Jump to content

A la carte με χρεώσεις Vodafone 120?


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάθατε τη νέα προσφορά του a la carte? Όσοι αριθμοί ενεργοποιηθούν από 15/4 μέχρι 15/5 θα έχουν χρέωση εθνικών κλήσεων 0,198 ανά λεπτό αντί για 0,33 που ισχύει κανονικά στο a la carte :cool: :cool: :cool: , για έναν ολόκληρο χρόνο και φυσικά αφορά στις κλήσεις προς όλα τα εθνικά δίκτυα!!!
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

yup καλη προσφορα :-)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Nα συμπληρώσω πως η προσφορά αφορά ΜΟΝΟ τα πακέτα των 19,90 ευρώ και των 49 ευρώ και όχι τα νέα των 11 ευρώ.Ακόμα και όσα έχουν απομείνει με 15 ευρώ τιμή λιανικής πώλησης εντάσσονται στην προσφορά.ΔΕΝ αλλάζει φυσικά η χρέωση κλήσεων προς το εξωτερικό όπου είναι οι ίδιες του a la carte,καθώς και η χρέωση των μυνημάτων παραμένει η πανάκριβη 0,11Ευρώ. :)

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Που το είδατε αυτό ρε παίδες;;; Όλη μέρα βλέπω TV και δεν βλέπω καμία διαφήμιση;;; Τι είμαι 'γω; :wacko: Ευτυχώς που διαβάζω φανατικά το myphone! Με έχει σώσει! Πάντα οι προσφορές είναι για νέες συνδέσεις αλλά τι να κάνουμε; Και πότε βγήκε πακέτο στα 11 Ευρώ;;; :worry:

Να επιστρέψουμε στο θέμα μας: δίνει μια έκπτωση 40% σε σχέση με τις ισχύουσες χρεώσεις a la carte. Με το προπέρσινο Δεκαπενταυγουστιάτικο (15/8/2003) και το περσινό Πασχαλιάτικο 1+1=3 (στις 2 κάρτες/μήνα δώρο 1 τρίτη!) η έκπτωση ήταν κοντά στο 33% και έπρεπε να βάλεις 2 κάρτες εντός του ημερολογιακού μήνα! Καλή κίνηση. Θα επωφεληθώ μιας και λήγει το 1+1=3 ;) Νομίζω η καλλύτερη προσφορά διαρκείας στην καρτοκινητή.

 

OFF-TOPIC:

Νομίζω ότι στις 2 τελευταίες μου κλήσεις μου χρέωσε περισσότερο απ'όσο μίλησα... και ήταν κλήσεις μεγαλύτερες των 0':30". Αλλά ίσως είναι λάθος από το χρονόμετρο του τηλεφώνου... Πάντως μου αρέσει που η Vodafone κανονικά δείχνει στα κινητά πραγματικό χρόνο κλήσης! Ανέκαθεν εμφάνιζε! Οι άλλες εταιρείες νομίζω δεν το κάνουν ακόμα!

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Eγώ το ξέρω από εσωτερική ενημέρωση σαν αντιπρόσωπός τους!!Ο μεγάλος Πέτρος δεν ξέρω από που!!! :) Great είναι θάχει τον τρόπο του να μαθαίνει.. :p

<Πειτε ΟΧΙ στα greeklish>- http://www.periland.gr Επισκεφθείτε το online μου κατάστημα...http://www.apiastos.gr

ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑΘΕΛΕΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ.....

