Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://techblog.gr/mobile/samsung-galaxy-s9-exynos-9810-reason-bad-battery-life/

Το Mate σκοτώνει στην μπαταρία.

Εγώ το φωνάζω ότι στα τελευταία 10 τηλέφωνα που άλλαξα τα mate 9 και 10 έχουν πολύ μεγαλύτερη αυτονομία.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι του spotify. Σε παραπέμπει στο equalizer του συστήματος που το mate για bluetooth δεν έχει(πχ samsung - xiaomi κλπ έχουν δικό τους) . Μόνο για ενσύρματα. Μην λέμε κάτι όταν δεν το έχουμε μπροστά μας. Σε ευχαριστώ για την προσπάθεια αλλά καλό θα είναι να ξέρουμε πριν απαντήσουμε.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άρα ΈΧΕΙ ενσωματωμένο σε Android (που είπες δεν έχει καν) και απλώς δε κάνει για BT ακουστικά. Ok, good to know

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχισε το stream για το P20 P20lite >>> Live <<<

 

Mιση ωρα παρουσιασης οι 130 καθηγητες αγγλικων εχουν πεσει απο μπαλκονια και η παρουσιαση οχι για το μεγεθος της εταιρειας..

 

Μετα απο μια ωρα παρουσιασης που μιλουσε μονο για την καμερα ειπε οτι εχει και μπαταρια 4000mhA.Αυτο.Ουτε οθονες ουτε τιποτα.Μια ωρα για καμερα και μονο! ... τωρα εφυγε και ανεβηκε μια φωτογραφος για να μας ξαναπει ποσο τελεια καμερα εχει.Τουλαχιστον ειναι τα αγγλικα της μητρικη γλωσσα.Νταξει κλαιω.

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

Αρχισε το stream για το P20 P20lite >>> Live <<<

 

Mιση ωρα παρουσιασης οι 130 καθηγητες αγγλικων εχουν πεσει απο μπαλκονια και η παρουσιαση οχι για το μεγεθος της εταιρειας..

 

Μετα απο μια ωρα παρουσιασης που μιλουσε μονο για την καμερα ειπε οτι εχει και μπαταρια 4000mhA.Αυτο.Ουτε οθονες ουτε τιποτα.Μια ωρα για καμερα και μονο! ... τωρα εφυγε και ανεβηκε μια φωτογραφος για να μας ξαναπει ποσο τελεια καμερα εχει.Τουλαχιστον ειναι τα αγγλικα της μητρικη γλωσσα.Νταξει κλαιω.

 

Τι δεν κατάλαβες zerokill? Αγγλέζικα μιλούσε ο άνθρωπος. :)

Ειναι κρίμα να έχεις τόσο εντυπωσιακό hardware και να μη

ξέρεις να το παρουσιάσεις. Πρέπει να τους κάνει μαθήματα marketing

και keynote η Apple. Εγώ πραγματικά αν δεν υπήρχαν τα βίντεο στο youtube

δεν θα είχα αγοράσει το mate.

Link to comment
Share on other sites

Αρχισε το stream για το P20 P20lite >>> Live <<<

 

Mιση ωρα παρουσιασης οι 130 καθηγητες αγγλικων εχουν πεσει απο μπαλκονια και η παρουσιαση οχι για το μεγεθος της εταιρειας..

 

Μετα απο μια ωρα παρουσιασης που μιλουσε μονο για την καμερα ειπε οτι εχει και μπαταρια 4000mhA.Αυτο.Ουτε οθονες ουτε τιποτα.Μια ωρα για καμερα και μονο! ... τωρα εφυγε και ανεβηκε μια φωτογραφος για να μας ξαναπει ποσο τελεια καμερα εχει.Τουλαχιστον ειναι τα αγγλικα της μητρικη γλωσσα.Νταξει κλαιω.

