Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά!

 

Τα τελευταία χρόνια είμαι χρήστης iphone αλλά μετά τα τελευταία προβλήματα με το ios 11 ,την συμπεριφορά της Apple στο θέμα του υπό χρονισμού των συσκευών και την υπερβολικά υψηλή τιμολόγηση του X σκέφτομαι το 5t σαν εναλλακτική .

Αυτό που με προβληματίζει μόνο είναι η μετάβαση στο android ,τελευταία μου android συσκευή galaxy s2 rooted:)

Γνώμες;

Ευχαριστώ και Καλή Χρονιά με Υγεία!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά....

Πρώτη φορά με κινητό της εταιρίας , προερχόμενος από το s8, καταρχην να πω ότι μου άφησε τις καλύτερες των εντυπώσεων.Ηθελα να ρωτήσω αν χρησιμοποιεί κάποιος την εφαρμογή oxygen updater που υπάρχει στο play store για να κάνει τις αναβαθμίσεις.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλή Χρονιά φίλε μου, τις τελευταίες 3 αναβαθμίσεις από αυτή την εφαρμογή τις έκανα και όλα πήγαν μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά!

 

Τα τελευταία χρόνια είμαι χρήστης iphone αλλά μετά τα τελευταία προβλήματα με το ios 11 ,την συμπεριφορά της Apple στο θέμα του υπό χρονισμού των συσκευών και την υπερβολικά υψηλή τιμολόγηση του X σκέφτομαι το 5t σαν εναλλακτική .

Αυτό που με προβληματίζει μόνο είναι η μετάβαση στο android ,τελευταία μου android συσκευή galaxy s2 rooted:)

Γνώμες;

Ευχαριστώ και Καλή Χρονιά με Υγεία!

Τι να σου πουμε τωρα; Καταρχην απο εποχη s2 μεχρι το 1+ 5t, έχει μεσολαβήσει τεραστια τεχνολογικη προοδος σε συσκευες και android. Συγκεκριμενα το 5t είναι το δυνατοτερο κει γρηγοροτερο smartphone αυτην την στιγμη με την καλύτερη υλοποιηση android (oxygen os). Γνωμη μου ομως ειναι αν εχεις συνηθίσει sto ios να μην ψαχτεις για αλλου. Γιατι εχει έναν συγκεκριμενο τροπο λειτουργιας που μπορει να το δουλεψει και η γιαγια μου που λεει ο λογος (και αυτο το σημειώνω ως προτέρημα). Αν ομως εισαι ετοιμος να αλλαξοπιστίσεις και να ψαχτεις, με την συγκεκριμενη συσκευη δεν θα το μετανοιώσεις και αυτό ειναι σίγουρο. Αν κιολας μπεις και στην διαδικασια αργοτερα να ρουταρεις, θα ανακαλύψεις πράγματα που ουτε καν θα μπορουσες να φανταστεις στο ios. Καλή χρονιά φίλε μου! Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά!

 

Τα τελευταία χρόνια είμαι χρήστης iphone αλλά μετά τα τελευταία προβλήματα με το ios 11 ,την συμπεριφορά της Apple στο θέμα του υπό χρονισμού των συσκευών και την υπερβολικά υψηλή τιμολόγηση του X σκέφτομαι το 5t σαν εναλλακτική .

Αυτό που με προβληματίζει μόνο είναι η μετάβαση στο android ,τελευταία μου android συσκευή galaxy s2 rooted:)

Γνώμες;

Ευχαριστώ και Καλή Χρονιά με Υγεία!

Φίλε μου είμαι ακριβώς ίδια περίπτωση με εσένα!

Ακριβώς για τους ίδιους λόγους έφυγα από το iOS και την Παρασκευή που μας πέρασε παρέλαβα την νέα μου συσκευή!

Ήρθα από iPhone 6 έχοντας όλες τις συσκευές από το iPhone 4...η Apple πλέον όμως το ξεφτιλισε το θέμα!

Δίνοντας τις συσκευές της όπως το Χ σε τρελές τιμές χωρίς ιδιαίτερα καινοτόμα χαρακτηριστικά.

Είχα ακριβώς τους ίδιους ενδοιασμούς για την μετάβαση σε Android!

Το μόνο πραγματικό θέμα που είχα ήταν στην διάφορα του πληκτρολογίου την οποία βέβαια σιγά σιγά και συνηθίζω!

Το κινητό είναι ότι ταχύτερο έχω πιάσει στα χέρια μου και είμαι τεχνικός Η/Υ και ψαχνομαι πολύ και στα κινητά και έχω πιάσει αρκετές συσκευές όλων των τιμών!

Το λειτουργικό έχει όντως εξελιχθεί πολύ σε σύγκριση με τα χρόνια που αναφέρεις και έχει γίνει αρκετά πιο εύχρηστο και έχει μέσα λειτουργίες και ρυθμίσεις που σε ένα iPhone δεν θα τις έβρισκες ποτέ!

Αν είσαι λοιπόν από αυτούς που γενικά σου αρέσει να ψάχνεσαι πάνω στο θέμα στα νέα λειτουργικά και στα κινητά και έχεις όρεξη να ανακαλύψεις κάτι που στο τέλος σίγουρα θα σε ενθουσιάσει...με κλειστά μάτια!

