Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντα στο off έχω το gps!Εκτός κ αν εννοείς κάτι άλλο και δεν το έπιασα!
Εννοείς το έχεις στην τσέπη του παντελονιού;

Παίζουν διάφορα ρόλο. Από την ζέστη που αναπτύσσει στην τσέπη (τριβή με το μπουτι ας πούμε ή αν το έχεις στην κωλοτσεπη) μέχρι το σήμα που είπε ο φίλος. Ειδικά αν έχεις ανοιχτά τα data, φεύγει νεράκι η μπαταρία σε αυτές τις συνθήκες.

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή εγώ από το κινητό είμαι πολύ ευχαριστημένος, απλά θα ήθελα να παίξω λίγο περισσότερο με τον φακό του, αξίζει λέτε η αγορά του Huawei 360 Panoramic VR; Αν ναι, υπάρχει κανένα δείγμα φωτογραφίας; πχ από εδώ https://www.bestprice.gr/item/2155354500/huawei-360-panoramic-vr.html?fromq=huawei+360+camera&from=cat-single
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς το έχεις στην τσέπη του παντελονιού;

Παίζουν διάφορα ρόλο. Από την ζέστη που αναπτύσσει στην τσέπη (τριβή με το μπουτι ας πούμε ή αν το έχεις στην κωλοτσεπη) μέχρι το σήμα που είπε ο φίλος. Ειδικά αν έχεις ανοιχτά τα data, φεύγει νεράκι η μπαταρία σε αυτές τις συνθήκες.

 

Galaxy Note9 & Tapatalk Pro

 

Όχι όλα κλειστά τα έχω απλά εκείνη τη στιγμή κάνω δουλειές στο ξενοδοχείο όπου εργάζομαι!Το έχω παρατηρήσει μόνο όταν κινουμε έντονα

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όχι όλα κλειστά τα έχω απλά εκείνη τη στιγμή κάνω δουλειές στο ξενοδοχείο όπου εργάζομαι!Το έχω παρατηρήσει μόνο όταν κινουμε έντονα

 

Τοτε κοίτα αν έχεις καλό σήμα μέσα στο ξενοδοχείο. Να απενεργοποιησεις τους αισθητήρες δεν μπορείς σε περίπτωση που όντως είναι θέμα αισθητήρων.

 

Vangie δυστυχώς το Mate 10 pro δεν έχει υποστήριξη galileo που είναι το ευρωπαϊκό σύστημα GPS αλλά μόνο GPS (το κλασικό αμερικανικό), glonass το ρωσικό και bds το κινέζικο.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Τοτε κοίτα αν έχεις καλό σήμα μέσα στο ξενοδοχείο. Να απενεργοποιησεις τους αισθητήρες δεν μπορείς σε περίπτωση που όντως είναι θέμα αισθητήρων.

 

Vangie δυστυχώς το Mate 10 pro δεν έχει υποστήριξη galileo που είναι το ευρωπαϊκό σύστημα GPS αλλά μόνο GPS (το κλασικό αμερικανικό), glonass το ρωσικό και bds το κινέζικο.

 

Κατάλαβα οκ..

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ βάζοντας 2η sim και έχοντας τα δεδομένα μονίμως ανοικτά από την 2η (αμφότερες cosmote) βλέπω ελαφρώς αυξημένη κατανάλωση μπαταρίας που το βλέπω εντελώς φυσιολογικό

Όσον αφορά το gps εγώ το βρίσκω εξαιρετικά γρήγορο . Μην ξεχνάμε ότι επιρρεάζεται ακόμη και από την συνεφιά. Μεγαλύτερη ακρίβεια των 3 μέτρων αποκλείεται να αποκτήσουμε καθότι μην ξεχνάμε ότι τα GPS gallileo beidu κτλ κτλ έχουν καταρχήν καθαρά στρατιωτικές εφαρμογές και απλά επωφελούμαστε και εμείς οι κοινοί θνητοί

 

