Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον johner

 

τύπου:

 

Άχαχαχαααα! Κι άλλος με την αγαπημένη μου λέξη! Πάθος είναι μέχρι να πέσει στα χέρια σου, μετά ούτε να το κοιτάξεις! Περιμένεις πώς και πώς το επόμενο μοντέλο, τύπου καταναλωτισμός! :p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον anderson

 

Είναι εργαλεία που παθιαζόμαστε μαζί τους :wacko: όπως τα αυτοκίνητα, τους υπολογιστές ή οτιδήποτε άλλο... :wacko: Κατά την γνώμη μου, είναι όμορφο αυτό γιατί παίρνει χρώμα η ζωή μας (τώρα πια πάνω από 65000 ;) )

 

 

Μα γιατί να παθιαζόμαστε; Μου φαίνονται υπερβολικές οι δηλώσεις "Ζω για να πάρω το x κινητό" και "Υ-mobile+z user =love"

 

Τέτοια πράγματα εγώ δεν έγραφα ούτε όταν ήμουν στην πρώτη γυμνασίου και χαζοερωτευόμουν! :o (κορίτσια, όχι κινητά :p )

Όλοι μας εδώ τρέφουμε μια μεγάλη αγάπη για τον χώρο της κινητής τηλεφωνίας αλλά αυτά που διαβάζω παραπάνω μου φαίνονται ακρότητες!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον johner

 

Μου φαίνονται υπερβολικές οι δηλώσεις "Ζω για να πάρω το x κινητό" και "Υ-mobile+z user =love"

 

Εγώ προσωπικά συμφωνώ μαζί σου πάνω σ'αυτό, αλλά το πώς εκφράζει κάποιος τον ενθουσιασμό του, διαφέρει από άτομο σε άτομο... ;)
I see stupid people...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ εντάξει είμαι.

Έτσι θέλω να λέω. Όταν όμως το ταίρι μου είδε οτι μέσα σε 3 μήνες άλλαξα 4 κινητά και δεν της πείρα ουτε ένα δωράκι (τα € πηγαν στα κινητά φυσικά) σαν να στράβωσε λιγάκι.

Λιγάκι? πολυ :)

+

(είμαι αγράμματος και υπογράφω με σταυρό)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν νομίζω πως για μένα εγίνε αύτο thread!

Έχψ ερωτική σύντροφο αλλά την παρούσα φάση είμαι ερωτευμένος με το SeXy1!!!!!!!!!

Kοιτάξτε την υπογραφή μου! :cool: ;)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον manos the greek

 

Λοιπόν νομίζω πως για μένα εγίνε αύτο thread!

Έχψ ερωτική σύντροφο αλλά την παρούσα φάση είμαι ερωτευμένος με το SeXy1!!!!!!!!!

Kοιτάξτε την υπογραφή μου! :cool: ;)

 

 

Δεν είσαι ο μόνος, πίστεψε με!

Έχω δεί και χειρότερα.... :o

Link to comment
Share on other sites

Θα μας κυνηγανε με τις παντοφλες οι κοπελες μας... !!! :p

 

Προχθες εβλεπα τηλεοραση με την δικια μου και σε καποια φαση εβαλε μια διαφημηση του 6600 και εβγαλα ενα απογοητευμενο "Ααααααχχχχ..."

Μολις το ακουσε αυτο με κοιτουσε καλα καλα που εκανα ετσι για κινητο (και οχι για γκομενα !!!) :lol: :D

Θα νομιζει οτι ειμαι και "βιτσιοζος" !!! :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia6310i/1.0 (4.80) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό μήνυμα από τον/την johner

Αρχικό Μήνυμα από τον manos the greek

 

Λοιπόν νομίζω πως για μένα εγίνε αύτο thread!

Έχψ ερωτική σύντροφο αλλά την παρούσα φάση είμαι ερωτευμένος με το SeXy1!!!!!!!!!

Kοιτάξτε την υπογραφή μου! :cool: ;)

 

 

Δεν είσαι ο μόνος, πίστεψε με!

Έχω δεί και χειρότερα.... :o

 

Nomizo eimai o monos pou exo faei tetoio kollima me to sx1

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον af9pk

 

Alithia, tipota kainourgio me tin ipothesi?

 

anipomonoume kai emeis oi (tile)theates...