Με αυτό θα κλείσω!

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.gsmarena.com/sandstone_oneplus_5t_arriving_on_january_5-news-28943.php

Γνωρίζουμε αν θα κυκλοφορήσει Ευρώπη?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά!

 

Τα τελευταία χρόνια είμαι χρήστης iphone αλλά μετά τα τελευταία προβλήματα με το ios 11 ,την συμπεριφορά της Apple στο θέμα του υπό χρονισμού των συσκευών και την υπερβολικά υψηλή τιμολόγηση του X σκέφτομαι το 5t σαν εναλλακτική .

Αυτό που με προβληματίζει μόνο είναι η μετάβαση στο android ,τελευταία μου android συσκευή galaxy s2 rooted:)

Γνώμες;

Ευχαριστώ και Καλή Χρονιά με Υγεία!

 

Γεια σου γιαννη, θα προσθεσω απλα σε ολα αυτα που ειπαν τα παιδια οτι ειναι οτι καλυτερο για να κανεις την μεταβαση. Θα καταλαβεις αμεσως ποσο γρηγορο και ευχρηστο ειναι , απλα δωστου το πολυ 2 βδομαδες για να φυγεις απτην συνηθεια του ios.

 

Ερωτηση, μετα απο 4 μερες που το εχω.. χωρια που εχω μεινει ..παγωτο με την μπαταρια του.. δεν το εχω αποφορτησει τελειως, λετε να το κανω μια 2 φορες Η δε παιζει κ τοσο ρολο. το εχω φτασει 100% αλλα ποτε ακομη 0. τωρα ειμαι στο 15% κ το σκεφτομαι αν θα το βαλω. Συνηθιζω να μη το αφηνω ουτε φουλ ουτε αδειο

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου γιαννη, θα προσθεσω απλα σε ολα αυτα που ειπαν τα παιδια οτι ειναι οτι καλυτερο για να κανεις την μεταβαση. Θα καταλαβεις αμεσως ποσο γρηγορο και ευχρηστο ειναι , απλα δωστου το πολυ 2 βδομαδες για να φυγεις απτην συνηθεια του ios.

 

Ερωτηση, μετα απο 4 μερες που το εχω.. χωρια που εχω μεινει ..παγωτο με την μπαταρια του.. δεν το εχω αποφορτησει τελειως, λετε να το κανω μια 2 φορες Η δε παιζει κ τοσο ρολο. το εχω φτασει 100% αλλα ποτε ακομη 0. τωρα ειμαι στο 15% κ το σκεφτομαι αν θα το βαλω. Συνηθιζω να μη το αφηνω ουτε φουλ ουτε αδειο

Εγώ θα πω όχι, όχι και όχι. Μόνο εάν έχει θέμα η μπαταρία και πρέπει να την καλιμπράρεις. Αλλιώς, ποτέ στο 0%.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πω όχι, όχι και όχι. Μόνο εάν έχει θέμα η μπαταρία και πρέπει να την καλιμπράρεις. Αλλιώς, ποτέ στο 0%.

 

Ναι αυτης της αποψης ειμαι κι εγω , εξαλου και στο προηγουμενο τηλ μου το ιδιο εκανα, ελαχιστες φορες στα 2 χρονια εσβησε. Μαλλον θα συνεχισω ετσι και τωρα. Παντως ειναι ωραιο να βγαινεις εξω και να μη σε νοιαζει που εισαι στο 45%. Πραγματικα σου δινει σιγουρια η μπαταρια οτι δε θα μεινεις ευκολα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά!

 

Τα τελευταία χρόνια είμαι χρήστης iphone αλλά μετά τα τελευταία προβλήματα με το ios 11 ,την συμπεριφορά της Apple στο θέμα του υπό χρονισμού των συσκευών και την υπερβολικά υψηλή τιμολόγηση του X σκέφτομαι το 5t σαν εναλλακτική .

Αυτό που με προβληματίζει μόνο είναι η μετάβαση στο android ,τελευταία μου android συσκευή galaxy s2 rooted:)

Γνώμες;

Ευχαριστώ και Καλή Χρονιά με Υγεία!

 

καλη χρονια! πιο iphone εχεις?

εγω απο 7plus πηγα στο 5t.

η καμερα δεν εχει καμια σχεση με του iphone. το iphone εχει πολυ καλυτερη και ειδικα σε χαμηλο φως δεν το συζηταω.

η αληθεια ειναι οτι το 5t δεν ειναι οσο γρηγορο ειναι το 7plus. απο προσωπικη εμπειρια μιλαω παντα.

τωρα δεν ξερω πιο μοντελο εχεις εσυ για να σου πω.

εγω εκανα την μεταβαση επειδη ηθελα κινητο με οθονη σαν του 5t και πιστευω οτι ειναι το καλυτερο που κυκλοφορει σε αυτη την κατηγορια βγαζοντας εκτος το iphone X που ειναι πανακριβο.

:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια! πιο iphone εχεις?

εγω απο 7plus πηγα στο 5t.

