Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σας

 

Θα ηθελα να ρωτησω το εξης.

 

Κανεις δεν μπορει να αρνηθει οτι υπαρχουν και θα υπαρξουν αναμφιβολα ιοι οι οποιοι μεσω wifi η μη μπορει να τρυπωσουν στο λογισμικο του κινητου. Προς το παρον φοβαμαι να αγορασω κινητο με ιντερνετ δυνατοτητες, μην κολλησω πχ κανεναν dialer και μετα πληρωνω τα μαλλιοκεφαλα μου, ή κάποιον άλλον ιο που μπορει να μου προξενησει καποια ζημια.

 

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν συνδεω το κινητο μου με τον υπολογιστη και του τρεχω ανα τακτα χρονικα διαστηματα ενα scan με το antivirus που εχω (πχ kaspersky, norton κλπ), πιστευετε οτι ειμαι καλυμενος? Να το πω και βλακωδως ενας ιος κινητου ειναι ιδιος με εναν ιο υπολογιστη - αρα αναγνωρισιμος απο anti-virus;

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

Εγω νομιζω οτι ΔΕΝ υπαρχουν τετοιοι ιοί (για κινητα αναφέρομαι αφου για υπολογιστές desktop laptop με λειτουργικο (windows πχ) ασφαλως και υπαρχουν)

οι οποιοι μεσω wi-fi μπορουν να "τρυπώσουν"οπως είπες στο λειτουργικό του κινητού ή ειναι τοσο λιγοι που η παρουσια τους ειναι αμελητέα..Τουλαχιστον προς το παρών...

Φυσικα και ο ιος ενος κινητου δεν ειναι ίδιος με του υπολογιστή...Και μην ξεχνας οτι πιο ευάλωτα ας πουμε είναι τα κινητα με ανοιχτό λειτουργικο...(iphone , κιν με symbian, windows mobile κλπ..) Με το κινητο που εχεις ως avatar , δεν νομιζω ποτε να κολήσεις ιο..Αλλα και παλι οπως ειπα πριν , δεν πρεπει προς το παρών να ανησυχουμε.Οπότε παρε αφοβα τηλέφωνο με WI-Fi και ιντερνετ δυνατοτητες..

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα ήθελα να σας ρωτήσω για τα κάτωθι:

 

1) Αν το νούμερο είναι από φορητότητα, υποστηρίζεται η αποστολή sms? (διότι πολλές εταιρείες του χώρου σας έχουν αυτή την αδυναμία, αν το νούμερο είναι από φορητότητα, Δεν παραδίδονται τα sms)

2) Αν το νούμερο είναι σε περιαγωγή, παραδίδονται τα sms?

3) Αν το νούμερο - κινητό είναι κλειστό, όταν ανοίξει παραδίδεται το sms?

4) Αν το νούμερο – κινητό είναι κλειστό και είναι σε περιαγωγή, όταν ανοίξει παραδίδεται το sms?

5) Η εταιρεία σας είναι αδειοδοτημένη από ΕΕΤΤ? (http://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT )

6) Τι πεδία υποστηρίζεται εκτός από όνομα – επώνυμο – ημ. Γενεθλίων και αριθμό κινητού?

7) Στους ειδικούς χαρακτήρες τι γίνεται? (αλλαγή σειράς, σύμβολο ευρώ, κτλ) Και

8) Υποστηρίζεται αποστολή sms σε ξένα δίκτυα εκτός Ελλάδος?

 

 

ενδεικτικά αναφέρω τις εταιρείες

 

http://www.bestsms.gr

 

http://www.lexiconsoftware.gr

 

 

αν γνωρίζεται και άλλες να τις συγκεντρώσουμε!

 

 

ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμούσα να ανοίξω αυτό το θέμα στην περιοχή της Apple, αλλά επειδή για κάποιον λόγο που δεν καταλαβαίνω δεν μου επιτρέπει, το ανοίγω εδώ. Δεν είδα μέχρι στιγμής να έχει αναφερθεί κάτι περί του θέματος στα νέα...

Θέλω να αναφερθώ σε ένα άρθρο που διάβασα τυχαία το πρωί στο γνωστό στους περισσότερους από εσάς site με νέα in.gr.

