Jump to content

Google Pixel 2 XL


jimmmysil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τριτη θα ειμαι κι εγω στην ομαδα του τουμπανακι μας!

 

Εχει παρει κανεις την fabric carbon θηκη να μου πει αν αξιζει και εντυπωσεις?

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ μια απορία για τις fabric, μαζεύει πολύ σκόνη γύρω γύρω από την οθόνη?

 

Sent from my Pixel 2 XL

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 fabric, την ανοιχτή γκρι και την μαύρη. Το αρνητικό είναι πως βρωμιζει πολύ εύκολα, ειδικά η γκρι από τις τσέπες στα τζιν γίνεται μπλε. Αλλά με λίγο σαπούνι και ένα βετεξ γίνεται σαν καινούργια.

Τώρα για σκόνη, όχι ιδιαίτερα, δεν έχω θέμα, είναι αρκετά σφιχτή και δεν περνάει σκόνη μέσα.

 

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει βρε! Δεν θα κάνεις σάουνα! :p

Τους υδρατμούς (εάν και εφόσον) θα τους σκουπίσεις. Θα μαζέψεις με ένα αυτοκόλλητο ότι κόκκο έχει επάνω η οθόνη.

Το καλό εδώ είναι ότι δεν θα υπάρχει κόκκος στον χώρο για να ξανακάτσει επάνω. :cool:

 

Είναι μία καλή μέθοδος για να είσαι όσο το δυνατόν πιό σίγουρος ότι δεν θα βρείς κόκκο κάτω από το τζάμι (είναι πράγματι εφιάλτης!!!). Υγρή ατμόσφαιρα.

 

Λογικα, μπορεις και με ενα σιδερο να κανεις υδρατμους τον χωρο που θα το περασεις και μετα προχωρας. Αυτο με λιγα λογια, σαν ενα ειδος αποστειρωσης του χωρου απο σκονη ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Από θήκες, δες και αυτήν:

 

Spigen Rugged Armor

https://www.skroutz.gr/s/13817057/Spigen-Rugged-Armor-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Google-Pixel-2-XL.html

 

Εδώ έχει κάμποσα reviews: https://www.amazon.co.uk/Google-Spigen-Rugged-Resilient-Absorption/dp/B07475TXJQ

 

Αν θες ακόμα πιο ασφαλή, δες και τις caseology: https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_nkw=caseology+pixel+2+xl&_sacat=0

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγες ώρες! Πρώτη δοκιμή με επιτυχία στην Καστοριά!

Google Maps ver. 10.11.0, Local Guides Level 6, Pixel 2XL! Δώσε πόνο ρε συ Google!!!

https://www.androidpolice.com/2019/02/28/google-maps-futuristic-ar-walking-navigation-is-now-in-testing-by-level-5-local-guides/

 

Dwse-Pono001.jpg Dwse-Pono002.jpg Dwse-Pono003.jpg Dwse-Pono004.jpg Dwse-Pono005.jpg Dwse-Pono006.jpg

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

όντως το τζαμακι της whitestone ειναι εξαιρετικο, αλλα, πολυ κολλα ρε παιδι μου.

μαζευα κολλες απο την βαση μεχρι τα δαχτυλα μου. τρεμω πως θα ειναι η οθονη απο κατω οταν βγει (αμα μπορεσει κιολας να βγει ποτε με τοση κολλα).:lol:

 

κοκκος δεν μπηκε καθολου, και ελπιζω να ειναι κομπλε με το uv που το εβαλα σε 3 τμηματα του κινητου 15'' την πρωτη δοση, και απο 1' την δευτερη.

Link to comment
Share on other sites

όντως το τζαμακι της whitestone ειναι εξαιρετικο, αλλα, πολυ κολλα ρε παιδι μου.

 

μαζευα κολλες απο την βαση μεχρι τα δαχτυλα μου. τρεμω πως θα ειναι η οθονη απο κατω οταν βγει (αμα μπορεσει κιολας να βγει ποτε με τοση κολλα).:lol:

 

 

 

κοκκος δεν μπηκε καθολου, και ελπιζω να ειναι κομπλε με το uv που το εβαλα σε 3 τμηματα του κινητου 15'' την πρωτη δοση, και απο 1' την δευτερη.

Η κόλλα μένει πάνω στο γυαλί όταν το βγάλεις και τίποτα πάνω στην οθόνη. Στην δική μου περίπτωση που είχα βάλει σε s8+ αυτό συνέβη, δεν υπήρχε το παραμικρό.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεματακι...στις ρυθμισεις στην επιλογη google δεν μου ανοιγουν οι επιλογες/ρυθμισεις google.

 

Παει να ανοιξει και με πεταει εξω. Τι λαθος εκανα?

 

*Ακυρο. Ηθελε ενημερωση google services

Edited by FoT1s
Link to comment
Share on other sites

Το νοτιφικεσιον λεντ σας δουλευει? Εμενα σε βαιπερ δεν προσεξα κατι. Μονο σε μηνυματα.

 

Κανονικά και σε viber. Δώσε τα σωστά δικαιώματα στις ρυθμίσεις. Σε όλες τις εφαρμογές μου δουλεύει κανονικά!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά και σε viber. Δώσε τα σωστά δικαιώματα στις ρυθμίσεις. Σε όλες τις εφαρμογές μου δουλεύει κανονικά!

