Jump to content

Αύξηση στην χρέωση των ΣΜΣ με συμβόλαιο στην Βόνταφον.


kinitoneidimonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενώ ο πόλεμος στην καρτοκινητή με τις προσφορές να διαδέχονται η μία την άλλη καλά κρατεί και τους χρήστες καρτοκινητών να τρίβουν τα χέρια τους με τις προσφορές σε μυνήματα,χρόνο ομιλίας και κάρτες ανανέωσης,στο τομέα των συνδέσεων τα πράγματα εξελίσσονται προς το χειρότερο.Αυτό μπορεί να συμπεράνει κανείς μετά την ανακοίνωση αργά απόψε πως η χρέωση για αποστολή των μυνήματων αυξάνονται από 0,085 σε 0,090 Ευρώ μη περιλαμβανομένου ΦΠΑ,από 16 Μαίου 2005. .Η χρέωση ισχύει για όλα τα προγράμματα εντός Ελλάδος και για παλιούς και νέους χρήστες.Δεν αλλάζει μόνο η χρέωση για αποστολή μυνημάτων προς εξωτερικά δίκτυα καθώς και τα μηνιαία πάγια για τα προγράμματα με ΣΜΣ,δηλαδή Vodafone SMS 150,και τα πρόσθετα Vodafone Sms 50 kai Vodafone 120.

Eπίσης ο ελάχιστος χρόνος χρέωσης στα παλιά προγράμματα Vodafone 1,60,80,300, kai 500 μεταβάλλεται από 20 δευτερόλεπτα σε 30.

Για να γλυκάνει λίγο τον αντίκτυπο η Βόνταφον ανακοίνωσε πως όσοι κάνουν συνδεση από 18 Απριλίου 2005 εως και 15 Μαίου 2005 ,θα έχουν δωρεάν 50 ΣΜΣ τον μήνα,αρκεί το πρόγραμμα που θα συνδεθούν να είναι από το Vodafone 240 και πάνω,και να έχουν επιλέξει και κάποιο συνδυαστικό πρόγραμμα,είτε το Vodafone SMS 50 H Vodafone 120!

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

είναι σοβαροί? Αντί να μειώσουν τις τιμές τις αυξάνουν? Θα μας τρελάνουν όλους μου φαίνεται!!! ΕΛΕΟΣ!!!

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

exw tin entiposi pws theloun na mas kanoun olous na exoume 2 noumera... simvolaio kai karta...

 

aparadekti i voda... aisxoooos

 

Τέλος, η COSMOTE ανακοινώνει ότι από 14-5-2005 η χρέωση, στους συνδρομητές συμβολαιου, για την αποστολή γραπτών μηνυμάτων SMS προς Εθνικά Δίκτυα, διαμορφώνεται σε 0,09€ / SMS (πλέον Φ.Π.Α. 19%).

 

Δεν ειναι μονο η βοντα δυστηχως. Ρε δεν τους αντεχω αλλο :mad: :angry: :rocket: Αντε ρε Q βγαλε κανενα προγραμμα συμβολαιου με προπληρωμενο χρονο να τους παρεις και στα συμβολαια τα σωβρακα :(

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτό είναι παγκόσμια πατέντα,δηλαδή η σύμπλευση στις χρεώσεις και τον παραμερισμό των πελατών με συμβόλαιο σε ό,τι αφορά τα γραπτά μυνήματα που σε αυτά πρέπει να τονιστεί ΔΕΝ τους κοστίζουν ΣΧΕΔΟΝ ΤΙΠΟΤΑ!!!!Μάλλον πάνε να βγάλουν την χασούρα από την πλατφόρμα των ΜΜΣ και να τα κάνουν να μην συμφέρουν... :cry: Αλλά να κάνουν τόσο εξευτελιστικές τιμές στις προσφορές στα καρτοκινητά και στα συμβόλαια που τον έχουν τον άλλο δεμένο ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΟΝ ΤΙΜΟΥΝ να τον....ΔΟΥΝ?? :mad: Εγώ με συμβόλαιο 350 και στέλνω γύρω στα 500 ΣΜΣ τον μήνα ,το πρόγραμμα των 120 είναι παντελώς ανεπαρκές και ΠΑΛΙ οι χρεώσεις δεν φτάνουν αυτών των καρτοκινητών!!!

