Jump to content

Sony Ericsson Z600


oxin_rain
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια και λετε βρε παιδια για αρχεια, πειτε μου και σε μενα ΠΩΣ μπορω να στειλω στο κινητο (μεσω υπολογιστη και υπερυθρων παντα) παιχνιδια και εφαρμογες JAVA;
Link to comment
Share on other sites

Afou kaneis installed tous drivers kai to handset manager gia to ma620,energopoieis to irda apo to z600,to vazeis apenanti apo to ma620,to vlepei to pc,kai energopoieite to send files programataki,apla right click sto arxeio pou thes na steileis kai to stelnei! :) anoixto to z600 gia na patiseis accept sto arxeio pou stelneis,vale megisth taxytita 115200 apo to advanced properties sto ma620 kai eisai ok! ;)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ. Πετυχε σε fotos και java αλλα αν του στειλω μια σημειωση λεει οτι την δεχεται και την αποθηκευει στις σημειωσεις του κινητου, αν πας εκει ΔΕΝ υπαρχει τιποτα. Καμμια ιδεα;;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος tpapag (28 Δεκ. 2003 , 09:26)

 

Χρόνια πολλά σε όλους!

Έγινα κι εγώ πρόσφατα ένας ευτυχής κάτοχος του Ζ600.Μια ερώτηση μόνο:Έχω τη γνωστή USB συσκευή υπερύθρων ΜΑ-620.Αντιμετωπίζει κανένας πρόβλημα στη σύνδεση του Ζ600 μέσω υπερύθρων με την συγκεκριμένη συσκευή ή δεν έχω κάνει κάποιες ρυθμίσεις σωστά.Επιλέγοντας advanced στις ιδιότητες τις συσκευής αλλάζω τη μέγιστη ταχύτητα από 9600 μέχρι 38400 όμως όταν πάω να στείλω ένα αρχείο 2/3 φορές σταματάει η μεταφορά λέγοντάς μου ότι "απομακρύνθηκε το κινητό ή υπάρχει κάποιο εμπόδιο στη σύνδεση".Καμιά ιδέα?

 

Μήπως κουνας το κινητό ή τις υπέρυθρες και δεν ''βλέπονται";
Link to comment
Share on other sites

Guest kowalski
Καλημέρα και χρόνια πολλά! Θα μπορούσε κάποιος να μου ξαναπεί πως μπορώ να δω τη version του Firmware στο Z600 γιατί αυτό που έγραψε κάποιος φίλος πριν 3-4 ημέρες δεν παίζει όσο και να προσπάθησα. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παταμε δεξι βελακι-*-2 φορες αριστερο -*-ξανα αριστερο -*- και βγαινουμε στο κρυφο μενου Υπηρεσια.

Διαλεγουμε Service Info - Πληροφορ. SW και βλεπουμε την version ;)

Link to comment
Share on other sites

Καποια παιχνιδια ειτε Java ειτε τα αλλα τα δικα του (δεν θυμαμαι πως τα λενε, νομιζω mophun) που μπορουμε να βρουμε;; Καποια σελιδα;;
Link to comment
Share on other sites

Otidipote kykloforei gia t610 kai exw dokimasei sto Z600 doulevoune mia xara,sto analogo thread sto myphone yparxoune polla links kai uploads gia games,etc kai fysika yparxei the very best http://www.myt610.net/index.php ;)
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ! Μολις τωρα μου εκοψε και ειδα το αναλογο thread για παιχνιδια και εφαρμογες.

 

-Σε αυτο το site που αναφερεις τα βισκεις full η demo;;

 

-Επισης διαβαζω συνεχεια για ενα thread που αναφερεται σε bluetooth συνδεσεις. Που στο καλο ειναι αυτο;;

Link to comment
Share on other sites

sto myt610.net opws kai edw http://j99.piwko.pl/games.htm yparxoun xwris ypervoles to 95% apo ta java games pou kykloforoun gia ta se t610/z600 kai einai full!

Ta mophun free einai ypo diwgmo kathoti i etairia pou ta ftiaxnei ta thelei mono epi plirwmhs kai den vriskode efkola,kai ta exei se demo pleon!

Sto thread tou myphone pantws o user sharckra exei valei kamposa links gia downloads full mophun games! :)

Link to comment
Share on other sites

re pedia , to ekana pali to thavma mou

3 meres to exo to z600 kai mou epese kato...

apotelesma...ragise to tzamaki kammia idea gia to pou mporo na to antikatastiso...ektos antiprosopeias???....den thelo na mplekso me tis xronovores diadikasies tis antiprosopias

Eyxaristo

Link to comment
Share on other sites

Xρόνια Πολλά!

Εγώ θα σου πρότεινα να το πας σε εξουσιοδοτημένο service της SE γιατί και ξέρουν το κινητό καλύτερα από κάθε άλλο service αλλά και κάθε άλλο παρά χρονοβόρος είναι η διαδικασία!αν υπάρχει το αντλλακτικό-που 99% θα υπάρχει-σε ένα δίωρο το πολύ από την ώρα που θα το πας,θα είναι έτοιμο!

Περαστικά του πάντως....

Τελικά όσο περισσότερο τα προσέχουμε,τόσο πιο εύκολα πέφτουν η χαλάνε και τρελαινόμαστε!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ

για την αισιοδοξία που μου περνας ...αν και η προηγούμενη εμπειρία μου με αναλογο πρόβλημα με το Τ68i που είχα αλλα μου λέει... με έκαναν να μετανοιώσω που το πήρα! Ελπίζω να έχουν αλλάξει την εξυπηρέτησή τους απο περυσι! (Ειναι κομψά τα άτιμα πως να ξεφύγει απο την γοητεία τους κανεις! )

Χρονια Πολλά

Link to comment
Share on other sites

Είναι τα άτιμα...πώς να ξεκολλήσει κανείς??Δύο φορές έκανα το λάθος να πάω σε άλλη εταιρεία και το μετάνιωσα...(ΝΟΚΙΑ 8210.ΜOTOROLA V50).

