Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα παραγγείλει κανείς σας από το site το κινητό? Να μου πάρει την κόκκινη θηκη??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν από θήκες προτείνονται:

Oneplus 5T case Hybrid Soft TPU Silicon Cover For Oneplus 5 Case Shockproof For One Plus 5 5T Armor phone case For Oneplus 3 3T

http://s.aliexpress.com/BFZRjMZv?

Και

For Oneplus 5 case Hybrid Silicone TPU PC shockproof Armor full protector Case for oneplus5 cover 1 5 A5000 fundas Oneplus 5T

http://s.aliexpress.com/nyi6JVFn?

 

Εκεί που έφαγα μεγάλο ξενέρωμα είναι ότι πήρα tempered glass από το επίσημο site της Nilkin στο Ali Expresss και μάλιστα 2 και έχουν κάνει τρομερή βλακεία στο μέγεθος ούτε την οθόνη καλύπτει.

Nilkin for OnePlus 5T Tempered Glass Nillkin Amazing H

http://s.aliexpress.com/6fyMZ3eQ?

 

Βέβαια το μόνο θετικό είναι ότι τόσο να μην αφήνει δακτυλιες σε tempered glass δεν είδα σε κανένα oleophobic με όλη την σημασία της λέξης.

 

Τεσπά καμμία καλύτερη λύση σε tempered glass?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

0377122ce63c35cd7feb0e2681975f7f.jpg338d901debcb45b1c3c16254dfb44e2f.jpgac9e912705cc6d79050debc95630dbea.jpg

 

Στην φώτο πάντως φαίνεται ότι το τζάμι ειναι πιο μικρό απο την οθόνη!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην φώτο πάντως φαίνεται ότι το τζάμι ειναι πιο μικρό απο την οθόνη!!

 

Εννοώ στο λινκ που ανέβασες από ali

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!!!

Εδώ και 5-6 μέρες κάτοχος του 8/128, προερχόμενος από Note 3 rootαρισμένο με διάφορες rom, ανάλογα την περίπτωση. Έχω εμπειρία από χρήση S7 - S8 και κάποιων καλών Hauwei, δε συγκρίνεται, είναι πολύ πολύ ποιο γρήγορη η δική μας.

Η συσκευή μας πετάει, η μόνη από άποψη ταχύτητας και απόκρισης που θα μπορούσε να σταθεί δίπλα της είναι κάποιες ναυαρχίδες και αυτές μόνο με vanila android... Αν έχουν και αυτές το βάρος του εκάστοτε UI τότε ..... Η μπαταριά της πολύ καλή.

Ναι, η κάμερα υπολείπεται (σε σύγκριση με ναυαρχίδες πάντα), ειδικά σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού αλλά ακόμα και τη μέρα θέλει λίγο παραπάνω προσοχή λόγω απουσίας ois. Για καθημερινή χρήση δε θα δημιουργήσει πρόβλημα κανένα.

Θα ήθελα τη βοήθεια σας στα κάτωθι:

 

  1. Από που ρυθμίζω στα sms να φεύγουν με unicode gsm χαρακτήρες για να μπορώ να στέλνω 160 χαρακτήρες κεφαλαίους? (ή θέλει 3rd party app?)
  2. Προσπαθώ να βάλω κάρτα της Πειραιώς για να πληρώνω από το κινητό π.χ. στο winbank wallet και δε με αφήνει (βρίσκει διαχειριστή το google services και με σταματάει....) Ποια εφαρμογή χρησιμοποιείτε και πως γίνεται παρακαλώ? (ή τι κάνω λάθος?)

 

Προς το παρόν αυτά, αν και σίγουρα θα επανέλθω με κάνα δύο απορίες τις επόμενες μέρες :lol: !

