Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον maxitis

 

Den enoo na su plironun olo ton logariasmo ala na pernis ena pososto.

Esto 4% apo o kostos klisis.

Tha einai telia.

Esto k 2%

 

Το κατάλαβα χρυσέ μου, απλώς εξέφρασα άλλη μια επιθυμία!! :D Άν διάβαζες πιο προσεκτικά..!!! :whistle: ;) :) :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η tellas έχει εντελώς γελοία διαφήμιση τύπου: θέλω να χωρέσω το καρπούζι στην τρύπα!! Η q telecom με τα ufo που δεν εξηγει ότι υπηρεσίες γιόκ+slow the eggs στις χρεώσεις!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ήμουν όλη τη προηγούμενη εβδομάδα στη Θεσσαλονίκη.

 

Ελάχιστα λεπτά μετά τον σεισμό, το κινητό μου (STET) παρουσίαζε πρόβλημα. Το ίδιο και ενός φίλου μου (COTE).

 

Mετά από κανά 20λεπτο...όλα οκ.

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

εγώ γελάω απίστευτα με τη διαφήμιση του ΟΤΕ, που προσπαθεί να πολεμίσει το Tellas MyGreece με το: 3 € = 48 λεπτά ομιλιας με ΟΤΕ ! :lol:

 

Στην αρχή όταν την πρωτοείδα, νόμισα ότι ο ΟΤΕ έβγαλε καποια αντίστοιχη υπηρεσία σαν την Tellas, που όμως δεν θα είχε πάγιο! Όταν όμως πήρα μολύβι και χαρτί, διαπίστωσα ότι τελικά συμφέρει (και μάλιστα κατά πολύ) η Tellas :cool:

Entexnos Fm

Το νέο μουσικό ραδιόφωνο!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν Τούμπα και υπήρξε πρόβλημα με τα κινητά για κανένα 20λεπτό! Μετά ήταν όλα μια χαρά (μάλιστα ο dromeas πήρε κανονικότατα τηλέφωνο για να του κάνω ανταπόκριση, χα χα χα) ενώ σε περιοχές του κέντρου όλα ήταν συνεχώς μια χαρά! Το πρόβλημα μάλλον ήταν η υπερφόρτωση και είναι πολύ λογικό γιατί αμέσως μετά το σεισμό όλοι άρπαξαν τα κινητά τους! Η αδερφή μου πχ μίλησε με όλους τους γνωστούς! Όπως μου είπε ήταν στα λαδάδικα και στην πλατεία της περιοχής ήταν δεκάδες άλλα άτομα που μιλούσαν στο κινητό!!! Αυτά κάνουμε και εμποδίζουμε κάποιους που ίσως έχουν πραγματικά πρόβλημα να επικοινωνήσουν! Αν δηλαδή κάποιος είχε κλειστεί σε ασανσέρ δεν θα μπορούσε να πάρει τηλέφωνο να ζητήσει βοήθεια γιατί άλλοι 50 οι και 100 θα ρωτούσαν τους φίλους τους σε άλλες περιοχές αν... κατάλαβαν το σεισμό!
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Η διαφήμιση της Q ("UFO είμαι") και η συνέχειά της ("ψάχνουμε ένα φίλο") είναι κακόγουστες, χωρίς να πληροφορούν τις χρεώσεις.

 

Αλλά ξέχασα.... η διαφήμιση ΔΕΝ είναι πληροφόρηση! ;)

Live Another Day,

Climb A Little Higher,

Find Another Reason To Stay...

Link to comment
Share on other sites

Ή εφαρμογή μιας τέτοιας ιδέας θα προκαλούσε μάλλον άυξηση του κόστους κλήσης προς κινητό, πράγμα μη θεμιτό.

 

Το ότι το κάνουν οι Ιταλοί που είναι τσίπηδες δε σημαίνει ότι θα γίνουμε και στην Ελλάδα γύφτουλες για να παίρνουμε 1-2 Ευρώ το μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Den nomizo na auksanan tin xreosi giati me tin auksisi ton kliseon pu tha eixan logo tu oti tha ithelan oloi na miloun tha ekanan aposbesi.

