Jump to content

Sony Ericsson Z600


oxin_rain
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά αυτό το κινητό το ερωτεύτηκα.... :o

Τώρα το μόνο που μου μένει είναι να βρω τα λεφτά για να το αγοράσω :worry:

Πόσο έχει πάει η τιμή του? Γιατί και μεταχειρισμένο να το βρω σε καλή κατάσταση το παίρνω

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GreekCharmed (30 Μάρ. 2004 , 16:23)

 

Παιδιά αυτό το κινητό το ερωτεύτηκα.... :o

Τώρα το μόνο που μου μένει είναι να βρω τα λεφτά για να το αγοράσω :worry:

Πόσο έχει πάει η τιμή του? Γιατί και μεταχειρισμένο να το βρω σε καλή κατάσταση το παίρνω

 

 

Apo 330(oxi vodalive) sketh sykevh , me 349 to pairneis se vodalive to mono thetiko se afto kata thn gnwmh moy einai oti pairneis dwro to gamepad an paizeis games(to opoio exw kai egw kai den to vriskw kai idiaitera leitoyrgiko) kai dia fora alla kai ena hands free nomizw.

Metaxeirismeno gyrw sta 250 -270e einai kala.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αν μπορείτε παιδιά θα με βοηθούσατε για το Ζ600 λιγάκι?

1ον. Το κινητό δεν το θέλω για να μου κάνει νες γλυκό με γάλα, το θέλω απλά για κλήσεις, μυνήματα, ΜΜS και να μπορώ να βάλω την φάτσα του άντρα μου σαν wallpaper και να μπορώ να τραβληξω 5-10 απλές φωτογραφιούλες. Θα ήθελα να μου πείτε αν είναι εύχρηστο για αυτές τις απλές και καθημερινές χρήσεις. Και αν σας είναι εύκολο, ποιες προσόψεις υπάρχουν διαθέσιμες και απο που στην Αθήνα.

Γενικά δεν είμαι και πολύ του κινητού, το βλέπω μόνο σαν μέσο επικοινωνίας για έκτακτες περιπτώσεις, οπότε δεν είμαι απαιτητική χρήστης. Είχα παλιά το Nokia 3210 ώσπου βούτηξε σε μια καταπράσινη θάλασσα με φασολάκια :( και μετά πήρα το Motorola Τ192 ο Θεός να το κάνει κινητό.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GreekCharmed (31 Μάρ. 2004 , 14:12)

 

Λοιπόν, αν μπορείτε παιδιά θα με βοηθούσατε για το Ζ600 λιγάκι?

1ον. Το κινητό δεν το θέλω για να μου κάνει νες γλυκό με γάλα, το θέλω απλά για κλήσεις, μυνήματα, ΜΜS και να μπορώ να βάλω την φάτσα του άντρα μου σαν wallpaper και να μπορώ να τραβληξω 5-10 απλές φωτογραφιούλες. Θα ήθελα να μου πείτε αν είναι εύχρηστο για αυτές τις απλές και καθημερινές χρήσεις. Και αν σας είναι εύκολο, ποιες προσόψεις υπάρχουν διαθέσιμες και απο που στην Αθήνα.

Γενικά δεν είμαι και πολύ του κινητού, το βλέπω μόνο σαν μέσο επικοινωνίας για έκτακτες περιπτώσεις, οπότε δεν είμαι απαιτητική χρήστης. Είχα παλιά το Nokia 3210 ώσπου βούτηξε σε μια καταπράσινη θάλασσα με φασολάκια :( και μετά πήρα το Motorola Τ192 ο Θεός να το κάνει κινητό.

 

loipon to kinitaki einai para poli kalo, to exo apo to dekevrio pou mou klepsane to t610 kai den to apoxorizomai me tipota, to menu einai poli aplo kai efxristo kai tha se volepsei para poli. kai ego tou andra mou exo tin photo tou stin othoni kai oi fotografies pou vgazei einai poli kales kai tis vgazeis mono me to patima enos koumpiou. pistevo oti einai oti kalitero aftin tin stigmi mporeis na pareis me ta lefta afta kai me tis dinatotites pou zitas.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GreekCharmed (31 Μάρ. 2004 , 14:12)

 

Λοιπόν, αν μπορείτε παιδιά θα με βοηθούσατε για το Ζ600 λιγάκι?

1ον. Το κινητό δεν το θέλω για να μου κάνει νες γλυκό με γάλα, το θέλω απλά για κλήσεις, μυνήματα, ΜΜS και να μπορώ να βάλω την φάτσα του άντρα μου σαν wallpaper και να μπορώ να τραβληξω 5-10 απλές φωτογραφιούλες. Θα ήθελα να μου πείτε αν είναι εύχρηστο για αυτές τις απλές και καθημερινές χρήσεις. Και αν σας είναι εύκολο, ποιες προσόψεις υπάρχουν διαθέσιμες και απο που στην Αθήνα.