Το άρθρο βρίσκεται ΕΔΩ και λέει πως η Apple κατηγορείται από την ανταγωνίστρια της στο χώρο της κινητής τηλεφωνίας Nokia, υποστηρίζοντας ότι έχει γίνει κλοπή ευρεσιτεχνιών της δεύτερης από την πρώτη. Η πιθανές ευρεσιτεχνίες της Nokia που κλάπηκαν από την Apple με βάση το άρθρο που αναφέρω είναι όπως θα δείτε στοιχεία interface, κάμερες, κεραίες και τεχνολογίες εξοικονόμησης ενέργειας.

Αν κάνετε τον κόπο να διαβάσετε το άρθρο, θα δείτε ότι στο τέλος γράφεται ότι η Nokia είχε προσφύγει σε δικαστήριο για αυτό το θέμα, αλλά η απάντηση της Apple ήταν να κάνει και αυτή με τη σειρά της αγωγή κατά της Nokia, κατηγορώντας την για παραβίαση 13 ευρεσιτεχνιών της και ολιγοπωλιακή συμπεριφορά.

 

Τι γνώμη έχετε εσείς περί του θέματος??

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω?Από ότι εχω δει αναμεσα στα κινητα της apple (iphone 2g-3g-3gs) και τα πολλα μοντελα της Νοκια δεν υπαρχουν ομοιότητες και όχι μονο αυτό,η apple είναι αρκετα πιο μπροστά σε πολλά θέματα!Σίγουρα η κλοπή ευρεσιτεχνιών δεν αποκλείεται...Κατα τη γνώμη μου έχουν γίνεις φανταστικά πολλές κλοπές από αλλες εταιριες προς άλλες και αντίστροφα!Όλο το Marketing των κινητών γενικά είναι ένα μπερδεμα με πολλές κλοπές!Εδώ εταιρίες "κλέβουν" μενου..Πιστεύω δεν υπάρχει λόγος να εμβαθύνουμε σε αυτό το θεμα...Μόνο οι εταιρίες θα βγαλουν άκρη και ΑΑΑΑΝΝΝΝ....:)Όπως και να χει εγω την apple την υποστηρίζω μέχρι τελους:lol:
%$@#@#%^:worry:&*@#$%^&*
Link to comment
Share on other sites

Αν αναφερόταν κάτι που να έλεγε ότι η Apple, έκλεψε στοιχεία για την κατασκευή της οθόνης αφής για παράδειγμα, ούτε κι εγώ θα το πίστευα, αφού είναι σίγουρο ότι η Apple είναι έτη φωτός μπροστά από τη Nokia σε αυτόν τον τομέα.

Εδώ όμως αναφέρεται κάτι που είναι πολύ πιθανόν να έχει γίνει. Αυτό είναι οι τεχνολογίες εξοικονόμησης ενέργειας. Είναι ένας από τους τομείς που η Nokia όπως φένετε έχει αναπτύξει πάρα πολύ και αυτό μπορούμε να το δούμε από τη φοβερή αυτονομία που έχουν πολλές συσκευές της όπως για παράδειγμα πολλά από τα E-Series...

Τώρα ποια είναι η στάση που κρατά η κάθε εταιρία απέναντι στην άλλη μόνο οι εταιρίες το ξέρουν...

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

stamatis3133, όχι ανάρμοστες λέξεις, παρακαλώ. Το μήνυμά σου διαγράφτηκε, αν θέλεις επαναδιατύπωσέ το.
Link to comment
Share on other sites

Καλά, και πώς λειτουργούν?

Μαγικά. :p

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας

 

Θα ηθελα να ρωτησω το εξης.

 

Κανεις δεν μπορει να αρνηθει οτι υπαρχουν και θα υπαρξουν αναμφιβολα ιοι οι οποιοι μεσω wifi η μη μπορει να τρυπωσουν στο λογισμικο του κινητου. Προς το παρον φοβαμαι να αγορασω κινητο με ιντερνετ δυνατοτητες, μην κολλησω πχ κανεναν dialer και μετα πληρωνω τα μαλλιοκεφαλα μου, ή κάποιον άλλον ιο που μπορει να μου προξενησει καποια ζημια.