 

ΥΓ : όντως η Nillkin το (0.22) είναι ψιλοαπαράδεκτη σε σχέση με την εφαρμογή της σε άλλα μοντέλα. Έχω τοποθετήσει αρκετά σε φίλων (όχι curved) και όλα ήταν μόνο άψογα. Εδώ χρειάστηκε 2-3 προσπάθειες και πάλι δεν έκατσε καλά. Αν όντως είσαι ψείρας, ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να σε καλύψει η εφαρμογή της. Αν δε σε πειράζει το οριακό του θέματος, η αίσθηση και η φωτεινότητα είναι πολύ καλύτερη από τη μαμά ζελατίνα.

Η liquid ζελατίνα που λένε τα παιδιά παραπάνω, αν τοποθετηθεί πως αφαιρείται?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Edited by sirgab
Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Ορισμενοι εχουν αναφερει διαφορες(προς το καλυτερο)στην καμερα με την γνωστη εφαρμογη gcam(τα ιδια δηλαδη που γραφονται σχεδον σε καθε αλλο παρομοιο θεμα),τωρα κατα ποσο ισχυει δεν γνωριζω μιας και δεν χρησιμοποιω 3ες εφαρμογες ειδικα για το κομματι της καμερας.

 

Αληθεια αν καναμε ενα γκαλοπ στο θεμα αυτο ας το πουμε,ποιο ειναι το σημαντικοτερο κομματι που θα θελατε να δειτε περισσοτερο στο Oneplus6 σε σχεση με του 5t?

 

Διπλα στερεο ηχεια(οπως εκανε και η Samsung με τα τελευταια της μοντελα)

Ανταγωνιστικη καμερα κατα προτιμηση με Ois

Αδιαβροχοποιηση

Ασυρματη φορτιση

Μεγαλυτερη μπαταρια

Μεγαλυτερη αναλυση οθονης

Κατασκευη απο γυαλι(παιζει ρολο στην ασυρματη φορτιση)

Υποστηριξη micro sd καρτας

Link to comment
Share on other sites

μόνο η κάμερα. μπαταρία είναι άψογη.

 

γυαλί, ιπ68, ασύρματη φορτιση, micro sd είναι αδιάφορα και η μεγαλύτερη ανάλυση είναι λόγος να μην το πάρω. ειδικά η ασύρματη φορτιση είναι ότι πιο άχρηστο υπάρχει.

 

όλα μπορώ να τα παραβλέψω και να αγοράσω ένα κινητό, ακόμα και το νοτς, εκτός από 2 πράγματα. να έχει γυαλί πίσω και να είναι 2κ. μια φορά έκανα την βλακεια να πάρω με 2κ, ποτέ ξανά.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

μόνο η κάμερα. μπαταρία είναι άψογη.

 

γυαλί, ιπ68, ασύρματη φορτιση, micro sd είναι αδιάφορα και η μεγαλύτερη ανάλυση είναι λόγος να μην το πάρω. ειδικά η ασύρματη φορτιση είναι ότι πιο άχρηστο υπάρχει.

 

όλα μπορώ να τα παραβλέψω και να αγοράσω ένα κινητό, ακόμα και το νοτς, εκτός από 2 πράγματα. να έχει γυαλί πίσω και να είναι 2κ. μια φορά έκανα την βλακεια να πάρω με 2κ, ποτέ ξανά.

Αν βάλει 2k και διατηρήσει την αυτονομία στα ίδια επίπεδα μακάρι να το κάνει. Έχει διαφορά η 2k οθόνη ότι και να λέμε
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλει 2k και διατηρήσει την αυτονομία στα ίδια επίπεδα μακάρι να το κάνει. Έχει διαφορά η 2k οθόνη ότι και να λέμε

 

μα δεν πρόκειται να γίνει αυτό, η 2κ ανάλυση είναι σκότωμα για την μπαταρία. η μπαταρία θα έχεις ή 2κ. προτιμώ το πρώτο προς το παρόν