Το ότι εβηχε κάθε 1 λεπτό το προσέξατε; καλά χαλάνε όλο το image. Αλλά δεν πειράζει ας έχουν ανταγονιστικες τιμές.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι δεν κατάλαβες zerokill? Αγγλέζικα μιλούσε ο άνθρωπος. :)

Ειναι κρίμα να έχεις τόσο εντυπωσιακό hardware και να μη

ξέρεις να το παρουσιάσεις. Πρέπει να τους κάνει μαθήματα marketing

και keynote η Apple. Εγώ πραγματικά αν δεν υπήρχαν τα βίντεο στο youtube

δεν θα είχα αγοράσει το mate.

 

Οπως το ειπες.Πραγματικα κριμα.Οκ στην ουσια παρουσιασανε ενα iphone X style τηλεφωνο.. με specs mate 10 εκτος της καμερας... και 900 ευρω

Και παλι κριμα για το πραγματικα αθλιο event.

Link to comment
Share on other sites

Οπως το ειπες.Πραγματικα κριμα.Οκ στην ουσια παρουσιασανε ενα iphone X style τηλεφωνο.. με specs mate 10 εκτος της καμερας... και 900 ευρω

Και παλι κριμα για το πραγματικα αθλιο event.

900€ και Bluetooth 4.2 εν έτη 2018, όταν η Samsung βάζει το 5.0 από πέρυσι. Όχι ότι παίζει ιδιαίτερο ρόλο έως τώρα, αλλά βάλτο για τα μάτια του κόσμου, να δικαιολογήσεις κάπως και τα 900. Πάντως εγώ προσωπικά δεν θα επερνα αυτής της τιμής συσκευή μέσα στο 2018 και να μου δίνουν Bluetooth 4.2, ξεκίνησε η κυκλοφορία Bluetooth 5.0 αξεσουάρ.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Πρόβλημα:σε διπλή κάρτα sim, οταν ενεργοποιώ τα δεδομένα στην προεπιλεγμένη sim, αυτά εμφανίζονται μετά απο πολλές προσπάθειες κ οχι πάντα!! Δοκιμάζω επανεκινησεις, απενεργοποίηση της δεύτερης sim, κλπ, ομως το πρόβλημα επιμένει! Πλέον, φοβάμαι να απενεργοποίησω τα δεδομένα οταν επιτέλους τα καταφέρω, μήπως κ δεν ξαναμπορεσω να τα ενεργοποιήσω!! Καμμία ιδέα;;

Το κινητό ειναι rooted. (B29 8.0.0.129)

Επίσης, υπάρχει κάποιος τρόπος για firmware update χωρις να χάσω το root?

Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Πρόβλημα:σε διπλή κάρτα sim, οταν ενεργοποιώ τα δεδομένα στην προεπιλεγμένη sim, αυτά εμφανίζονται μετά απο πολλές προσπάθειες κ οχι πάντα!! Δοκιμάζω επανεκινησεις, απενεργοποίηση της δεύτερης sim, κλπ, ομως το πρόβλημα επιμένει! Πλέον, φοβάμαι να απενεργοποίησω τα δεδομένα οταν επιτέλους τα καταφέρω, μήπως κ δεν ξαναμπορεσω να τα ενεργοποιήσω!! Καμμία ιδέα;;

Το κινητό ειναι rooted. (B29 8.0.0.129)

Επίσης, υπάρχει κάποιος τρόπος για firmware update χωρις να χάσω το root?

Ευχαριστω!!