Γενικά δεν είμαι και πολύ του κινητού, το βλέπω μόνο σαν μέσο επικοινωνίας για έκτακτες περιπτώσεις, οπότε δεν είμαι απαιτητική χρήστης. Είχα παλιά το Nokia 3210 ώσπου βούτηξε σε μια καταπράσινη θάλασσα με φασολάκια :( και μετά πήρα το Motorola Τ192 ο Θεός να το κάνει κινητό.

 

 

Για αυτα που ζητας το κινητο αυτο θα υπερκαλυψει τις αναγκες σου να εισαι σιγουρη...

Το μενου του ειναι λογικο και ευκολο ατη χρηση δεν θα προβληματισεις...αρκετα γρηγορο σε σχεση με το τ610.

Το να τραβηξεις μια φωτο και ακομα αν θελεις να την στειλεις σε ενα αλλο τηλεφωνο μεσω bluetooth h ir ειναι κατι το πανευκολο...

Το κινητο με περασμενη την R5B001 τουλαχιστον ειναι σταθεροτατο και δεν παρουσιαζει ιδιαιτερα προβληματα οπως εχω αναφερει και πιο πριν.

Οι φωτογραφιες που βγαζει ειναι στα επιπεδα του τ610 μετριες σε σχεση με καποια αλλα τηλεφωνα αλλα αποδεκτες για τις αναγκες που αναφερεις.

Επειδη η ΣΕ ηθελε να "πιανουν" οι φωτογραφιες λιγοτερο χωρο στην μνημη του κινητου χρησημοποιει εναν αλγοριθμο συμπιεσης ,που τις κανει να φαινονται λιγακι "pixelised" οταν τις αποθηκευεις στο τηλ.

Αν αυτη τη φωτο την μεταφερεις στο pc τωρα και απο κει παλι πισω στο κινητο θα δεις μια σημαντικη βελτιωση στη ποιοτητα της αλλα και σημαντικη αυξηση στο μεγεθος που καταλαμβανει στην μνημη του τηλεφωνου επειδη κατα την μεαφορα της "αποσυμπιεζεαι". Αυτο στο λεω ως "τιπ" για να βλεπεις καλυτερα την φατσα του αντρα σου... ;)

Προσοψεις τωρα εχει φερει το πλαισιο και τις δινει τα 3 ζευγαρια (δηλ μπρος -πισω ) 30 Ε... τωρα αυτες που εχω δει εγω πλην της μαυρης που θα αγοραζα ειναι μαλλον" τελειως γυναικιες", και παντως οχι συμφωνα με τα δικα μου γουστα...πηγαινε και δες.

Για αποια αλλη απορια σου ρωτα... αν μπορω θα βοηθησω :)

Link to comment
Share on other sites

Kalispera re paideia meta apo toso kairo pou exw to Z600 mou parousiazei ton teleytaio kairo provlima me tis fotografies.Tis bgazei dld thola kai genika xalia tis perissoteres fores enw kapoies alles fores poly kales.Kserei kaneis ti sumbainei??? :( :(

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος spydan ( 5 Απρ. 2004 , 12:17)

 

Πως μπορώ να μάθω ποια έκδοση έχει περασμένη το Ζ600;(VODAFONE LIVE!).

 

 

Kane ta e3is (To > simainei de3ia , eno to < aristera) :

 

>*<<*<*

 

kai pigaine plirofories SW.

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε τι μου συνέβη στο κινητούλι μου που με στεναχώρησε πολύ... Όταν καλώ κάποιον από τις επαφές μου, στις κλήσεις μετά μου δειχνεί ένα κενό... επίσης όταν με καλεί κάποιος που τον έχω αποθηκευμένο δεν μου δείχνει το όνομα του παρά μονο το νούμερο....δοκίμασα τα πάντα μέχρι και master reset, έφερα το κινητό στην αρχική του κατάσταση αλλά τίποτα...οι τεχνικοί μάλιστα δεν το είχαν ξανασυναντήσει, μου είπαν... :(
Δημοσθένης Θεοχαρίδης
Link to comment
Share on other sites

ΧΜΜ...εχεις δοκιμασει να το δουλεψεις για δοκιμη με μια αλλη σιμ?

τελικα τι εγινε στο εφτιαξαν?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ditheo ( 5 Απρ. 2004 , 21:02)

 

Ακούστε τι μου συνέβη στο κινητούλι μου που με στεναχώρησε πολύ... Όταν καλώ κάποιον από τις επαφές μου, στις κλήσεις μετά μου δειχνεί ένα κενό... επίσης όταν με καλεί κάποιος που τον έχω αποθηκευμένο δεν μου δείχνει το όνομα του παρά μονο το νούμερο....δοκίμασα τα πάντα μέχρι και master reset, έφερα το κινητό στην αρχική του κατάσταση αλλά τίποτα...οι τεχνικοί μάλιστα δεν το είχαν ξανασυναντήσει, μου είπαν... :(

 

 

 

Τι μου θυμίζει να δεις, τι μου θυμίζει....Α ναι!T28... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirage ( 6 Απρ. 2004 , 00:45)

 

ΧΜΜ...εχεις δοκιμασει να το δουλεψεις για δοκιμη με μια αλλη σιμ?

