Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχοντας αισίως κλείσει 2 χρόνια με την συσκευή και μιας και δεν βλέπω προς το παρόν κάποια συσκευή να με ενθουσιάζει, πήγα χθες στο service στην Μιχαλακοπούλου για αλλαγή μπαταρίας. Όπερ και εγένετο. Αν και το έχω ξαναπεί , η εξυπηρέτηση ήταν επαγγελματικότατη. Κόστος μόλις 21ευρώ.

 

Off topic: Για ένα 5ωρο περίπου μέχρι να ξαναβάλω την sim στο Mate, ήμουν με ένα παλιό samsung s4 mini. Εκτός από το μικρό μέγεθος που το ζήλεψα, όλα τα υπόλοιπα ήταν δράμα. Δεν είχα την υπομονή να περιμένω να ανοίξει μια σελίδα. Φανταστείτε να έπρεπε να λειτουργήσουμε για λίγο σε εποχή dial up. :shock:

 

Αυτο δειχνει πως οταν αγοραζεις κινητο ξερεις τι θελεις ακριβως.

 

Με την αλλαγη μπαταριας σου αλλαξαν και την πλατη οπως κανουν οταν εισαι εντος εγγυησης;

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δειχνει πως οταν αγοραζεις κινητο ξερεις τι θελεις ακριβως.

 

Με την αλλαγη μπαταριας σου αλλαξαν και την πλατη οπως κανουν οταν εισαι εντος εγγυησης;

 

Δεν μου ανέφεραν κάτι τέτοιο. Πάντως έκαναν προσεχτική δουλειά.

Να σε ρωτήσω.... ξέρεις πως μπορώ να σταματήσω να εμφανίζονται οι αναβαθμίσεις στο play store για τις εφαρμογές που έχω απενεργοποιήσει;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που θα βρω να αλλάξω το πιν τις σιμ.Δεν μπορώ να το βρω...

2 τρόποι.

 

1. Πατάς SIM στην αναζήτηση, στις ρυθμίσεις και τέρμα κάτω επιλέγεις "ρύθμιση κλειδώματος SIM1/SIM2" ή

 

2. Πήγαινε "ρυθμίσεις-ασφάλεια και απόρρητο-πρόσθετες ρυθμίσεις-κρυπτογράφηση και διαπιστευτήρια και τέλος ρύθμιση κλειδώματος SIM1/SIM2".

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου ανέφεραν κάτι τέτοιο. Πάντως έκαναν προσεχτική δουλειά.

Να σε ρωτήσω.... ξέρεις πως μπορώ να σταματήσω να εμφανίζονται οι αναβαθμίσεις στο play store για τις εφαρμογές που έχω απενεργοποιήσει;

 

Όταν απενεργοποιήσεις μια εφαρμογή το playstore δεν σου εμφανίζει ενημερώσεις εκτός και αν για κάποιο λόγο η εφαρμογή έχει ενεργοποιηθεί ξανά.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Όταν απενεργοποιήσεις μια εφαρμογή το playstore δεν σου εμφανίζει ενημερώσεις εκτός και αν για κάποιο λόγο η εφαρμογή έχει ενεργοποιηθεί ξανά.

 

Ενώ τις απενεργοποιώ με τον τρόπο που ανάφερες, για κάποιο λόγω ξυπνάνε. Ειδικά η SwiftKey.

Θα το παρακολουθήσω και θα επανέλθω.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Ενώ τις απενεργοποιώ με τον τρόπο που ανάφερες, για κάποιο λόγω ξυπνάνε. Ειδικά η SwiftKey.

Θα το παρακολουθήσω και θα επανέλθω.

 

Δηλαδή πας μέσα από τις εφαρμογές και την κάνεις disable και μετά το playstore σου βγάζει ενημερώσεις;

 

Αυτό μόνο με εφαρμογές της Google μου είχε συμβεί και το διόρθωσα κάνοντας disable τις 2 εφαρμογές Android setup μέσω adb.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πας μέσα από τις εφαρμογές και την κάνεις disable και μετά το playstore σου βγάζει ενημερώσεις;

 

Αυτό μόνο με εφαρμογές της Google μου είχε συμβεί και το διόρθωσα κάνοντας disable τις 2 εφαρμογές Android setup μέσω adb.

 

Ώπα. Τις Android setup εφαρμογές disable μέσω adb εννοούσες να τις κάνουμε; Εγώ τις έκανα άνευ adb. Ίσως φταίει αυτό.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Ώπα. Τις Android setup εφαρμογές disable μέσω adb εννοούσες να τις κάνουμε; Εγώ τις έκανα άνευ adb. Ίσως φταίει αυτό.

 

Το ίδιο είναι απλά επειδή εγώ τα κάνω όλα μαζεμένα μέσα από adb θεώρησα επειδή είναι συστήματος ότι δεν μπορείς να τις κάνεις disable έτσι απλά.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας αισίως κλείσει 2 χρόνια με την συσκευή και μιας και δεν βλέπω προς το παρόν κάποια συσκευή να με ενθουσιάζει, πήγα χθες στο service στην Μιχαλακοπούλου για αλλαγή μπαταρίας. Όπερ και εγένετο. Αν και το έχω ξαναπεί , η εξυπηρέτηση ήταν επαγγελματικότατη. Κόστος μόλις 21ευρώ.

