Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μου ήρθε αναβάθμιση για oxygen os 4.7.6

αλλά εχω περασμένη την freedom os. Τι γίνεται αν κάνω το update; Χάνω την freedom και τα προγράμματα που εχω περασει;

:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Έδωσα σήμερα σε συναδελφο τον φορτιστή του 5T για να φορτίσει το Note 8.

Μάταια όμως.....μετά από σχεδόν μια ώρα φόρτισης, με το ζόρι είχε πάρει 20%.

Wtf???

Και εγώ το είχα δώσει απο το oneplus 5 που είχα και έκανε 4 ώρες να φορτίσει υπάρχει ασυμβατότητα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καμία γνώμη εδώ ρε παιδιά;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν διάβασα καλά λέει πως payment is pending, αυτό σημαίνει πως δεν έχουν πάρει τα φράγκα ακόμα, άρα αργείς ακόμα.... Πρώτα θα πάρουν τα φράγκα και μετά θα σου το στείλουν.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ναι. Υπάρχει και μέσα στο μενού του magisk έτοιμο για κατέβασμα και εγκατάσταση.

Δώδεκα το μεσημέρι παραλαμβάνω.

Μακάρι να μην έχει κάποιο θέμα με την οθόνη όπως διάβασα.

 

Στάλθηκε από το MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από την λίστα κάτω το δεύτερο δεν είναι ανάμεσα στα 3 που έχουν ίδια ονομασία ?

Με magisk 15.2 είμαι.

 

93a02657d3f1e30895e5646760b55489.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα βάλει αυτό που λέει for magisk v15 αλλά όπως είχα πει σε mi mix 2.

Πιστεύω να μην υπάρχει πρόβλημα με το OnePlus.

Παρεμπιπτόντως παρέλαβα τη συσκευή αλλά δεν ξεκλείδωσα bootloader.

Θέλω να δω αν μου χρειάζεται το ρουτ

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟ ΠΟΙΑ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΑΠΟΘΗΚΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΣΩ ΤΕΛΩΝΕΙΟ ΚΑΙ ΦΠΑ;
Κατευθείαν από το επίσημο site και θα σου έρθει από αποθήκες Πολωνίας χωρίς τελωνείο.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟ ΠΟΙΑ ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΑΠΟΘΗΚΗ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΣΩ ΤΕΛΩΝΕΙΟ ΚΑΙ ΦΠΑ;

 

Πρώτον μην γράφεις με κεφαλαία. Είναι σαν να φωνάζεις. Από το επίσημο site να παραγγείλεις και θα ειναι ολα μια χαρά.

Δεύτερον και σημαντικότερο προς ολα τα μέλη . Υπάρχουν διάφορες υποκατηγορίες όπως αξεσουάρ, βελτιώσεις κτλ. Ας προσέχουμε που ρωτάμε τι. Ευχαριστώ

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το γνήσιο tempered έχει θέματα με το touch; χαλάει τα χρώματα της οθόνης δηλαδή την κάνει λίγο grainy; κάτι τέτοια διαβάζω στο xda και αναρωτιέμαι αν θα βγάλω την ζελατίνα για να δοκιμάσω τοποθέτηση, επίσης το βάλατε με την σιλικόνης θήκη της συσκευασίας όπως δείχνουν οι οδηγίες ή χωρίς θήκη με τον παραδοσιακό τρόπο;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ μετά από μια ταλαιπωρία 2 εβδομάδων (δεν μπήκε καλά, το ξανά έβγαλα-έβαλα με όχι καλύτερα αποτελέσματα) παρατήρησα ότι δεν μπορώ να κατεβάσω πάντα τα notifications με τη μια και μερικές φορές έπρεπε να πατήσω 2-3 φορές κάτι στην οθόνη για να "πιάσει".....

...οπότε το έβγαλα τελείως και ησύχασα...

 

Πρέπει να βάλω κάτι όμως κάποια στιγμή γιατί δεν θέλω να δω γρατσουνιές...

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο θέμα είχα κι εγώ.. παρήγγειλα ένα nillkin όταν δεήσει και έρθει..ως τότε με την εργοστασιακή μεμβράνη

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μετά από μια ταλαιπωρία 2 εβδομάδων (δεν μπήκε καλά, το ξανά έβγαλα-έβαλα με όχι καλύτερα αποτελέσματα) παρατήρησα ότι δεν μπορώ να κατεβάσω πάντα τα notifications με τη μια και μερικές φορές έπρεπε να πατήσω 2-3 φορές κάτι στην οθόνη για να "πιάσει".....