 

Νέα υπάρχουν. αλλά θεωρώ πως δεν είναι άξια λόγου να τα αναφέρω. Μη γίνει και σαπουνόπερα το θέμα. :p

 

Αλλά μιας και ρώτησες. Την περασμένη εβδομάδα μου στείλανε μέσω fax και στο καπάκι με courier ένα έγγραφο από το νομικό τους τμήμα το οποίο μεταξύ των άλλων λέει ότι θα ακολουθήσει άλλη επιστολή με τα δικαιολογητικά που έχω ζητήσει. Αυτή τη στιγμή κάνουν διερεύνυση (λέει) του αρχείου της.

 

Πλέον μιλάω με συγκεκριμένο άτομο από εκεί μέσα... το οποίο αφού τα άκουσε την περασμένη εβδομάδα λόγω της αργοπορίας.... μου έδωσε και κανονικό τηλέφωνο ( 210-....... ) να μιλάμε.

 

Τέλος πάντων μιλήσαμε σήμερα Δευτέρα, και μου υποσχέθηκε ότι σήμερα το πολύ αύριο θα στείλουν με fax και με courier τα χαρτιά.

 

Αυτό πιστεύω ενδιαφέρει περισσότερο. ΝΑ ΔΩ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΝΕΡΓΗΣΩ ΑΝΑΛΟΓΑ. ;)

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον manos the greek

 

Wirelessly posted (Nokia 3650: Nokia6310i/1.0 (4.80) Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

Nomizo eimai o monos pou exo faei tetoio kollima me to sx1

 

 

Κατ'αρχήν δεν μιλάω μόνο για το SX1! Ξέρεις κάτι παθιασμένοι που υπάρχουν στην SE;

Όσο για το κολλημά σου με το SX1 διάβασε όλο το thread του SX1 και θα δείς οτι δεν είσαι ο μόνος...

Εχώ διαβάσει τρελά πράγματα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον themis_17

 

Egw pantws xalaraa tha to kratousa an den eixe kwdikous asfaleias ktl! otan exasa egw ena kinito pou eixa kai to vrike enas kai tou eipa einai diko mou , mou leei pes pin tou lew pin, kwdikous asfaleias kai ola ta sinafi kai den mou to edwse! imoun pitsirikas kai itan prezakias!

 

Και επειδή σου έκανε μια μαλακία ένας πρεζάκιας, θα έκανες και εσύ την ίδια; Δηλαδή το ίδιο μυαλό με τον πρεζάκια έχεις; :blink:

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Exposed_Bone

 

Στο εξωτερικό γίνετε κάτι τέτοιο ?

 

Se polles xwres opou i etairia sebete ton pelati ginete ayto kai einai kai kathikon tous

Spearfishing with greekdivers.com

Join us :)

Link to comment
Share on other sites

Ποσο αξιοπιστα ειναι τα e-shops? Και κατα ποσο ασφαλεις ειναι οι συναλλαγες με πιστωτικες καρτες? :blink: Ας πει ο καθενας την γνωμη ή την εμπειρια του.
Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής εγώ δεν είχα προβλημα και όλες οι αγορές μου εγιναν υπευθυνα και αμεσα

 

Τώρα βεβαια θελει και προσοχή αναλογως το site

Καλό θα ήταν πάντως να εξασφαλιστείς όσο μπορεις χρησιμοποιώντας πιστωτική με χαμηλό όριο (μη βάλεις πχ καμιά gold.... γιατι αμα γίνει καμιά στραβή θα τρέχεις μετα και δε θα προλαβαίνεις... )

:X
Link to comment
Share on other sites

5 xronia tora poy psonizo online, kai apo ebay den eixa problhma. Fysika psonizo mono apo megala sites... Expedia, amazon, yahoo, pcworld, ebuyer, play.com klp

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Η μέρα μου δεν ξεκίνησε καλά σας το λέω...

Διαπιστώνω ότι η πιστωτική κάρτα χρεώθηκε ούτε λίγο ούτε πολύ 14 φορές :blink: :wacko: :'( με το ποσό του λογαριασμού!!!!

Η τράπεζα το αναγνωρίζει, αλλά τα χρήματα (πίστωση) είναι δεσμευμένα, άγνωστη ημερομηνία της.. απελευθέρωσης!! :alien:

Τηλεφωνώ και στην voda ("voda"="νερό" στα ρωσικά νομίζω!!) και η πιο κοιμησμένη κοπέλα με παραπέμπει στο τμήμα καρτών όπου με το που εξηγώ με μια πρόταση με ξανα-παραπέμπει στο cc και φτου και από την αρχή... :rolleyes: Φυσικά το έκλεισα και από τώρα και στο εξής θα σημειώνω αρ. θέσης στα cc!!