 

Off topic: Για ένα 5ωρο περίπου μέχρι να ξαναβάλω την sim στο Mate, ήμουν με ένα παλιό samsung s4 mini. Εκτός από το μικρό μέγεθος που το ζήλεψα, όλα τα υπόλοιπα ήταν δράμα. Δεν είχα την υπομονή να περιμένω να ανοίξει μια σελίδα. Φανταστείτε να έπρεπε να λειτουργήσουμε για λίγο σε εποχή dial up. :shock:

Φιλε μεσα σε πεντε ωρες στην αλλαζουν?γιατι είμαι από επαρχια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μεσα σε πεντε ωρες στην αλλαζουν?γιατι είμαι από επαρχια.

 

Η αλλαγή έγινε σε 2 ώρες περίπου. 5 ώρες

χρησιμοποίησα άλλο κινητό κάνοντας και κάποιες άλλες δουλειές μέχρι να επιστρέψω σπίτι.

Παρ'τους ένα τηλέφωνο ώστε να σιγουρευτείς ότι έχουν μπαταρία σε στοκ. Θα κλείσεις ένα ραντεβού ώστε να σου κάνουν κάτι σαν "κράτηση". Έτσι με προέτρεψε η κοπέλα. Προτίμησε να πας στο άνοιγμα του καταστήματος ( 9 το πρωί) ώστε να είσαι από τους πρώτους που θα εξυπηρετήσουν και να μην έχεις μεγάλη αναμονή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρεμπιπτόντως, το night mode της κάμερας σας δουλεύει καθόλου. Σε μένα ενώ παλαιότερα έκανε την μέρα νύχτα , πλέον το αποτέλεσμα του είναι απογοητευτικό.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πας μέσα από τις εφαρμογές και την κάνεις disable και μετά το playstore σου βγάζει ενημερώσεις;

 

Αυτό μόνο με εφαρμογές της Google μου είχε συμβεί και το διόρθωσα κάνοντας disable τις 2 εφαρμογές Android setup μέσω adb.

 

Για την SwiftKey δοκιμασε πρεπει να κανεις disable και την συστηματος που εχει swiftKey factory settings.

Αυτη ειδα δεν γινεται και θελει ADB.

Εγω χρησιμοποιω swiftKey οποτε δεν μπορω να ειμαι σιγουρος.

Στην τελικη μπορεις να κανεις ολες αυτες που δεν θες απεγκατασταση μεσω ADB και να τελειωνεις μια και καλη (μεχρι να κανεις επαναφορα).

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, τι είναι το adb?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

https://developer.android.com/studio/command-line/adb

Android Debug Bridge (adb).

Εχουμε κανα νέο για ξεκλείδωμα bootloader?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κανα νέο για ξεκλείδωμα bootloader?

 

Αν δεν είχες πάρει κωδικό τότε που έδιναν τότε το ξεχνάς.

Μόνο με πληρωμή αν και διάβασα ότι στην 10 μάλλον σταματάει το ξεκλείδωμα bootloader.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Χτες ήρθε και σε μένα update 9.1.0.345 στα 264ΜΒ.

Το changelog γράφει μόνο για το December Security Patch

 

Same here.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ καιρό πάω να δοκιμάσω πάλι τον nova launcher. Το κράτησα μία μέρα μόνο γιατί την smoothness του μαμά launcher δεν την έχει δυστυχώς.
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ καιρό πάω να δοκιμάσω πάλι τον nova launcher. Το κράτησα μία μέρα μόνο γιατί την smoothness του μαμά launcher δεν την έχει δυστυχώς.

 

Και εγώ τους έχω εγκαταλείψει τους ανεξάρτητους launchers για αυτό το λόγο. Συνήθισα πλέον και τον μαμίσιο... :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Πρόσφατα πήρα το Sony SBH56 BT HF και το σύνδεσα με το κινητό. Όλα καλά, αλλά δεν ακούγεται ο ήχος των ειδοποιήσεων από το κινητό. Ο ήχος κλήσης ακούγεται κανονικά, αλλά το Viber, messenger κλπ δεν ακούγονται παρά μόνο από το ακουστικό του handsfree (κάτι που δε γινόταν με το plantronics που είχα). Είδα στις ρυθμίσεις του handsfree αλλά δεν έχει κάτι. Μήπως έχει κάποιος καμιά ιδέα για το τι μπορεί να φταίει; Είναι καμιά ρύθμιση του κινητού;

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/file/d/1T9Bdqb3O0v36YFfuw8s-_ZavHnjzBdLp/view?usp=sharing

 

Θεματακι σαν το προηγουμενο που ειχα βαλει αλλα με την γραμματοσειρα του iOS13 (SF Pro Rounded) και απλα προσθεσα εικονιδιο με σωστο σχημα για τον Samsung Browser αφου η Samsung θελει να μας επιβαλει το δικο της σχημα.

Μπαινει παραλληλα με το προηγουμενο μιας και αυτο ονομαζεται EMUiOS.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...