Den tha eitan mono 1 -2 euro to mina.

Emena px me prizoun oloi mera pelates k poloi aloi k mono karkino troo sto kefali.

As bgazo k kati.

Aloste kaneis den xanei tipota.

Pisteuo oti kaneis edo mesa den briskei esto k merika euro sto dromo.

Akoma k 2 euro to mina na itan 28 euro to xrono einai 3 pagia .

Den einai ligo na su xarizun 3 pagia sto xrono.

An esi den thelis min ta dexese.

Pisteuo den tha mas kakopefte.

Link to comment
Share on other sites

Το άνοιξα εδώ αυτό το θέμα γιατί δεν ήξερα που αλλού να το ανοίξω...

 

Τελικά μπορεί κάποιος να πει σε εμας που σκεφτόμαστε να περάσουμε σε GPRS ολοκληρωμένα σε ένα post τι προσφέρει και τι ζητάει η κάθε εταιρία και εννοώ ότι μπορεί να φανεί χρήσιμο (πχ ότι μόνο με συμβόλαιο μπορείς να συνδεθείς στο νετ με pc...) γιατί άρχισα να το ψάχνω στα sites και των τριών εταιριών αλλά δεν βρήκα και πολλά πράγματα, και τα θέματα εδώ σε κάθε εταιρία έχουν πάρα πολλα posts και είναι ανοργάνωτα για να βγεί κάτι κάλο. Όποιος λοιπόν μπορεί ας postαρει με βάση την εταιρία, πόσο κάνει το gprs, τι ταχύτητα έχει, τι εξοπλισμός χρειάζεται, αν υπάρχει ογκοχρέωση/χρονοχρέωση και ποιά είναι αυτή, πόσο αξιόπιστη είναι η υπηρεσία, drivers που τυχόν να χρειάζονται επιπλέον, μυστικά ή παγίδες που μπορεί να κρύβει η κάθε εταιρία κτλ κτλ κτλ.

 

Π Α Ρ Α Κ Α Λ Ω ΟΧΙ ΑΣΚΟΠΑ POSTS OYTE POSTS ME TH ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ!!! ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕ EDIT ΚΑΙ Η ΚΑΘΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ!!! ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΕ POST ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΙΤΛΟ ΜΕ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ Η ΓΕΝΙΚΑ ΑΝ ΑΦΟΡΑ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ GPRS!!! ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΤΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΝΑ ΒΟΗΘΑ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ CHAT...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gmac

 

Ή εφαρμογή μιας τέτοιας ιδέας θα προκαλούσε μάλλον άυξηση του κόστους κλήσης προς κινητό, πράγμα μη θεμιτό.

 

Το ότι το κάνουν οι Ιταλοί που είναι τσίπηδες δε σημαίνει ότι θα γίνουμε και στην Ελλάδα γύφτουλες για να παίρνουμε 1-2 Ευρώ το μήνα.

 

 

Πιο σωστά, θα τους έβαζε χέρι η ΕΕΤΤ. Αν δίναν 2%, θα τους υποχρέωνε να ρίξουν τα τέλος τερματισμού κατά 2%, αφού το 2% είναι κέρδος!

Είμαστε όλοι εδώ
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Nantia

 

Η tellas έχει εντελώς γελοία διαφήμιση τύπου: θέλω να χωρέσω το καρπούζι στην τρύπα!! Η q telecom με τα ufo που δεν εξηγει ότι υπηρεσίες γιόκ+slow the eggs στις χρεώσεις!!!!

 

Yeap. Και γενικά όλες της Tellas καθώς και αυτή η παλιά του OTE με το ISDN που έδειχνε τον βλάκα να κάνει videochat με την γκόμενα στο internet. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Η ΕΕΤΤ ζητάει από τους τρεις να χρεώνουν στο κόστος. Το π.χ. 2% δεν είναι κέρδος πάνω από το κόστος;
Είμαστε όλοι εδώ
Link to comment
Share on other sites

Wow...poly endiaferon thread....perimenoume neotera supernet gia to zhthma...