Γράφω αντίστοιχο μήνυμα στο myphone, παίρνω μήνυμα λάθους για πολλά smilies, πηγαίνω στην προηγούμενη σελίδα να το διορθώσω, άφαντο το μήνυμα.. πάει!! Σβύνω απλώς τον υπολογιστή... :alien:

Τώρα που ηρέμησα σας παραθέτω την ιστορία μου...

Αν ο λογαριασμός ήταν 80 ή 120€ χ14=πολλά €€€!!! Απαράδεκτη η voda (πικρό νερό!) Και αν δεν είχα δει την χρέωση;! Δεσμεύονται και τα χρήματα του λογαριασμού!! Καν αν δεν είχα τόσα ή το πιστωτικό όριο της κάρτας ήταν μικρότερο;! Πάρε και πρόστιμα!!!

Έλεος voda έλεος!!!!!!! :down:

Σκοπεύω να ρίξω τους λογαριασμούς μου στα 20-30€ μηνιαίως!! Άντε γιατί πολλά μου μαζεύτηκαν!! Σας συμβουλεύω να κάνετε το ίδιο! Η φθηνότερη χρέωση είναι η.. μηδενική χρέωση!! Οι απόψεις / εμπειρίες σας δεκτές...

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω τον εκνευρισμό σου... Δυστυχώς λάθη γίνονται αν και δεν μπορώ να καταλάβω πως κατάφεραν να σου χρεώσουν 14 φορές το ίδιο πράγμα. Θέλει προσπάθεια τέτοιο λάθος. Λογικά με μερικά τηλέφωνα θα διορθωθεί η κατάσταση βέβαια, αλλά τον εκνευρισμό δεν τον γλυτώνεις...

Για τα υπόλοιπα που λες ότι σου πάνε στραβά, είναι φαίνεται η μέρα. Κάποιες φορές συμβαίνει κάτι το πρωί και αμέσως καταλαβαίνω ότι μόνο προβλήματα θα έχω και όντως έτσι συμβαίνει. Είναι μερικές μέρες που όλα πάνε στραβά.

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγοράσει διάφορα πράγματα από e-shops χωρίς προβλήματα. Απλά χρειάζεται προσοχή να αγοράζεις από μεγάλα καταστήματα που τα έχουν χρησιμοποιήσει και άλλοι.
Link to comment
Share on other sites

θα θελα να πώ και γω την άποψη μου ως γυναίκα. Μην περιμένετε να σας τα "ψάλλω" μιας και ανήκω σε μια μικρή(?)κατηγορία γυναικών που έχουν σαν χόμπυ τους τα κινητά τηλέφωνα και γενικά την κινητή τηλεφωνία. Πράγματι όπως είπε και ο φίλος που άνοιξε το θέμα, δεν είναι ωραίο να βλέπουμε υπερβολλές..

Πρόσφατα ο άντρας μου ήθελε να μου κάνει ένα δώρο μιας και κλείσαμε 6 μήνες. Όχι, δεν μου πήρε δαχτυλίδι με μπριγιάν ούτε γούνα! Μου πήρε ένα ωραιότατο m55 και το καταευχαριστήθηκα. Μπορεί οι φίλες μου να με λένε ψωνάρα με τα κινητά, αλλά στην πραγματικότητα έχω ένα ενδιαφέρον χόμπυ.(Χαρακτηριστικά ο αντρας μου λέει, καλύτερα να ασχολούμε με κινητά, παρά με γκόμενο... χα χα!!) Εξάλλου την βρίσκω όταν πάω στον Γερμανό και στα καταστήματα vodafone και βλέπω τις φάτσες των άσχετων υπαλλήλων όταν τους λέω πράγματα που κανονικά έπρεπε να ξέρουν!!! Και μια φιλική συμβουλή στους άντρες του site:Aσχοληθείτε λίγο περισσότερο χρόνο με την κοπέλα σας παρά με το κινητό σας.. Δυστηχώς δεν ανήκουν όλες οι γυναίκες στη δική μου κατηγορία.

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

:alien: Θα γινω λιγο παραξενος τωρα.. Σε περιπτωση που δεν σε ικανοποιησει ενα προ'ι'ον ή ακομα αν χαλασει και θελεις να το επιστρεψεις βγαζεις ακρη?? :( (λογω αποστασεων μου φαινεται πολυ δυσκολο)
Mutilator :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...