Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα δεν εχεις το hardware οπως κανει το iphone X για παραδειγμα.
Το iPhone x έχει εσθυτηρα για σκοτάδι; και το ΜΙ 8 πιστεύω έχει γιατί κάνει 3d αναγνώριση προσώπου.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι ξεκλειδωνει στο απολυτο σκοταδι, λογο τον αισθητηρων που εχει! :!:

το face unlock ειναι μια απολυτη μαιμουδια που ξεκλειδωνει με απλη φωτογραφια!!!:X

Link to comment
Share on other sites

Καμια σχεση το ξεκλειδωμα του iphone x μεσω προσωπου με το αυτο που βαλανε σε μας. Σε μας δεν ειναι ασφαλες αλλωστε. Αλλα με ενα googlaρισμα βρισκεις πως δουλευει,μην τα λεμε εδω
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το iPhone X τι διαφορετικό έχει; Ανοίγει στο σκοτάδι δηλαδή;

 

Εχει true depth camera, dot projector και υπερυθρες και ναι ανοιγει και στο απολυτο σκοταδι.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σοβαρά τώρα....Θέλετε και τα λέτε αυτά;;;; Άντε να δεχτούμε ότι το mate 10 pro δεν έχει τον αισθητήρα του iPhone x .....Δεν έχει όμως και την τιμή του!!!!! Μεγάλη διαφορά δεν νομίζετε;;;;

Έβγαλε ένας στο Google ότι ξεκλειδώνει το mate με φωτογραφία.....Αλήθεια εσείς το δοκιμάσατε;;; Ή βγάζετε άποψη από ένα fake video...

Μια χαρά ασφαλες είναι το face unlock του mate όπως όλων των συσκευών που το έχουν...

Αααα και για να σας προλάβω.....Ούτε με κλειστά μάτια ξεκλειδώνει

Link to comment
Share on other sites

Καμια σχεση το ξεκλειδωμα του iphone x μεσω προσωπου με το αυτο που βαλανε σε μας. Σε μας δεν ειναι ασφαλες αλλωστε. Αλλα με ενα googlaρισμα βρισκεις πως δουλευει,μην τα λεμε εδω

 

Το iPhone όμως δεν έχει αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων με συνέπεια να είναι υποχρεωμένο το face unlock να δουλεύει τέλεια ενώ εμείς δεν έχουμε τέτοιο πρόβλημα διότι ο αισθητήρας είναι ο καλύτερος που κυκλοφορεί στην αγορά. Αυτό πάντως δεν αναιρεί το γεγονός ότι έπρεπε και σε μας να χτυπάει κορυφή. Εγώ πάντως θα προτιμούσα τον οπτικό σταθεροποιητή εικόνας στο 4k video από ότι να έχει face unlock.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σοβαρά τώρα....Θέλετε και τα λέτε αυτά;;;; Άντε να δεχτούμε ότι το mate 10 pro δεν έχει τον αισθητήρα του iPhone x .....Δεν έχει όμως και την τιμή του!!!!! Μεγάλη διαφορά δεν νομίζετε;;;;

Έβγαλε ένας στο Google ότι ξεκλειδώνει το mate με φωτογραφία.....Αλήθεια εσείς το δοκιμάσατε;;; Ή βγάζετε άποψη από ένα fake video...

Μια χαρά ασφαλες είναι το face unlock του mate όπως όλων των συσκευών που το έχουν...

Αααα και για να σας προλάβω.....Ούτε με κλειστά μάτια ξεκλειδώνει

Όντως έπαιζα με ολα αυτά. Με κλειστά μάτια δε ξεκλειδώνει και με το που τα άνοιγα ξεκλειδώνει. Επίσης ξεκλειδώνει και στο σκοτάδι. Φωτίζει η οθόνη το πρόσωπο και το κάνει. Λίγο πιο αργά βέβαια.

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Expendable με 8 ώρες οθόνης και 17 ώρες αναμονής είναι χάλια;

Καλημέρα...

Όχι βέβαια...Λογικό να μην κατάλαβες το ύφος μου (λόγω γραπτού λόγου) :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Όχι βέβαια...Λογικό να μην κατάλαβες το ύφος μου (λόγω γραπτού λόγου) :D:D:D

 

:lol::lol: Λέω και εγώ πόσο ωμά έβγαζε με άλλη ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πολύ χάλια η μπαταρία με την 142!!!!

860150a162caee38976d4fa52d5a13a2.jpg639476ae41b0c5e7da358ff6509673a1.jpg932f8892dc55560749cf35ac07a12b83.jpg783ccc6e9992d28875bf91686d2392d4.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν σβήσεις & το fb & περάσεις το metal pro θα δεις & μεγαλύτερα νούμερα. Η πιο άχρηστη & ενεργοβόρο εφαρμογή είναι το fb (άσε που κολλάει συνέχεια).

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, στην Ελλάδα επισήμως ποιά έκδοση του κινητού κυκλοφορεί; Η dual sim (δηλαδή L29) ή η άλλη;

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, στην Ελλάδα επισήμως ποιά έκδοση του κινητού κυκλοφορεί; Η dual sim (δηλαδή L29) ή η άλλη;

 

H dual sim φιλε μου!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Και μια ερώτηση...

Πριν το update όταν πάταγα παρατεταμένα σε κενό σημείο στην οθόνη και μετά πάταγα ρυθμίσεις, είχε μια επιλογή που σου επέτρεπε να κάνεις rotation την οθόνη παντού, όχι μόνο σε εφαρμογές (δεν εννοώ δηλαδή το auto rotation)... Τώρα αυτή η επιλογή δεν εμφανίζεται... Έχει σβηστεί και σ' εσάς? Και που μπορούμε να τη βρούμε μέσα από το μενού?

 

Μπορεί κάποιος να τσεκάρει αν έχει σβηστεί και σ' εσάς αυτή η επιλογή μετά το update? Κι αν ξέρει κανείς που τη βρίσκουμε στις ρυθμίσεις?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να τσεκάρει αν έχει σβηστεί και σ' εσάς αυτή η επιλογή μετά το update? Κι αν ξέρει κανείς που τη βρίσκουμε στις ρυθμίσεις?
Αυτό λες; 123dd3efc2ee3d83381a4e2fa74feb9e.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν λεει αυτο.μπορουσες την κεντρικη οθονη να την γυρισεις σε landscapeστην νεα ρομ και εγω το ψαχνω αλλα μαλλον το βγαλανε
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν λεει αυτο.μπορουσες την κεντρικη οθονη να την γυρισεις σε landscapeστην νεα ρομ και εγω το ψαχνω αλλα μαλλον το βγαλανε
Α κατάλαβα ναι

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Huawei app store υπήρχε και στην προηγούμενη έκδοση;

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οχι γιωργο!! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν λεει αυτο.μπορουσες την κεντρικη οθονη να την γυρισεις σε landscapeστην νεα ρομ και εγω το ψαχνω αλλα μαλλον το βγαλανε
Αυτό εννοώ! Κι εγώ αρχίζω να φοβάμαι ότι το βγάλανε, γιατί δεν το βρίσκω πουθενά...

Και το θέμα είναι ότι όταν γύριζα την οθόνη οριζόντια και μετά την επανέφερα κάθετη, είχαν ανανεωθεί και τα scrollable widgets!! Ήταν μια κάποια λύση μέχρι να (και αν) αποφασίσουν να το φτιάξουν αυτό το θέμα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...