πριν λίγο άκουσα στο ραδιόφωνο τον βαρύ πέλεκυ της επιτροπής ανταγωνισμού που έπεσε για τις συννενοημένες χρεώσεις στα σούπερ -μάρκετ!!Αραγε ΠΟΤΕ ΘΑ ΣΤΡΕΨΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΚΙΝΗΤΗ ΟΠΟΥ Η ΣΥΜΠΝΟΙΑ ΒΓΑΖΕΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΣ Δ Ε Ν ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΑ??

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτό είναι παγκόσμια πατέντα,δηλαδή η σύμπλευση στις χρεώσεις και τον παραμερισμό των πελατών με συμβόλαιο σε ό,τι αφορά τα γραπτά μυνήματα που σε αυτά πρέπει να τονιστεί ΔΕΝ τους κοστίζουν ΣΧΕΔΟΝ ΤΙΠΟΤΑ!!!!Μάλλον πάνε να βγάλουν την χασούρα από την πλατφόρμα των ΜΜΣ και να τα κάνουν να μην συμφέρουν... :cry: Αλλά να κάνουν τόσο εξευτελιστικές τιμές στις προσφορές στα καρτοκινητά και στα συμβόλαια που τον έχουν τον άλλο δεμένο ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΟΝ ΤΙΜΟΥΝ να τον....ΔΟΥΝ?? :mad: Εγώ με συμβόλαιο 350 και στέλνω γύρω στα 500 ΣΜΣ τον μήνα ,το πρόγραμμα των 120 είναι παντελώς ανεπαρκές και ΠΑΛΙ οι χρεώσεις δεν φτάνουν αυτών των καρτοκινητών!!!

πριν λίγο άκουσα στο ραδιόφωνο τον βαρύ πέλεκυ της επιτροπής ανταγωνισμού που έπεσε για τις συννενοημένες χρεώσεις στα σούπερ -μάρκετ!!Αραγε ΠΟΤΕ ΘΑ ΣΤΡΕΨΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΚΙΝΗΤΗ ΟΠΟΥ Η ΣΥΜΠΝΟΙΑ ΒΓΑΖΕΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΣ Δ Ε Ν ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΑ??

 

Μάρκο μην χαλιέσαι...δεν πρόκειται να βάλουν ποτε μυαλό όσο θα υπάρχουν πιτσιρίκια που θα γουστάρουν υπηρεσίες του στυλ "vodafone live" και θα τους κάνουν πλούσιους. Η κινητή τηλεφωνία στο Ελλαδιστάν πέθανε. Η ΕΕΤΤ αμφιβάλω εαν θα μπορέσει να κάνει κάτι..το κύκλωμα είναι τεράστιο, τα λεφτά που παίζονται ειναι πολλά. Απλα εμείς τα κορόιδα θα συνεχίζουμε να τους πληρώνουμε.

Link to comment
Share on other sites

και το τελευταίο τι είναι ανέκδοτο ; Δωρεάν 50sms με οποιοδήποτε πρόγραμμα από 240 και πάνω αρκεί να έχουμε επιλέξει συνδιαστικό 50sms το μήνα ;

Και αυτό το αστείο το αποκαλούν προσφορά ;

Εύγε.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αυτό είναι παγκόσμια πατέντα,δηλαδή η σύμπλευση στις χρεώσεις και τον παραμερισμό των πελατών με συμβόλαιο σε ό,τι αφορά τα γραπτά μυνήματα που σε αυτά πρέπει να τονιστεί ΔΕΝ τους κοστίζουν ΣΧΕΔΟΝ ΤΙΠΟΤΑ!!!!Μάλλον πάνε να βγάλουν την χασούρα από την πλατφόρμα των ΜΜΣ και να τα κάνουν να μην συμφέρουν... :cry: Αλλά να κάνουν τόσο εξευτελιστικές τιμές στις προσφορές στα καρτοκινητά και στα συμβόλαια που τον έχουν τον άλλο δεμένο ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΟΝ ΤΙΜΟΥΝ να τον....ΔΟΥΝ?? :mad: Εγώ με συμβόλαιο 350 και στέλνω γύρω στα 500 ΣΜΣ τον μήνα ,το πρόγραμμα των 120 είναι παντελώς ανεπαρκές και ΠΑΛΙ οι χρεώσεις δεν φτάνουν αυτών των καρτοκινητών!!!

πριν λίγο άκουσα στο ραδιόφωνο τον βαρύ πέλεκυ της επιτροπής ανταγωνισμού που έπεσε για τις συννενοημένες χρεώσεις στα σούπερ -μάρκετ!!Αραγε ΠΟΤΕ ΘΑ ΣΤΡΕΨΟΥΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΚΙΝΗΤΗ ΟΠΟΥ Η ΣΥΜΠΝΟΙΑ ΒΓΑΖΕΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΣ Δ Ε Ν ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΑ??