 

Ολες οι ρυθμισεις και δικαιωματα, ειναι οκ. Δεν ξερω γιατι δεν δουλευει στο βαιπερ το λεντ. Προσεξα πως σε οσες ειδοποιησεις δεν αναβει η οθονη, δουλευει το led.

Link to comment
Share on other sites

Ολες οι ρυθμισεις και δικαιωματα, ειναι οκ. Δεν ξερω γιατι δεν δουλευει στο βαιπερ το λεντ. Προσεξα πως σε οσες ειδοποιησεις δεν αναβει η οθονη, δουλευει το led.

 

Δοκίμασε την εφαρμογή Light Manager και πιστεύω ότι θα δεις καλύτερη λειτουργία στο λεντ.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την εφαρμογή Light Manager και πιστεύω ότι θα δεις καλύτερη λειτουργία στο λεντ.

 

Τωρα που δοκιμασα να απενεργοποιησω την ενεργοποιηση της οθονης σε καθε μηνυμα που λαμβανω στο βαιπερ, δουλευει το λεντ. Οταν την ενεργοποιω ξανα να ανοιγει η οθονη σε καθε μηνυμα που λαμβανω, δεν δουλευει.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που δοκιμασα να απενεργοποιησω την ενεργοποιηση της οθονης σε καθε μηνυμα που λαμβανω στο βαιπερ, δουλευει το λεντ. Οταν την ενεργοποιω ξανα να ανοιγει η οθονη σε καθε μηνυμα που λαμβανω, δεν δουλευει.

 

Α αυτό δεν το ξέρω. Δεν χρησιμοποιώ ποτέ ειδοποίηση με ενεργοποίηση οθόνης οπότε δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι που δεν συνεργάζεται σωστά.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του είναι εξαιρετική! Πραγματικά η Google έχει κάνει σπουδαία δουλειά στα background services. Συνολικά έχει φτιάξει ένα εξαιρετικό τηλέφωνο για τα δικά μου γούστα. Αν είχε και την οθόνη από Samsung τότε δεν θα είχε ανταγωνισμό. Χωρίς να σημαίνει ότι είναι χάλια η οθόνη. Αλλά ως μετάβαση από S8+ που είχα, υπάρχει διαφορά. Σε καμία περίπτωση βέβαια dealbreaker.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ο καιρος πως βγαινει στην μπαρα που γραφει πανω ημερα κλπ? Μονο του μπηκε..επισης, μου αλλαξε και μονο του το home button οταν το παταω βγαινει σαν σταυρος με τα χρωματα της google που δεν το εκανε πριν.
Link to comment
Share on other sites

Ο καιρος πως βγαινει στην μπαρα που γραφει πανω ημερα κλπ? Μονο του μπηκε..επισης, μου αλλαξε και μονο του το home button οταν το παταω βγαινει σαν σταυρος με τα χρωματα της google που δεν το εκανε πριν.

Έχεις ενεργοποιήσει τον assistant, λογικά έχεις το τηλέφωνο στα αγγλικά γιατί στα ελληνικά νομίζω δεν μπορείς

Link to comment
Share on other sites

Ο καιρος πως βγαινει στην μπαρα που γραφει πανω ημερα κλπ? Μονο του μπηκε..επισης, μου αλλαξε και μονο του το home button οταν το παταω βγαινει σαν σταυρος με τα χρωματα της google που δεν το εκανε πριν.

 

Ποια μπάρα εννοείς? Το widget στην αρχική οθόνη? Δεν είναι μπάρα αυτό. Είναι widget αυτό και έχει συγκεκριμένα πράγματα και είναι η ημέρα και ο καιρός. Widget είναι. Αν θες το αφαιρείς.

 

Για το home button και στον σταυρό με χρώματα είναι το google assistant. Θα δεις ότι άμα κρατήσεις πατημένο το home θα ανοίξει το assistant. Πάρα πολύ χρήσιμο εκτός της φωνητικής ενεργοποίσης. Εμένα προσωπικά το assistant με έχει βολέψει πάρα πολύ. Από κλήσεις μέχρι μηνύματα ή δημιουργία event/reminder στο calendar. Φυσικά στα Αγγλικά.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Είναι φοβερή η Asisstant αλλά η τελευταία αλλαγή που έκαναν εμποδίζοντας να ξεκλειδώσει το τηλέφωνο για "λόγους ασφαλείας" είναι τραγική.

Σου καταστρέφει τον hands free έλεγχο του τηλεφώνου σε μεγάλο βαθμό.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις ενεργοποιήσει τον assistant, λογικά έχεις το τηλέφωνο στα αγγλικά γιατί στα ελληνικά νομίζω δεν μπορείς

 

Δεν ειναι Αγγλικα και δεν ξερω πως βγαινει ο καιρος διπλα απο την ημερα πανω στην μπαρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποια μπάρα εννοείς? Το widget στην αρχική οθόνη? Δεν είναι μπάρα αυτό. Είναι widget αυτό και έχει συγκεκριμένα πράγματα και είναι η ημέρα και ο καιρός. Widget είναι. Αν θες το αφαιρείς.

 

Πως αφαιρειται?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Pixel 2 XL

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...