Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει περίπτωση να έχει "φουσκώσει" η μπαταρία και να ράγισε το γυαλί από την πίεση.

 

Δεν φαίνεται κάτι τέτοιο. Ποτέ δεν ξέρεις βέβαια. Έχει αλλάξει κάποιος πλάτη να μου πει κόστος;

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνεται κάτι τέτοιο. Ποτέ δεν ξέρεις βέβαια. Έχει αλλάξει κάποιος πλάτη να μου πει κόστος;

 

Δεν έχω αλλάξει, αλλά είχα ρωτήσει μιας κ εμένα μ έχει ράγισει και το κόστος μ είχαν πει πριν 9 μήνες στα 99€.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αλλάξει, αλλά είχα ρωτήσει μιας κ εμένα μ έχει ράγισει και το κόστος μ είχαν πει πριν 9 μήνες στα 99€.

 

Σε ευχαριστώ για την πληροφορία Άλεξ. Θα τους πάρω τηλέφωνο από Δευτέρα. Ελπίζω να έχει μειωθεί η τιμή αλλιώς δε με βλέπω να αλλάζω πλάτη.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την πληροφορία Άλεξ. Θα τους πάρω τηλέφωνο από Δευτέρα. Ελπίζω να έχει μειωθεί η τιμή αλλιώς δε με βλέπω να αλλάζω πλάτη.

υπόσχεται αυθεντικότητα....:what::what:....και το αλλάζεις μόνος....https://www.youtube.com/watch?v=qnLyUi0rTrg...https://www.youtube.com/watch?v=ibtw8J1kMUw

https://www.aliexpress.com/item/33013822728.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.3d582bd3K2xehQ&algo_pvid=d8411795-9872-48fc-9dae-8716f6391e05&algo_expid=d8411795-9872-48fc-9dae-8716f6391e05-5&btsid=0ab6f8ad15848034895042268e4b0b&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Edited by tarif16nikos
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

υπόσχεται αυθεντικότητα....:what::what:....και το αλλάζεις μόνος....https://www.youtube.com/watch?v=qnLyUi0rTrg...https://www.youtube.com/watch?v=ibtw8J1kMUw

https://www.aliexpress.com/item/33013822728.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.3d582bd3K2xehQ&algo_pvid=d8411795-9872-48fc-9dae-8716f6391e05&algo_expid=d8411795-9872-48fc-9dae-8716f6391e05-5&btsid=0ab6f8ad15848034895042268e4b0b&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

Καλή εναλλακτική. Θα χρειαστώ και ταινία διπλής όψεως;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την πληροφορία Άλεξ. Θα τους πάρω τηλέφωνο από Δευτέρα. Ελπίζω να έχει μειωθεί η τιμή αλλιώς δε με βλέπω να αλλάζω πλάτη.

 

Τίποτα φίλε μου, μόλις μάθεις ενημέρωσε μας να το έχουμε κατά νου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μετά από επικοινωνία πριν από λίγο με το Service στη Μιχαλακοπούλου ενημερώθηκα ότι το κόστος αλλαγής της πλάτης στη συσκευή μας ανέρχεται στα 102 ευρώ. Περίπου 70 ευρώ μου ανέφερε ο υπάλληλος είναι το κόστος του ανταλλακτικού και τα υπόλοιπα εργασία.

Εννοείται πως δεν το στέλνω για αλλαγή. Άλλωστε το ραγισματάκι είναι τόσο μικρό που δεν φαίνεται με γυμνό μάτι. Αν και όταν χειροτερέψει βλέπουμε.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

On March 29, 2020: The February 2020 security patch update rolling out to the Huawei Mate 10, Huawei Mate 10 Porsche Design, and Mate 10 Pro latest update brings version number EMUI 10.0.0.162.

