Jump to content

Νεο κινητό +-200€


xteacher
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα στη κοινότητα.

 

Ξέμεινα απρόοπτα απο κινητό και θα πρέπει να το αντικαταστήσω με ένα άλλο. Καινουριο αλλα και μεταχειρισμενο δεν εχω προβλημα.

 

Θα μου άρεσε το xiaomi note 4x αν το εβρισκα απο ελλαδα και ειναι η global version μιας και δειχνει να τα κανει ολα χωρις να ειναι ακριβο.

Ειδα τη προσφρα στο mediamarkt και το honor 6x και το huwaei p9 lite στα 199€.

Το honor 6x εχει την b20? Το p9l ειδα οτι την εχει .Σωστα?

 

Υπαρχει καποια αλλη επιλογη για μεσαιας κατηγοριας κινητο (sd625 η αντιστοιχο και πανω) σε αυτα τα λεφτα ?

Καλο θα ηταν να εχει b20 και μια καμερα να ψιλοτρωγεται. (Ξερω οτι δεν μπορω να ζητησω πολλα σε αυτο το τομεα εκτος αν βρεθει κανενας να δινει το mi5s οπου δεν εχει την b20 αλλα το προσπερναω για το συγκεκριμενο κινητο)

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά στο Skroutz νομίζω υπάρχει το Note 4X Global γύρω στα 170, αλλά υποθέτω χωρίς επίσημη εγγύηση Infoquest.
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε για το p9 lite 2017, παίζει στα 199€ από τις μεγάλες αλυσίδες, λίγο πιο φθηνό στα σκρουτζομαγαζα. Ολοκληρωμένο κινητό, έχει nougat out of the box, πολύ καλή μπαταρία και κάμερα, εγγύηση από την επίσημη αντιπροσωπεία. Δεν ξέρω αν παίζει ακόμα η προσφορά στο πλαίσιο, αν αγοράσεις με κάρτα eurobank παίρνεις 20% επιστροφή, δηλαδή βγαίνει ουσιαστικά στα 159€.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Απάντησε μας καλύτερα αυτή τη φόρμα. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=453621

 

Δεν υπάρχει το τέλειο κινητό παρά μόνο το ιδανικό για μας κινητό ;)

Link to comment
Share on other sites

Απάντησε μας καλύτερα αυτή τη φόρμα. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=453621

 

Δεν υπάρχει το τέλειο κινητό παρά μόνο το ιδανικό για μας κινητό ;)

 

Την ξερω τη φορμα αλλα δυσκολευομαι μιας και σε ολα ειμαι ευελικτος.

 

Ιδανικα θα ηθελα να ειναι κατω απο 145mm μηκος, να παιρνει sd , να εχει b20 , συμπαθητικη εως καλη καμερα και καλο θα ηταν να ειναι δικαρτο. (τωρα δεν συντρεχει λογος για δυο καρτες..παλιοτερα ειχα wind+voda )

Αλλα ειμαι σε ολα ανοικτος αν πρεπει να θυσιασω κατι για καποιο αλλο. Ακομα και για 5.5" που ειχα καποτε και βρηκα βολικοτερες τις 5".

 

Δυστηχως εσπασε το digitizer απο το z9 mini που τα κανει-εκανε ολα και συμφερει. Aπλα δεν εχει την b20 αν και δεν ειναι το πλεον συγχρονο εν ετη 2017/18 αλλα με καλυπτε.

 

υ.γ

εγγυση ειναι το λιγοτερο που με ενδιαφερει . Απλα να δουλευει και να μην εχει προβληματα :p

Link to comment
Share on other sites

Την ξερω τη φορμα αλλα δυσκολευομαι μιας και σε ολα ειμαι ευελικτος.

 

Ιδανικα θα ηθελα να ειναι κατω απο 145mm μηκος, να παιρνει sd , να εχει b20 , συμπαθητικη εως καλη καμερα και καλο θα ηταν να ειναι δικαρτο. (τωρα δεν συντρεχει λογος για δυο καρτες..παλιοτερα ειχα wind+voda )

Αλλα ειμαι σε ολα ανοικτος αν πρεπει να θυσιασω κατι για καποιο αλλο. Ακομα και για 5.5" που ειχα καποτε και βρηκα βολικοτερες τις 5".

