Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμια φορα δεν χτυπαει ο ηχος κλησης ή ακουγεται παρα πολυ χαμηλα...εχουμε βρει καμια λυση εκτος απο την επανεκκίνηση;;;

 

Βάλε σαν ringtone κάποιον ήχο προεγκατεστημένο του τηλεφώνου και όχι κομμάτι δικό σου, ως που να το διορθώσουν.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Δημιούργησα και εγω θεμα αν και ειπαν οτι θα το λύσουν μεχρι το επόμενο update...ringtone του κινητου χρησιμοποιω εξ αρχης!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση σε οπιον γνωριζει παρακαλω

 

1. η αποδειξη απο oneplus ισχυει οτι δεν γραφει ΙΜΕΙ?

 

2. σε περιπτωση επιστροφης τι ζητανε? μονο αυτη την αποδειξη την ηλεκρονικη?

ή και κατι αλλο? διαβασα π.χ θελουν και την αποdειξη πληρωμης απο paypal

 

3.και κατι τελευταιο... μορω με καποιο τροπο να ελεγξω αν ενα μεταχειρισμενο ειναι τυχον κλεμενο???

Edited by haris_od
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση σε οπιον γνωριζει παρακαλω

 

1. η αποδειξη απο oneplus ισχυει οτι δεν γραφει ΙΜΕΙ?

 

2. σε περιπτωση επιστροφης τι ζητανε? μονο αυτη την αποδειξη την ηλεκρονικη?

ή και κατι αλλο? διαβασα π.χ θελουν και την αποdειξη πληρωμης απο paypal

 

3.και κατι τελευταιο... μορω με καποιο τροπο να ελεγξω αν ενα μεταχειρισμενο ειναι τυχον κλεμενο???

 

Για το τελευταίο,πάντα ζητάμε να συνοδεύεται από την απόδειξη αγοράς...Και φυσικά κατά την διάρκεια της επαφής με τον πωλητή,και την συμπεριφορά του...Αν ακούσεις η σου πει κάτι που σε προβληματίζει,καλό είναι να μην συνεχίσεις...

Link to comment
Share on other sites

υποτιθεται εχει στα χερια του ενα χαρτι που εγραφε πανω " packing list " kai ηλεκτρονικα στο κινητο του την "αποδειξη" η οποια βεβαια γραφει απλα διευθυνση, Order number ποσο αγοραστηκε και οτι πληρωθηκε με paypal.ιμει π.χ δε γραφει. επισης αυτο το χαρτι δε θα μπορουσε καλιστα να φτιαχτει στον υπολογιστη?
Link to comment
Share on other sites

υποτιθεται εχει στα χερια του ενα χαρτι που εγραφε πανω " packing list " kai ηλεκτρονικα στο κινητο του την "αποδειξη" η οποια βεβαια γραφει απλα διευθυνση, Order number ποσο αγοραστηκε και οτι πληρωθηκε με paypal.ιμει π.χ δε γραφει. επισης αυτο το χαρτι δε θα μπορουσε καλιστα να φτιαχτει στον υπολογιστη?

 

ναι.........

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ που το πήρα απο το επίσημο δεν έχω τίποτα σε χαρτί σαν απόδειξη. Στην ουσία αμα το πουλήσω έχω μόνο την απόδειξη της ηλεκτρονικής αγοράς

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ που το πήρα απο το επίσημο δεν έχω τίποτα σε χαρτί σαν απόδειξη. Στην ουσία αμα το πουλήσω έχω μόνο την απόδειξη της ηλεκτρονικής αγοράς

 

Sent from my ONEPLUS 5T

 

Προφανώς και υπάρχει απόδειξη, συνδέεσαι στον λογαριασμό σου, my orders, πατάς πάνω στην παραγγελία και τέρμα κάτω έχει επιλογή print receipt! Αυτό είναι το αποδεικτικό της αγοράς και αυτό οφείλει να δώσει αυτός που πουλάει μια μεταχειρισμενη συσκευή.

 

https://drive.google.com/file/d/1VZsH50C13fZAz6HaE2coQWO6-lNZpvmY/view?usp=drivesdk

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά δεν ισχύουν αυτά που λέτε, ναι μεν οκ αυτό που λέτε για την rx100, αλλά αυτός που ξέρει να αξιοποιήσει την Sony στο 100%, βγάζει και με το 5t φωτογραφίες που δε πιστεύεις ότι βγήκανε από κινητό, έστω με τους περιορισμούς του

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Ισχύουν και μην επιμένεις ...ασχολούμαι με τη φωτογραφία και έχω 3 φωτογραφικές μηχανές .