 

Tον χάρο καλοπιάνουμε να μην μας έχει άχτι,ποτέ δεν θα πεθάνουμε κουφάλα νεκροθάφτη :lol:

Link to comment
Share on other sites

Για να ισχύει από εχθές θα έπρεπε να είχαν βγάλει και διαφημίσεις! Κινητοειδήμονα, θα ήθελα να μου στείλεις ένα PM για να έρθω στο μαγαζί σου να αγοράσω... Καλό είναι να στηρίζουμε τα μέλη ;)

Για μετετροπή από συμβόλαιο δεν ισχύει...; κλασσικά! (Ρητορική ερώτηση)

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Πάντα για "νέους" συνδρομητές! Μα δεν καταλαβαίνουν ότι δεν έχουν αύξηση αλλά απλά "ανακυκλώνονται" καρτοκινητά; Ας το έδιναν με ένα "πάγιο" όπως κάνει η ΤΙΜ στις προσφορές της ! Δεν παίρνω νέο νο όσο καλή και αν είναι η προσφορά. Άσε που έχουμε και πόντους από το pmania όσοι τα έχουμε δηλωμένα και δε συμφέρουν οι αλλαγές !

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Πάντα για "νέους" συνδρομητές! Μα δεν καταλαβαίνουν ότι δεν έχουν αύξηση αλλά απλά "ανακυκλώνονται" καρτοκινητά; Ας το έδιναν με ένα "πάγιο" όπως κάνει η ΤΙΜ στις προσφορές της ! Δεν παίρνω νέο νο όσο καλή και αν είναι η προσφορά. Άσε που έχουμε και πόντους από το pmania όσοι τα έχουμε δηλωμένα και δε συμφέρουν οι αλλαγές !

 

Εγώ που συμπλήρωσα 300 πόντους για να διαπιστώσω ότι το μόνο δώρο είναι 14 Ευρώ σε χρόνο ομιλίας, τι έγινε το hands-free γ@μ% το κέρατό μου!!! :angry:

 

:kill:Pointmania :rocket:

________:hunter:

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που συμπλήρωσα 300 πόντους για να διαπιστώσω ότι το μόνο δώρο είναι 14 Ευρώ σε χρόνο ομιλίας, τι έγινε το hands-free γ@μ% το κέρατό μου!!! :angry:

 

:kill:Pointmania :rocket:

________:hunter:

 

Λογικά ένα voda handsfree θα έχει αυτό το κόστος περίπου.

Πάντως είναι γελοία τα δώρα! Αν είχες συμβόλαιο και έκανες 300 ευρώ λογαριασμό το χρόνο, θα σου επιδοτούσαν 80-100 ευρώ. Εδώ σου δίνουν 14 (παλιά δεν ήταν 15;;) !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Πάντα για "νέους" συνδρομητές! Μα δεν καταλαβαίνουν ότι δεν έχουν αύξηση αλλά απλά "ανακυκλώνονται" καρτοκινητά; Ας το έδιναν με ένα "πάγιο" όπως κάνει η ΤΙΜ στις προσφορές της ! Δεν παίρνω νέο νο όσο καλή και αν είναι η προσφορά. Άσε που έχουμε και πόντους από το pmania όσοι τα έχουμε δηλωμένα και δε συμφέρουν οι αλλαγές !

Κάποιος είπε πως η προσφορά της CosmOTE ισχύει όχι μόνο για νέες ενεργοποιήσεις αλλά και για φορητότητα. Ισχύει και στο a la carte αυτό; Δηλαδή νούμερα που θα έρθουν με φορητότητα μέχρι 15/5 επωφελούνται της προσφοράς;

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Λογικά ένα voda handsfree θα έχει αυτό το κόστος περίπου.

Πάντως είναι γελοία τα δώρα! Αν είχες συμβόλαιο και έκανες 300 ευρώ λογαριασμό το χρόνο, θα σου επιδοτούσαν 80-100 ευρώ. Εδώ σου δίνουν 14 (παλιά δεν ήταν 15;;) !!!

Πάντα 14 Ευρώ ήταν αλλά είχες εναλλακτική να διαλέξεις ένα hands-free. Και το καλλύτερο: μια φανέλα της Εθνικής Ελλάδος (όπου είναι χορηγός η Vodafone) αλλά τώρα άκουσα τα δώρα στην κατηγορία των 300 πόντων και δεν έχει τίποτα άλλο εκτός από τα 14Ε σε χρόνο ομιλίας. Στο site δεν γράφει τίποτα...