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

μα δεν πρόκειται να γίνει αυτό, η 2κ ανάλυση είναι σκότωμα για την μπαταρία. η μπαταρία θα έχεις ή 2κ. προτιμώ το πρώτο προς το παρόν
Καμία σχέση εγώ τώρα που είμαι με συσκευή με 2Κ οθόνη η μπαταρία είναι τέρας παραπλήσια με του 5Τ, επίσης είχα και άλλες συσκευές με 2Κ ανάλυση και είχαν φοβερή αυτονομία, πιστεύω πλέον οι επεξεργαστές σηκώνουν εύκολα την 2Κ ανάλυση και δε επιβαρύνεται η μπαταρία, απλά αν βάλει 2Κ οθόνη και σενσορα επιπέδου flagship η τιμή θα εκτοξευθεί

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και συγνώμη που επανέρχομαι τόσο σύντομα για τις ίδιες απορίες, αλλά είναι πολύ σημαντικό για μένα:

 

  1. Πως στέλνω 160 χαρακτήρες με τη "μαμά" εφαρμογή sms? γίνεται ή πρέπει να βάλω άλλη εφαρμογή handsent sms Π.χ.?
  2. Είναι σημαντικό για μένα να χρησιμοποιώ κάποια εφαρμογή για πληρωμή με χρεωστικές / πιστωτικές / Prepaid μέσω κινητού (πριν είχα το wallet της Πειραιώς) και πλήρωνα από κει... Τώρα μόλις την ανοίξω με πάει στο play store στην εφαρμογή "Υπηρεσίες Google play" και δε με αφήνει να επανέλθω στο wallet της Πειραιώς. Έχετε κάποια λύση? ή που μπορώ να το ψάξω / λύσω? Δεν έχω κόλλημα με την εφαρμογή της Πειραιώς, όποια εφαρμογή και να μου πείτε ώστε να κάνω ασύρματες πληρωμές σε p.o.s. μου κάνει.

Ευχαριστώ.

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς? Μόλις ανοίγεις το Wallet σε πάει κάπου αλλού? Εμένα μια χαρά δουλεύει...

 

Πήγαινε Ρυθμίσεις στην πρώτη κατηγορία More -> Tap&Pay -> Payment Default -> winbank wallet

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

1) Ξέρει κανείς πώς απενεργοποιείται το ανοιξε/κλεισε τηε οθόνης αν φοράς flip case? Είναι πολύ ενοχλητικό.

 

2) Δεν μπορώ να συνδεθώ από το κινητό μου με chrome στο σάιτ τις τελευταίες μέρες, πρέπει να μπω απο τον υπολογιστή. Το έχει άλλος αυτό;

 

3) Έχει ανακαλύψει κανείς κανένα matte tempered glass? Όχι μεμβράνη matte, τζαμάκι. Δεν μπορώ να βρω με τίποτα.

Edited by iPap
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς? Μόλις ανοίγεις το Wallet σε πάει κάπου αλλού? Εμένα μια χαρά δουλεύει...

 

Πήγαινε Ρυθμίσεις στην πρώτη κατηγορία More -> Tap&Pay -> Payment Default -> winbank wallet

 

Καλησπέρα και ευχαριστώ για την απόκρισή σου. Ναι με πέταγε αυτόματα στο Google play για να το κάνω απενεργοποίηση. Μετά από πολλές προσπάθειες επειδή στιγμιαία εμφανίζονταν το αρχικό "αποδοχή" του wallet (πριν με πάει στο google play), έπρεπε να πατήσω "ΟΚ", τα κατάφερα και έτρεξε το wallet. Τώρα απλά δε μου διαβάζει τους κωδικούς, το κοιτώ με Πειραιώς..... (δε μου αναγνωρίζει το mPIN του wallet)....:(

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!!! έχουν αρχίσει ήδη οι διαρροές για το επόμενο μοντέλο!!!