Sent from my Mate 10 pro

Edited by PoLiThS
Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G3501/g1699/v187382/f1/full/changelog.xml

Χθεσινο update για τα κινεζικα mate 10 pro

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G3501/g1699/v187382/f1/full/changelog.xml

Χθεσινο update για τα κινεζικα mate 10 pro

 

EMUI 9.0 is here. Built on Android Pie, this version preserves that essential Android flavor, with a twist of nature and simplicity. It's packed with technical wonders and streamlined processes. We know our improved, intuitive design will convenience your life, make work easy, safeguard your data, and help you understand your digital habits. We are so very proud to present EMUI 9.0 to the palm of your hands. Note: Third-party launchers cannot be set after this update.

Αλήθεια τώρα;

Link to comment
Share on other sites

EMUI 9.0 is here. Built on Android Pie, this version preserves that essential Android flavor, with a twist of nature and simplicity. It's packed with technical wonders and streamlined processes. We know our improved, intuitive design will convenience your life, make work easy, safeguard your data, and help you understand your digital habits. We are so very proud to present EMUI 9.0 to the palm of your hands. Note: Third-party launchers cannot be set after this update.

Αλήθεια τώρα;

 

Θα μπορουσαμε να μαθουμε αν ειναι αληθεια απο τους κατοχους του mate 20 pro αλλα βλεπεις επι 63 σελιδες μιλανε ακαταπαυστα μονο για την πρασινη οθονη.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσαμε να μαθουμε αν ειναι αληθεια απο τους κατοχους του mate 20 pro αλλα βλεπεις επι 63 σελιδες μιλανε ακαταπαυστα μονο για την πρασινη οθονη.

 

Εδώ που τα λέμε... Δεν είναι και λίγο! LG μου θέλανε τα νούμερα. Πάντως αν κάνει και αυτό μετά την φαεινή ιδεα που είχε με τον bootloader τι μένει; Ξέρω! Να απαγορέψει την εγκατάσταση εφαρμογών εκτός store. Όχι από playstore, να μπαναρει κι αυτό. Από δικό της. Επίσης μην ξεχάσει να αλλάξει όνομα και σήμα στην εταιρεία:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά 10 του μήνα ξεκινάει η stable 9 για Κίνα η για όλους? Μπερδεύτηκα.. Πραγματικά..

Καλά τι θέμα έχουν με τους 3rd party. Launchers ένας θεός ξέρει..

Link to comment
Share on other sites

Εδώ που τα λέμε... Δεν είναι και λίγο! LG μου θέλανε τα νούμερα. Πάντως αν κάνει και αυτό μετά την φαεινή ιδεα που είχε με τον bootloader τι μένει; Ξέρω! Να απαγορέψει την εγκατάσταση εφαρμογών εκτός store. Όχι από playstore, να μπαναρει κι αυτό. Από δικό της. Επίσης μην ξεχάσει να αλλάξει όνομα και σήμα στην εταιρεία:lol::lol::lol:

 

Δεν διαφωνω αλλα 10 σελιδες θα ηταν αρκετες, οχι 63. Τεσπα μην ξεφυγουμε απο το topic, αν θες μπορεις να ρωτησεις στο νημα του mate 20 pro αν δοκιμασε κανεις καποιον launcher και τι συμβατοτητα ειχε. Το μονο που ειχε παρει το ματι μου ηταν οτι επειδη εχει το back με swipe απο την ακρη προ τα μεσα ειχε θεματα με εφαρμογες που ειχαν την ιδια κινηση οπως ενας web browser που ανοιγει τους σελιδοδηκτες με swipe απο δεξια προς τα μεσα. Για launcher δεν ειδα κατι εκτος αν μου ξεφυγε.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ηδη ερωτηση και στο topic του mate 20 pro και στο topic για τους launchers. Θα ειναι απογοήτευση αν δεν παιζουν.
Link to comment
Share on other sites

Εκανα ηδη ερωτηση και στο topic του mate 20 pro και στο topic για τους launchers. Θα ειναι απογοήτευση αν δεν παιζουν.

