Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν τραβάω βίντεο υπάρχει κάποιος τρόπος να αποφύγω το συνεχές auto focus που κανει η κάμερα; Ανάλογα με το που το στρέφω αυξομειώνει την φωτεινότητα και γενικά το αποτέλεσμα δεν είναι το ιδανικό.

 

'Εχεις δίκιο και εμένα με εκνευρίζει. Σε δωμάτιο που υπάρχουν πολλά παράθυρα πραγματικά η κάμερα δε μπορει να κανει focus όπως πρέπει. Δεν έχω βρει κάτι που να βοηθάει...

Link to comment
Share on other sites

Όταν τραβάω βίντεο υπάρχει κάποιος τρόπος να αποφύγω το συνεχές auto focus που κανει η κάμερα; Ανάλογα με το που το στρέφω αυξομειώνει την φωτεινότητα και γενικά το αποτέλεσμα δεν είναι το ιδανικό.

 

Εγώ έχω λύσει το συγκεκριμένο θέμα χρησιμοποιώντας πλέον τη Gcam για βίντεο αλλά και για φωτογραφίες.

 

https://forum.xda-developers.com/mate-10/themes/gcam-6-1-021-mate-10-night-sight-t3877075/post80761715#post80761715

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω λύσει το συγκεκριμένο θέμα χρησιμοποιώντας πλέον τη Gcam για βίντεο αλλά και για φωτογραφίες.

 

https://forum.xda-developers.com/mate-10/themes/gcam-6-1-021-mate-10-night-sight-t3877075/post80761715#post80761715

 

Κι εγώ gcam χρησιμοποιώ τις περισσότερες φορές για φωτογραφίες. Στο βίντεο όμως θεωρώ ότι είναι ανώτερη η μαμά εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ gcam χρησιμοποιώ τις περισσότερες φορές για φωτογραφίες. Στο βίντεο όμως θεωρώ ότι είναι ανώτερη η μαμά εφαρμογή.

 

Όταν η σκηνή που τραβάω δεν έχει εναλλαγές φωτεινότητας οκ η μαμά εφαρμογή κάνει καλύτερη δουλειά. Όμως στις εναλλαγές προτιμώ της gcam.

Αν και πλέον πήρα μια Canon M100 και ξεμπέρδεψα με το θέμα φώτο και ακόμα περισσότερο βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν είμαι και πολύ σίγουρος επειδή εδώ και καιρό το έχω δώσει το κινητό αλλά (διορθώστε με αν κάνω λάθος) για να μην κάνει αυτό το συνεχόμενο auto focus στο video θυμάμαι ότι πατούσα παρατεταμένα ένα σημείο της οθόνης και κλείδωνε τον φωτισμό οπότε τράβαγα βίντεο χωρίς προβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω λύσει το συγκεκριμένο θέμα χρησιμοποιώντας πλέον τη Gcam για βίντεο αλλά και για φωτογραφίες.

 

https://forum.xda-developers.com/mate-10/themes/gcam-6-1-021-mate-10-night-sight-t3877075/post80761715#post80761715

Είσαι ακόμα με Android 8?

Επίσης δεν υπάρχει κάποιο αρχείο στο link που έβαλες

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ακόμα με Android 8?

Επίσης δεν υπάρχει κάποιο αρχείο στο link που έβαλες

 

Με 9.1 είμαι.

Αν πας μια σελίδα πίσω στο link θα βρεις το apk που παίζει. Απλά είναι παλιά version.

Το παρακάτω link σε πάει στη προηγούμενη σελίδα.

https://forum.xda-developers.com/mate-10/themes/gcam-6-1-021-mate-10-night-sight-t3877075/page25

Link to comment
Share on other sites

Με 9.1 είμαι.

Αν πας μια σελίδα πίσω στο link θα βρεις το apk που παίζει. Απλά είναι παλιά version.

Το παρακάτω link σε πάει στη προηγούμενη σελίδα.

https://forum.xda-developers.com/mate-10/themes/gcam-6-1-021-mate-10-night-sight-t3877075/page25

 

Ευχαριστώ. Το βρήκα και το έβαλα. Έχει night mode?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα μου έσκασε μια αναβάθμιση ρυθμίσεων συστήματος!