 

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν συνδεω το κινητο μου με τον υπολογιστη και του τρεχω ανα τακτα χρονικα διαστηματα ενα scan με το antivirus που εχω (πχ kaspersky, norton κλπ), πιστευετε οτι ειμαι καλυμενος? Να το πω και βλακωδως ενας ιος κινητου ειναι ιδιος με εναν ιο υπολογιστη - αρα αναγνωρισιμος απο anti-virus;

 

Ευχαριστω προκαταβολικα

 

εξαρταται τι κινητο εχεις ...αμα το κινητο ειναι με windows καλα θα ειναι να εχεις antivirus αμα τπ κινητο σου ειναι το iphone τοτε δεν θα εχεις προβλημα επειδη ειμαι mac-os like..αμα το κινητο σου ειναι λινουξ δν θα εχεις προβλημα ..αμα το κινητο σου ειναι εκτος απο αυτα τοτε δεν εχω καμια ιδεα

Link to comment
Share on other sites

Πριν από μια βδομάδα περίπου αγόρασα ένα Motorola VE66 (avatar) και διαπίστωσα έκπληκτος ότι ΠΟΥΘΕΝΑ στο menu ΔΕΝ υπήρχε η εκτροπή κλήσεων, κάτι που χρησιμοποιώ σχεδόν καθημερινά! Το έψαξα από δω, το έψαξα από κει και τελικά αποφάσισα πριν απευθυνθώ στη Motorola, να κάνω μια βόλτα στην Cosmote. Και πολύ σωστά έκανα γιατί τελικά ήταν θέμα κάρτας SIM (χωρίς να είμαι 100% σίγουρος, νομίζω ότι την είχα από το 1997...!!!). Μου την αντικατέστησαν δωρεάν (14 ευρώ στοιχίζει κανονικά) γιατί μου είπαν ότι "είναι δικό τους θέμα το ότι δεν εμφανίζεται το menu της εκτροπής". Φυσικά πρώτα δοκίμασαν με μια τυχαία SIM για να βεβαιωθούν. Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος! :happy:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια χαρά. Θα με ενδιέφερε κάθε φορά που έχω κάποιο καινούριο e-mail να παίρνω μια ειδοποίηση στο κινητό μου με τη μορφή SMS. Υπάρχει κάποια τέτοια (δωρεάν κυρίως) υπηρεσία ?

 

Φαντάζομαι θα μπορούσα να προωθώ συγκεκριμένα mails σε κάποια διεύθυνση της μορφής 306945588444@Onoma_Yphresias.com και από εκεί αυτοί να μου στέλνουν ένα SMS στο κινητό μου.

 

Από μια πολύ σύντομη αναζήτηση στο Internet δεν βρήκα κάποια υπηρεσία (δωρεάν / Ευρώπη κλπ). Εχετε κάτι υπόψη σας?

Link to comment
Share on other sites

Ποια η εννοια του κλειδωματος συσκευης? Για να μην μπορεις να αγορασεις προοωρα συσκευες απο εξωτερικο πριν τις εισαγουν στην χωρα?

 

Ποτε δεν καταλαβα ποιο το νοημα το mobile unlocking.

 

Επισης στην Αμερικη κλειδωνουν της συσκευες σε ορισμενα δικτυα για να μην τις παιρνουν ατομα που βρισκονται σε αλλους provider?

 

Για παραδειγμα το Palm Pre ειναι κλειδωμενο στην Sprint, και το Nexus One, προοριζεται για την AT&T?

 

Χαρακτηριστικα διαβασα σε ενα φορουμ.

 

too late for me already, just switched to t mobile to get me some Nexus One.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές πέρα από αυτό, όταν είναι κλειδωμένη μια συσκευή ίσως εννούμε και σε θέμα software.. Δηλαδή να μη μπορείς να περάσεις εφαρμογές κατεβασμένες κτλ..
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβως εννοεις?Οπως για παρδειγμα η apple θελει να κανεις jailbreak την συσκευη για να περνας εφαρμγοες, και η νοκια θελει να υπογραφεις πιστοποιητικα κτλ?

 

Εγω παντως δεν αναφερομαι στο κλειδωμενο ή κλειστο λογισμικο, αναφερομαι σε επιπεδο hardware που προυποθετει.

 

Δηλαδη τι ακριβως συναπεγεται και ποιος ειναι ο σκοπος των κλειδωμενων συσκευων? Αν φερω για παραδειγμα συσκευη κινητου τηλεφωνου απο εξωτερικο, κινδυνευω αμεσα να αντιμετωπισω αυτο το προβλημα?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσότερα (αν όχι όλα) τα κινητά τηλέφωνα, μπορείς να τα ξεκλειδώσεις. Αν δεν μπορείς εσύ, υπάρχουν άτομα που τα ξεκλειδώνουν (και σε καταστήματα κινητής τηλεφωνίας π.χ. Γερμανός έχω την εντύπωση.

