Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένα πράγμα έχω να πω. Δεν πάω τα Live! κινητά εξαιρουμένων μόνο των Sharp, τα οποία όπως έχω πολλάκις αναφέρει δεν υπάρχουν στην χώρα μας με μη Live! μενού, άρα δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης. Γι' αυτό και πήρα το GX30, ενώ όταν με χαλάει το μενού, κυκλοφορώ με το 7610! Απλά τα πράγματα!

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo ( 2 Σεπ. 2004 , 08:24)

 

Τι να πούμε και για την Sharp που έχεις avatar... :whistle:

 

 

:D :D :D :D :D :D

Με έκανες και γέλασα πάλι!

Πιστεύεις ότι πήρα το GX30 για το μπλε δόντι ή τις υπέρυθρες; Για την κάμερα και την οθόνη το πήρα και επειδή ήθελα ένα κινητό με Live! χωρίς να χάνω το κανονικό μενού και τα Sharp είναι τα μόνα μόνο με Live! μενού!

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 μήνες συμμετοχής μου στο project FIND A DRUG με 4.000.000 GFLOPS και 5.000.000 MOLECULES, αποχωρώ. :cry: :cry: :cry:

Ο λόγος είναι η αναχώρησή μου για μεταπτυχιακό.

Εύχομαι όταν επιστρέψω, η ελληνική ομάδα να είναι στις 5 κορυφαίες του κόσμου! :up:

 

Τους χαιρετισμούς μου σε όλους!!!

Φίλε Samael, συνέχισε και για μένα...

 

Z E U S

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να δω πως οι περισσότεροι προμηθευεστε τις συσκευές σας.

Παρακαλώ τα σχόλειά σας.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να βάλεις ακόμη μία απάντηση. Προσωπικά αγοράζω τις συσκευές μου και ακολούθως βάζω είτε την κάρτα του συμβολαίου είτε κάποια από τις sim των καρτοκινητών μου

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Den exw agorasei pote siskeuh me epidothsh..Fetos elpizw na einai i proti mou fora kai mallon tha parw to n-gage qd :)
iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Καλη τυχη λοιπον φιλε Piper(στο Ενδιμβουργο εε?) με το μεταπτυχιακο σου!

Η συνεισφορα σου στην ομαδα ηταν μεγαλη κ θα μας λειψει... :cry:

(εμεινε κ η ατυπη κοντριστα μας στη μεση...) :(

 

ΤΝ97 η ομαδα εχει 80 μελοι αλλα ενεργα ειναι πολυ λιγοτερα...

Δεν ξερω ποσα με ακριβεια αλλα γυρο στα 25-30 ενεργα θα ελεγα

Ειναι κ πολλοι βεβαια που οποτε θυμουντε ανεβαζουν κ καμια εργασια :D

 

Στατιστικα εδω http://woo.gotdns.com/AllStats/2140/index.php

Link to comment
Share on other sites

έχω καρτοκινητό αλλά πολλές φορές εκμεταλλεύομαι την επιδότηση της σύνδεσης cosmote του πατέρα μου.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είτε από επιδοτηση στην σύνδεση του συζυγου ή αγοράζω σκέτη συσκευή.

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πέρισυ με επιδότιση. Τώρα με τα διάφορα Vodafon Live :mad:, τα οποία δε γουστάρω, αγοράζω απλά τη συσκευή.

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Πότε θα βγεί κινητό τηλέφωνο, το οποίο θα έχει επάνω του (hardware) ενσωματωμένο TV TUNER ωστε να μπορώ να βλέπω τηλεόραση στο κινητό μου τηλέφωνο (χωρίς να χρεώνομαι στην ΤΙΜ ή στην οποιαδήποτε εταιρία που μου το πλασάρει σάν υπηρεσία)

 

Άκριβώς όπως συμβαίνει με τα ραδιόφωνα στα κινητά, αλλα σε τηλεόραση... :eek:

All for one, and one for all!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος VeCo ( 6 Σεπ. 2004 , 21:01)

 

:D :D :D :D :D :D

Με έκανες και γέλασα πάλι!

Πιστεύεις ότι πήρα το GX30 για το μπλε δόντι ή τις υπέρυθρες; Για την κάμερα και την οθόνη το πήρα και επειδή ήθελα ένα κινητό με Live! χωρίς να χάνω το κανονικό μενού και τα Sharp είναι τα μόνα μόνο με Live! μενού!

 

 

Χμμμμ.... :confused:

 

Και να θελες από την άλλη niet...απλά εδώ μιλάμε για κλειδωμένες irda, bt κι εσύ λες "Γιατί η αυτοκράτειρα ΝΟΚΙΑ μας τα έχει κάνει..."

 

Τα σύκα σύκα και η σκάφη σκάφη...! :whistle:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν φανατικός της Erricson...Αλλά μόλις άρχισε η σειρά της Sony Erricson, μου βγήκε πολύ μούφα το τηλέφωνο (Τ66)...και με απογοήτευσε...

Και έτσι αποφάσισα να πάρω το πιο απλό της NOKIA το 6100.(του έκανα και το ετήσιο servis του και όλα καλά.)