 

Welcome to the club... Εμένα το κάνει όταν αλλάζω δεδομένα στην δεύτερη sim. Βασικά μου το έκανε την πρώτη μέρα όταν το δούλεψα με 2 sim και μετά δούλευε κανονικά. Τώρα τελευταία του ήρθε πάλι η ανωμαλία αυτή. Ο μόνος σίγουρος τρόπος που έχω βρει είναι να κλείσω την sim που δεν θέλω για δεδομένα και μετά επανεκκίνηση. Μετά την ανοίγεις πάλι άμα θες. Δεν χάνει πια τα δεδομένα. Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή huawei δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

Welcome to the club... Εμένα το κάνει όταν αλλάζω δεδομένα στην δεύτερη sim. Βασικά μου το έκανε την πρώτη μέρα όταν το δούλεψα με 2 sim και μετά δούλευε κανονικά. Τώρα τελευταία του ήρθε πάλι η ανωμαλία αυτή. Ο μόνος σίγουρος τρόπος που έχω βρει είναι να κλείσω την sim που δεν θέλω για δεδομένα και μετά επανεκκίνηση. Μετά την ανοίγεις πάλι άμα θες. Δεν χάνει πια τα δεδομένα. Από την πόλη έρχομαι και στην κορφή huawei δηλαδή...

 

Καλησπέρα. Ειναι θέμα software δηλ; Δεν υπαρχει κάτι πιο "μόνιμο";;

Προς στιγμή νόμισα οτι ειναι ελλατωματικο το κινητό!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια πληροφορία που με έκανε να ελπίζω. Φιλαράκι με s8+ του έρχεται update & για κακή του τύχη το κατεβάζει & τσουπ oreo. Κάπως έτσι ξεκίνησαν τα προβλήματα σε ένα κινητό που δεν του είχε κάνει το παραμικρό. Αντε ρε γμτ να τα λύσουν τα θέματα να χαρούμε & εμείς λίγο το κινητό. Δεν ξέρω αν έχω ξαναδεί τόσο προβληματικό update, αν θυμάμαι καλά μια έκδοση του Android 6 είχε κάποια προβλήματα αλλά σε 10 μέρες είχε περάσει η διόρθωση & όλα οκ. Τόσο καιρό δεν καταλαβαίνω τι κάνουν...... Το update για την διόρθωση είναι της εκάστοτε εταιρείας ή του λογισμικού του Android? Αν είναι των εταιριών τον παίζουν οι Κινέζοι, αν είναι του λογισμικού πάλι τον παίζουν οι Κινέζοι.
Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά.. Τα καλούδια της κάμερας του P20 λέτε να τα πάρουμε? Πχ το night shot που έχει είναι απίστευτο!

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Οι κάμερες που έχει δεν έχουν σχέση με την δικιά μας . Αν εννοείς να πάρεις την εφαρμογή απλά ,δεν νομίζω ότι θα αλλάξει κ τπτ.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα γιατί θα την έπαιρνα εγώ την έχω ήδη πληρωμένη με PayPal. Στο θέμα τιμής την πάτησα αλλά δεν πειράζει.

 

Παρέλαβα μια δεύτερη και πάλι διαφέρει από αυτή που έχει φωτογραφίες ο seller sto eday.. Τί γίνεται?Στη κάτω πλευρά που είναι το ηχείο, έχει μια ενιαία τρύπα κι όχι 5μικρες και πάλι δεν υπάρχει το διαχωριστικό κομμάτι μεταξύ κάμερας και δακτυλικου αποτυπωματος.. Από τ

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ειχα παραγγειλει απο εκει μια θηκη στα 19,99$ ,αλλα ενας φιλος εβαλε λινκ απο ebay και την πηρα απο εκει με 4$. μια χαρα ειναι.

 

https://www.ebay.co.uk/itm/For-Huawei-Mate-10-Pro-P10-Plus-Slim-Hybrid-TPU-Clear-ShockProof-Case-Cover-Skin/332491667410?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=541555911732&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

ακυρωσα την παραγγελια απο eureka και παρολα αυτα μου ηρθε η θηκη και την εχω σφραγισμενη.

