Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι ακριβως εννοεις? Πως το εχεις διαπιστωση πως η εναλλαγη μεταξυ των δικτυω επιφερει πιο γρυγοη αποφορτιση της μπαταριας?

 

Συνηθως η μπαταρια μου κραταει 4-5 μερες σε gsm δικτυο.Οταν το εχω διπλη λειτουργια ή 3G τοτε σε 2 μερες το πολυ αδειαζει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Περιεργο δεν ηξερα πως το να το εχεις σε 3g δικτυο αδειαζει πιο γρηγορα την μπαταρεια,ευχαριστω παντως για την πληροφορια.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως η μπαταρια μου κραταει 4-5 μερες σε gsm δικτυο.Οταν το εχω διπλη λειτουργια ή 3G τοτε σε 2 μερες το πολυ αδειαζει.

και σε μένα το ίδιο συμβαίνει. Το 3g τη "ρουφάει" τη μπαταρία!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια τελευτεα συμπληρωματικη ερωτηση,το 3g εχει να προσφερει κατι παραπανω απο το κανονικο δικτυο σε κλησεις ομιλιας?

 

Δηλαδη αναμεσα σε πληρες σημα UMTS και πληρες σημα GSM υπαρχει κανα λογος για τον οποιο υπερισχυει το σημα του UMTS?

 

Με λιγα λογια χανω τιποτα γυρνοντας το σε αποκλειστικη λειτουργια GSM?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Μια τελευτεα συμπληρωματικη ερωτηση,το 3g εχει να προσφερει κατι παραπανω απο το κανονικο δικτυο σε κλησεις ομιλιας?

 

Δηλαδη αναμεσα σε πληρες σημα UMTS και πληρες σημα GSM υπαρχει κανα λογος για τον οποιο υπερισχυει το σημα του UMTS?

 

Με λιγα λογια χανω τιποτα γυρνοντας το σε αποκλειστικη λειτουργια GSM?

 

Υποτίθεται πως έχει καλύτερη ποιότητα συνομιλίας λόγω διαφορετικής κωδικοποίησης. Αλλά όχι ότι με το GSM θα έχεις πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα οπου υπαρχει σημα gsm υπαρχει και 3G.Υπαρχουν ομως και περιπτωσεις (σπανιες) που το 3G σημα υπαρχει εκει που δεν υπαρχει gsm.Συνηθως το αντιθετο συμβαινει που το βρισκω ποιο φυσιολογικο.

Εγω δεν εχω παρατηρησει καμια διαφορα στην ποιοτητα ομιλιας αναμεσα σε gsm και 3G σημα.

Link to comment
Share on other sites

@T-mobile

 

Γίνεται στη Wind ανακύκλωση??:confused:Τις προάλλες που ρώτησα αν δέχονται κινητά για ανακύκλωση η απάντηση ήταν αρνητική,ενώ στη Vodafone έχει κάθο ανακύκλωσης για κινητά και μπαταρίες.:)

Link to comment
Share on other sites

@T-mobile

 

Γίνεται στη Wind ανακύκλωση??:confused:Τις προάλλες που ρώτησα αν δέχονται κινητά για ανακύκλωση η απάντηση ήταν αρνητική,ενώ στη Vodafone έχει κάθο ανακύκλωσης για κινητά και μπαταρίες.:)

 

εγω στο καταστημα τις wind στην τουμπα θεσσαλονικη ειδα οτι εχουν καδο για κινητα και για μπαταριες ;)

Link to comment
Share on other sites

εγω στο καταστημα τις wind στην τουμπα θεσσαλονικη ειδα οτι εχουν καδο για κινητα και για μπαταριες ;)

 

Μέχρι πέρσυ είχε ένα κάδο της TIM για μπαταρίες και κινητά όταν όμως έγινε η μετανομασία σε Wind τους έβγαλαν γιατί ανακαίνησαν τα καταστήματα τους και δεν υπήρχε κάδος της Wind να βάλουν.Μόνο σακούλες που δεν κάνουν κακό στο περιβάλλον ξέρουν να φτιάχνουν.:)

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω frog. οταν το χα σε 3g δεν ειχα καλό σημα, χωρια οτι η frog δεν πρεπει να υποστηριζει video-κληση. Το γύρισα σε gsm, εχω παντου σημα και η μπαταρια κραταει περισσοτερο:D

THIERRY HENRY 14 και να πα να γ.......

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω πως δεν υπαρχει λογος να εχεις το κινητο σου σε διπλη λειτουργια ή μονο 3G εαν δεν προκειται να κανεις καποια βιντεοκληση ή ιντερνετ κτλ.Η gsm καλυπτει απολυτα την βασικη χρηση και δεν τρωει την μπαταρια!

Μονο αν σε καποια περιπτωση δεν εχει σημα , γυριστε το σε 3G, υπαρχει πιθανοτητα να βρει σημα.Μου εχει τυχει και με εχει ξελασπωσει!

Link to comment
Share on other sites

@T-mobile

 

Γίνεται στη Wind ανακύκλωση??:confused:Τις προάλλες που ρώτησα αν δέχονται κινητά για ανακύκλωση η απάντηση ήταν αρνητική,ενώ στη Vodafone έχει κάθο ανακύκλωσης για κινητά και μπαταρίες.:)

 

Είναι και στη διάθεση του καταστηματάρχη αν θα βάλει ανακύκλωση. Η γραμμή της εταιρείας λέει να υπάρχουν πάντωσ στα καταστήματα

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μάθω αν θα αγοράζατε ποτέ Vodafone Live! συσκευή.Παρακαλώ τις απαντήσεις σας να τις δικαιολογήτε και να μην απαντάτε μονολεκτικά.

Ευχαριστώ.:)

Link to comment
Share on other sites

Aν είχα δυνατότητα να επιλέξω ανάμεσα στη σκέτη και στη vodafone branded έκδοση της συσκευής που θέλω, σαφέστατα και θα επέλεγα τη σκέτη.

 

Όχι όμως και ότι θα έλεγα όχι στη live αν είχα επιδότηση, είχε κάποια προσφορά ή κυκλοφορούσε το μοντέλο αυτό αποκλειστικά από τη Vodafone, μην είμαστε υπερβολικοί...:)

 

Εξάλλου πλέον δεν υπάρχουν στις live συσκευές εκείνα τα ηλίθια κλειδώματα σε εφαρμογές και bluetooth όπως υπήρχαν στα πρώτα live (ιστορικά Sharp GX-10 κ.τ.λ)

Link to comment
Share on other sites

Μια φορα αγορασα vodafone live συσκευη και το μετανιωσα.Πολυ χαλια γενικοτερα το menu.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

μια περιπτωση που ξερω(λογω προσωπικης πειρας) ειναι να εχεις καποιον γνωστο, ο οποιος δουλευει σε καποιο καταστημα της εταιριας κινητης τηλεφωνιας, του αριθμου που θελεις να βρεις το ονοματεπωνυμο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...