 

Και μένα μου ήρθε αλλά δεν κατάλαβα τι αναβάθμιση είναι αυτή.Δεν έχω ξανά πάρει τέτοια αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Και μένα μου ήρθε αλλά δεν κατάλαβα τι αναβάθμιση είναι αυτή.Δεν έχω ξανά πάρει τέτοια αναβάθμιση.

 

Xαχα.. Ούτε εγώ... Την είδα όταν είχε ολοκληρωθεί κι απλά έκανε επανεκκίνηση..Παραμένει η έκδοση 9.1.0.306(C432E4R1P11)..

Link to comment
Share on other sites

Αλλά δεν ξέρω μήπως παίξει κάτι καλύτερο στο black Friday..

 

Νομίζω έπαιξε πέρυσι στο Black Friday στα 400€, δε πιστεύω να παίξει και φέτος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , θα το αγοράζατε σήμερα στα 299 ευρώ η θα πηγαίνατε σε άλλη συσκευή ?

 

Την είδα και εγώ την προσφορά και έκανα την ίδια ερώτηση στον εαυτό μου. Ο μόνος λόγος που δεν θα το έπαιρνα είναι ότι σε λίγο καιρό θα σταματήσει να παίρνει αναβαθμίσεις (λογικά θα πάρει και το Android 10). Μόνο για αυτό. Κατά τα άλλα είναι μια πολύ καλή all around συσκευή.

Ας πούμε λίγο πιο πάνω παίζει το Xiaomi mi 9t pro, που είναι πιο φρέσκια συσκευή με όσα καλά αυτό συνεπάγεται.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Σαν έμειναν πολύ στάσιμα τα update στο mate 10 pro, έχουμε μείνει με το antivirus Αυγούστου.
Link to comment
Share on other sites

Σαν έμειναν πολύ στάσιμα τα update στο mate 10 pro, έχουμε μείνει με το antivirus Αυγούστου.

 

Ρε συνονόματε , "γέρασε" πια το κινητό μας. Χώρος στα νιάτα.

Μάλλον δουλεύουν την δεκάρα. Ελπίζω να μας την δώσουν χωρίς bugs.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Ρε συνονόματε , "γέρασε" πια το κινητό μας. Χώρος στα νιάτα.

Μάλλον δουλεύουν την δεκάρα. Ελπίζω να μας την δώσουν χωρίς bugs.

Δεν έχεις άδικο αλλά θα μείνουμε μέχρι τον Μάρτιο που θα δώσουν την 10ρα με το antivirus Αυγούστου?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Δυστυχώς γρατζουνισα πολύ και με κάποια βαθιά γδαρσιματα την οθόνη ευτυχώς χωρίς σπάσιμο αλλά φαίνεται αρκετά.. Ξέρω ότι πρέπει να το στείλω Αθήνα στο επίσημο σέρβις, απλά ήθελα να ρωτήσω έχει αλλάξει κανένας από εκεί να μου πει πόσο πάει;
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις άδικο αλλά θα μείνουμε μέχρι τον Μάρτιο που θα δώσουν την 10ρα με το antivirus Αυγούστου?

 

Λες να την δώσουν τόσο αργά; Ελπίζω στο θαύμα των εορτών.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε ακόμα και το χαιρόμαστε (αν και μας τρώει τώρα με το black Friday...)!

Μόνο η μπαταρία έχει αισθητή πτώση. Ίσως να φταίει και ότι έχω περάσει όλα τα updates χωρίς factory reset :rolleyes: εδώ και 2 χρόνια. Αλλά μάλλον είναι λόγω των 700+ κύκλων φόρτισης.

Έχει αλλάξει κάποιος μπαταρία στο επίσημο service; Πόσο κοστίζει; Το αφήνεις και το παίρνεις επόμενη μέρα ή το κάνουν επιτόπου;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω λύσει το συγκεκριμένο θέμα χρησιμοποιώντας πλέον τη Gcam για βίντεο αλλά και για φωτογραφίες.

 

https://forum.xda-developers.com/mate-10/themes/gcam-6-1-021-mate-10-night-sight-t3877075/post80761715#post80761715

Δεν δουλεύει η κάμερα, μόνο σελφι, βίντεο, γιατί;

Το βρήκα Εντάξει.

Έχει αλλάξει κάνεις μπαταρία μόνος του; είναι δύσκολο; είμαι επαρχία για να το στείλω στα κεντρικά για αλλαγή και θα μείνω και χωρίς τηλ, τι να κάνω να την αλλάξω μόνος μου;

Edited by kabalos_1971

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...