...οπότε το έβγαλα τελείως και ησύχασα...

 

Πρέπει να βάλω κάτι όμως κάποια στιγμή γιατί δεν θέλω να δω γρατσουνιές...

Τα χρώματα της οθόνης τα επηρέαζε;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το είχα δώσει απο το oneplus 5 που είχα και έκανε 4 ώρες να φορτίσει υπάρχει ασυμβατότητα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προφανώς! Το ένα δίνει 5V/4A έξοδο και το άλλο 9V/2A και είναι ρυθμισμένα να φορτίζουν με αυτά τα στάνταρ. Εμένα εντύπωση μου προκαλεί γιατί να μην υιοθετούν όλοι το dash charging αφού είναι πολύ καλύτερο του quick..

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα και εγώ που παρέλαβα καινούριο από αντικατάσταση λόγω προβλήματος της μπαταρίας, με την οθόνη δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα, όπως και με την μπαταρία όλα καλά τώρα.

 

Ναι ρε φίλε επιτέλους! Άντε να χαρείς κι εσύ λίγο!! :lol:

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

και την απλη μεθοδο να επιλεξεις,φευγει κ φτανει με ups express saver,δεν μπορω να τους καταλαβω.

δεν ξερω βεβαια εαν πληρωσεις την express αποστολη,σου το στελνουν οσο πιο γρηγορα γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχει αλλαξει κανεις την Γκαλερι που εχει το κινητο με καποιο app ? Δεν μου αρεσει το ολο στησιμο του , αν εχετε καποιο να προτεινεται. Δεν ξερω αν αλλαζει κιολας..
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχει αλλαξει κανεις την Γκαλερι που εχει το κινητο με καποιο app ? Δεν μου αρεσει το ολο στησιμο του , αν εχετε καποιο να προτεινεται. Δεν ξερω αν αλλαζει κιολας..

οτι θες βαζεις, δοκιμασε το piktures.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχει αλλαξει κανεις την Γκαλερι που εχει το κινητο με καποιο app ? Δεν μου αρεσει το ολο στησιμο του , αν εχετε καποιο να προτεινεται. Δεν ξερω αν αλλαζει κιολας..
Δοκίμασε και photos της Google το έχει ήδη η συσκευή εγκατεστημένο

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις προτασεις σας. θα δοκιμασω και θα καταληξω καπου κι εγω.

Εχω αλλη ερωτηση. Δουλευω 2 καρτες , η μια συμβολαιο ote και το αλλο whatsup, παρατηρησα οτι σε οποια θεση (1 η 2) και να βαλω την sim του whatsup, δεν πιανει 4g αντιθετως δειχνει σχεδον παντα H+. Ενω οταν γυρησω στην sim του συμβολαιου , σε οποια θεση και να ειναι δειχνει φουλ 4G. Μηπως φταιει η sim ? Υποψην οτι η whatsup sim ειναι nano, ενω την αλλη την εκοψα μονος μου για να γινει Nano.. Ισως κατι δεν εχω δει στις ρυθμισεις? Το εχω στο αυτοματο.

Edited by badfish
Link to comment
Share on other sites

Τα χρώματα της οθόνης τα επηρέαζε;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν με ενόχλησε κάτι σε αυτό το κομμάτι...και η δουλειά μου έχει σχέση με την εικόνα και φαντάζομαι θα την έβλεπα μια τέτοια αλλαγή αν ήταν μεγάλη (ιδιαίτερα ψείρας δεν είμαι...και ζω ήρεμος πλέον)

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα αισίως την αντικατάσταση. Παρτίδα 12/12 κι όλα φαίνονται να είναι άψογα!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, εχει αλλαξει κανεις την Γκαλερι που εχει το κινητο με καποιο app ? Δεν μου αρεσει το ολο στησιμο του , αν εχετε καποιο να προτεινεται. Δεν ξερω αν αλλαζει κιολας..

Εδώ και πολύ καιρό δουλεύω αυτή:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alensw.PicFolder

Πιστεύω μια απ' τις γρηγορότερες.......

Παρέλαβα αισίως την αντικατάσταση. Παρτίδα 12/12 κι όλα φαίνονται να είναι άψογα!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλορίζικο και..... εύχομαι απροβλημάτιστο! ;)

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα αισίως την αντικατάσταση. Παρτίδα 12/12 κι όλα φαίνονται να είναι άψογα!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καλοδουλευτο!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...