Jump to content

Το πρώτο μου κινητό


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 375
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ένα GF 768 το καλοκαίρι του '98 το οποίο ακόμα δουλεύει στα χέρια του πατέρα μου. Αθάνατο κινητό!!!

 

Από τότε μόνο Ericsson. :cool:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Alcatel One touch Club (νομίζω...)

 

Πριν πολλά χρόνια....(5?) κάπου εκεί...

'Εκτοτε με πήρε η κάτω βόλτα και αλλάζω συνέχεια συσκευές...

:X
Link to comment
Share on other sites

1998 3210. Το πρώτο που αγώρασα. Γιατί ενα χρόνο πιο πριν είχα ενα πτισομενο ericson
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

το γνωστό παντοφλέ ericsson 628 το καλοκαίρι του 98 σε χρώμα μπλε...:o τότε δεν με χάλαγε καθόλου..
Link to comment
Share on other sites

Α ρε τι μου θυμήσατε..... :'(

 

Ήταν εκεί γύρω στα Χριστούγεννα 1998,

με το πρώτο μου (καρτο)κινητό στο χέρι,

SIEMENS C11 (WAVE)!

 

Έβγαλα και ολόκληρη 18μηνη θητεία με αυτό! ;)

 

Τώρα είναι ξαπλωμένο μέσα στο κουτί του σε κάποιο συρτάρι του σπιτιού... :lol:

Live Another Day,

Climb A Little Higher,

Find Another Reason To Stay...

Link to comment
Share on other sites

Χριστουγεννα 97 νομίζω,startac motorola panafon a la carte από one way 110.000δρχ παρακαλώ!Το έχω ακόμα όπως βλέπετε αλλά δυστυχώς είναι χαλασμένο.Το πακέτο περιλάμβανε και μια φωτογραφική μηχανή δώρο για όποιους θυμούνται.Τότε η παναφον δεν είχε ακόμα sms!!!!
Μy Wii number : 1434 - 3964 - 4896 - 4229
Link to comment
Share on other sites

Σεπτεμβριος του 1996 ενα απιστευτο για τοτε panasonic G500 .

 

 

Κορυφη κινητο .

Κριμα που ο εξυπνος ο πατερας μου το πεταξε πριν απο 2 χρονια ... :(

Link to comment
Share on other sites

Νοκια 1011 Μάϊος του 1995
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Ιούνιος 2000 ericsson T18s

 

Πάρα πολύ μικρό και κομψό (για την εποχή του) κινητό

 

1000 φορές καλύτερο από το best seller της εποχής nokia 3210

Link to comment
Share on other sites

PHILLIPS DIGA.Φεβρουαριος του 98.Εκεινο το τεραστο τηλεφωνο που ηταν σαν παντοφλα.Ακομα το εχω και δουλευει μια χαρα.Το πετουσες και στον αλλον σε κανενα καβγα

Dust in the wind

 

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/snatch13/15577/183644/0/pao13.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον R.I.P.

 

Σεπτεμβριος του 1996 ενα απιστευτο για τοτε panasonic G500 .

 

 

Κορυφη κινητο .

 

Συμφωνώ πλήρως.. Ήταν το πρώτο κινητό που έπιασα στα χέρια μου. Υπάρχει ακόμα, αλλα δεν είναι συμβατό με τις καινούριες κάρτες SIM.

Το πρώτο (και μοναδικό μεχρι τώρα) κινητό που αγόρασα ήταν ενα Ericsson R320S.