Οταν ο Γκράχαμ Μπελ εφηύρε το τηλέφωνο, δήλωσε ότι η εφεύρεσή του θα είχε μόνο ευεργετικά αποτελέσματα για την ανθρωπότητα.

Όταν ο Τσακ Νόρις το έμαθε, γέλασε και ίδρυσε τον ΟΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία που έχω εδώ και λίγο καιρό είναι η ακόλουθη.

Ενώ οι μεγαλύτεροι κατασκευαστές έχουν προχωρίσει στην δημιουργία και κυκλοφορία συσκευών τρίτης γενιάς βλέπουμε εν τούτης να συνεχίζουν να μας κατακλύζουν απο ενα χείμαρο νέων τηλεφώνων δεύτερης+ γενιάς.

Λογικά θα περίμενε κάποιος να σταματίση αυτό να συμβαίνει και να γίνει ότι έγινε και μέ το ΝΜΤ που πέθανε σχεδόν ακαριαία άμα τη αφίξει του GSM.

 

Τά μόνα επιχειρίματα που βλέπω είναι το ότι η τρίτη γενιά δεν έρχεται να καταργίσει την δεύτερη και το άλλο επιχείριμα είναι οτι οι συσκευές θα είναι μεγαλύτερες και ακριβότερες .

Το πιό πάνω δέν νομίζω να ευσταθει και τόσο , μια και για παράδειγμα το sonyericsson Z 1010 δεν είναι ούτε τεράστιο ούτε και νομίζω να είναι πανάκρυβο. Θα μπορούσε η εταιρία να συνεχίσει να προσανατολίζεται στα αχναρια αυτής της συσκευής καί όχι να βγαλει το T630 που είναι ένα αναβαθμυσμένο Τ610. :confused:

Link to comment
Share on other sites

καλα τι γινεται?ολοι τούμπα μένουμε?να κανουμε κανενα meeting.Σορρυ για το λάθος με τον τεκτονικο-παλινδρομικο.. :o
Link to comment
Share on other sites

Mia (isws kai monadikh) periptwsh kerdous apo tis eiserxomenes klhseis einai kata tin ananewsh symvolaiou stin Vodafone. Exontas polles eiserxomenes exeis kalyterh epitodhsh. Arkei vevaia oi klhseis na min proerxontai apo Vodafone :cool:
Infinite loneliness
Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρεται στους Τεχνολογικούς προβληματισμούς ;)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι λ.στρατου, αλλα οι φιλοι μου που το αναφερανε ειναι τουμπα.

οταν εγινε ο σεισμος ημουνα σταυρουπολη και η μανα του φιλου μου

επερνε τηλεφωνα σε φιλες να κουτσομπολεψουνε για το ποσο δυνατος

ηταν ο σεισμος κτλ!!!! τι να πω, δε θα σοβαρευτουμε ποτε

:lock:

 

twitter.com/jojoGPS

Link to comment
Share on other sites

Πιο σωστά, θα τους έβαζε χέρι η ΕΕΤΤ. Αν δίναν 2%, θα τους υποχρέωνε να ρίξουν τα τέλος τερματισμού κατά 2%, αφού το 2% είναι κέρδος!

 

Η ΕΕΤΤ ζητάει από τους τρεις να χρεώνουν στο κόστος. Το π.χ. 2% δεν είναι κέρδος πάνω από το κόστος;

 

Tο frienδs&FAMILY ειναι χρεωση συμφωνα με το κοστος;

Τα sms ειναι χρεωση συμφωνα με το κοστος;

Τον φαγατε τον ανθρωπο λες και ειπε τιποτε εξωγηινο.Ισα ισα,τη συμφερει την οποια εταιρεια να εχει πελατες με πολλες εισερχομενες για να τα παιρνει απο τον τερματισμο και ετσι μπορει να τους δωσει κινητρα ωστε να μεινουν.Αλλωστε δεν ειναι και τιποτε πρωτακουστο, υπαρχει εδω και χρονια στην ΤΙΜ,αυτες ειναι υπηρεσιες κι οχι αυτες της Vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...