Πρώτη φορά στη ζωή μου πήγα ένα 2ήμερο χωρίς κάμερα στο Πήλιο και είπα ας χρησιμοποιήσω το κινητό .

Γύρισα τις φόρτωσα στο λάπτοπ και πήγα να.τις επεξεργαστώ ...με το παραμικρό cropαρισμα άντε γεια τα πιξελ πάνε σύννεφο...φαίνεται κατευθείαν ότι είναι από κινητό τραβηγμένες ...πράγμα εντελώς φυσιολογικό βέβαια

 

sent from my cave using smoke signals

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και υπάρχει απόδειξη, συνδέεσαι στον λογαριασμό σου, my orders, πατάς πάνω στην παραγγελία και τέρμα κάτω έχει επιλογή print receipt! Αυτό είναι το αποδεικτικό της αγοράς και αυτό οφείλει να δώσει αυτός που πουλάει μια μεταχειρισμενη συσκευή.

 

https://drive.google.com/file/d/1VZsH50C13fZAz6HaE2coQWO6-lNZpvmY/view?usp=drivesdk

Ναι έτσι οκ, απλα δεν υπήρχε κάποιο χαρτί στο κουτι με το κινητό όταν παρέλαβα

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που φόρτιζε από 10%-100% σε 1 ώρα και 10 λεπτά,τελευταία αυτός ο χρόνος έχει αυξηθεί κατά 10 λεπτά.Επίσης εκεί που έβγαζα 7 λεπτά κάθε 1% της μπαταρίας πλέον έχει πέσει στα 5 λεπτά.Να επισημάνω πως έχω πολλές εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο συν ότι πολλές φορές στις φορτίσεις ενημερώνονται και αρκετές εφαρμογές.

Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι ανάλογο;

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που φόρτιζε από 10%-100% σε 1 ώρα και 10 λεπτά,τελευταία αυτός ο χρόνος έχει αυξηθεί κατά 10 λεπτά.Επίσης εκεί που έβγαζα 7 λεπτά κάθε 1% της μπαταρίας πλέον έχει πέσει στα 5 λεπτά.Να επισημάνω πως έχω πολλές εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο συν ότι πολλές φορές στις φορτίσεις ενημερώνονται και αρκετές εφαρμογές.

Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι ανάλογο;

 

μηπως διυλίζουμε τον κώνωπα χωρις λογο ?

Link to comment
Share on other sites

Καλά ναι,η διαφορά είναι πολύ μικρή για να σημαίνει κάτι αλλά είπα να ρωτήσω γιατί μετά την αναβάθμιση υπάρχει αυτή η μικρή αλλαγή στην μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το βίντεο

στο 1:45 φαίνεται ότι μέσα στο κουτί υπάρχει θήκη για το κινητό. Είναι βέβαια αγορασμένο από Κίνα.

Μπορεί κάποιος να μου επιβεβαιώσει ότι και για αγορά από το επίσημο σάιτ θα έχει μέσα θήκη; Θενκς.

Θα ρίξω παραγγελία σε λίγες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το βίντεο
στο 1:45 φαίνεται ότι μέσα στο κουτί υπάρχει θήκη για το κινητό. Είναι βέβαια αγορασμένο από Κίνα.

Μπορεί κάποιος να μου επιβεβαιώσει ότι και για αγορά από το επίσημο σάιτ θα έχει μέσα θήκη; Θενκς.

Θα ρίξω παραγγελία σε λίγες μέρες.

Έχει μια διαφανη..απλά δεν καλύπτει πλήρως την κάμερα..κατά τα αλλά μια χαρά είναι

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ο κοσμος το συγκρινει με τα καλυτερα κινητα της αγορας την παρουσα χρονικη στιγμη οπως Pixel 2 xl,iphone x,note 8 κλπ και ενω την βγαζει κατωτερη στα διαφορα video το τονιζουν οι youtubers οτι για τα χρηματα του ειναι παρα πολυ καλη,αλλα ο κοσμος κολλαει στο κατωτερο.

 

Δειτε για παραδειγμα το speedtest του phonebuff πως αρκετοι αγοραζουν oneplus κινητο μονο και μονο επειδη κερδιζει στο εν λογω(ο Θεος να το κανει)τεστ,για να την λενε στους αλλους και να νιωθουν ανωτεροι....Τα σχολια απο κατω τα λενε ολα....

 

Να το πω πιο απλα ο αλλος θελει οχι μονο specs σαν του google pixel,αλλα και ιδια καμερα στα χρηματα του Oneplus.

