ericsson!που θα το βρω φθηνοτερα!θα ηθελα την αποψη σας!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...