 

Παρέλαβα μια δεύτερη και πάλι διαφέρει από αυτή που έχει φωτογραφίες ο seller sto eday.. Τί γίνεται?Στη κάτω πλευρά που είναι το ηχείο, έχει μια ενιαία τρύπα κι όχι 5μικρες και πάλι δεν υπάρχει το διαχωριστικό κομμάτι μεταξύ κάμερας και δακτυλικου αποτυπωματος..

https://photos.app.goo.gl/S0Nwi8Bo4fim9v7u1

https://photos.app.goo.gl/nvnZ9Ut590Xwes742

Edited by rapsodos1979_
Φωτογραφίες
Link to comment
Share on other sites

Οι κάμερες που έχει δεν έχουν σχέση με την δικιά μας . Αν εννοείς να πάρεις την εφαρμογή απλά ,δεν νομίζω ότι θα αλλάξει κ τπτ.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το κόλπο με το night shot δεν βλέπω λόγο να μην το πάρουμε! Ποιο πολύ AI είναι!

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

[quote name=rapsodos197

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

Παρέλαβα μια δεύτερη και πάλι διαφέρει από αυτή που έχει φωτογραφίες ο seller sto eday.. Τί γίνεται?Στη κάτω πλευρά που είναι το ηχείο, έχει μια ενιαία τρύπα κι όχι 5μικρες και πάλι δεν υπάρχει το διαχωριστικό κομμάτι μεταξύ κάμερας και δακτυλικου αποτυπωματος..

https://photos.app.goo.gl/S0Nwi8Bo4fim9v7u1

https://photos.app.goo.gl/nvnZ9Ut590Xwes742

 

Ακριβώς το ίδιο συνέβη και σε μένα. Έκανα διαδικασία για επιστροφή.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα μια δεύτερη και πάλι διαφέρει από αυτή που έχει φωτογραφίες ο seller sto eday.. Τί γίνεται?Στη κάτω πλευρά που είναι το ηχείο, έχει μια ενιαία τρύπα κι όχι 5μικρες και πάλι δεν υπάρχει το διαχωριστικό κομμάτι μεταξύ κάμερας και δακτυλικου αποτυπωματος.. Από τ

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Παρέλαβα μια δεύτερη και πάλι διαφέρει από αυτή που έχει φωτογραφίες ο seller sto eday.. Τί γίνεται?Στη κάτω πλευρά που είναι το ηχείο, έχει μια ενιαία τρύπα κι όχι 5μικρες και πάλι δεν υπάρχει το διαχωριστικό κομμάτι μεταξύ κάμερας και δακτυλικου αποτυπωματος..

https://photos.app.goo.gl/S0Nwi8Bo4fim9v7u1

https://photos.app.goo.gl/nvnZ9Ut590Xwes742

 

απο euryka ηρθε αυτη παρολο που τους ειπα να ακυρωσουν την παραγγελια μου την εστειλαν

 

http://i103.photobucket.com/albums/m143/gsa1967/20180328_185343_zpsvcz8424t.jpg

 

http://i103.photobucket.com/albums/m143/gsa1967/20180328_185400_zpspgcyxwcy.jpg

 

και εχετε δικιο παρολα που ο πωλητης στο ebay δειχνει την παρομοια φωτο με την eyryka μου εστειλε θηκη σαν την δικη σας.

Link to comment
Share on other sites

Είναι κανείς που το δουλεύει σε μέγεθος κ προβολή κειμένου σε μικρό;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Είναι κανείς που το δουλεύει σε μέγεθος κ προβολή κειμένου σε μικρό;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

View: default

Text: small

 

Αν θυμάμαι καλά το view small, έχει κάποια θέματα.

 

Thumbed from my mate 10 pro!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Σ' αυτό το άρθρο διάβασα ότι το SAMSUNG GEAR VR ταιριάζει και στο mate 10 pro και το έχουν και σαν πρώτη επιλογή. Το έχω δοκιμάσει σε S7 Edge ενός φίλου και μου άρεσε πάρα πολύ. Θα το δοκίμαζα αλλά έχει σύνδεση μόνο για micro-USB και όχι για USB-C γιατί είναι η πρώτη έκδοση του GEAR VR.