 

*huaweiupdate.com

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα ξανά σήμερα την Huawei για το update στην 10 και μου είπαν να τους δώσω την έκδοση που έχω στο κινητό μου και τον Σειριακό Αριθμό... Δεν έχουν απαντήσει ακόμα...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σε επικοινωνία μαζί τους σήμερα, μου είπαν ότι δν έχουν ακόμα ενημέρωση, και ούτε γνωρίζουν αν θα ξεκινήσει αυτόν τον μήνα. Απλά να περιμένουμε..
Link to comment
Share on other sites

Μου απάντησε σήμερα η Huawei στο FB... Λοιπόν μην έχουμε πλέον ελπίδες για Απρίλιο ούτε καν Μάιο... Βάσει το imei κλπ θα την πάρω μέχρι τέλος Ιουνίου... Άρα λίγο πολύ έτσι θα πάμε όλοι...
Link to comment
Share on other sites

Μου απάντησε σήμερα η Huawei στο FB... Λοιπόν μην έχουμε πλέον ελπίδες για Απρίλιο ούτε καν Μάιο... Βάσει το imei κλπ θα την πάρω μέχρι τέλος Ιουνίου... Άρα λίγο πολύ έτσι θα πάμε όλοι...

 

Και γιατί δεν αργεί ένα τρίμηνο παραπάνω να μας δώσει κατευθείαν το Android 11;

Έχει χαλάσει ο κόσμος. Η Samsung πλέον δίνει τα updates πιο γρήγορα από ποτέ και η Huawei κάνει ναργιλέ. Τί άλλο θα δούμε άραγε;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν αργεί ένα τρίμηνο παραπάνω να μας δώσει κατευθείαν το Android 11;

Έχει χαλάσει ο κόσμος. Η Samsung πλέον δίνει τα updates πιο γρήγορα από ποτέ και η Huawei κάνει ναργιλέ. Τί άλλο θα δούμε άραγε;

Μάλλον για μας τελειώνει ο κύκλος των update... Θα πάρουμε την 10 έστω και αργά και αυτό ήταν... Ούτε καν την 10.1 δεν θα μας δώσουν που άνετα μπορεί να υποστηρίξει το κινητό μας & βελτιώνει πολύ της κάμερες.

Edited by panoslvd
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μηπως κάποιος εχεις κανει Root τη συσκευή του.

Υπαρχει τροπος ,πλεον , να γινεται??

Απο οσο εχω ψαξει δεν εχω βρει κατι.

Το ίδιο συμβαινει και στις πιο καινουργιες ναυαρχιδες της Huawei??

Ευχαριστω εκ των προτέρων .

Link to comment
Share on other sites

Έχω μία απορία. Μου βγάζει συχνά πυκνά αναβαθμίσεις εφαρμογών στο app gallery. Και πάντα μου τις βγάζει πιο νωρίς απ'ότι στο play store. Συνήθως περιμένω και τις κάνω από το play store. Με κάποιες που είναι εσωτερικές εφαρμογές της συσκευής ( όπως η HMS core) τις κάνω αναγκαστικά από το app gallery. Κάνω καλά ή προτείνετε κάτι διαφορετικό;
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα! Προσπαθώ απεγνωσμένα να συνδέσω το κινητό με το chromecast αλλά με σύνδεση τύπου miracast (στο μενού του κινητού το λέει 'ασύρματη προβολη') και δεν καταφέρνει το κινητό να συνδεθεί.

Ξέρετε αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα;;; Αν τα καταφέρω θα μου λύσει τα χέρια τώρα στην καραντίνα....

Ευχαριστώ εκ τω προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Προσπαθώ απεγνωσμένα να συνδέσω το κινητό με το chromecast αλλά με σύνδεση τύπου miracast (στο μενού του κινητού το λέει 'ασύρματη προβολη') και δεν καταφέρνει το κινητό να συνδεθεί.

 

Ξέρετε αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα;;; Αν τα καταφέρω θα μου λύσει τα χέρια τώρα στην καραντίνα....

 

Ευχαριστώ εκ τω προτέρων!!!

Καλημέρα και σε σένα. Κατέβασε την εφαρμογή Google Home. Κάνε τις απαραίτητες ρυθμίσεις και από εκεί μετά κάνε μετάδοση οθόνης.

Έτσι τουλάχιστον το χρησιμοποιώ εγώ. Αν κάποιος έχει άλλη λύση ας απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση! Το google home το εχω κατεβασει και το εχω ρυθμισει. Ετσι με οποια εφαρμογη εχει το σηματακι της ασυρματης προβολής, (youtube,Netflix κτλ) δουλευει η προβολη στην tv.

