Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρήκα αναπάντητη κλήση από το τηλέφωνο +88213213039.

Δεν κατόρθωσα να απαντήσω. Αναζήτησα στο διαδίκτυο σχετικες πληροφορίες

και ανακάλυψα ότι ήταν από την Telespazio που ειδικεύεται σε διάφορες διαστημικές υπηρεσίες μεταξύ των οποίων και του εντοπισμού ατόμων.

Λετε να μου έχουν φυτέψει κανένα προγραμματάκι για να ξέρουν που βρίσκομαι Εχω λόγους να υποπτεύομαι κάποιον που είναι ικανός να πληρώσει γι αυτό.

Σε μια τέτοια περίπτωση τί κανουνε,

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με βολεύει πάρα πολύ αυτό. Αν μου πείς ότι σε αυτο http://www.emarket.gr/lot.cfm?lotID=8615006 έχει μενού που αλλάζεις τις σιμ απο κει και δεν θα πρέπει να βάζω χέρι στις κάρτες, τότε το έχω αγοράσει ήδη..

Περιμένω απάντηση γιατί άυριο λήγει:)

 

πρόσεξε γενικά με αυτούς τους αντάπτορες (δεν αναφέρομαι στο λινκ που δίνεις, δεν το είδα καν) με το εάν λειτουργούν με το κινητό σου και με τις κάρτες SIM που έχεις. Στείλε ένα email σχετικά στον πωλητή και ρώτα. Πχ: "θα λειτουργήσει ο Χ αντάπτορας με το κινητό Sony Ericsson K610i με κάρτα USIM της Cosmote και κάρτα απλή SIM 32K της Wind? (παράδειγμα δίνω). Ρίξε και μια αναζήτηση στο google για το τι λένε στα διάφορα φόρουμ όσοι έχουν ήδη τον εκάστοτε αντάπτορα που ενδιαφέρεσαι να αγοράσεις :cool:

Link to comment
Share on other sites

το χρησιμοποίησες ποτέ με κάρτα USIM? Εάν το δοκίμασες, δούλεψε?

 

Oχι.....και αν θυμαμαι καλα στις οδηγιες χρησης ελεγε οτι δεν ειναι συμβατο με USIM καρτες....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ekanes ena google search mipws einai kanenas spam arithmos... I kanenas pou na se proothei se ipsilis xrewsis arithmo????
Apple iPhone 3G, Nokia: 3110, 3210, 3330, 8210, 6150, 3410, 6610, 6230, 6670, 6270, N70, 6131, E50, 6500 slide, 1680, E51, 6220c, NEC N400i, Sharp GX17, ETEN: M600+ SE: T610, K800i, W580i(x2), K810i, P990i, W20i(zylo), X10 mini pro, ZTE Blade, LG Optimus Black Now: Apple iPhone 3G, Sony Xperia U
Link to comment
Share on other sites

Βασικά δουλεύει με usim κάρτες (τουλάχιστον τα 3 που δοκίμασα από ebay) αλλά δουλεύει η κάρτα σε 2g μόνο. Δεν συνδέεται σε 3g. Τα κινητά στα οποία δοκίμασα τους αντάπτορες είναι τα εξής: SonyEricsson K600i (δεν δούλεψε κανένας αντάπτορας σε αυτό) SonyEricsson P910i, Samsung D600 και Sagem myX100.
Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Oχι.....και αν θυμαμαι καλα στις οδηγιες χρησης ελεγε οτι δεν ειναι συμβατο με USIM καρτες....

 

από ότι έχω δει κι εγώ σε διάφορα φόρουμ του εξωτερικού, τα περισσότερα ΔΕΝ λειτουργούν με κάρτες USIM... :(

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δουλεύει με usim κάρτες (τουλάχιστον τα 3 που δοκίμασα από ebay) αλλά δουλεύει η κάρτα σε 2g μόνο. Δεν συνδέεται σε 3g. Τα κινητά στα οποία δοκίμασα τους αντάπτορες είναι τα εξής: SonyEricsson K600i (δεν δούλεψε κανένας αντάπτορας σε αυτό) SonyEricsson P910i, Samsung D600 και Sagem myX100.

 

μιλάμε για τους αντάπτορες όπου πρέπει να κόψεις τις (αρχικές) κάρτες SIM?

Link to comment
Share on other sites

iparxei kapoios kwdikos gia kathe eteria alla de kserw poios einai

paei kapws #p{password}# alla den eimai kai sigouros. Oti ginete ginete sigoura omws

 

mporeis na breis perissoteres plirofories gi'auto to thema giati me endiaferei kai mena?

Link to comment
Share on other sites

μιλάμε για τους αντάπτορες όπου πρέπει να κόψεις τις (αρχικές) κάρτες SIM?

Όχι μιλάμε για τους αντάπτορες όπου δεν χρειάζεται να κόψεις τις κάρτες sim και θέλουν μόνο λίγο χώρο κάτω από την μπαταρία του κινητού.

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

μιλάμε για τους αντάπτορες όπου πρέπει να κόψεις τις (αρχικές) κάρτες SIM?

 

Όχι μιλάμε για τους αντάπτορες όπου δεν χρειάζεται να κόψεις τις κάρτες sim και θέλουν μόνο λίγο χώρο κάτω από την μπαταρία του κινητού.

