Jump to content

Sony Ericsson Z600


oxin_rain
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή όντως δεν υπάρχει το άθλιο τελικό "ς", καλύτερα γράφε με κεφαλαία για να ησυχάσεις. ;)

Διαφορετικά μπορείς να αλλάζεις τη γλώσσα στα αγγλικά να χρησιμοποιείς το αγγλικό "s" και μετά να επαναφέρεις την γλώσσα στα ελληνικά. Η δεύτερη εκδοχή χρησιμοποιείται για τον τηλεφωνικό κατάλογο. :whistle:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στα μηνύματα απλά δε γράφεις με μικρά, δε συμφέρει γιατί έχει τους μισούς χαρακτήρες. Για τις επαφές βάλε λατινικό s. Για τις μικροδουλειές του τηλεφώνου (πχ εργασίες) και να γράψεις "ασκήσεισ" δεν τρέχει και κάτι.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

paidia exw valei ena java programma sto z600 mouto EmailViewer to opio mporei na katevasei kanonika ta mail sto kinito ,vazw kanonika tis rithmiseis alla meta apo wra mou leei network problem('i kati paremferes den thimame) mipws kserei kaneis ti mporw na kanw gia na katevazw mail sto kinito mou?
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι συνδρομητης σε 3 εταιριες κινητης τηλ καποιες φορες αλλαζω την καρτα σιμ της κοσμοτε που χρησημοποιω συνηθως με μια της τελε ...εεε... ΤΙΜ θελω να πω και σπανιοτερα με μια της βοντα.Λοιπον οπως ειναι φυσιολογικο αλλαζω και τα wap profiles αναλογα με την καρτα που εχω στο ζ600 μου ...αναλογα διαλεγω και ποιο προφιλ θα χρησημοποιησω για την αποστολη ΜΜΣ ολα καλα μεχρι εδω.

Εχω παρατηρησει ομως οτι ενω αλλαζεις το προφιλ για την αποστολη ΜΜΣ πχ απο κοσμοτε σε ΤΙΜ και σου λεει "CONFIGURATION SAVED" o message server παραμενει με τις ρυθμισεις του προηγουμενου πριφιλ...τουτεστιν χριαζεται "ματσακονι" που λεγαμε καποτε... δηλ να βαλεις τισ ρυθμισεις με το χερι(στον message server) .

Tωρα παλι εχω παρατηρησει οτι και αν το κανεις συτο πολλες φορες ενω τα παντα ειναι σωστα και συνδεεται με το δικτυο για την αποστολή του ΜΜΣ ...σου βγαζει error connection !

bug?

Aυτο συμβαινει και σε αλλους?

ps.

το εχω ξετιναξει...

αν την ωρα που τυχαινει να αλλαζετε theme και σας παρει καποιος τηλ. τοτε θα φατε ενα μεγαλοπρεπες κολλημα (το τηλ επανερχεται με αφαιρεση της μπαταριας).

Προσοχη λοιπον...

Αυτα εχω εντοπισει μεχρι στιγμης...τιποτα το φοβερο. :p

λοιπον το πανω ισχυει μονο αν το θεμε ειναι ιδιαιτερα "βαρυ"...λογικο αλλωστε.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους,

έχω πάρει το Ζ600 σε vodafone.live, και δεν μπορώ να βρώ τη ρύθμιση για να μην απαντάει αυτόματα το τηλέφωνο μόλις ανοίγω το καπάκι.

Στο manual λέει ότι είναι η επιλογη 62, αλλά αυτή είναι εντελώς άσχετη!

Ξέρει κανείς τίποτα?

 

Thanks.

racer.

Link to comment
Share on other sites

mirage se ola ta SE (logika kai sto Z600) de xreiazete na vgaleis thn bataria se periptwsh kolimatos.Apla patas to koumbi apenergopoihshs gia 10 sec k tha klisei.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Don_VitoCorleone (11 Μάρ. 2004 , 00:23)

 

mirage se ola ta SE (logika kai sto Z600) de xreiazete na vgaleis thn bataria se periptwsh kolimatos.Apla patas to koumbi apenergopoihshs gia 10 sec k tha klisei.