Εγω θελω να προβαλω απευθειας την οθόνη του κινητού στο chromecast/tv για να το χρησιμοπιω και για οσες εφαρμογες δεν μου βγαζουν αυτη τη δυνατότητα. Αυτο ( κανονικα) γινεται μεσω της επιλογης του κινητου :ασυρματης προβολης (miracast) αλλα το δικο μου mate 10 pro δεν μου το κάνει σε αντιθεση με αλλη συσκευή μου (Samsung) που γινεται χωρίς πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση! Το google home το εχω κατεβασει και το εχω ρυθμισει. Ετσι με οποια εφαρμογη εχει το σηματακι της ασυρματης προβολής, (youtube,Netflix κτλ) δουλευει η προβολη στην tv.

 

Εγω θελω να προβαλω απευθειας την οθόνη του κινητού στο chromecast/tv για να το χρησιμοπιω και για οσες εφαρμογες δεν μου βγαζουν αυτη τη δυνατότητα. Αυτο ( κανονικα) γινεται μεσω της επιλογης του κινητου :ασυρματης προβολης (miracast) αλλα το δικο μου mate 10 pro δεν μου το κάνει σε αντιθεση με αλλη συσκευή μου (Samsung) που γινεται χωρίς πρόβλημα...

Το γιατί δεν γίνεται με αυτόν τον τρόπο δεν το γνωρίζω το έχω δοκιμάσει και εγώ.

Όμως, αυτό που λέμε είναι το ίδιο πράγμα. Θέλεις αυτό που δείχνει η οθόνη του κινητού σου να προβάλλεται και στην τηλεόραση (εκτός αν δεν κατάλαβα σωστά).

Μέσα από την εφαρμογή Google Home σου δίνει αυτήν την δυνατότητα από την επιλογή "Μετάδοση της οθόνης".52879346ae46ee177c210d8534f0dd21.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος!!! Και στο μεταδίδει??? Εμενα δυστυχώς , προσπαθεί αλλα τελικα δεν το στελνει... τι μπορει να κανω λαθος άραγε?

(Ευχαριστώ πολυ για τη βοηθεια!)

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος!!! Και στο μεταδίδει??? Εμενα δυστυχώς , προσπαθεί αλλα τελικα δεν το στελνει... τι μπορει να κανω λαθος άραγε?

 

(Ευχαριστώ πολυ για τη βοηθεια!)

Ναι το μεταδίδει κανονικά σε 3 κινητά Android και ένα τάμπλετ που έχω δοκιμάσει. Κάνε επανεκκίνηση το κινητό και ξαναπροσπάθησε.

*Ποιο chromecast έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έχω το chromecast 3rd gen και το μνμ που μου πετάει οταν πατάω καταρτισμό στο chromecast ειναι οτι :

"Αυτη η συσκευή δεν έχει βελτιωθεί για μετάδοση . Συνεπως η εμπειρία σας μπορεί να διαφέρει. "

Σκέφτομαι μηπως ειναι θεμα αδειών. ...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1,5 χρόνο απροβλημάτιστης λειτουργίας ( τέλειας βασικά ) το κινητό έπεσε από τον 6ο όροφο. Το αποτέλεσμα ήταν να σπάσει η οθόνη σε πολλά πολλά κομμάτια χωρίς όμως να φύγει από τη θέση της !!!!!!!!! και η πίσω πλευρά να μην πάθει απολύτως τίποτα !!!!!!!! Το μόνο που έγινε πίσω ηταν μια κούρμπα καθως επεσε σε κατι κεραμίδια.

 

Το τηλέφωνο μετά από αυτήν την ελεύθερη πτώση.... δούλευε !!!!!!! αλλά φυσικά δε μπορούσες να δεις τίποτα. Το σύνδεσα στο laptop αλλά δεν μπόρεσα να δω αλλά πράγματα πέρα από τις φωτογραφίες, καθώς όπως μου έδειχνε δεν είχα τικάρει στις ρυθμίσεις την επιλογή για σύνδεση - διαχείριση στοιχείων μεσω του laptop. Κακώς !