 

Πρώτη σύνδεση Φεβ 1998 με Panafon A La Carte. Χωρίς SMS, χωρίς αναγνώριση κλήσης με κινητό Mitsubishi MT30

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

1995 ή '96, ένα Εricsson Gh-337 με σύνδεση Panafon τότε. Επίσης ο αδερφός μου είχε ένα Alcatel one touch easy (θυμάστε εκείνο το περίεργο που έπαιρνε αλκαλικές μπαταρίες; Ακόμα τό'χει & δουλεύει μιά χαρά!)
Samsung Galaxy Note 9 N9600
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
αχ...στο 2000,το αθάνατο siemens το S25... Είχα καταπορωθεί που έχω ...ένχρωμο κινητό... (με 3 φοβερά χρώματα!!!!!!!).Κι ήταν και αθάνατο, μέχρι που μου το έκλεψαν σε σύντομο χρονικό διάστημα και πήρα το ίδιο. Μετά το Sl45 που δυστυχώσ είχε την ίδια τύχη στο ίδιο αναθεματησμένο φοιτητικό λεοφωρείο.... Όταν ανακάλυψα πωσ ήταν... αρκετά ασπρόμαυρο για να έχω το ίδιο κι έτσι περίμενα το S55... Bέβαια τώρα πια τα χρώματά του είναι κάπως βαρετά αλλά... που να φανταστώ παλιά οτι θα φτάσω σε τέτοιες απαιτήσεις...!!!!!!! Το ηθικό δίδαγμα πάντως το έχω εμπεδώσει πια. Δεν ξαναμπαίνω σε γεμάτο λεοφορείο με το κινητό σε τσέπη ή τσάντα...Με το επόμενο κινητό θα έχω ΚΑΙ το παλιό μου...!!!!!!!!!!

H μουσική μιμείται τον αόρατο χαρακτήρα της ψυχής...

Σωκράτης-απομνημονεύματα του Ξενοφώντος.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον elen82

 

αχ...στο 2000,το αθάνατο siemens το S25... Είχα καταπορωθεί που έχω ...ένχρωμο κινητό... (με 3 φοβερά χρώματα!!!!!!!).Κι ήταν και αθάνατο, μέχρι που μου το έκλεψαν σε σύντομο χρονικό διάστημα και πήρα το ίδιο. Μετά το Sl45 που δυστυχώσ είχε την ίδια τύχη στο ίδιο αναθεματησμένο φοιτητικό λεοφωρείο.... Όταν ανακάλυψα πωσ ήταν... αρκετά ασπρόμαυρο για να έχω το ίδιο κι έτσι περίμενα το S55... Bέβαια τώρα πια τα χρώματά του είναι κάπως βαρετά αλλά... που να φανταστώ παλιά οτι θα φτάσω σε τέτοιες απαιτήσεις...!!!!!!! Το ηθικό δίδαγμα πάντως το έχω εμπεδώσει πια. Δεν ξαναμπαίνω σε γεμάτο λεοφορείο με το κινητό σε τσέπη ή τσάντα...Με το επόμενο κινητό θα έχω ΚΑΙ το παλιό μου...!!!!!!!!!!

 

 

Ναι ε;; Πάνω κάτω η ίδια ιστορία και με μένα με μόνη διαφορά ότι όλα τα κινητά είναι ακόμα στη κατοχή μου. φαίνεται είμαι πιο προσεκτικός και το κινητό πάντα στο χέρι όταν ασφικτιώ στο λεωφορείο... Έτσι από το αθάνατο s25 στο s45 άμεσα στο sl45i και φινάλε με λίγο περισσότερο χρώμα βέβαια στο 7250 και από κει στο i. Μπα με τέτοια ιστορία και το s55 σου δε βλέπω να το κρατάς όταν θα πάρεις καινούργιο αν και στο εύχομαι!!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο μου κινητό, το οποίο έχω ακόμα. Αυτή την στιγμή που σαs γράφω, το έχω δίπλα μου, το αγγίζω. (δεν το σηκώνω για να μην κουραστώ απο το βάροs) . :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/507/4290397J0105-med.jpg?5297

 

_________ERICSSONGH174___________

Μάρτιοs 1993. Γλυκιά ανάμνηση.

Link to comment
Share on other sites

1998 ενα panasonic-κατι-σιγα-να-μην-θυμαμαι-μοντελο, με συνδρομη στην panafon + 60' δωρεαν ομιλιας.

 

Απο τοτε εχω αλλαξει διαφορα τηλεφωνα (της Nokia) αλλα παραμενω πιστη στη Vodafone και στο νουμερο εδω και 5 χρονια.

:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...