 

Παντως το εχω ξαναπει και πιο παλια οτι βλεπω αρκετους φωτογραφους(ή που το παιζουν φωτογραφοι)αλλα ολως τυχαιως δεν αγοραζουν κινητα με τις κορυφαιες φωτογραφικες μηχανες της καθε χρονιας(pixel,note,mate 10,iphone)αλλα μου κοιταζουν σε φθηνοτερα κινητα.

 

Ε παρτε το S8 ή το HTC U11(που ολως τυχαιως δεν κοιταζει κανεις στα χρηματα αυτα παρολο που βγαζει απο τις κορυφαιες στα χρηματα φωτογραφιες)και τελος.

 

Δεν καταλαβαινω δηλαδη γιατι ενας φωτογραφος(ή καποιος που τον ενδιαφερουν παρα πολυ οι φωτογραφιες)δεν κοιταζει σε αναλογα κινητα αλλα κοιταζει στο Oneplus5t το οποιο ποτε δεν παρουσιαστηκε ως το κινητο με την κορυφαια καμερα της αγορας για να εχει και ο αλλος τετοιες απαιτησεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι οκ, απλα δεν υπήρχε κάποιο χαρτί στο κουτι με το κινητό όταν παρέλαβα

 

Σωστά, ούτε και σε μένα! ;)

 

 

Σε αυτό το βίντεο
στο 1:45 φαίνεται ότι μέσα στο κουτί υπάρχει θήκη για το κινητό. Είναι βέβαια αγορασμένο από Κίνα.

Μπορεί κάποιος να μου επιβεβαιώσει ότι και για αγορά από το επίσημο σάιτ θα έχει μέσα θήκη; Θενκς.

Θα ρίξω παραγγελία σε λίγες μέρες.

 

Υπάρχει και με το λευκό είναι τζετ η θηκούλα. Για το μαύρο έχει αναφερθεί από κάποιους χρήστες ότι η χαμηλή της ποιότητα συμβάλλει στο να φθαρεί πιο γρήγορα η κεραμική επίστρωση της συσκευής. Τώρα το κατά πόσο ισχύει... ;)

Edited by geo_xar
Link to comment
Share on other sites

Μου εστειλε η oneplus απαντηση στο προβλημα για τον ηχο...μου εστειλε να κατεβασω ενα αρχειο και να το κάνω εγκατασταση και μετα wipe cache..θα το κάνω πιο μετα και θα σας πω!!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Δειτε για παραδειγμα το speedtest του phonebuff πως αρκετοι αγοραζουν oneplus κινητο μονο και μονο επειδη κερδιζει στο εν λογω(ο Θεος να το κανει)τεστ,για να την λενε στους αλλους και να νιωθουν ανωτεροι....Τα σχολια απο κατω τα λενε ολα....

 

Εχοντας στην κατοχη μου iPhone 8 Plus, iPhone X, Note 8 και τωρα το 5Τ, μπορω να σου πω με βεβαιοτητα οτι αυτα που ειδα εγω στην πραξη με τις παραπανω συσκευες στην καθημερινοτητα μου, αποτυπωνονται ΠΛΗΡΩΣ στο - ο Θεος να το κανει - speedtest του Phonebuff.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Μου εστειλε η oneplus απαντηση στο προβλημα για τον ηχο...μου εστειλε να κατεβασω ενα αρχειο και να το κάνω εγκατασταση και μετα wipe cache..θα το κάνω πιο μετα και θα σας πω!!!
Τι πρόβλημα είχες με τον ήχο??

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα είχες με τον ήχο??

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Δεν χτυπαει το κινητό καμια φορα ή μειωνεται ο ηχος και πρεπει ν κανω επανεκκίνηση για να επανέλθει!!

Αμα κρινω απο το μεγεθος ειναι ολοκληρη rom...

Edited by arxontas2323

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν χτυπαει το κινητό καμια φορα ή μειωνεται ο ηχος και πρεπει ν κανω επανεκκίνηση για να επανέλθει!!

Αμα κρινω απο το μεγεθος ειναι ολοκληρη rom...

 

Για δωσε λινκ/πληροφιρίες. Έχω κι εγώ το ίδιο θέμα όταν συνδέω το bluetooth.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ περίεργο πράγμα,έχω το viber,σαν διπλή εφαρμογή,και στον κλώνο ενώ έχω δώσει δικαιώματα σε επαφές,δεν τις περνάει...Στον αρχικό αριθμό όλα μια χαρά..

Και ένα άλλο θέμα με το cbrome.Μετα την αναβάθμιση σε Ο,οπότε τον ανοίγω,αλλά σε οποιαδήποτε σελίδα,θα έχει ένα κόλλημα,για μερικά δευτερόλεπτα,και μετα όλα καλά....

Κάποια ιδέα για αυτά τα δύο θεματακια;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...