Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα, έχω μόνο μια μέρα το κινητό και ακόμα ψάχνομαι . Πως μπορώ να δω το screen on time? Βλέπω ότι έχετε ανεβάσει screenshots άρα κάπου υπάρχει και εγώ δεν το βλέπω

 

Ευχαριστώ

 

Βαλε το μενου στα αγγλικα και θα το καταλαβεις πολυ καλυτερα (εννοειται αν ξερεις αγγλικα) γιατι στα ελληνικα η μεταφραση ειναι χαλια.

Για τη μπαταρια πας ρυθμισεις, μπαταρια, χρηση μπαταριας (τριτο απο το τελος) και τα στα βγαλει σαν hardaware και software.

 

Στο bench όχι στην καθημερινή χρήση ναι καθος όταν βλέπει το bech τα ανεβάζει όλα ποιο ψιλά από ότι είναι στην πράξη

 

Παντως σε πραγματικη χρηση δεν ειδα ποτε πτωση της αποδοσης σε κανενα κινητο, οσο και αν επεφτε η μπαταρια, οποτε το να το λεμε ετσι για να το λεμε δε νομιζω οτι ειναι ωραιο, εκτος αν εσυ το εχεις διαπιστωσει..

 

 

Ερωτηση, η γρηγορη φορτιση κλεινει απο καπου στο Mate? δεν βρισκω πουθενα ρυθμιση.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου το έχω στη κατοχή από τον Ιανουάριο. Μετάβαση σε android μετά από 4 χρόνια φυλακής στο iphone

Δε θα αναλωθώ σε ταχύτητα κ.λ.π γιατί πάει σφαίρα το κινητό, θα ήθελα να ρωτήσω μόνο αν έχει βγει κάποια αναβάθμιση της

google cam που να υποστηρίζει το hdr+ στο huawei. Εγώ έχω κατεβάσει αυτή:

https://drive.google.com/file/d/1zaY...w?usp=drivesdk

η οποία βγάζει μια μπλε απόχρωση στο portrait mode.

Γενικά η κάμερα είναι φοβερή αλλά κάποιες στιγμές προδίδεται από το software.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε το μενου στα αγγλικα και θα το καταλαβεις πολυ καλυτερα (εννοειται αν ξερεις αγγλικα) γιατι στα ελληνικα η μεταφραση ειναι χαλια.

Για τη μπαταρια πας ρυθμισεις, μπαταρια, χρηση μπαταριας (τριτο απο το τελος) και τα στα βγαλει σαν hardaware και software.

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Αγγλικά το έχω ούτως ή άλλως άλλα πήγαινα μέχρι hardware και δεν πάταγα πάνω στο screen για να δω ότι εκεί λέει τις ώρες.

4 ώρες SOT με 50% καλό δεν θεωρείται?

Link to comment
Share on other sites

Βαλε το μενου στα αγγλικα και θα το καταλαβεις πολυ καλυτερα (εννοειται αν ξερεις αγγλικα) γιατι στα ελληνικα η μεταφραση ειναι χαλια.

Για τη μπαταρια πας ρυθμισεις, μπαταρια, χρηση μπαταριας (τριτο απο το τελος) και τα στα βγαλει σαν hardaware και software.

 

 

 

Παντως σε πραγματικη χρηση δεν ειδα ποτε πτωση της αποδοσης σε κανενα κινητο, οσο και αν επεφτε η μπαταρια, οποτε το να το λεμε ετσι για να το λεμε δε νομιζω οτι ειναι ωραιο, εκτος αν εσυ το εχεις διαπιστωσει..

 

 

Ερωτηση, η γρηγορη φορτιση κλεινει απο καπου στο Mate? δεν βρισκω πουθενα ρυθμιση.

Όχι λόγο μπαταρίας πάντα μετά τα update γίνεται χειρότερα ( βλ s7 edge που πλέον σέρνεται ανελέητα)
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα. Κατοχος του ματε 10 προ απο χτες. Σχω μια απορια. Οταν μιλαω στο viber κανει συνεχεια ενα μπιπ μπιπ μπιπ σαν ηχος ειδοποιησης. Ξερετε πως το φτιαχνω?, ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μολις το δοκιμασα το Google Camera και δουλευει μια χαρα χωρις καποιο θεμα.

Θα πατησετε εδω: Google Camera Port by miniuser123

Μετα εδω: [APP] miniuser123's Google Camera Port [Portrait Mode][Exynos][snapdragon]

 

Μετα θα διαβασετε αν σας ενδιαφερει τι περιεχει η εκδοση 4:

4th version:

Download: MGC_5.1.018.177470874.41362666__A7.0-8.1_MI5S_v2b_SG7Exy_v4.apk

Thread: Google Camera with working portrait mode V4

Bugs:

Changes vs. V3:

-front cam HDR+ workaround for S7. Still to be tested in very bright conditions. Turn on "HDR+ front camera fix" if you have an S7.

-front cam: normal pics in auto HDR+ mode are saved now

-front cam: improved non-HDR+ quality

-added a custom auto-exposure mode for HDR+ (only HDR+, so not for portrait). It is called "Slow shutter" because it will decrease shutter speed as much as possible (1/10 secs on S7) in bad light. The result: much lower ISO and noise. Of course fast moving objects will probably get blurry more easily. Only tested this on S7, on other devices it might need some tuning.

 

Bonus!

You can also use AR Stickers if you are on Oreo.