Εξελίξεις τέτοιες για τους χρήστες συμβολαίων σε χώρες όπου δεν ευδοκιμεί ο σεβασμός στον πελάτη είναι ΠΡΟΔΙΑΓΕΓΡΑΜΜΕΝΕΣ!!!! Πώς είπες??? Έχεις τον ίδιο αριθμό έξι χρόνια και όλοι σε βρίσκουν εκεί??? Και δεν μπορείς να τον αλλάξεις??? Πάρε μια αυξησούλα να έχεις και για την περίπτωση που σκεφτείς τη φορητότητα πάρε την και από την άλλη πλευρά.

 

Παιδιά (εγώ προσωπικά δεν έχω συμβόλαιο) να εύχεστε να μην έρθει μέρα που τα συμβόλαια θα είναι ακριβότερα και στην ομιλία... μέρα που τη βλέπω ολοταχώς να έρχεται...

Link to comment
Share on other sites

Εξελίξεις τέτοιες για τους χρήστες συμβολαίων σε χώρες όπου δεν ευδοκιμεί ο σεβασμός στον πελάτη είναι ΠΡΟΔΙΑΓΕΓΡΑΜΜΕΝΕΣ!!!! Πώς είπες??? Έχεις τον ίδιο αριθμό έξι χρόνια και όλοι σε βρίσκουν εκεί??? Και δεν μπορείς να τον αλλάξεις??? Πάρε μια αυξησούλα να έχεις και για την περίπτωση που σκεφτείς τη φορητότητα πάρε την και από την άλλη πλευρά.

 

Παιδιά (εγώ προσωπικά δεν έχω συμβόλαιο) να εύχεστε να μην έρθει μέρα που τα συμβόλαια θα είναι ακριβότερα και στην ομιλία... μέρα που τη βλέπω ολοταχώς να έρχεται...

αν γίνει κάτι τέτοιο (που δεν αμφιβάλλω) τότε θα καταντήσουμε να υπάρχουν εταιρίες με πελάτες καρτοκινητών μόνο!!

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

teleiwse sms mono apo tin q oute apo cu den stelnw giati mou tin edosan twra... kleftes....!

 

euxomai toulaxiston na ta diavazei kanenas apo tin voda ola afta ta mpinelikia kai na katalavoun ti m@l@kies kanoun.-

Link to comment
Share on other sites

H TIM AKOMA DEN TA AUKSISE?????????

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν παρουμε το θεμα στα σοβαρα και να μποικοταρουμε Vodafone και Cosmote προς το παρον ,τοτε η παρασταση θα συνεχιζεται και εμεις απλα θα ειμαστε οι θεατες.

Φτωχες εταιρειες .Με ανακουφιζει απλα το γεγονος οτι χρησιμοποιουν και αρκετους Ελληνες υπαλληλους.

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

H TIM AKOMA DEN TA AUKSISE?????????

 

Και η ΤΙΜ, αλλα δεν ξερω σε ποια εφημεριδα της ανωκατω κωλοπετινιτσας το ανακοινωσε η πονηρη... :mad:

 

(Δειτε λιγο τον τιμοκαταλογο του νεου ΤΙΜ240 και θα δειτε...)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Oχι,η ΤΙΜ ακόμα δεν ανακοίνωσε κάτι ανάλογο και προσωπική μου ευχή θα ήταν ΝΑ ΜΗΝ το κάνει.Εστω για μια φορά να κάνει την διαφορά.Δυστυχώς η..κακή εμπειρία του παρελθόντος όσον αφορά τις αυξήσεις έχει δείξει ότι τελευταία μεν,αλλά το κανει και αυτή δε....Θα τους δένουν οι συμφωνίες τους... :mad:

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Στα τιμολογια του ΤΙΜ240 http://www.tim.com.gr/02_01_01.cfm?PageID=1079

το εχει βαλει ως 0,09€ ομως...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου λέει όμως πώς το κάνουν επίτηδες και να ρίξουν τις τιμές των mms για να ασχολούμαστε περισσότερο με εκείνα και να τα οικονομάνε και καλύτερα!!Μια υπόθεση κάνω το μέλλον θα δείξει!!!