Όσο για το service εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ κανένα πρόβλημα η καθυστέρηση παραπάνω από αυτήν που σου έγραψα και πίστεψέ με είμαι αρκετά συχνός πελάτης τους...

Link to comment
Share on other sites

Στο Περιστέρι είχα παει περυσι...μιλάμε για μεγάλο πακέτο !!! και τελικά πλήρωσα καινούργια την συσκευή ξανά!!! μιλάμε για μεγάλη ΗΤΤΑ !!! 2 μήνες περίπου αφού το είχα αγοράσει. Δεν νομίζω ότι είχε να κανει όμως με το συγκεκριμένο υποκατάστημα
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε όλα τα υπόλοιπα που έχω πάει εγώ (Μαρούσι,Πανεπιστημίου,Πειραιάς και στο κεντρικό στη Βουλιαγμένης),δεν είχα πότε κανένα παράπονο και επαναλαβάνω ότι που με χάνει που με βρίσκει κανείς,όλο μέσα σε ένα SE service είμαι!

Α!!!τώρα που το θυμήθηκα,μακριά από την OMNITECH στο μαρούσι!!Είναι εξουσιοδοτημένο της SE αλλά οι τύποι είναι από άλλο ανέκδοτο.Μάλλον θα πρέπει να τους πήραν από κανένα club nokia γιατί είναι το μόνο service που μου κράτησαν πάνω από μια εβδομάδα το Τ610 μου για μια απλή αναβάθμιση στο software και εκτός των άλλων μου έσβησαν όλα τα προεγκατεστημένα(ήχους,εικόνες,παιχνίδια),μα ΟΛΑ χωρίς να μου πουν τίποτα απολύτως και χωρίς να θέλω εγώ να τα σβήσω!!

Να'ναι καλά το service της Πανεπιστημίου που με λίγη κλάψα από εμένα :cry: και μετά από 2-3 επισκέψεις μου έκαναν αντικατάσταση με brand new T610!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος spykom (30 Δεκ. 2003 , 00:11)

 

Α!!!τώρα που το θυμήθηκα,μακριά από την OMNITECH στο μαρούσι!!Είναι εξουσιοδοτημένο της SE αλλά οι τύποι είναι από άλλο ανέκδοτο.

 

 

Akrivws to antitheto sinevei se mena sthn Omnitech! Epeidh einai kai exousiodothmeno service ths Samsung,tous phga T100 me spasmenh othonh,to ftiaxane se 2meres!!! Tous paw A800,mou kanane update th fw se 30min!!!!! Ti na pw :blink: .... Mhpws me tis polles sou episkepseis thelane na se vasanisoune ligo!? :D :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητα μου παιδια γνωριζετε εαν εχει φερει η SE η καποιο αλλο καταστημα, προσοψεις για το κινητο ; Επισης κανενα δοκιμασμενο Bluetooth για το Z600;
Link to comment
Share on other sites

Δεν αποκλείεται!! ;)

Πάντως εγώ απογοητεύτηκα και δεν το περίμενα τέτοιο πράγμα γιατί το συγκεκριμένο service λειτουργεί πολλά χρόνια και ήταν το πρώτο που είχα επισκευτεί με το GH-388 (αλήθεια το θυμάστε αυτό το τηλέφωνο??) και είχα μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένος!Από κάποια στιγμή και μετά έπαψε να επισκευάζει SE και είχε στην αρχή Siemens και μετά και Samsung και μόλις πριν λίγους μήνες επανήλθε στην οικογένεια της SE.

Anyway πάντως είναι και να μην σου τύχει με τα service...Άσε που αν καθίσεις λίγη ώρα μέσα σε ένα οποιοδήποτε service τρελαίνεσαι!!Ακούς το μακρύ και το κοντό του καθενός που στην πλειοψηφία τους είναι παντελώς άσχετοι με την τεχνολογία και λες,"μα καλά τόσο πατάτα κινητό έχω"??

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος geokaza (30 Δεκ. 2003 , 01:19)

 

Αγαπητα μου παιδια γνωριζετε εαν εχει φερει η SE η καποιο αλλο καταστημα, προσοψεις για το κινητο ; Επισης κανενα δοκιμασμενο Bluetooth για το Z600;

 

Για τις προσοψεις ειναι νωρις ακομα! Δεν εχουν κυκλοφορησει ουτε στο εξωτερικο.

Οσο για ΒΤ εγω χρησιμοποιω απο την εποχη του Ρ800 το ΗΒΗ-60 και δεν εχω κανενα προβλημα ;)

Link to comment
Share on other sites

Χθες είδα κι εγώ το Ζ600 από κοντά. Το πήρε ένας φίλος μου και όταν του έστειλα μια εικόνα και βάλαμε δίπλα δίπλα το Ζ600 με το Τ610 μου έπαθα ψιλοφρίκη!

Καμία σχέση οι 2 οθόνες. Πολύ πιο ζωντανά χρώματα και καθαρότητα η οθόνη του Ζ600. Και πρέπει να είναι και λίγο μεγαλύτερη από ότι είδα. :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος azeppos (30 Δεκ. 2003 , 10:31)

 

...........Οσο για ΒΤ εγω χρησιμοποιω απο την εποχη του Ρ800 το ΗΒΗ-60 και δεν εχω κανενα προβλημα ;)

 

 

Εννοω Bluetooth για συνδεση με υπολογιστη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Z600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...