Jump to content

Sony Ericsson Z600


oxin_rain
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγω αυτο πηρα της Gigabyte (38 ευρω) και ενω βλεπονται κανονικα μεταξυ τους και μεταφερονται αρχεια ΔΕΝ μου κανει συγχρονισμο με το Outlook . Με τις υπερυθρες μου εκανε μια χαρα. Καμμια βοηθεια;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα. Χθές πήρε ένας φίλος μου το Ζ600 σε μαύρο. Ποιός θα ήθελε μια ανταλαγή της μαύρης πρόσοψης με την πρόσοψη με τις πολύχρωμες ρίγες που βρίσκετε συνήθως ως δεύτερη πρόσοψη στα μπλε Ζ600? Μεγιά σε όλους πάντως, πολύ μεγάλη επιτυχία για την SE.

 

Χρόνια Πολλά

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (S55: SonyEricssonZ600/R301 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Paidia to thlefwno einai koryfaio kai teras autonomias!Me th deuterh molis fortish,antekse 100 wres me 30 lepta omilias toulaxiston (se Cosmote)...Mpravo sth SE!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Kali xronia paides...

 

Gia na rwtisw kai egw kati...

 

a)Otan pataw to katw belaki, me bgazei ston tilefwniko katalogo. Ta onomata ta exw ola grammena me ellinikous xaraktires. To plitktrologia omws einai rithmismeno sta "greeklish", dld prwta ta agglika kai meta ta diaforetika ellinika grammata. Afto exei ws synepeia na patw px to K, kai na min pigainei sta onomata pou arxizoun apo K, epeidi einai me to elliniko K. Afto ginetai na allajei kapws i oxi? Dld na exei mono ta ellinika grammata. Oso kai an to epsaksa den katafera na brw lisi.

 

b)Mporw na dw poso ypoleipo exei i mpataria i oxi? An nai,pws???

 

Thanks prokatabolika :)

Link to comment
Share on other sites

katafera na to parw kai egw alla re paidia gia na apo8hkeusw onoma ston katalogo me mikrous xarakthres den exei pou8ena teliko sigma.xerei kaneis tipota?aaaa....

kai ston katalogo bgainoun ola mperdemena,den einai me alfabhtikh seira,pws to ru8mizw ayto?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ekavoula ( 2 Ιαν. 2004 , 13:27)

 

katafera na to parw kai egw alla re paidia gia na apo8hkeusw onoma ston katalogo me mikrous xarakthres den exei pou8ena teliko sigma.xerei kaneis tipota?aaaa....

kai ston katalogo bgainoun ola mperdemena,den einai me alfabhtikh seira,pws to ru8mizw ayto?

 

 

Αυτά τα δύο θα πρέπει να τα συνηθίσεις. ;) Είναι τα μόνα μειονεκτήματα του νέου κινητού σου, εκτός αν προσθέσεις τον όγκο του και την μέτρια φωτογραφική μηχανή.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια

 

μιας και ειμαι κανουριος στο site

 

εχω την εξης ερωτηση:

 

όταν πας στις επαφες με το κατω βελακι και μετα πατας τα πληκτρα για να δωσεις το γραμμα και να σε παει αυτοματα, μου βγαζει τους λατινικους χαρακτηρες και παραμενει στην πρωτη επαφη (όλα μου τα ονοματα είναι γραμμενα με ελληνικα)

Υπάρχει δυνατοτητα να αλλαξω και να βγαζει το πληκτρολογιο κατευθείαν ελληνικα. Παρένθεση: από το μενου ευρεση αυτό γινεται κανονικά πατώντας # και επιλέγοντας. Στην αρχή όμως και όταν δίνω κατω βελάκι η επιλογή δεν υπάρχει. Μπορεί κανείς να βοηθήσει;;;

 

Μιλάω για συσκευή Z600.

Link to comment
Share on other sites

@ekavoula και nickchef

Καλώς ήλθατε στο MyPhone, καλή χρονιά και με γεια το τηλεφωνάκι σας!

 

Μία "λύση" είναι να χρησιμοποιείσετε σαν τελικό σίγμα το "s" των αγγλικών. Αλλιώς καλύτερα να γράφετε με κεφαλαία.