 

 

Στην συγεκριμενη περιπτωση δεν επιασε ουτε αυτο :)

Link to comment
Share on other sites

mia xazi erotisi mporei....

 

otan kaneis master reset ti xaneis?tilefona?sms?eikones?ixous kai paixnidia pou exeis prosthesei?

eyxaristo ek ton proteron....episis kseri kaneis ti ginetai me fma?giati den mporo na to katevaso:(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος saritav (11 Μάρ. 2004 , 16:55)

 

mia xazi erotisi mporei....

 

otan kaneis master reset ti xaneis?tilefona?sms?eikones?ixous kai paixnidia pou exeis prosthesei?

Αν δεν κάνω λάθος θα σου επαναφέρει το τηλέφωνο όπως ήταν όταν το πρωτοάνοιξες. Δηλαδή χωρίς επαφές, και με τους εργοστασιακούς ήχους, εικόνες, θέματα και παιχνίδια. Ότι έχεις εσύ πρόσθεσες δηλαδή χάνεται και επανέρχονται οι εργοστασιακές ρυθμίσεις που είχε όταν το πήρες.

Κοινώς καλό θα ήταν ένα back-up τουλάχιστον του τηλεφωνικού καταλόγου πριν προβείς σε master reset! ;)

Link to comment
Share on other sites

Δέν μπορώ να επιλέξω ανάμεσα στο Ζ600 και το Τ630. Έχω λοιπόν μερικές ερωτήσεις:

-Πόσες μέρες κρατάει;

-Το φωτάκι που έχει στην αριστερή πλευρά είναι πράσινο ή κόκκινο;

-Η ψηφιακή φωτ. μηχανή είναι καλή ή έχει χάλια ποιότητα;

-Το ηχιάκι που έχει από πίσο είναι πιο δυνατό από το Τ630;

-Είναι δυνατή η ηχογράφηση και η χρήση των ηχογραφήσεων ως ήχους κλήσης/μηνυμάτων;

Mobile Lineup : Nokia 3330 --> SE T300--> SE T630--> SE K750-->SE W960--> HTC Touch--> SE j105--> Nokia 5530 XpressMusic + Nokia C5 --> Huawei Ideos X5--> SE Xperia Neo V + LG Optimus 7-->Samsung Galaxy S4 mini DUOS-->ASUS Zenfone 2 (2GB Ram).Τα καλύτερα Κ750 --> Xperia Neo V-->j105 (έπεσε στην θάλασσα και έσταζε σκουριά)--> Νοκια C5 --> Ideos X5
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirage ( 8 Μάρ. 2004 , 03:55)

 

Επειδη ειμαι συνδρομητης σε 3 εταιριες κινητης τηλ καποιες φορες αλλαζω την καρτα σιμ της κοσμοτε που χρησημοποιω συνηθως με μια της τελε ...εεε... ΤΙΜ θελω να πω και σπανιοτερα με μια της βοντα.Λοιπον οπως ειναι φυσιολογικο αλλαζω και τα wap profiles αναλογα με την καρτα που εχω στο ζ600 μου ...αναλογα διαλεγω και ποιο προφιλ θα χρησημοποιησω για την αποστολη ΜΜΣ ολα καλα μεχρι εδω.

Εχω παρατηρησει ομως οτι ενω αλλαζεις το προφιλ για την αποστολη ΜΜΣ πχ απο κοσμοτε σε ΤΙΜ και σου λεει "CONFIGURATION SAVED" o message server παραμενει με τις ρυθμισεις του προηγουμενου πριφιλ...τουτεστιν χριαζεται "ματσακονι" που λεγαμε καποτε... δηλ να βαλεις τισ ρυθμισεις με το χερι(στον message server) .

Tωρα παλι εχω παρατηρησει οτι και αν το κανεις συτο πολλες φορες ενω τα παντα ειναι σωστα και συνδεεται με το δικτυο για την αποστολή του ΜΜΣ ...σου βγαζει error connection !

bug?

Aυτο συμβαινει και σε αλλους?

ps.

το εχω ξετιναξει...

αν την ωρα που τυχαινει να αλλαζετε theme και σας παρει καποιος τηλ. τοτε θα φατε ενα μεγαλοπρεπες κολλημα (το τηλ επανερχεται με αφαιρεση της μπαταριας).