 

 

Αμα διαβασεις εδω υπαρχει θεμα οντως...Τωρα πιστευω να λυθει με μελλοντικο update...

 

 

Ριξτε μια ματια και σε αυτο το βιντεο

 

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι θέμα της 157 που μόλις μου ήρθε και μένα ή μιας αναβάθμισης που πέρασε επίσης στο καπάκι από το Appgalery, σταμάτησε όμως να υπάρχει αυτή η πολύ μικρή καθυστέρηση που υπήρχε στον file manager.

Πλέον όλα ανοίγουν ακαριαία και το scroll είναι τρομερά fast & smooth. Περάστε τον όσοι δεν τον έχετε. Ανανεωμένος και ταχύς όπως πρέπει.

 

Και παιδιά, προς Θεού! Μην αρχίσουμε και εδώ για την πράσινη οθόνη του mate 20. Ήμαρτον! " Όχι άλλο κάρβουνο " !!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι θέμα της 157 που μόλις μου ήρθε και μένα ή μιας αναβάθμισης που πέρασε επίσης στο καπάκι από το Appgalery, σταμάτησε όμως να υπάρχει αυτή η πολύ μικρή καθυστέρηση που υπήρχε στον file manager.

Πλέον όλα ανοίγουν ακαριαία και το scroll είναι τρομερά fast & smooth. Περάστε τον όσοι δεν τον έχετε. Ανανεωμένος και ταχύς όπως πρέπει.

 

Και παιδιά, προς Θεού! Μην αρχίσουμε και εδώ για την πράσινη οθόνη του mate 20. Ήμαρτον! " Όχι άλλο κάρβουνο " !!

 

Δεν ήταν η 157 αλλά η αναβάθμιση του Huawei Cloud από AppGallery. Το τσέκαρα μόλις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα . Επειδή ξαναγύρισα στο mate 10 pro (ύστερα απο την αποτυχημένη αναβάθμιση μου σε mate 20 pro και πράσινες οθόνες κλπ ) και έχω χάσει επεισόδια .. Γνωρίζουμε ημερομηνίες για emui 9 και android 9 ?

Συγγνώμη αν έχει επαναληφθεί η ερώτηση .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα . Επειδή ξαναγύρισα στο mate 10 pro (ύστερα απο την αποτυχημένη αναβάθμιση μου σε mate 20 pro και πράσινες οθόνες κλπ ) και έχω χάσει επεισόδια .. Γνωρίζουμε ημερομηνίες για emui 9 και android 9 ?

Συγγνώμη αν έχει επαναληφθεί η ερώτηση .

 

Καλησπέρα φίλε Μ!Δλδ το έδιωξες το 20αρι και γύρισες στο 10?Δεν νιώθεις ότι έκανες downgrade?

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα . Επειδή ξαναγύρισα στο mate 10 pro (ύστερα απο την αποτυχημένη αναβάθμιση μου σε mate 20 pro και πράσινες οθόνες κλπ ) και έχω χάσει επεισόδια .. Γνωρίζουμε ημερομηνίες για emui 9 και android 9 ?

Συγγνώμη αν έχει επαναληφθεί η ερώτηση .

 

10 Νοεμβριου αλλα υπαρχει περπτωση να ειναι μονο για τα κινεζικα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε Μ!Δλδ το έδιωξες το 20αρι και γύρισες στο 10?Δεν νιώθεις ότι έκανες downgrade?

