Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσενα δε σου μαθανε οτι στη μπαλα δε φορανε ρολοι; :alien: :p

 

Για μενα εχει αντικαταστηση:

Το ξυπνητηρι(συνηθως)..

Το μπλοκακι σημειωσεων.

Το ημερολογιο(/εορτολογιο) τοιχου.

Το σταθερο (σχεδον).

Ενω καποιες φορες αντικαθηστα ωρες διαβασματος... :whistle:

 

Δεν αντικαθηστα: το μπ3, το ρολοι, την καμερα.

Otan paizo me filoys moy h monos,poios o logos na vgalo to roloi; :p

Den exei symvei pote kapoio aproopto.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα κινητά μου δεν έχουν αντικαταστήσει καμία συσκευή. Τα χρησιμοποιώ αποκλειστικά για επικοινωνία, εκτός ελαχίστων φορών που έχει παραστεί ανάγκη να βάλω σε κάποιο από αυτά ξυπνητήρι.
:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Otan paizo me filoys moy h monos,poios o logos na vgalo to roloi; :p

Den exei symvei pote kapoio aproopto.

Δεν σου έχουν πει ποτέ ότι στον αθλητισμό δεν φοράμεω ποτέ ρολόι; Δεν ξέρεις ότι είναι πολύ εύκολο να τραυματίσεις κάποιον με το ρολόι;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και ένα συστηματάκι που σου αντιγράφει τη SIM... Με τη λογική αυτή, ότι τηλεφώνημα ή μήνυμα λάβεις εσύ, το λαμβάνει και αυτός...
Link to comment
Share on other sites

Το 6630 έχει αντικαταστήσει

To Mp3 - (512 μνήμη)

To Ρολόι - (Δεν φορούσα και ποτέ...)

To Ημερολόγιο

To Ξυπνητήρι

To Μπλοκ Σημειώσεων

To Gameboy

To ελλην/αγγλικό- αγγλό/ελληνικό λεξικό

Τους χάρτες του Μετρό(Μένω UK)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα λαδιάς... Θέλω να ξέρω... Να έχω τα νώτα μου καλυμμένα σε περίπτωση που γίνεται κάτι τέτοιο. Προσωπικά θεωρώ άρρωστο να παρακολουθείς κάποιον έτσι... Υπάρχουν όμως και τέτοιοι άνθρωποι δυστυχώς...
"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

3erei kaneis pws akribws douleuei h forhtothta sta kinhta? px pws dromologeitai mia klhsh se ena kinhto? uparxei kapoia bash dedomenwn me ola ta noumera kai to diktuo tou ka8e noumerou?

 

exei kaneis antimetwpisei pote problhma poiasdhpote fusews me th forhtothta?

 

8ewritika mporei kaneis na metaferei to noumero tou oses fores 8elei, apo diktuo se diktuo (an den exei douleia na kanei :rolleyes: ) h uparxei kapoio orio s'auto?

Link to comment
Share on other sites

οπως δειχνουν τα πραγματα το μελλον ειναι οι κυψελες καυσιμων στην θεση των απλων μπαταριων.Με κυρια καυσιμα αιθανολη και πιο προσφατα μεθανολη ηδη η Toshiba παρουσιασε τις πρωτες συσκευες.............

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

ολοι οι κατασκευαστες βγαζουν το ενα μοντελο μετα το αλλο με ολο και περισσοτερες δυνατοτητες :!: [και καλα κανουν ;) ]αλλα εχουν αμελησει-παρακαμψει το πιο σημαντικο τμημα την μπαταρια που δινει ζωη και κανει χρηστικο το δημιουργημα τους : λιγα ειναι τα τηλεφωνα που αντεχουν πανω απο 2-3 μερες το πολυ :!: :D

 

θα μπορουσαν να εχουν καλυετρες μπαταριες τα κινητα . υπαρχει μπαταρια 7.5βολτ με 1400 mah. δεν τις βαζει ομως κανεις λογω κοστους

Link to comment
Share on other sites

επίσης είναι δυνατόν να τραβήξει το δίκτυο ότι έχεις αποθηκευμένο στη sim σου είτε τηλεφωνικό κατάλογο είτε γραπτά μηνύματα...για την εύρεση του bin Laden τους έχω ικανούς.... :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εγω ενα μηνυμα που εστειλα στον μπιν..πριν 1 χρονο λες να ειναι αποθηκευμενο στο δικτυο τους?? :p