Προσοχη λοιπον...

Αυτα εχω εντοπισει μεχρι στιγμης...τιποτα το φοβερο. :p

λοιπον το πανω ισχυει μονο αν το θεμε ειναι ιδιαιτερα "βαρυ"...λογικο αλλωστε.

 

 

 

 

Εμενα δεν μου φαινεται και πολυ λογικο παντως .

 

Οταν σχεδιαζεις ενα κινητο τηλεφωνο , ενα απο αυτα που υποτιθεται οτι πρεπει να θεωρεις ως "σημαντικα" ειναι η δυνατοτητα να δεχεται κλησεις ασχετα με το τι κανεις εσυ εκεινη την στιγμη .

Οταν φτανουμε στο σημειο να ζηταμε απο το κινητο μας να κανει κατι και να φοβομαστε μην δεχθουμε καποια κληση εκεινη την ωρα , σιγουρα δεν μπορουμε να θεωρησουμε οτι κατι τετοιο ειναι λογικο :)

Link to comment
Share on other sites

Βρε τον φιλο μου τον ριπ ειπα και γω να πεις καλη κουβεντα για επεσον :p

 

Τελος παντων για να σοβαρευτουμε ...το 600 ειναι ενα κινητο με ελαχιστα προβληματα και αυτο του το αναγνωριζω...περα απο αυτο δεν εχεις αδικο σ αυτο που λες αλλα αναλογα η παρομοια προβληματα παρατηρουνται στα περισσοτερα τηλεφωνα.

εξαλλου δεν αποτελει φανερο "bug" μιας και δεν καταφερα να το επαναλαβω!

Αυτη ηταν και η μοναδικη φορα που καλλησα το ζ600 το οποιο σε σχεση με το τ610 παρουσιαζει πολυ βελτιωμενη συμπεριφορα σε ολους τους τομεις.Απλα καμμια σχεση σε βαθμο που δεν το πιστευα...

Το να ζητας ενα τηλ που να μην παρουσιαζει προβληματα μου φαινεται λιγο ουτοπικο ... το πιο λογικο για να απαντησω και στην αρχικη (σωστη κατα βαση σκεψη σου) ειναι τα προβληματα πυ κατα βαση θα παρουσιασει να ειναι οσο τον δυνατον λιγοτερα και να μην ειναι ενοχλητικα σε υπερβολικο βαθμο..

μια φορα το μηνα που θα αλλαξω θεμα πχ και αν συντρεχουν προφανως καποιο λογοι (μεγεθος σε kbytes του θεματος ? δεν ειμαι σιγουρος οπως ανεφερα πριν) και τυχει να παρει καποιος τηλ που και παλι επαναλαμβανω δεν ειναι βεβαιο οτι θα συμβει το...κολλημα, ε βρε ριπ. δεν ειναι και του θανατα!

 

ΥΓ.θα επισκεφτω το φορουμ σου γιατι με ενδιαφερει το s65...θα τα πουμε εκει(ελπιζω να εχει ΜΜC ) για να το παρω και να του "φερθω" αναλογα με το οπως φερθηκες εσυ στο καημενο το Τ610... :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PunkBuster (13 Μάρ. 2004 , 17:47)

 

Δέν μπορώ να επιλέξω ανάμεσα στο Ζ600 και το Τ630. Έχω λοιπόν μερικές ερωτήσεις:

-Πόσες μέρες κρατάει;

-Το φωτάκι που έχει στην αριστερή πλευρά είναι πράσινο ή κόκκινο;

-Η ψηφιακή φωτ. μηχανή είναι καλή ή έχει χάλια ποιότητα;

-Το ηχιάκι που έχει από πίσο είναι πιο δυνατό από το Τ630;

-Είναι δυνατή η ηχογράφηση και η χρήση των ηχογραφήσεων ως ήχους κλήσης/μηνυμάτων;

 

-Η αυτονομια του ειναι πολu καλη με αρκετη χρηση (40 λεπτα ομιλιας καμμια 15 αρια sms αρκετο σερφαρισμα μεσω του gprs αρκετο παιξιμο με τα μενου κτπλ και σε ...ενεργοβορο δικτυο βλ .κοσμοτε, καθε μερα )κραταει γυρω στις 3+ μερες.