η καμερα δεν εχει καμια σχεση με του iphone. το iphone εχει πολυ καλυτερη και ειδικα σε χαμηλο φως δεν το συζηταω.

η αληθεια ειναι οτι το 5t δεν ειναι οσο γρηγορο ειναι το 7plus. απο προσωπικη εμπειρια μιλαω παντα.

τωρα δεν ξερω πιο μοντελο εχεις εσυ για να σου πω.

εγω εκανα την μεταβαση επειδη ηθελα κινητο με οθονη σαν του 5t και πιστευω οτι ειναι το καλυτερο που κυκλοφορει σε αυτη την κατηγορια βγαζοντας εκτος το iphone X που ειναι πανακριβο.

 

Το 7plus είναι πιο γρήγορο απο το 5t?? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τόσο καιρό παρακολουθώ το θέμα και ολοένα ψηνόμαι να το πάρω αλλά με σταματάνε τα δείγματα της κάμερας που για μένα είναι υπερσημαντική. Με σταματάνε όμως με βάση των ανταγωνισμό του 5T, αν η κάμερα του και ειδικά σε low light είναι χειρότερη απ'του 7 plus τότε τσάμπα το ψάχνω γιατί το 7plus στο θέμα της κάμερας και ειδικά σε low light κατ'εμε είναι πίσω απo όσα έχουν περάσει απ'το χέρι μου ως τώρα. ( κι έχουν περάσει πάρα πολλά )
Link to comment
Share on other sites

Αρκεί να δεις το νήμα που υπάρχει για τις συγκρίσεις συσκευών πάνω στην φωτογραφία, τελευταία νομίζω είναι με το note 8 όπου οι διαφορές δεν είναι μεγάλες και μάλιστα σε μερικές κερδίζει το OnePlus 5T,δεν νομίζω να υπάρχει σύγκριση με το iPhone 7plus ήταν άτυχης η σύγκριση του φίλου πιο πάνω και για την ταχύτητα και για την κάμερα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Τι γίνεται εδώ γιατί δεν ξεκίνησε; Στο chat μου είπαν ότι θα το έχω στις 4 του μήνα αλλά ούτε track number δεν έδωσαν ακόμα. 19bee6ff042215627e7624da3e00cc0b.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ότι θα είναι το iPhone 7πιο γρήγορο από το 5t με ξεπερνάει... Εδώ το 8που έχει φίλος και ξενέρωσε προχτές που έπαιζε με το oneplus από θέμα γρηγοραδας... Στο μόνο που είναι πιο γρήγορο το μήλο είναι στο άνοιγμα κάποιον παιχνιδιών και στην επεξεργασία βίντεο όπου εκεί δεν υπάρχει θέμα ανταγωνισμού... Αν η δουλειά σου χρειάζεται επεξεργασία βίντεο τότε μόνο iphone 8...αν έχεις συνηθίσει το ios τότε μόνο iphone 8...αν θες μια πιο overall εμπειρία και γρηγοράδα oneplus 5t... Τα ζυγίζεις και αποφασίζεις...

Για φώτο δεν μπορώ να σου πω γιατί δεν ασχολούμαι πολύ αλλά όσες έχω βγάλει τώρα στις γιορτές είναι μια χαρά... Διάφορες με το iPhone 7 που έχω υπέρ το 5t...

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας παιδια εσεις που το παραγγειλατε σας εχει ερθη απο ταχυδρομειο ενα χαρτι στο σπιτι και πηγατε και το παραλαβατε ή πως γινεται η διαδικασια αυτη ; 500Ευρω ειναι μην πανε τσαμπα. Ας μ εξηγησει καποιος.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Με κούριερ έρχεται σπίτι σου, όχι ταχυδρομείο...

 

Με το priority shipping είναι DHL και με το απλό νομίζω UPS...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Με κούριερ έρχεται σπίτι σου, όχι ταχυδρομείο...

 

Με το priority shipping είναι DHL και με το απλό νομίζω UPS...

Μαλιστα αρα τι επιλεγω και ποια ειναι η διαφορα του DHL απο το UPS ; Για Κυπρο μιλαμε.

Ποσες μερες περνει να ερθη ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω τι παίζει με Κύπρο... Αλλά το priority αξίζει. Σε 2-3 εργάσιμες θα το έχεις...

 

 

 

Για το OnePlus 5 είναι το άρθρο όχι για το 5T :p

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω τι παίζει με Κύπρο... Αλλά το priority αξίζει. Σε 2-3 εργάσιμες θα το έχεις...

Ωραια λοιπον εβαλα τα στοιχεια μ οπως αναγραφτηκαν αλλα εδω τι βαζω:

 

7 Ονομα διευνθησης εβαλα στο παραπανω που το 7 ειναι το νουμερο του σπιτιου μ.

 

image.png

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά! Τι γίνεται εδώ γιατί δεν ξεκίνησε; Στο chat μου είπαν ότι θα το έχω στις 4 του μήνα αλλά ούτε track number δεν έδωσαν ακόμα. 19bee6ff042215627e7624da3e00cc0b.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καμία γνώμη εδώ ρε παιδιά;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...