Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά ενδιαφέρομαι για την αγορά του κινητού..αν το αγοράσω απο το επισημο site της oneplus ποσα χρόνια δίνει εγγύηση;γιατί στο geekbuying δίνει ένα χρόνο εγγύηση..
MOTOROLA MILESTONE,MOTOROLA RAZR i,MOTOROLA MOTO X 2nd gen,ONEPLUS 6
Link to comment
Share on other sites

2 χρόνια

 

sent from my Oneplus 5t

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

2 χρόνια

 

sent from my Oneplus 5t

 

ευχαριστώ...προσωπικα το προτιμω με 2 χρονια εγγυση και ας είναι 60 ευρώ παραπάνω

MOTOROLA MILESTONE,MOTOROLA RAZR i,MOTOROLA MOTO X 2nd gen,ONEPLUS 6
Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα ήταν δόκιμο να γραφτεί ένα faq, ας πούμε στο πρώτο ποστ, έτσι ώστε να μην απαντώνται τα ίδια και τα ίδια?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ενδιαφέρομαι για την αγορά του κινητού..αν το αγοράσω απο το επισημο site της oneplus ποσα χρόνια δίνει εγγύηση;γιατί στο geekbuying δίνει ένα χρόνο εγγύηση..

 

Εννοείται πας σε Ευρωπαικό για αν έχεις την εγγύηση... Εκτός από τον παραπάνω χρόνο έχεις εγγύηση στην Ευρώπη και όχι Κίνα που θα πρέπει να το στείλεις το άλλο...

 

60 ευρώ δεν είναι μεγάλη διαφορά, ειδικά αν υπολογίσεις ότι στο επίσημο site παίρνεις και 20€ έκπτωση στα αξεσουάρ με την χρήση κάποιου voucher, δεν υπάρχει σοβαρή διαφορά τιμής...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Guys μια γνώμη,

Αν πάρω dash charger + καλώδιο απο ebay και όχι γνήσια λέτε να έχω κάποιο θέμα ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Guys μια γνώμη,

Αν πάρω dash charger + καλώδιο απο ebay και όχι γνήσια λέτε να έχω κάποιο θέμα ?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Ναι. Αν είναι κακής ποιότητας το καλώδιο. Θέμα του τύπου ότι θα φορτίζει αργά, όχι οτι θα πάθει τίποτα το κινητο.

Ειδικά κάτι κινέζικα του σωρού που τα έχουν βάψει κόκκινα και τα πουλάνε για ορίτζιναλ.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ...προσωπικα το προτιμω με 2 χρονια εγγυση και ας είναι 60 ευρώ παραπάνω

 

και πολύ καλά θα κάνεις..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Έχω κουραστεί να διαβάζω ποστ σχετικά με τις παραγγελίες. Για όνομα του θεού ανοίξτε ένα ξεχωριστό νήμα, είναι κουραστικό να ψάχνουμε ανάμεσα στο ποστ να βρούμε κάτι που δεν έχει να κάνει με παραγγελία. Με συγχίσατε μεσημεριάτικα!

 

Λοιπόν, μήπως έχει βρει κανείς κανένα κολπάκι να μένει αναμένη η οθόνη του κινητού όταν διαβάζεις κάτι για παράδειγμα; Είχε κάτι αντίστοιχο το S6 και αν δεν κάνω λάθος και το S5 το είχε. Είναι πολύ χρήσιμο feature θεωρώ.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Παρομοίως ενημέρωσαν σήμερα για την κάρτα της Eurobank με την οποία έκανα την αγορά της συσκευής ότι κλάπηκαν τα στοιχεία, παρόλα αυτά δεν υπάρχει κάποια περίεργη κίνηση στην κάρτα. Μήπως τους ενημέρωσε η OnePlus? Όπως και να έχει πάμε αύριο για ακύρωση και επανέκδοση ;)

 

Και εγώ με κάρτα eurobank. Με κάλεσαν και μου είπαν ότι σε κάποιο σιτε που πραγματοποιησα αγορά (one plus) διαπιστωθηκαν υποκλοπές οπότε μου την ακυρώνουν αυτόματα και επανέκδοση σε 5 με 7 εργάσιμες. Χωρίς όμως κάποια υποκλοπή στον λογαριασμό μου.

Link to comment
Share on other sites

Σε Oreo beta 2 έχει κάποιος θέμα με το σημείο πρόσβασης; Μόλις το εργοποιησω μετά από λίγο κάνει restart το κινητό. Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

 

Λοιπόν, μήπως έχει βρει κανείς κανένα κολπάκι να μένει αναμένη η οθόνη του κινητού όταν διαβάζεις κάτι για παράδειγμα; Είχε κάτι αντίστοιχο το S6 και αν δεν κάνω λάθος και το S5 το είχε. Είναι πολύ χρήσιμο feature θεωρώ.