-Πρασινο οταν δειχνει οτι το τηλεφωνο ειναι "εντος " δικτυου κοκκινο -πορτοκαλι οταν φορτιζει κτλπ ..σαν τα παλια καλα επεσσον :D

-Ιδια με του τ610...

-Το ηχειακι ειναι πολυ καλης ποιοτητας με πολυ καλη αποδοση στις υψηλες συχτοτητες ιδιως ..δεν μπορω να σου πω για το Τ630 γιατι εχω παιξει πολυ λιγο μαζι του αλλα ειναι στα ιδια επιπεδα περιπου με του τ610,το οποιο ηταν απλα λιγο πιο μπασο αλλα χωρις την αποκριση στις υψηλες που εχει το ζ600.

-Οχι δυστυχως

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης ερωτημα:κάνω μια ηχογραφηση με το κινητο και στη συνεχεια περναω τον ήχο με υπερυθρες στον υπολογιστη!Πώς μπορώ να τον ακουσω απο εκει?Είναι αρχείο .amr αν δεν κανω λαθος.......
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνεις λάθος,έτσι είναι!Για να ακούσεις λοιπόν την ηχογράφηση απλά την μετατρέπεις σε .wav με αυτό το προγραμματάκι:

 

http://www.myt610.net/preview.php?id=1833

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος xenobius (16 Μάρ. 2004 , 12:55)

 

Paidia mia erotisi...

Oi iperithres tou z600 poy einai? Sta dexia tou?

 

 

Στα δεξιά του, ας πούμε περίπου 0,5 - 1 εκατοστό κάτω από το κουμπί που ενεργοποιεί την κάμερα.

Link to comment
Share on other sites

re paidia, exw perasei tis epafes sto outlook, kai twra thelw na tis ksanaperasw sto kinito. Alla den mporw na brw ton tropo. To eixa kanei paliotera, alla twra de thymamai pws ginetai, kai exw faei megalo skalwma. Psaxna psaxnw alla den to briskw kai mou ti dinei...

 

PLEASE HELP!!!!!

 

Thanks :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήρα το Ζ600 κ παλεύω να το ρυθμίσω για να παίρνω τα email στο κινήτο! Εκεί που λέει "σύνδεση με" τι πρέπει να διαλέξω? Vodafone Live? Vodafone GPRS? Η' να βάλω τον server που δέχομαι τα email στο Outlook?
BORN TO BE AEL
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MIXALHS_LAR (19 Μάρ. 2004 , 13:57)

 

Λοιπόν πήρα το Ζ600 κ παλεύω να το ρυθμίσω για να παίρνω τα email στο κινήτο! Εκεί που λέει "σύνδεση με" τι πρέπει να διαλέξω? Vodafone Live? Vodafone GPRS? Η' να βάλω τον server που δέχομαι τα email στο Outlook?

 

 

Πρέπει να δημιουργήσεις εναν καινούργιο λογαριασμό δεδομένων που θα τον ονομάσεις internet. Εκεί στην διευθυνση apn πρέπει να βάλεις αυτη που σου επιτρέπει πρόσβαση στο Internet και όχι μόνο στο wap.Για την vodafone είναι internet.vodafone.gr. Για cosmote σκέτο internet.Ρώτησε και το δικτυο σου για να σιγουρευτεις.

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PunkBuster (13 Μάρ. 2004 , 17:47)

 

Δέν μπορώ να επιλέξω ανάμεσα στο Ζ600 και το Τ630. Έχω λοιπόν μερικές ερωτήσεις:

-Πόσες μέρες κρατάει;

-Το φωτάκι που έχει στην αριστερή πλευρά είναι πράσινο ή κόκκινο;

-Η ψηφιακή φωτ. μηχανή είναι καλή ή έχει χάλια ποιότητα;

-Το ηχιάκι που έχει από πίσο είναι πιο δυνατό από το Τ630;

-Είναι δυνατή η ηχογράφηση και η χρήση των ηχογραφήσεων ως ήχους κλήσης/μηνυμάτων;

 

 

Δεν περιμένεις λίγο ακόμα να πάρεις το K700; :-) Μάιο έρχεται!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Z600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...