 

Δυστηχως εσπασε το digitizer απο το z9 mini που τα κανει-εκανε ολα και συμφερει. Aπλα δεν εχει την b20 αν και δεν ειναι το πλεον συγχρονο εν ετη 2017/18 αλλα με καλυπτε.

 

υ.γ

εγγυση ειναι το λιγοτερο που με ενδιαφερει . Απλα να δουλευει και να μην εχει προβληματα :p

 

Φίλε μου, μπορώ να σου προτεινω το μισό σκρούτζ έτσι :lol:

 

Τέσπα, θα συμφωνήσω με το telefoneri καθότι αποτελεί την πιο vfm επιλογή για συσκευές χωρίς επίσημη εγγύηση. Απλά πρόσεξε να γράφει Global Version στο πλάι ώστε να έχεις 800αρα μπάντα.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη μια τελευταια ερωτηση ..

Πετυχα καποια ποστς στο forum περι eshop και b20...και αν και ειδα τις εικονες ειδα μια αμφιβολια αν οντως υποστηριζει την b20.

Tελικα την εχει ή οχι ?? Μεσω δοκιμης αν την υποστηριζει θα το προτιμουσα .

(στα κουτια που ειχαν το global version και το χχ102 στο τελος)

 

To απογευμα θα πεταχτω μια mediamarkt να δω απο κοντα αυτα που με ενδιαφερουν..αλλα το eshop με ιντριγκαρει.

Link to comment
Share on other sites

Ότι σου γραψα παραπανω. Πρόσεξε να ειναι το Redmi Note 4 global version ωστε να έχει 800αρα. Το γράφει στο πλάι το κουτί. Αν θες να είσαι 100% σίγουρος, κοιτάς και τη πλάτη του κουτιού να γράφει model 2016102.

 

Αν το πάρεις απο μεγάλη αλυσίδα, το βαπτίζουν redmi note 4x. Ίδιο κινητό είναι με 800αρα και εγγύηση infoquest.

Link to comment
Share on other sites

Πηγα και τα ειδα χθες απο κοντα.

 

Πιο πολυ μου τραβηξε το ενδιαφερον το 6χ (απο το π9 λιτε) . Μεγαλυτερη ματαρια , διπλη καμερα, 32vs16 gb...

Στη πραξη-χρηση δεν ξερω αν ειναι καλυτερο χειροτερο...αλλα μου αρεσε.

 

Αν θα παω στο xiaomi θα ειναι αποκλειστικα λογω sd625...(vs kirin 655). Kαι η μπαταρια στα θετικα ..αλλα ψυχη βαθια. Ρευμα εχουμε.

 

Πετυχα και στο kimovil το meizu m6 note. Κριμα που δεν ποιζει στη ιδια κατηγορια τιμης εδω περα (αντιστοιχης του xiaomi).

Στα χαρτια η καμερα του δειχνει υποσχομενη για τη κατηγορια τιμης που βρισκεται.

Link to comment
Share on other sites

Όντως το m6 note φαίνεται ενδιαφέρον και κάποια στιγμή θα το τεσταρω. Ελλάδα νομίζω το βρίσκεις 220 Σκρουτζ το 16αρη (3gb ram)
Link to comment
Share on other sites

Πηγα και τα ειδα παλι σημερα.

 

To xiaomi με "εντυπωσιασε" το ποσο χαλια καμερα εχει

Eιναι κριμα αυτο το κινητο σε τετοιο price range να εχει τετοιο καμερα.

 

Καλο χρυσο το xiaomi ελεω σδ625 αλλα αυριο θα παω να παρω το honor 6x. Μου φαινεται πιο ολοκληρωμενο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για το HTC A9s τι έχετε να πείτε. Δείχνει αξιοπρεπές σε αυτά τα χρήματα.

 

δείχνει ποιοτικό και καλοφτιαγμένο, όμως η μπαταρία στα 2300mah είναι οριακή..

Link to comment
Share on other sites

δείχνει ποιοτικό και καλοφτιαγμένο, όμως η μπαταρία στα 2300mah είναι οριακή..

 

Να συμπληρώσω ότι σε συνδιασμό με τον επεξεργαστή που φοράει γίνεται ακόμα χειρότερη η αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για το HTC A9s τι έχετε να πείτε. Δείχνει αξιοπρεπές σε αυτά τα χρήματα.

