Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τα Vaio το επιβεβαιώνω. Αλλά όσο πρόσεχα τους κύκλους της ήταν εντάξει. Μετά τον δεύτερο χρόνο που δεν πρόσεχα η πτώση της απόδοσης εμφανής. Μοντέλο VGN FW-51Z/F.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και θα συνεχίσουν την ελεύθερη πτώση. όσο περισσότεροι ξυπνάνε από τον λήθαργο που είχε δημιουργήσει κυρίως η Cosmote, τόσο θα βλέπουν το πάτωμα.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή όλοι μας οφείλουμε να είμαστε ευαίσθητοι με τα προσωπικά μας δεδομένα, έπεσε στην αντίληψη μου το παρακάτω άρθρο. Βέβαια δεν είναι σωστή και η καταστροφολογία αλλά πρέπει κι εμείς να είμαστε προσεχτικοί. Το άρθρο αφορά την γνωστή σε όλους μας εφαρμογή viber.

http://www.arkouda.gr/2013/07/viber.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook

Link to comment
Share on other sites

το ότι δεν έχω να κρύψω κάτι, δεν σημαίνει ότι τα δίνω όλα φόρα παρτίδα.

 

επίσης αφού δεν έχεις να κρύψεις κάτι, πες μας το ΑΦΜ σου, την ΔΟΥ, που μένεις κ.λπ.

πως θα σου φαινόταν κάτι τέτοιο? :p

Link to comment
Share on other sites

Βασικά θεωρώ ότι βρισκόμαστε ήδη σε ένα καλό επίπεδο. Αν σκεφτούμε τα πακέτα και τις προσφορές. Η αλήθεια είναι ότι με ενοχλεί ο τρόπος προώθησης τους συνέχεια τηλέφωνα όλες τις ώρες, η εξυπηρέτηση πελατών και η αβεβαιότητα όσων έχουν κάρτα τη μια τόσα λεπτά την άλλη τόσα... Εγώ ας πούμε είχα 500 λεπτά προς όλους με 16 ευρώ κ επειδή ζήτησα διακοπή Μου κάνανε 700 λεπτά 50 μην 1 gb ίντερνετ και 15 ευρώ κάρτα με 16 ευρώ το μήνα. Καλο θα ήταν βέβαια να ανοίξουν οι εταιρίες την επικοινωνία προς όλους και να σταματήσει κάποτε η ελάχιστη χρέωση...
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα στικακι της Vodafone (Huawei K3565) και σκεφτόμουν άν γίνεται να βάλω cosmote sim, το έχει δοκιμάσει κανεις; υπάρχει τρόπος;
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα στικακι της Vodafone (Huawei K3565) και σκεφτόμουν άν γίνεται να βάλω cosmote sim, το έχει δοκιμάσει κανεις; υπάρχει τρόπος;

 

το εχω εγω γινεται μπες εδω http://zteunlock.blogspot.gr/2011/07/zte-k3565-z.html και κατεβασε το zte conection manager και τους drivers και καντα εγκατασταση για να δουλευει στο pc (βαλε και τις ρυθμησεις της cosmote)..... σε tablet android 4.1.1 pipo s2 επισης που to εχω δουλευει κανονικα !!!

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

γίνεται

Απλά κατεβάζεις το πρόγραμμα από την σελίδα της cosmote

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T37/xml/Personal__articleadvanced__articleadvanced_handset_software/section/InternetOnTheGo_Software_Prs

και παίζει μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Θέλω να βγάλω κάρτα PayPal για να κάνω αγορές μέσω διαδικτύου αλλά δεν ξέρω τι χρειάζεται... Μπορείτε να με βοηθήσετε;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Θέλω να βγάλω κάρτα PayPal για να κάνω αγορές μέσω διαδικτύου αλλά δεν ξέρω τι χρειάζεται... Μπορείτε να με βοηθήσετε;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Πας σε κάποια τράπεζα π.Χ εγώ πήγα Κύπρου. Ζητάς μια prepaid και δίνεις το ποσό που θέλεις. Μαζί φωτοτυπία ταυτότητας αφμ και ένα λογαριασμό ΔΕΗ η τηλεφώνου που να πιστοποιεί τη διεύθυνση σ. Από εκεί και έπειτα γράφεσαι στο PayPal κ κάθε φορά που κανείς μια αγορά χρησιμοποιείς τον κωδικό από PayPal ενώ κάθε φορά που πας να τη φορτώσεις με χρήματα παίρνουν κάποια προμήθεια πχ σε εμένα 1,20. Αυτά από μενα

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι prepaid (πληρώνεις εξοδα φόρτισης, ανανέωσης κτλ). Άνοιξε έναν λογαριασμό ταμιευτηρίου στην alpha και ζητά να σου εκδόσουν χρεωστική visa.
Link to comment
Share on other sites

Πολλοί έχουμε την ίδια εμπειρία. Έχουμε το αγαπημένο μας smartphone και σε μια άτυχη στιγμή...σπάει η οθόνη του! Και επειδή οι καιροί είναι δύσκολοι ρωτώ: τι κάνουμε; το φτιάχνουμε; πάμε για άλλο; τι;;;
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αναλογως ποσο κοστιζει η επισκευη, ποια η χαλασμενη και τι θα μπορουσα να αγορασω....

 

σε αυτές τις περιπτώσεις νομίζω την 100αρα δεν την γλιτώνεις...

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς κανένα καλό site/επιχείρηση ή οτιδήποτε για αλλαγή οθόνης σε nexus 4? ακόμα και να το κάνω εγώ.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

σε αυτές τις περιπτώσεις νομίζω την 100αρα δεν την γλιτώνεις...

 

Παιζει ρολο η συσκευη, απο που θα παρεις την οθονη, αν ειναι οριτζιναλ ή μη.

 

 

Για τιμες δες στο ebay. Επισης θα βρεις βιντεο στο youtube(φανταζομαι) με οδηγιες για αλλαγη οθονης. Αν πιανουν τα χερια σου, το προσπαθεις

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί έχουμε την ίδια εμπειρία. Έχουμε το αγαπημένο μας smartphone και σε μια άτυχη στιγμή...σπάει η οθόνη του! Και επειδή οι καιροί είναι δύσκολοι ρωτώ: τι κάνουμε; το φτιάχνουμε; πάμε για άλλο; τι;;;

 

Πωληση στο 1/4-1/5 της σημερινης τιμης του για ανταλακτικα..:p

Link to comment
Share on other sites

Αν αξίζει, επισκευή. Πχ σε μένα, είμαι στη 2η οθόνη που άλλαξα. Αν δεν είχαν 5 ευρώ στο ebay, δεν θα το έκανα καμία από τις δύο φορές, ασε που δεν άξιζε τα 55 που μου ζήτησε η Nokia...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Αν αξίζει, επισκευή. Πχ σε μένα, είμαι στη 2η οθόνη που άλλαξα. Αν δεν είχαν 5 ευρώ στο ebay, δεν θα το έκανα καμία από τις δύο φορές, ασε που δεν άξιζε τα 55 που μου ζήτησε η Nokia...

 

εμένα μου ζητάνε 130 με 150 ευρώ για να αλλάξω οθόνη, το άλλο δε να αγοράσω καινούργια συσκευή λίγο δύσκολο και λόγο οικονομικών αλλά και γιατί την έχω βολευτεί πολύ ... :(:(

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...