Για τον κατάλογο μπορείτε αν θέλετε να γράψετε το πρώτο γράμμα των επαφών με αγγλικό χαρακτήρα ακόμη κι αν πρόκειται για "Μ" ή "N" κλπ.

Διαφορετικά πηγαίνετε στο ευρετήριο->εύρεση & κλήση κλπ

Είναι δύο κλασσικά μικρά προβληματάκια (σπαστικά στην αρχή, αλλά τα συνηθίζεις) που έχουν τα SE. Don't worry! Enjoy your new mobiles!

 

Ελπίζω να σας βοήθησα!

Link to comment
Share on other sites

Eixa perasei ta onomata sth sim me Samsung T100 kai Panasonic gd67 pou eixa paliotera,sto Z600 otan ekane copy tis epafes eitan ontws xalia kai alantalwn....kanodas epexergasia stis epafes mia-mia grafodas ellhnika me to diko tou alfavito tis vgazei kanonika kai alfavitika pleon! :)
Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη λυση ειναι να γραψετε τις επαφες που αρχιζουν με κοινα γραμματα ελλ.-greekl. με το greekl. γραμμα ωστε οταν πατατε π.χ. κ να βγαινει κ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Nai alla tote omws de tha einai alfavitika taksinomimena. Tha einai prwta ola ta koina grammata ell-greekl kai meta ola ta ellinika.

 

ABEHIKMNOPTXYZ kai meta ta ΓΔΘΛΞΠΣΦΨΩ

 

Spastiko, alla den mporeis na kaneis kai alliws. Ektos kai ta grapseis ola me latinikous xaraktires kai isixaseis (k mallon afto tha kanw egw...).

 

Afto me tin mpataria ginetai telika i oxi? Giati den to apantise kaneis mexris edw...

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον θα πάρω το Ζ600 είχα πάρει σήμερα το Τ610 ενός φίλου μου (που μοιάζουν πολύ σαν συσκευές) και το περιεργαζόμουν. Ένα πράγμα με μπέρδεψε. Στο organiser δε μπόρεσα να αποθηκεύσω γενέθλια. Επειδή είναι πολύ σημαντικό για μένα αυτό μπορείτε να μου πείτε αν γίνεται στο Ζ600 και πώς;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (S55: SonyEricssonZ600/R301 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Auto me tis epafes syni8izetai an xrisimopoieite to aggliko plhktrologio kai apofeugete to scrolling prin pathsete to prwto gramma tou onomatos.

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος carnation ( 3 Ιαν. 2004 , 01:44)

 

Afto me tin mpataria ginetai telika i oxi? Giati den to apantise kaneis mexris edw...

 

Νομίζω δεν γίνεται. Το τελευταίο μοντέλο της SΕ που είχε κάτι τέτοιο ήταν το Τ68i. Τα επόμενα δυστυχώς δεν... :(

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια, η καλυτερη λυση για τις επαφες ειναι να τις εχετε μαζεμενες στο pc με το Outlook.

Εγω αυτο κανω εδω και χρονια, και δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα.

Τωρα με το Ζ600 εκανα συγχρονισμο και μου περασε πρωτα τα αγγλικα γραμματα και μετα τα Ελληνικα.

Δηλαδη Α-Ζ και μετα κανονικα τα Ελληνικα Α-Ω.

Οσο για την ευρεση και κληση απο το joystick δυστυχως αυτο ειναι χρονιο προβλημα των SE :(

Οσο για τον φιλο που ρωταει για τα γενεθλια φυσικα και γινεται απο

Μενου-Organizer-Ημερολογιο-Προσθ. Συναντησης.

Οριζεις Θεμα-Θεση-Εικονιδιο-Ημερ. Εναρξης-Ωρα Εναρξης-Ημερ. Ληξης-Υπενθυμιση!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν θυμαστε μερικα posts πιο πισω, που εκανα παραπονα για την μπαταρια, αλλα το δικαιολογουσα ως οτι ηταν του Αγιου Ανδρεα.

Ε λοιπον... τωρα πια η μπαταρια με βγαζει μια μερα, και πολλες φορες σκαρτη κιολας.

Μετα απο τσακωμο με την SE, βρεθηκε μια μπαταρια που θα βρισκετε την Δευτερα μετα τις 13.00 στο Service της στο Μαρουσι (κάπου στο Αιθριο).