Το έχει δοκιμάσει κανείς (την καινούρια έκδοση με συνδεσιμότητα USB-C) με την δικιά μας συσκευή; Συνεργάζεται καλά; Με το που συνδέεται κατεβάζει κατευθείαν τις απαραίτητες εφαρμογές της oculus όπως κάνει και στα κινητά της SAMSUNG; Ρωτάω γιατί είναι κρίμα να δώσω κοντά 100 ευρώ και να μην συνεργάζεται καλά.

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

View: default

Text: small

 

Αν θυμάμαι καλά το view small, έχει κάποια θέματα.

 

Thumbed from my mate 10 pro!

 

Αυτο διαπιστωσα, το ειχα απο τις αρχες με μικρα και ειχα πολλα σπασιματακια ειδικα στο σκρολ του fb και σε κατι αλλες.Μολις το εβαλα "κανονικη" διορθωθηκαν

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αυτο διαπιστωσα, το ειχα απο τις αρχες με μικρα και ειχα πολλα σπασιματακια ειδικα στο σκρολ του fb και σε κατι αλλες.Μολις το εβαλα "κανονικη" διορθωθηκαν

Εγώ το έχω έτσι από την πρώτη μέρα, τι εννοείς σπασιματάκια; Δεν τα έχω ή δεν τα έχω προσέξει;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Σ' αυτό το άρθρο διάβασα ότι το SAMSUNG GEAR VR ταιριάζει και στο mate 10 pro και το έχουν και σαν πρώτη επιλογή. Το έχω δοκιμάσει σε S7 Edge ενός φίλου και μου άρεσε πάρα πολύ. Θα το δοκίμαζα αλλά έχει σύνδεση μόνο για micro-USB και όχι για USB-C γιατί είναι η πρώτη έκδοση του GEAR VR.

Το έχει δοκιμάσει κανείς (την καινούρια έκδοση με συνδεσιμότητα USB-C) με την δικιά μας συσκευή; Συνεργάζεται καλά; Με το που συνδέεται κατεβάζει κατευθείαν τις απαραίτητες εφαρμογές της oculus όπως κάνει και στα κινητά της SAMSUNG; Ρωτάω γιατί είναι κρίμα να δώσω κοντά 100 ευρώ και να μην συνεργάζεται καλά.

Σας ευχαριστώ

 

Vr με 1080p οθόνη δεν είναι και ότι καλύτερο!! Και να συνεργάζεται το αποτέλεσμα είναι πολύ κακό!!

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το πρόβλημα της μη ενημέρωσης των widget, επικοινώνησα με την Huawei Hellas αναφέροντας το πρόβλημα.

Η απάντησή τους ήταν ότι το πρόβλημα είναι με τον developer του Widget όπου δεν έχει κάνει τις απαραίτητες αλλαγές ώστε να δουλεύει σωστά με το τηλέφωνό μας. Ζήτησα λοιπόν να μου στείλουν ποιες είναι οι αλλαγές που πρέπει να κάνει ο developer, ώστε να τις επικοινωνήσω. Η απάντηση της Huawei ήταν ότι δεν έχουν documentation ούτε έχουν προγραμματίσει κάποιο σχετικό κείμενο οδηγιών. Τα συμπεράσματα δικά σας, για το τι ακριβώς φταίει :)

 

Επίσης, θα ήθελα να ενημερώσω το forum, για όποιον χρησιμοποιεί κάποιο calendar widget, ότι το "Your Calendar Widget" έκανε ένα update χτες, όπου μπορείς να κάνεις disable το scrolling στο widget (στο XDA forum έχει αναφερθεί ότι τα widgets που δεν δουλεύουν είναι τα scrollable).

Δοκιμάζω λοιπόν το widget αυτό από χτες με αυτή την επιλογή και φαίνεται ότι δουλεύει μέχρι τώρα χωρίς πρόβλημα. Ενημερώνω λοιπόν, σε περίπτωση λοιπόν που κάποιος φίλος χρειάζεται ένα τέτοιο widget.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...