 

Για τους λόγους που λες, νομίζω είναι λογικό το γιατί το κάνουν.

 

π.χ. κάνει συμβόλαιο κάποιος στην AT&T ή στην O2, η σε κάποιαν τέλος πάντων, κι όταν λήξη το συμβόλαιο του σκέφτεται να φύγει.

 

Αν δεν έχει την τεχνογνωσία , ή έστω την περιέργεια να το ψάξει λίγο , θα πει "που να φεύγω τώρα για άλλη εταιρία, αφού έχω και το τηλέφωνο μου και δεν θα δουλεύει σε άλλο δίκτυο"

 

κάπως έτσι το βλέπω.

 

Για το δικό σου θέμα, δοκίμασε να κάνεις google search "how to unlock nokia X6 simfree" π.χ. ή κάτι παρόμοιο, και θα δεις τι απαντήσεις παίζουν.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτα ομως που λες παιζουν για την αμερικη ετσι?

 

Στην ελλαδα ολες οι συσκευες ειναι ξεκλειδωτες για χρηση σε καθε δικτυο.

 

Το θεμα ομως ειναι τι συμφεροντα παιζουν και απο τις κατασκευαστριες εταιριες. Τους πληρωνουν οι παροχοι για να τα παραγουν με αρχικο status κλειδωμενο?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ομως που λες παιζουν για την αμερικη ετσι?

 

Στην ελλαδα ολες οι συσκευες ειναι ξεκλειδωτες για χρηση σε καθε δικτυο.

 

Το θεμα ομως ειναι τι συμφεροντα παιζουν και απο τις κατασκευαστριες εταιριες. Τους πληρωνουν οι παροχοι για να τα παραγουν με αρχικο status κλειδωμενο?

 

Αμερική και Αγγλία σίγουρα το συναντάς πολύ συχνά. Σε άλλες χώρες δεν ξέρω τι παίζει ..

 

Στην Ελλάδα απ' όσο ξέρω δεν πουλάει κάποια εταιρία κινητό κλειδωμένο στο δίκτυο της.

 

Οι εταιρίες κάνουν συμφωνίες με τις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας, έτσι ώστε να προωθούν και την συσκευή τους μέσω της εταιρίας.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις πληροφοριες.

 

Επιπροσθετως δηλαδη αν παρεις κινητο απο δω που ειναι ξεκλειδωτα και πας Αμερικη, θα μπορεις για παραδειγμα να το χρησιμοποιησεις με οποιοδηποτε παροχο?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις πληροφοριες.

 

Επιπροσθετως δηλαδη αν παρεις κινητο απο δω που ειναι ξεκλειδωτα και πας Αμερικη, θα μπορεις για παραδειγμα να το χρησιμοποιησεις με οποιοδηποτε παροχο?

 

Δεν ξέρω 100%, αλλά νομίζω πως ναι. Φτάνει το κινητό να είναι triband και όχι dual-band

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχω ακουσει πως οι εταιριες και κατεπεκταση οι δημοσιες αρχες μπορουν να εντοπισουν καποιον απο το σημα που εκπεμπει το κινητο.

 

Καποιοι εχουν φτασει τοσο μακρια ωστε να λενε πως μπορει να δινει και στιγμα απο το εσωτερικο GPS. Ισχυει κατι τετοιο?

 

Εγω απλως πιστευω πως μπορουν σιγουρα να κανουν τριγωνισμο του σηματος σου εντοπιζοντας τις 3 τελευταιες κεριαιες που συνδεθηκες και να εντοπισουν την πιθανη ζωνη στην οποια βρισκεσαι, αλλα οχι και να παρουν το ακριβες σου στιγμα!

 

Επι της ουσιας για να μην λεμε και εικασιες, ξερει κανεις τι συμβαινει?

 

Εγω παντως αυτο πως παιρνουν το σημα του GPS το πιστευω πως το λενε οσοι ειναι περι θεωριας συνομοσιων κτλ.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Μεαω δικτυου γινεται αλλα πρεπει να υπαρξει εισαγγελικη αδεια.Μεσω GPS ειναι πανευκολο να το κανει ο καθενας εφοσων το κινητο εχει ενσωματωμενο GPS.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μεαω δικτυου γινεται αλλα πρεπει να υπαρξει εισαγγελικη αδεια.Μεσω GPS ειναι πανευκολο να το κανει ο καθενας εφοσων το κινητο εχει ενσωματωμενο GPS.