 

οχι, δε το θεωρω καλη αγορα

Link to comment
Share on other sites

Απαντάω σε αυτό το νήμα μιας και το ποσό που με ενδιαφέρει είναι το ίδιο.

 

1) Το χρηματικο ποσο που διαθετουμε.

200

 

2) Το μεγεθος οθονης που προτιμουμε.

5

 

3) Το θελουμε απο Ελλαδα ή και απο Κινα/Ευρωπη; Με 2ετη εγγυηση αντιπροσωπειας ή μας αρκει και η εγγυηση του καταστηματος;

Από Ευρώπη Με 2ετη εγγυηση αντιπροσωπειας

 

4) Χρειαζομαστε 800αρα μπαντα ωστε να χουμε σε περισσοτερα μερη 4g; (επαρχια χωρις 800αρα εχεις σοβαρο θεμα)

ΝΑΙ ΣΊΓΟΥΡΑ

 

5) Το θελουμε dual? Χρειαζομαστε ραδιοφωνο, ir ή nfc?

ΟΧΙ dual,ραδιόφωνο θα με ενδιεφερε αλλα δεν ειναι δεσμευτικο ,ir οχι , nfcθα με ενδιεφερε αλλα δεν ειναι δεσμευτικο

 

6) Χρειαζομαστε ελληνικο μενου; Αν ναι, πειραζει αν χρειαστει φλασαρισμα;

Ελληνικό μενού χωρίς φλασάρισμα.

 

7) Μας ενδιαφερει ο καλος ηχος ή/και η καλη οθονη; Αν ναι θελουμε amoled (και) stereo ή μας αρκει lcd (και) mono.

θα με ενδιεφερε αλλα δεν ειναι δεσμευτικο

 

8) Βαλτε σε σειρα προτεραιοτητας τα εξης: ταχυτητα, βαρυ gaming, καμερα, αυτονομια.

ταχυτητα,καμερα,αυτονομια,βαρυ gaming

 

9) Ποια ειναι η τωρινη σας συσκευη.

Lenovo A8 806 φλασαρισμένο

 

Πολύ σημαντικό χαμηλή ακτινοβολία !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να ανεβείς 30 ευρώ πάρε το εξαιρετικό nova που είναι και στις ίντσες σου https://www.skroutz.gr/s/10844371/Huawei-Nova-32GB.html

 

Αν πάλι είναι δεσμευτικό το ποσό πάρε το p9 lite 2017 από μεγάλη αλυσίδα στα 199. Υπόψιν είναι 5.2 ίντσες

 

Αν πάλι είναι δεσμευτικές και οι ίντσες και το ποσό δες το moto g5 https://www.skroutz.gr/s/11500067/Lenovo-Moto-G5-Dual-3GB-16GB.html . Στα θετικά του το ότι έχει stock android.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορείς να ανεβείς 30 ευρώ πάρε το εξαιρετικό nova που είναι και στις ίντσες σου https://www.skroutz.gr/s/10844371/Huawei-Nova-32GB.html

 

Αν πάλι είναι δεσμευτικό το ποσό πάρε το p9 lite 2017 από μεγάλη αλυσίδα στα 199. Υπόψιν είναι 5.2 ίντσες

 

Αν πάλι είναι δεσμευτικές και οι ίντσες και το ποσό δες το moto g5 https://www.skroutz.gr/s/11500067/Lenovo-Moto-G5-Dual-3GB-16GB.html . Στα θετικά του το ότι έχει stock android.

 

ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΨΗΛΑ ΤΟΝ ΔΕΙΚΤΗ SAR

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΨΗΛΑ ΤΟΝ ΔΕΙΚΤΗ SAR

 

Μην γράφετε με κεφαλαία παρακαλώ.

 

Πάντως το Moto g5 βλέπω ότι έχει κάτω από τη μονάδα sar στην Αμερική https://www.devicespecifications.com/en/model-sar/fac24164 . Οπότε υποθέτω ότι και Ευρωπή χαμηλό θα είναι. Δεν νομίζω να βρείτε χαμηλότερα.

 

Υ.Γ. Είδατε που τελικά κάθε άλλο παρά παρόμοιο είναι το κινητό που ψάχνετε; Κανονικά έπρεπε να ανοίξετε νέο thread. Για αυτό μπερδεύτηκα και δεν πρόσεξα το sar

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...