 

http://www.trustedreviews.com/news/oneplus-6-release-date-specs-price-features-camera-3360988

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ευχαριστώ για την απόκρισή σου. Ναι με πέταγε αυτόματα στο Google play για να το κάνω απενεργοποίηση. Μετά από πολλές προσπάθειες επειδή στιγμιαία εμφανίζονταν το αρχικό "αποδοχή" του wallet (πριν με πάει στο google play), έπρεπε να πατήσω "ΟΚ", τα κατάφερα και έτρεξε το wallet. Τώρα απλά δε μου διαβάζει τους κωδικούς, το κοιτώ με Πειραιώς..... (δε μου αναγνωρίζει το mPIN του wallet)....:(

 

Όταν κάνεις απεγκατάσταση την εφαρμογή πχ από την προηγούμενη συσκευή σου πρέπει πρώτα να σβήσεις την κάρτα σου από αυτή. Αλλιώς δεν την δέχεται όταν πας να βάλεις πάλι τους δύο κωδικούς για να την καταχωρήσεις εκ νέου. Θα πρέπει να επικοινωνήσεις τηλεφωνικά με την Πειραιώς να διαγράψει την κάρτα από την εφαρμογή (wallet) και να την περάσεις εσύ εκ νέου...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις απεγκατάσταση την εφαρμογή πχ από την προηγούμενη συσκευή σου πρέπει πρώτα να σβήσεις την κάρτα σου από αυτή. Αλλιώς δεν την δέχεται όταν πας να βάλεις πάλι τους δύο κωδικούς για να την καταχωρήσεις εκ νέου. Θα πρέπει να επικοινωνήσεις τηλεφωνικά με την Πειραιώς να διαγράψει την κάρτα από την εφαρμογή (wallet) και να την περάσεις εσύ εκ νέου...

 

Κατάλαβα απόλυτα τι εννοείς, το θέμα είναι ότι η η κάρτα φαίνεται διαγραμμένη... :wacko:

Nokia 6110 - 6310 - HTC 9100 - HTC Desire - S3 rooted - Note 3 rooted - 1+5t
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

 

Συνηθως ποσο χρονο θελει για να ερθει το κινητο Ελλαδα? Βρισκεται απο τις 1/4 στο σταδιο order is processing

 

Ειναι και το καθολικο πασχα στην μεση...λογικα σημερα θα φυγει απο πολωνια και αυριο θα το παραλαβεις αν εισαι σε καποιο μεγαλο κεντρο!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ειναι και το καθολικο πασχα στην μεση...λογικα σημερα θα φυγει απο πολωνια και αυριο θα το παραλαβεις αν εισαι σε καποιο μεγαλο κεντρο!!

 

Επαρχια ειμαι φιλε...Θεσσαλονικη κοντα!απλα το πηρα με την απλη αποστολη δεν πληρωσα τα εξτρα 10ευρω γι αυτο ρωταω να μαθω

Link to comment
Share on other sites

Επαρχια ειμαι φιλε...Θεσσαλονικη κοντα!απλα το πηρα με την απλη αποστολη δεν πληρωσα τα εξτρα 10ευρω γι αυτο ρωταω να μαθω

 

με την απλη αργουν να σου δωσουν αριθμο ετσι καναν και σε μενα, οταν πηρα αριθμο ηταν ηδη Γερμανια το δικο μου και ηρθε την ιδια μερα,

πιστευω σημερα αυριο θα το εχεις.

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ το είδα σε ένα βιντεάκι κάπου στα γρήγορα αν απενεργοποιήσεις την λειτουργία του notch ουσιαστικά «σβήνει» η οθόνη δεξιά και αριστερά στο ύψος του notch και γίνεται όπως πριν, σαν ένα μικρό bezel.

 

Να δούμε πόσοι θα το κάνουν και πόσοι τελικά θα χρησιμοποιήσουμε το notch...

 

 

Να και το βίντεο

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Οι φοβιες ορισμενων γυρω απο την υπαρξη του notch οπως φαινεται επιβεβαιωνονται και ο κοσμος ριχνει πολυ κραξιμο

 

Αναμενομενα ολα αυτα.

Προσωπικά με 5Τ ρίχνω αυλαία στην OnePlus.

Το πρώτο και τελευταίο Oneplus που τιμαω.

Δρακουλοδοντα+κανενα νεο feature+αυξημενη τιμες=DOA.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...