τελικα τι εγινε στο εφτιαξαν?

 

 

δοκίμασα κάρτες και των τεσσάρων δικτύων και διαφορετικού τύπου ( άλλες με μικρή μνήμη και άλλες με πιο μεγάλη μνήμη) αλλά τα ίδια... το κινητό είναι στο σέρβις και μου είπαν μετά από 25 μέρες :( μου δώσαν και ένα τ20 χωρίς μικρόφωνο....

 

επειδή δεν γνωρίζω τι γινόταν στο τ28 θα μου πεις περίπου;

 

θέλω το κινητούλι μου :( :( :(

Δημοσθένης Θεοχαρίδης
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ditheo ( 6 Απρ. 2004 , 13:43)

 

δοκίμασα κάρτες και των τεσσάρων δικτύων και διαφορετικού τύπου ( άλλες με μικρή μνήμη και άλλες με πιο μεγάλη μνήμη) αλλά τα ίδια... το κινητό είναι στο σέρβις και μου είπαν μετά από 25 μέρες :(

 

 

25 meres se service tis SE?? wierd!!

 

to pio pithano einai oti me mia anavathmisi FW tha diorthwthei...

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Z600: SonyEricssonZ600/R401 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Asto to t28 einai palia istoria.25 meres sthn anamonh...jesus!na pas pisw to t20 kai na apaithseis na sou dwsoun ena allo pou na

Doulevei gia na kaneis thn douleia sou mexri na pareis pisw to thlfwno sou.Mhn anyshxeis 8a sto ftiajoun ..se poio service phges?

Link to comment
Share on other sites

Στη Δωδεκανήσου....η γκαντεμιά είναι το τ20 είναι χαλασμένο και αυτό! αχ SE τη NOKIA βρίζαμε για την εξυπηρέτηση αλλά και εσύ άρχισες να ακολουθείς τα βήματα της.... δεν ξέρω τι φταίει για το κινητό... αν θέλει αναβάθμιση ή είναι πρόβλημα υλικού...θα φανεί αν μου δώσουν καινούριο κινητό ή αν μου το αναβαθμίσουν..πάντως είχα την τελευταία έκδοση του κινητού...
Δημοσθένης Θεοχαρίδης
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirage ( 7 Απρ. 2004 , 19:51)

 

Η R5B001 για το νονλαιβ,και η R5C gia την βονταφον λαιβ εκδοση.

 

Euxaristo gia tin apantisi mirage. Mipos gnorizis kai ti diorthoni / prostheti?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Johny-B (11 Μάρ. 2004 , 20:06)

 

Αν δεν κάνω λάθος θα σου επαναφέρει το τηλέφωνο όπως ήταν όταν το πρωτοάνοιξες. Δηλαδή χωρίς επαφές, και με τους εργοστασιακούς ήχους, εικόνες, θέματα και παιχνίδια. Ότι έχεις εσύ πρόσθεσες δηλαδή χάνεται και επανέρχονται οι εργοστασιακές ρυθμίσεις που είχε όταν το πήρες.

Κοινώς καλό θα ήταν ένα back-up τουλάχιστον του τηλεφωνικού καταλόγου πριν προβείς σε master reset! ;)

 

EKANA MASTER RESET ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΣΒΗΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΟΥΣ ΗΧΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΚΑΙ ΘΕΜΑΤΑ ΤΙ ΚΑΝΩ????????

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gio2003 (12 Απρ. 2004 , 11:54)

 

EKANA MASTER RESET ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΣΒΗΣΕ ΟΡΙΣΜΕΝΟΥΣ ΗΧΟΥΣ ΚΑΙ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΚΑΙ ΘΕΜΑΤΑ ΤΙ ΚΑΝΩ????????

 

Είχες κρατήσει back-up πριν κάνεις το master reset;

Αν ναι τότε δεν έχεις πρόβλημα. Απλά μεταφέρεις αυτά που σβήστηκαν ξανά στο κινητό σου.

Διαφορετικά θα πρέπει να αναζητήσεις τους ήχους, παιχνίδια και θέματα που έχασες σε κάποια sites όπως το http://www.myT610.net ή σε briefcases συμφορουμιτών που δίνονται στο thread: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=18602 . Αν θες κάνε και μια ερώτηση στο συγκεκριμένο thread, αν θυμάσαι τα ονόματα των ήχων κλπ που έχασες, για να σου υποδείξουν τα παιδιά εκεί κάποιον συγκεκριμένο briefcase που τα έχει σίγουρα. :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Z600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...