 

Τέλος πάντων το πρόβλημα είναι οι επαφές και δεν ξέρω τι θα κάνω. Ξαναγύρισα τελικά στο Galaxy S6 με αρκετές αλλά όχι όλες τις επαφές και με δύο φορτίσεις τη μέρα ( και τρεις με δυνατη χρηση ..... )

 

Το Mate 10 pro σήμερα έχει 20 ευρώ ακριβότερα από όσο το πήρα πριν 1,5 χρόνο !!!!!!!!! Παρόλο που θα το ήθελα πολύ μάλλον δε θα πάω σε αυτήν την επιλογή. Επικρατέστερα είναι το Mate 20 pro ή το P20 pro, πάντα dual.

 

Το Πάσχα δυστυχώς δεν έπαιξε κάποια προσφορά ( είναι περίεργη και η κατάσταση που βιώνουμε ) και θα αναμένω όταν ομαλοποιηθούν κάπως τα πράγματα.

Το κινητό πάντως με εντυπωσίασε ακόμα μια φορά μιας και δεν έγινε χίλια κομμάτια .....

 

Στάλθηκε από το SM-T585 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

past --> nokia 6110, 6310 & 8850 silver, sony ericsson K750i & W810i, samsung DUAL B7722 & samsung DUAL GRAND NEO, samsung S6, Huawei mate 10 pro, Redmi note 8 pro, Redmi note 10 pro,
current --> Samsung TabA T585 4G , Redmi Note 11 pro 5G-->

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1,5 χρόνο απροβλημάτιστης λειτουργίας ( τέλειας βασικά ) το κινητό έπεσε από τον 6ο όροφο. Το αποτέλεσμα ήταν να σπάσει η οθόνη σε πολλά πολλά κομμάτια χωρίς όμως να φύγει από τη θέση της !!!!!!!!! και η πίσω πλευρά να μην πάθει απολύτως τίποτα !!!!!!!! Το μόνο που έγινε πίσω ηταν μια κούρμπα καθως επεσε σε κατι κεραμίδια.

 

Το τηλέφωνο μετά από αυτήν την ελεύθερη πτώση.... δούλευε !!!!!!! αλλά φυσικά δε μπορούσες να δεις τίποτα. Το σύνδεσα στο laptop αλλά δεν μπόρεσα να δω αλλά πράγματα πέρα από τις φωτογραφίες, καθώς όπως μου έδειχνε δεν είχα τικάρει στις ρυθμίσεις την επιλογή για σύνδεση - διαχείριση στοιχείων μεσω του laptop. Κακώς !

 

Τέλος πάντων το πρόβλημα είναι οι επαφές και δεν ξέρω τι θα κάνω. Ξαναγύρισα τελικά στο Galaxy S6 με αρκετές αλλά όχι όλες τις επαφές και με δύο φορτίσεις τη μέρα ( και τρεις με δυνατη χρηση ..... )

 

Το Mate 10 pro σήμερα έχει 20 ευρώ ακριβότερα από όσο το πήρα πριν 1,5 χρόνο !!!!!!!!! Παρόλο που θα το ήθελα πολύ μάλλον δε θα πάω σε αυτήν την επιλογή. Επικρατέστερα είναι το Mate 20 pro ή το P20 pro, πάντα dual.

 

Το Πάσχα δυστυχώς δεν έπαιξε κάποια προσφορά ( είναι περίεργη και η κατάσταση που βιώνουμε ) και θα αναμένω όταν ομαλοποιηθούν κάπως τα πράγματα.

Το κινητό πάντως με εντυπωσίασε ακόμα μια φορά μιας και δεν έγινε χίλια κομμάτια .....

 

Στάλθηκε από το SM-T585 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συσκευες με ποιοτητα κατασκευης δεν σκορπιζουν σε πτωσεις, θυμαμαι περσι κατι αναλογο με ενα P20 pro στο internet οπου επεσε απο τον 3ο οροφο σε ενα mall και η συσκευη παρολο που εσπασε-ραγισε δεν σκορπισε.

 

Για τα δεδομενα σου τωρα επειδη ειναι σημαντικα ρωτα ενα service της Huawei αν μπορουν να σου κανουν ανακτηση.

Λογικα θα γινεται με πληρωμη αλλα μπροστα στο να χασεις επαφες και διαφορα καλυτερα πιστευω.

 

Η αγορα του τωρα δεν πιστευω οτι αξιζει οταν με καποια χρηματα παραπανω αγοραζεις συσκευη με υποστηριξη.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...