 

από ότι θυμάμαι λίγο που το είχα ψάξει, αυτού του τύπου αντάπτορες δεν κάνουν σωστή δουλειά ούτε στο δικό μου κινητό (SE K610i) :(

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως 1η φορα το ακουω αυτο.Αν οντως γινεται αυτο και γνωριζει καποιος τι πρεπει να κανουμε παρακαλω ας μας ενημερωσει.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή μου είναι απίστευτα κουραστικό να συνδέω το κινητό μου με το PC, έστω και με bluetooth, για να το συγχρονίσω με το outlook υπάρχει τρόπος να γίνεται κάπως πιο αυτόματα π.χ. με GPRS/3G; Δεν με νοιάζει τόσο το κόστος αλλά θα προτιμούσα να γίνεται με την συσκευή που διαθέτω (M600i) και όχι μέσω κάποιου blackberry.
Link to comment
Share on other sites

πρόσεξε γενικά με αυτούς τους αντάπτορες (δεν αναφέρομαι στο λινκ που δίνεις, δεν το είδα καν) με το εάν λειτουργούν με το κινητό σου και με τις κάρτες SIM που έχεις. Στείλε ένα email σχετικά στον πωλητή και ρώτα. Πχ: "θα λειτουργήσει ο Χ αντάπτορας με το κινητό Sony Ericsson K610i με κάρτα USIM της Cosmote και κάρτα απλή SIM 32K της Wind? (παράδειγμα δίνω). Ρίξε και μια αναζήτηση στο google για το τι λένε στα διάφορα φόρουμ όσοι έχουν ήδη τον εκάστοτε αντάπτορα που ενδιαφέρεσαι να αγοράσεις :cool:

Τον ρώτησα και μου είπε ότι κάνει για τα κινητά που είναι στην λίστα και ότι δεν δέχεται usim και ότι ο αριθμός αλλάζει απο το μενού του κινητου και όχι χειροκίνητα.

 

Μία ερώτηση: Θα αγοράσω wind non stop. Ξέρει κανείς αν η sim που έχει μέσα είναι usim ή απλή?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Όχι μιλάμε για τους αντάπτορες όπου δεν χρειάζεται να κόψεις τις κάρτες sim και θέλουν μόνο λίγο χώρο κάτω από την μπαταρία του κινητού.

 

ουπς :O:O.....εγω μιλαγα για τους ανταπτορες που χρειαζετεται να κοψεις τις SIM....:p

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δουλεύει με usim κάρτες (τουλάχιστον τα 3 που δοκίμασα από ebay) αλλά δουλεύει η κάρτα σε 2g μόνο. Δεν συνδέεται σε 3g. Τα κινητά στα οποία δοκίμασα τους αντάπτορες είναι τα εξής: SonyEricsson K600i (δεν δούλεψε κανένας αντάπτορας σε αυτό) SonyEricsson P910i, Samsung D600 και Sagem myX100.

 

μια απορία για το σημείο που έκανα bold στο quote: Στο SE K600i με ποια έννοια δεν δούλεψε κανένας αντάπτορας? Δεν "χωρούσε" κάτω από τη μπαταρία/δεν έκλεινε το καπάκι? Ή δεν "έβλεπε" την κάρτα SIM?

Link to comment
Share on other sites

μια απορία για το σημείο που έκανα bold στο quote: Στο SE K600i με ποια έννοια δεν δούλεψε κανένας αντάπτορας? Δεν "χωρούσε" κάτω από τη μπαταρία/δεν έκλεινε το καπάκι? Ή δεν "έβλεπε" την κάρτα SIM?

Όχι χωρούσε μια χαρά αλλά δεν διάβαζε καθόλου τις sim. Μου έλεγε "please insert sim card". Και μάλιστα 2 αντάπτορες καταστράφηκαν μετά από κάποιες προσπάθειες ώστε να δουλέψουν στο K600i. Υποθέτω ότι καταστράφηκαν εξαιτίας της ασυμβατότητας.

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Όχι χωρούσε μια χαρά αλλά δεν διάβαζε καθόλου τις sim. Μου έλεγε "please insert sim card". Και μάλιστα 2 αντάπτορες καταστράφηκαν μετά από κάποιες προσπάθειες ώστε να δουλέψουν στο K600i. Υποθέτω ότι καταστράφηκαν εξαιτίας της ασυμβατότητας.

 

εάν τυχόν ξέρεις, το Κ600 με το Κ610 μοιάζουν καθόλου στις διαστάσεις? Και κάτι άλλο, έχεις κάνα λινκ από το προϊόν να το δω πώς είναι οπτικά?

Link to comment
Share on other sites

εάν τυχόν ξέρεις, το Κ600 με το Κ610 μοιάζουν καθόλου στις διαστάσεις? Και κάτι άλλο, έχεις κάνα λινκ από το προϊόν να το δω πώς είναι οπτικά?

Για τις διαστάσεις των 2 κινητών δεν γνωρίζω. Μπες εδώ για το δεις http://cgi.ebay.com/NEWEST-dual-twin-SIM-card-adapter-adaptor-holder_W0QQitemZ220133674312QQihZ012QQcategoryZ10364QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Για τις διαστάσεις των 2 κινητών δεν γνωρίζω. Μπες εδώ για το δεις http://cgi.ebay.com/NEWEST-dual-twin-SIM-card-adapter-adaptor-holder_W0QQitemZ220133674312QQihZ012QQcategoryZ10364QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

 

μπα... στο Κ610 θα πρέπει να διπλωθεί απ'ότι βλέπω και μετά να μπει η μπαταρία από πάνω, δεν το βλέπω να χωράει μετά να κλείσει το καπάκι :(

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζετε ποια είναι η διαφορά όσον αφορά την αποθήκευση ενός αρχείου σε μορφή dvd pal και dvd ntsc? Thanks! :)
Link to comment
Share on other sites

ίσως κύπρο να μην το κατάλαβαν ακόμα. ξέρει κανείς τον κωδικό?
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...