Ξέρει κανείς αν καταργήθηκε το δώρο με κωδικό #12

Σόρυ για το off-topic αλλά μην ανοίξουμε ολόκληρο topic για τα δώρα του Pointmania!

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Το κακό με τη βόντα είναι ότι δεν δίνει προσφορές στους παλιούς συνδρομητές, έστω με κάποιο τίμημα, όπως η ΤΙΜ. Δεν μπορώ να αλλάζω νούμερο κάθε χρόνο οπότε τις χάνω! Για το α λα καρτ θα δούμε κάτι καλό; Το crazy weekends μου έρχεται στο μυαλό αλλά δεν ξέρω αν έρχεται στο μυαλό της voda gr !!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας , αγορασα σημερα για την μητερα μου απο γερμανο στα 59 ευρω την συσκευη alcatel 332 vodafone ala carte.

 

Ισχυει η προσφορα για χρεωση κλήσεων οπως στο vodafone 120 ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κάποιος είπε πως η προσφορά της CosmOTE ισχύει όχι μόνο για νέες ενεργοποιήσεις αλλά και για φορητότητα. Ισχύει και στο a la carte αυτό; Δηλαδή νούμερα που θα έρθουν με φορητότητα μέχρι 15/5 επωφελούνται της προσφοράς;

Ρώτησα την Εξυπηρέτηση Πελατών και μου απάντησαν πως δεν ισχύει για φορητότητα παρά μόνο για νέα νούμερα a la carte. Σε περίπτωση που κάποιος ενδιαφέρεται...

Πάντως είναι ωραία να κάνεις 40% οικονομία! Ακόμα κι αν χρειαστεί να αλλάζεις νούμερο πιστεύω.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι έχουν όλοι την πολυτέλεια να αλλάζουν νούμερο κάθε 3 και λίγο που βγαίνει νέα προσφορά! Πιστεύω ότι όλες αυτές οι «προσφορές» θέλουν φτύσιμο για να μάθουν κάποτε τα δίκτυα να προσέχουν και τους παλιούς συνδρομητές !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Είναι προφανές ότι όσο οι υπεύθυνοι των τριών δικτύων βλέπουν ότι οι καταναλωτές αλλάζουν πολύ εύκολα τον αριθμό τους, θα συνεχίζουν τις προσφορές που αφορούν μόνο νέες συνδέσεις. Κανονικά αυτό το αστείο θα έπρεπε να είχε τελειώσει χρόνια τώρα, γιατί ο μόνος ζημιωμένος είναι ο καταναλωτής, αλλά άντε να το εξηγήσεις αυτό... :whistle:
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω Talk&Save ένα καινούριο a la carte που να ενεργοποιήσω μέχρι την Κυριακή 15 Μαΐου???

Δηλαδή αν το μετατρέψω θα έχω ελάχιστη χρέωση 3 x 0,198 + ΦΠΑ = 0,70686 με την στρογκυλοποίηση 0,71ευρώ

Ή θα χάσω τις μειωμένες κατά 40% χρεώσεις ομιλίας και θα πάω στις κανονικές του a la carte???

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχάς ενεργοποιήθηκε σήμερα κιόλας το a la carte ή σε 1 μήνα; Πάντως δεν ισχύει σ'αυτή την περίπτωση. Μόνο για νέα πακέτα σύνδεσης, για νέες ενεργοποιήσεις.
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

EGO pou metetrepsa se a la carte to symboleo mou shmera 13-5

tha exw miomenes xreoseis e?

 

Χλωμό το βλέπω... Η προσφορά προσδοκεί σε πώληση νέων πακέτων a la carte.. Μπορείς να ρωτήσεις την εξυπηρέτηση πελατών πάντως...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
EGO pou metetrepsa se a la carte to symboleo mou shmera 13-5

tha exw miomenes xreoseis e?

Δυστυχώς δεν ισχύει κάτι τέτοιο για σένα (και μετατροπές γενικότερα).Είναι μόνο για νέα πακέτα σύνδεσης..

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...