 

Έδωσα το 20αρι μέσω DOA , πήρα πιστωτικό ώστε να το αγοράσω ξανά ( η κάποιο καλύτερο μέχρι τότε ) όταν υπάρχει πλήρη επίλυση του προβλήματος . Ευτυχώς είχα το 10 αρι οπότε ξαναγύρισα σε αυτό . Ναι είναι αισθητό το downgrade αλλά απο το να χω τον hulk στην οθόνη καλύτερα το 10αρι μια χαρά είναι . ;)

Link to comment
Share on other sites

Έδωσα το 20αρι μέσω DOA , πήρα πιστωτικό ώστε να το αγοράσω ξανά ( η κάποιο καλύτερο μέχρι τότε ) όταν υπάρχει πλήρη επίλυση του προβλήματος . Ευτυχώς είχα το 10 αρι οπότε ξαναγύρισα σε αυτό . Ναι είναι αισθητό το downgrade αλλά απο το να χω τον hulk στην οθόνη καλύτερα το 10αρι μια χαρά είναι . ;)

 

Σε καταλαβαίνω..Εξάλλου ένα χρόνο προσωπικά εγώ με το 10αρι δεν νιώθω την ανάγκη να φύγω για νέο μοντέλο!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω..Εξάλλου ένα χρόνο προσωπικά εγώ με το 10αρι δεν νιώθω την ανάγκη να φύγω για νέο μοντέλο!

 

Ναι εγώ που την ένιωσα όντως το 20αρι ήταν κορυφή σε όλα ! Κάμερες , μπαταρία , φόρτιση , ανάλυση οθόνης , ταχύτητα , 3d faceunlock , δακτυλικό αποτύπωμα μέσα στην οθόνη ..

 

Αλλά .. το είχα 5 μέρες και ο πράσινος αποχρωματισμός την οθόνης φαινόταν κανονικά και με το νόμο ( περιμετρικά της οθόνης ) .

οπότε είπα να μην αφήσω στην τύχη τα 1000 ευρώ που έδωσα να το αποκτήσω .. :(

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ που την ένιωσα όντως το 20αρι ήταν κορυφή σε όλα ! Κάμερες , μπαταρία , φόρτιση , ανάλυση οθόνης , ταχύτητα , 3d faceunlock , δακτυλικό αποτύπωμα μέσα στην οθόνη ..

 

Αλλά .. το είχα 5 μέρες και ο πράσινος αποχρωματισμός την οθόνης φαινόταν κανονικά και με το νόμο ( περιμετρικά της οθόνης ) .

οπότε είπα να μην αφήσω στην τύχη τα 1000 ευρώ που έδωσα να το αποκτήσω .. :(

 

Πολύ καλά έκανες!!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ηδη ερωτηση και στο topic του mate 20 pro και στο topic για τους launchers. Θα ειναι απογοήτευση αν δεν παιζουν.

 

Ειδα την απαντηση και θεωρω οτι θα πρεπει να απενεργοποιησεις τα builtin gestures οταν περασεις τον nova. Θα δουμε σιγουρα οταν ερθει η 9.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ που την ένιωσα όντως το 20αρι ήταν κορυφή σε όλα ! Κάμερες , μπαταρία , φόρτιση , ανάλυση οθόνης , ταχύτητα , 3d faceunlock , δακτυλικό αποτύπωμα μέσα στην οθόνη ..

 

Αλλά .. το είχα 5 μέρες και ο πράσινος αποχρωματισμός την οθόνης φαινόταν κανονικά και με το νόμο ( περιμετρικά της οθόνης ) .

οπότε είπα να μην αφήσω στην τύχη τα 1000 ευρώ που έδωσα να το αποκτήσω .. :(

 

θα ήθελα να σε ρωτήσω εάν η διαφορά στις κάμερες είναι πραγματικά μεγάλη διότι εγώ από το δεκάρι είμαι λίγο απογοητευμένος στο θέμα κάμερας.Σε όλα τα υπόλοιπα καταλαβαίνω αυτό που λες για την αναβάθμιση αλλά εμένα τουλάχιστον δεν μου δημιουργούν πρόβλημα .Ενώ η κάμερα βλέπω ότι είναι προβληματική. Εννοώ το θόρυβο που έχει η φωτογραφία όταν κάνεις zoom .Απαράδεκτο. εντελώς τυχαία βρέθηκα με φίλο μου που έχει το S9 Plus και έφαγα ήττα χονδρή στην σύγκριση που κάναμε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...