Εδώ δεν μας βάζουν την πληροφορία κυψέλης που το έχουν πάρα πολλές εταιρίες στον κόσμο και για μένα μια πολύ ωραία υπηρεσία εδώ χαλκιδική τέλος δεύτερου πόδιου είχα συνδεθεί με την turkcell και έλεγε ιyi ... και μετά που έκανα την μετάφραση έλεγε ευτυχισμένο μπαιραμι!!Αρε Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν νομιζω πως εχει καμια σχεση με τις τιμες των mms...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Μας έχουν βρει κορόιδα αγαπητοί συνάδελφοι και αντί να μειώνουν τις τιμές τις αυξάνουν! Ας περιορίσουμε λίγο την ομιλία και τα μηνύματα να δείτε πώς θα τρέχουν!

Αλλά ο ελληνάρας είναι καλοπερασάκιας και δεν θα μειώσει τίποτα! Έπρεπε να το έκαναν αυτό στην Αγγλία, θα βλέπατε κράξιμο και "εμπ'αργκο" που θα έτρωγαν!

Να προσπαθούμε να μαντέψουμε τις επόμενες αυξήσεις, για να περάσουμε την ώρα μας;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά (εγώ προσωπικά δεν έχω συμβόλαιο) να εύχεστε να μην έρθει μέρα που τα συμβόλαια θα είναι ακριβότερα και στην ομιλία... μέρα που τη βλέπω ολοταχώς να έρχεται...

αν γίνει κάτι τέτοιο (που δεν αμφιβάλλω) τότε θα καταντήσουμε να υπάρχουν εταιρίες με πελάτες καρτοκινητών μόνο!!

Εγώ έχω δει στην πράξη ανταγωνιστικές χρεώσεις από την καρτοκινητή. Γι'αυτό είχα το a la carte 1+1=3 (στις 2 κάρτες -> δώρο μια τρίτη)

Και τώρα με νέες ενεργοποιήσεις a la carte (40% έκπτωση στις χρεώσεις ομιλίας) στην ουσία συμφέρει αν μιλάς κάτι λιγότερο από 2 ώρες.

 

teleiwse sms mono apo tin q oute apo cu den stelnw giati mou tin edosan twra... kleftes....!

euxomai toulaxiston na ta diavazei kanenas apo tin voda ola afta ta mpinelikia kai na katalavoun ti m@l@kies kanoun.-

Αν στέλνεις πολλά SMS συμφέρει παν'απ'όλα η CU SMS Card σε σύγκριση με τα άλλα πακέτα του ανταγωνισμού.

 

 

Πάντως και οι συνδρομητές με συμβόλαιο μην έχουν παράπονο... καινούριο κινητό δίνουν, και επιδότηση κάθε χρόνο. Στην καρτοκινητή πρέπει να κανονίσεις μόνος σου να βρεις συσκευή.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω δει στην πράξη ανταγωνιστικές χρεώσεις από την καρτοκινητή. Γι'αυτό είχα το a la carte 1+1=3 (στις 2 κάρτες -> δώρο μια τρίτη)

Και τώρα με νέες ενεργοποιήσεις a la carte (40% έκπτωση στις χρεώσεις ομιλίας) στην ουσία συμφέρει αν μιλάς κάτι λιγότερο από 2 ώρες.

 

 

Αν στέλνεις πολλά SMS συμφέρει παν'απ'όλα η CU SMS Card σε σύγκριση με τα άλλα πακέτα του ανταγωνισμού.

 

 

Πάντως και οι συνδρομητές με συμβόλαιο μην έχουν παράπονο... καινούριο κινητό δίνουν, και επιδότηση κάθε χρόνο. Στην καρτοκινητή πρέπει να κανονίσεις μόνος σου να βρεις συσκευή.

 

 

den stelnw allo sms apo voda egw :mad:

Link to comment
Share on other sites

den stelnw allo sms apo voda egw ksenaw mpoikotaz :mad:

Mη λέτε χαζομάρες, δε γίνονται αυτά τα πράγματα. ΔΕ θα στείλεις τώρα, θα στείλεις σε 5 ώρες μα χρειαστεί. Μόνοο μέσω καταγγελιών στο INKA μπορεί να γίνει κάτι και στην EETT

Link to comment
Share on other sites

Meta apo 3 xronia sindromitis me symvolaio kai logariasmous kata POLY pano apo to sinithismeno logo sms perisotero kai ligotero vodafone live, mallon tha metafero ton arithmo mou stin q na telionei h ypothesi giati poli thn eide kai h Voda kai oi ypoloipes. Aei $ixt1r!! :X
Link to comment
Share on other sites

Για διαβάστε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=854482#post854482 για να μην τα ξαναγράφω και μου πείτε ότι επαναλλαμβάνομαι.
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...