Link to comment
Share on other sites

Όσο και αν έψαξα για το συγκεκριμένο logo "NO CALLS" (για το Nokia 6310i) δεν κατάφερεα να το βρώ πουθενά! Ακόμη και σαν request το ζήτησα σε αντίστοιχες σελίδες στο διαδίκτυο αλλά χωρίς αποτέλεσμα! (Άσε που χρειάζεται να στείλεις 3 μηνύματα τουλάχιστον για να κατεβάσεις κάτι!!)

 

Μήπως κάποιος που ασχολείται με το.. σπορ θα μπορούσε να με βοηθήσει; Κερνάω και καφέ! :o :D Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν θα βγει τέτοιο τηλέφωνο στην αγορά (αν και υπάρχουν πρωτότυπα) έτσι ώστε πάντα να πληρώνεις υπηρεσίες όπως αυτή της ΤΙΜ. είναι απλό.
Link to comment
Share on other sites

Είναι άδικο πάντως το γεγονός ότι στους συνδρομητές συμβολαίου το μήνυμα σε όλες τις εταιρίες έχει την ίδια τιμή (0,10€ μαζί με το ΦΠΑ) και αν πάρεις ένα καρτοκινητό με τις προσφορές που κυκλοφορούν το τελευταίο διάστημα και θα κυκλοφορήσουν θα σου έρθει από 0,05 μέχρι και λιγότερο από 0,01€ το μήνυμα! Ήμαρτον! Δηλαδή οι εταιρίες μας πιάνουν τον κ..ο κανονικά με τα μηνύματα :( Έτσι αναγκάζονται όσοι θέλουν να στέλνουν και μηνύματα (καλή ώρα όπως εγώ που στέλνω περίπου 200 το μήνα) να έχουν δύο κινητά. Ένα με συμβόλαιο με "δωρεάν" χρόνο ομιλίας για να μιλάνε και ένα για να στέλνουν μηνύματα.

Και μέχρι τώρα οι εταιρίες μόκο για τους συνδρομητές για το κόστος των μηνυμάτων. Η Vodafone Αγγλίας δίνει πακέτα που μαζί με δωρεάν χρόνο ομιλίας έχει και ένα αριθμό μηνυμάτων χωρίς να αλλάζει η τιμή υπερβολικά. Και μιλάμε για τιμές στο επίπεδο της Ελλάδας στις συνδρομές! Όχι όπως εδώ που ή θα πάρεις συνδρομή με "δωρεάν" χρόνο ομιλίας ή συνδρομή για μηνύματα! Κι αν θέλεις να κάνεις συνδυασμό χρόνου ομιλίας και μηνυμάτων σου κάνουν μια εξεφτελιστική έκπτωση στα μηνύματα).

 

Φυσικά αν τολμήσεις να τους ρωτήσεις γιατί ακόμη δεν έχουν λανσάρει στην αγορά τέτοια πακέτα όπως της Αγγλίας θα σου πούνε γιατί δεν το απαιτεί ο ανταγωνισμός. :(

 

Ποιος ανταγωνισμός; Μου λέτε; 3 είναι, πάνε σε μια Ταβέρνα, τρώνε, πίνουν και τα βρίσκουν. Ποιος ανταγωνισμός; Ολιγοπώλειο θέλουν να πούνε. Δηλαδή όπως λέει κι ο λαός "στ' αρ...α μας τι γίνεται αλλού. Εμείς έτσι γουστάρουμε! Άμα θέλεις πάρε, αν δε θέλεις άντε και γα...σου!"

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Trobocop® ( 8 Σεπ. 2004 , 13:38)

 

Ποτέ δεν θα βγει τέτοιο τηλέφωνο στην αγορά (αν και υπάρχουν πρωτότυπα) έτσι ώστε πάντα να πληρώνεις υπηρεσίες όπως αυτή της ΤΙΜ. είναι απλό.

 

 

Δεν νομίζω ότι είναι έτσι. :D Με την ίδια άποψη δεν θα υπήρχαν ούτε κινητά με ραδιόφωνο, θα έβγαζαν τα δίκτυα αντίστοιχη υπηρεσία, ώστε να χρεώνεσαι.

 

Πιστεύω ότι στο κοντινό μέλλον θα εμφανιστούν κάποια κινητά με TV, ήδη έχουν παρουσιαστεί μερικά στην Ιαπωνία.

this signature is under heavy construction
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,εδω και αρκετες μερες καποιος ή καποιοι στελνουν σε φιλους και φιλες μου μηνυματα (υβριστικα) και το χειροτερο ειναι οτι ως αριθμος αποστολεα φαινεται καποιος αλλος απο την παρεα!Αλλο ειναι οτι υπαρχουν υποψιες οτι παρακολουθουνται κινητα!

Επειδη ειναι πολυ σοβαρο και θα γινει χαμος ετσι και τον βρω αυτον,μπορειτε να μου πειτε αν γινεται να τον εντοπισω η τουλαχιστον να μου πειτε πως το κανει?Αυτο που υποψιαζομαι ειναι sms bomber... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόγραμμα για το PC και το κινητό που επιτρέπει αποστολή SMS με αποστολέα ό,τι του δηλώσεις. Κάποιος άλλος από την παρέα σας μάλλον κάνει πλάκα... ;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...