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσαν να εχουν καλυετρες μπαταριες τα κινητα . υπαρχει μπαταρια 7.5βολτ με 1400 mah. δεν τις βαζει ομως κανεις λογω κοστους

το μελλον θα ειναι υβριδικες τροφοδοσιες η κυψελες [θα βγαζουν και τρελες αυτονομιες]οι μπαταριες που ξερουμε σημερα σιγα-σιγα θα εγκαταληφθουν κατα την γνωμη μου συμφωνα με αυτα που διαβαζω..... :)

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

α) ρολόϊ χειρός (επιτέλους το καλοκαίρι ιδίως ήταν μαρτύριο)

β) ξυπνητήρι (δεν εμπιστεύομαι τα ρεύματος)

γ) ράδιο εν κινήσει

δ) την φωτογραφική χαμηλού κόστους (entry models)

 

αυτά που δεν θα αντικαταστήσει ποτέ (με τα σημερινά δεδομένα) είναι το pda μου, το 20άρι iPod μου και την ψηφιακή μου.

 

αυτό στο οποίο με διευκολύνει αφάνταστα είναι οι υπενθυμίσεις, κάτι βέβαια που συμπληρώνει το pda απλά σε περίπτωση που ξεχάσω κάτι...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα ότι το κινητό "πολυεργαλείο" περισσότερο υποκαθιστά τις υπόλοιπες συσκευές, παρά τις αντικαθιστά. Είναι αυτό που οι αγγλοσάξωνες λένε "jack of all trades and a master of none". εγώ θεωρώ πρωτίστως το κινητό συσκευή επικοινωνίας. Όλα τα άλλα είναι δευτερευούσης σημασίας, και τα χρησιμιοποιώ π.χ. άν βρεθώ κάπου χωρίς την ψηφιακή φωτογραφική μου και θέλω να τραβήξω κάτι οπωσδήποτε.

 

...η σωστότερη άποψη!

 

Τίποτα δεν αντικαθιστά το πολυεργαλείο...απλά ακούστε ένα mp3 από το κινητό σας και μετά ακούστε το ίδιο από ένα iPod, θα πάθετε πολιτισμικό σοκ!

Το ίδιο κάνετε με την φωτογραφική και ούτω καθεξείς...

 

Απλά κάνεις συμβιβασμούς από την στιγμή που κουβαλάς πολλά features σε πολύ μικρό χώρο και τα έχεις πάντα μαζί σου λόγω του τηλεφώνου.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

δειτε εδω.. τα πρωτα fuel-cell... :)

http://pics.homere.jmsp.net/t_24/64x64/031106_tiger.gif I'M NOT PERFECT BUT I'M SO CLOSE THAT SCARES ME

LIVE YOUR LIFE ;) :!:LIFE IS SHORT.......AND YOU'RE TALL :this:

Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε όλοι φαντάζομαι κάτι video games που συνδέονταν στην τηλεόραση, είχαν το σχήμα του Super NES, είχαν καμια 500 παιχνίδια και μερικά από αυτά (με κάτι πάπιες πχ) παίζονταν με ένα όπλο...

 

Ε, λοιπόν, το όπλο αυτό πως λειτουργούσε????? Δεδομένου ότι να παιχνίδια αυτά ήταν πάμφθηνα, η λογική του πρέπει να ήταν πολύ απλή... Ίσως έβλεπε τα χρώματα της οθόνης???

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ακριβως την ιδια απορια εχω και εγω...

Ειχα και εγω ενα τετοιο συστημα των 30 Euro(10000δρχ)...

Και αναρωτιεμαι πως λειτουργουσε το οπλο...

Αν ξερει καποιος....

 

:)

Link to comment
Share on other sites

πολυ ασχημη αυτονομια το κινητο μου (p910) ...

δυστυχως ειναι δωρο αδωρο να εχεις ενα κινητο με αρκετα καλες δυνατοτητες και να περιοριζεσαι απο τη διαρκεια μπαταριας.Πού ειναι οι νεες μεθοδοι που θα βγουν;;

όλο λενε λενε και ποτε δεν τις βγαζουν στη παραγωγη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...