Κατα τα αλλα, το τηλεφωνακι ειναι πολυ καλο, παρολο που εφαγε και μια τουμπα καλη! :)

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος azeppos ( 3 Ιαν. 2004 , 20:33)

 

Οσο για τον φιλο που ρωταει για τα γενεθλια φυσικα και γινεται απο

Μενου-Organizer-Ημερολογιο-Προσθ. Συναντησης.

Οριζεις Θεμα-Θεση-Εικονιδιο-Ημερ. Εναρξης-Ωρα Εναρξης-Ημερ. Ληξης-Υπενθυμιση!

 

 

Ευχαριστώ. :)

Μπορείς να μου πεις τι πρέπει να γράψω στο "Θέση";

Με αυτόν τον τρόπο θα χτυπάει κάθε χρόνο στα συγκεκριμένα γενέθλια;

Και κάτι ακόμη, μπορώ να περάσω στο PC τις καταχωρήσεις μου στο organiser και από εκεί σε άλλο κινητό αν αλλάξω συσκευή;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος azeppos ( 3 Ιαν. 2004 , 20:33)

 

Λοιπον παιδια, η καλυτερη λυση για τις επαφες ειναι να τις εχετε μαζεμενες στο pc με το Outlook.

Εγω αυτο κανω εδω και χρονια, και δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα.

 

 

Γεια στο στομα σου! Συνεχως το λεω! Ειναι η καλυτερη λυση. Το κανω και εγω χρονια τωρα και παντα μα παντα οτι τηλεφωνο και αν εχω αμεσως το συγχρονιζω με το outlook και μεσα σε δευτερολεπτα μου μεταφερει τα παντα. Κυριολεκτικα σωτηριο!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton ( 3 Ιαν. 2004 , 23:16)

Ευχαριστώ. :)

Μπορείς να μου πεις τι πρέπει να γράψω στο "Θέση";

Με αυτόν τον τρόπο θα χτυπάει κάθε χρόνο στα συγκεκριμένα γενέθλια;

Και κάτι ακόμη, μπορώ να περάσω στο PC τις καταχωρήσεις μου στο organiser και από εκεί σε άλλο κινητό αν αλλάξω συσκευή;

Στην θεση γραφεις 1,2,κλπ. Αν βαλεις ημερομηνια λήξεως μετα απο 2-3 χρονια θα χτυπαει.

Φυσικα επαναλαμβανω οτι αν περασεις τις καταχωρησεις σου απο το organizer στο outlook μετα θα μπορεις να τις περνας σε οποιδηποτε κινητο εχει προγραμμα για συγχρονισμο με pc ;)

Link to comment
Share on other sites

Μια παρατήρηση για το θέμα της αναζήτησης στον τηλ. κατάλογο.

Στο τελευταίο firmware του Τ610 πλέον η αναζήτηση στον τηλ κατάλογο γίνεται με ελληνικά γράμματα. Οπότε όσοι φίλοι έχουν γραμμένα τα ονόματα με ελληνικούς χαρακτήρες ας περιμένουν την επόμενη έκδοση του firmware για το Ζ600 που πιθανόν θα αλλάζει τον τρόπο αναζήτησης στον τηλ κατάλογο.

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Guest alexandris
Εγώ έχω την R5C001. Το τηλεφωνάκι το πήρα χθες Live. Πέρασα όλες τις επαφές που είχα στο παλιό T68i μέσω bluetooth και παρατηρώ ότι η αναζήτηση γίνεται κανονικά με ελληνικούς χαρακτήρες.
Link to comment
Share on other sites

Wraia loipon... Pame gia anabathmisi firmware...

 

Kai kati allo... Kana programmataki gia pliri diaxeirisi tou kin apo to pc? Ektos apo to fma pou eipe enas filos se allo post, kai to opoio exw dokimasei.

 

A! Gia syndesi Bluetooth me to pc ti na protimisw???

 

Thanks :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος carnation ( 4 Ιαν. 2004 , 16:10)

Kai kati allo... Kana programmataki gia pliri diaxeirisi tou kin apo to pc? Ektos apo to fma pou eipe enas filos se allo post, kai to opoio exw dokimasei.

 

Για όποιον έχει mac, το phone agent που έκανε για το Τ610 κάνει και για το Ζ600. :geek: :innocent:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Z600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...