 

δοκίμασε το caffeine από το playstore

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μήπως έχει βρει κανείς κανένα κολπάκι να μένει αναμένη η οθόνη του κινητού όταν διαβάζεις κάτι για παράδειγμα; Είχε κάτι αντίστοιχο το S6 και αν δεν κάνω λάθος και το S5 το είχε. Είναι πολύ χρήσιμο feature θεωρώ.

 

Γιατί δεν κάνεις το πιο απλό;

Ρυθμίσεις-Προβολή-Χρόνος Αδράνειας

και το βάζεις όσο θες εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρέλαβα σήμερα την δεύτερη συσκευή μου. Ευτυχώς κανένα πρόβλημα αυτή τη φορά με την οθόνη!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρέλαβα σήμερα την δεύτερη συσκευή μου. Ευτυχώς κανένα πρόβλημα αυτή τη φορά με την οθόνη!!

 

Άντε μπράβο!!! Καλοδούλευτο!!!!!

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Διέγραψα-απενεργοποίησα κάποιες εφαρμογές της google και νομίζω πως τα πάει λίγο καλύτερα η μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι κομπλέ η μπαταρία;43adea4f5bcf878e29025eaa7db41645.jpgb43de92721aa4e34a28531dbfbd67cc8.jpg9098724296be236158aeb94031b7a464.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι κομπλέ η μπαταρία;43adea4f5bcf878e29025eaa7db41645.jpgb43de92721aa4e34a28531dbfbd67cc8.jpg9098724296be236158aeb94031b7a464.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλε μου δεν είναι άσχημα, προσωπικά εκτιμώ ότι μπορεί να βγάλει και καλύτερους χρόνους. Συχνά βγάζω 5:30 ώρες στις 48 ώρες έχοντας περίπου 20-25 % υπόλοιπο. Απλά η χρήση του καθενός μπορεί να είναι αρκετά διαφορετική. Πόσες φορτισεις έχεις κάνει?

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν είναι άσχημα, προσωπικά εκτιμώ ότι μπορεί να βγάλει και καλύτερους χρόνους. Συχνά βγάζω 5:30 ώρες στις 48 ώρες έχοντας περίπου 20-25 % υπόλοιπο. Απλά η χρήση του καθενός μπορεί να είναι αρκετά διαφορετική. Πόσες φορτισεις έχεις κάνει?

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Μεταχειρισμένο το πήρα 20 ημερών. Προσωπικά τρεις έχω κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Το μονο σιγουρο ειναι οτι σε περνουν τηλεφωνο και πας και το περνεις απο τα γραφεια τους το δερμα σου ή στο φερνουν στην διευθυση που εσυ εβαλες.

 

Σίγουρο δεν είναι τίποτα σε αυτή τη ζωή, αυτός ο ταλαίπωρος στην Κοπεγχάγη περίμενε το OnePlus 5T αλλά η συσκευή του φαίνεται να έφτασε μέχρι το Μπαμακό, την πρωτεύουσα του εξωτικού Μάλι! :lol::D:)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κάνεις το πιο απλό;

Ρυθμίσεις-Προβολή-Χρόνος Αδράνειας

και το βάζεις όσο θες εσύ.

 

Μα αυτο ακριβώς θέλω να αποφύγω. Να μη μένει η οθόνη ανοιχτή παραπάνω από 30'' εκτός αν την κοιτάζω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δοκίμασε το caffeine από το playstore

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Θα το τσεκάρω, ελπίζω να δουλέψει. Ευχαριστώ

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Τι γραμματοσειρά προτιμάτε, Roboto ή OnePlus Slate;

 

 

 

Χωρίς root παίρνει άλλη γραμματοσειρά? Στο one plus 3 που είχα, νομίζω γινόταν.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς root παίρνει άλλη γραμματοσειρά? Στο one plus 3 που είχα, νομίζω γινόταν.

Στα settings έχει καρτέλα με αυτές τις δύο επιλογές, χωρίς κανένα root!!

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτο ακριβώς θέλω να αποφύγω. Να μη μένει η οθόνη ανοιχτή παραπάνω από 30'' εκτός αν την κοιτάζω.

Προσωπικά, όσα κινητά μου είχαν αυτή την επιλογή, πάντα την είχα απενεργοποιημένη!!

Κατ' αρχήν δε δούλευε καλά σε πολύ χαμηλό φωτισμό!

Επίσης το χρόνο απενεργοποίησης της οθόνης τον έχω τουλάχιστον στο 1 λεπτό! Ίσως και περισσότερο!

Σίγουρα εγώ (αλλά πιστεύω και οι περισσότεροι χρήστες) πάρα πολύ σπάνια θα αφήσουμε το κινητό να σβήσει από μόνο του ενώ δεν το χρησιμοποιούμε! Εγώ για παράδειγμα κατά 99%, πρώτα θα σβήσω το κινητό και μετά θα το αφήσω στο τραπέζι ή θα το βάλω στη τσέπη! Άρα δε βλέπω το λόγο να σβήνει η οθόνη στα 30 sec και να μου σπάει τα νεύρα όταν διαβάζω κάτι!! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...