 

Δεν λεω οτι χρειαζομαι τετοια πληροφορια για προσωπικη χρηση, απλως ρωταω κατα ποσο το ιδιο το δικτυο εχει την δυνατοτητα να πραξει κατα αυτο τον τροπο εφ-οσον το θελει.

 

Υπαρχει περιπτωση να εχει και προσβαση στο GPS της συσκευης? Εκπεμπει τοσο ευαισθητες πληροφοριες ως προς το δικτυο ανα πασα στιγμη το εσωτερικο GPS θα θελα να ξερα?:confused:

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

το δικτυο σου ξερει ανα πασα στιγμη που εισαι μερικες φορες με μεγαλυτερη ακριβεια και απο το GPS σου. Και οχι το δικτυο δεν μπορει να κανει χρηση του GPS της συσκευης σου... δεν εχει λογο και νοημα αλλωστε...
Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

To GPS εχει ακριβεια 4-5 μετρα. Πως γινεται το δικτυο που παιρνει πληροφοριες μονο μεσα απο κυψελες να βγαζει καλυτερη ακριβεια?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά θα μπορούσε κάποια εφαρμογή να διαβάσει τις συντεταγμένες από το GPS και να τις στείλει (με SMS π.χ.) κάπου αλλά όπως έγραψε ο Alphaleader σε μερικές περιπτώσεις το δίκτυο ξέρει καλύτερα. Το GPS π.χ. πρέπει να βλέπει ουρανό...
Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιώμουν πότε τα κινητά θα γίνουν πραγματικά ''ανοιχτά'' σαν τα PC. Να μπορούμε βασικά να αλλάζουμε λειτουργικό. Να αγοράζω ένα κινητό με Android και να μπορώ να του βάλω Maemo ή Symbian OS ή Windows και πάει λέγοντας.

 

Bλέπω πως οι εταιρίες αντί να προσπαθούν να έρθουν πιο κοντά η μία στην άλλη χτίζουν προστατευτικά κάστρα γύρω τους με τις signed εφαρμογές και άλλα τέτοια ωραία.Να μπορούμε να βάζουμε μόνο εγκεκριμένες από αυτές εφαρμογές, να μπορούμε να τις αγοράζουμε μόνο από τα δικά τους καταστήματα....

 

Και μην τρώτε το τυράκι με τα λειτουργικά που βασίζονται στο Linux/Unix γιατί το μόνο Open Sourced που έχουν είναι ο πυρήνας. Και πάλι όμως καμία σχέση με Οpen Source ουσιαστικά γιατί το αποτέλεσμα το εκμεταλλεύονται μόνο οι εταιρίες εξ ορισμού (δεν μπορώ να το βάλω κι εγώ το λειτουργικό σε μια δική μου συσκευή πρέπει να το ''αγοράσω'' ουσιαστικά μαζί με την συσκευή) και ακόμη δεν προωθούν καθόλου τα Open Source προγράμματα. Δηλαδή από την όλη φιλοσοφία παίρνουν μόνο αυτό που τους συμφέρει και αφήνουν όλα τα άλλα.

 

Και πολύ φοβάμαι ότι αυτή η περιχαράκωση στα κινητά μπορεί να είναι ένα απλό πείραμα και Δούρειος Ίππος και για τα PC. Ή Google λένε πχ θα δίνει το Chrome OS μόνο προεγκατεστημένο σε εγκεκριμένες συσκευές.

 

Ήλπιζα ότι με την ευρεία διάδοση των Smartphones ο κόσμος των κινητών θα άλλαζε θα γινόταν πιο ελεύρερος, όμως βλέπω να γίνονται βήματα προς τα πίσω και αντί να γκρεμιστούν τα κάστρα για μια καλύτερη και πιο ελεύθερη επικοινωνία η κάθε εταιρία ενισχύει το κάστρο της.

 

Υ.Γ. Παρά τον τίτλο του θέματος δεν περιορίζομαι μόνο στην αλλαγή OS αλλά αυτό είναι μόνο η αοφρμή για μα γενικότερη συζήτηση πάνω στην ελευθερία επιλογής και χρήσης των κινητών καθώς και τις μελλοντικές τάσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...