 

Το δοκιμασα και δουλευει μια χαρα μετα απο δυο τρεια που δοκιμασα και δεν δουλευαν. Αν θελετε απο τις ρυθμισεις της Google Camera μετα μπορειτε να αλλαξετε τις ιδιοτητες της καμερας σε Google Pixel 2017 + Google Pixel II πηγαινουν μαζι ή αν θελετε τις βαζετε ως Nexus 6P και τις δυο επιλογες ομως.

Ελπιζω να σας φανει χρεισιμο.

 

H μόνη έκδοση google camera που μου έχει δουλέψει είναι αυτή:

https://drive.google.com/file/d/1zaY...w?usp=drivesdk

Αυτή που παραθέτεις εδω (V4) δεν μου δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Αγγλικά το έχω ούτως ή άλλως άλλα πήγαινα μέχρι hardware και δεν πάταγα πάνω στο screen για να δω ότι εκεί λέει τις ώρες.

4 ώρες SOT με 50% καλό δεν θεωρείται?

 

πολυ καλο, αλλα δε λεει κατι. και μενα τη 2η μερα τοσο ειχε που ημουν ολη μερα μες το σπιτι με wifi Και χαμηλο φωτισμο. Το θεμα ειναι να κραταει τετοιους χρονους και εξω, με δεδομενα και με πιο δυνατα την οθονη..

 

Όχι λόγο μπαταρίας πάντα μετά τα update γίνεται χειρότερα ( βλ s7 edge που πλέον σέρνεται ανελέητα)

 

Τι να σου πω, στο νοτε δεν εχω δει τετοιο προβλημα μετα απο 3 μηνες.

Στο s7 edge της κουμπαρας μου επισης, που τα εχει ριξει ολα απο πανω.

Απο εκει και περα, ολα παιζουν ρολο, αν καποιος κανει αναβαθμισεις απο πανω, ειδικα τις μεγαλες, μετα απο 1-1,5 χρονο ειναι πιθανο να γινουν κωλος. ΠΑρολα αυτα επειδη εχω τριγυρω μου μερικα samsung, τετοιο πραγμα δεν εχω δει. Ακομα και το s6 edge της ξαδερφης μου παει πολυ καλα, δε νομιζω οτι πηγαινε πιο γρηγορα καινουριο.. οποτε μαλλον να δεις μηπως κατι δε γινεται σωστα.

Τελος, τα παλια huawei πανε ορθια και μονο τα samsung Πεφτουν? ή και τουτα εδω μπουκωνουν αμα τα ριχνεις απο πανω ολα?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν το ήξερα ότι γίνεται κάτι τέτοιο στα Samsung. Δεν έχω δει πτώση επιδόσεων ανάλογα με τη μπαταρία..

Δηλαδή αν τρέξω στο note της γυναίκας μου ένα bench με 15% μπαταρία θα βγάλει χειρότερο αποτέλεσμα ?

Πραγματικά μου φαίνεται αστείο μιας και θα έπρεπε να βλέπεις διαφορά.

 

Όσο για το σήμα, δεν έχω δει να είναι καλύτερο.

Ακόμα δεν έχω περάσει από κάνα 2 σημεία όπου μόνο με U11 είχα σήμα ενώ όλα τα άλλα έχαναν, μόλις περάσω και από εκεί θα σου πω.

 

Δεν ασχολουμαι με bench ποτε. Δεν ειπα οτι ριχνει τα ρολογια οσο πεφτει η μπαταρια. Λεω οτι σε διεργασιες που γινονται ειδικα οταν φορτωμενο εκει ναι τα ριχνει. Γιαυτο και λαγκαρει .Ειχα ολα τα samsung. Οσον αφορα το μοντεμ δεν ειναι θεμα αν το διαπιστωσεις, Ανεκαθεν η σαμμυ ειχε χαμηλο σημα ,εξου και το χαμηλο sar που εχουν και τα κινητα της.

 

Για τα s6 edge ,s7 ,κ s8 που ειχα κλπ βαλε ενα p10 διπλα και θα δεις αν πανε καλα ή οχι.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Δεν ασχολουμαι με bench ποτε. Δεν ειπα οτι ριχνει τα ρολογια οσο πεφτει η μπαταρια. Λεω οτι σε διεργασιες που γινονται ειδικα οταν φορτωμενο εκει ναι τα ριχνει. Γιαυτο και λαγκαρει .Ειχα ολα τα samsung. Οσον αφορα το μοντεμ δεν ειναι θεμα αν το διαπιστωσεις, Ανεκαθεν η σαμμυ ειχε χαμηλο σημα ,εξου και το χαμηλο sar που εχουν και τα κινητα της.

 

Για τα s6 edge ,s7 ,κ s8 που ειχα κλπ βαλε ενα p10 διπλα και θα δεις αν πανε καλα ή οχι.

 

S6 edge διπλα απο P10? ωραια συγκριση.

Το να αναφερεσαι στο s7 πχ και να μιλαμε στο θεμα του mate 10 pro, με το μυαλο σε αυτο παλι ειναι λαθος συγκριση.

Θεωρω οτι το να συγκρινεις ενα παλιο λοιπον με το καινουριο ειναι αδικο.

Απο εκει και περα, επειδη τα βλεπω σε αλλους τα κινητα, και μαλιστα σε ατομα που δεν κανουν τιποτα για το σωστο στησιμο, δεν εχω δει κατι απο αυτα που λετε, ειδικα με το s6 edge Μου εκανε εντυπωση ποσο καλα παει αν και παλιο και χωρις καμια επαναφορα απο την 1η μερα.

 

Οσο για το σημα, συμφωνω για το sar Κλπ, απλα ειπα οτι θα μιλησω οταν περασω απο τα δυσκολα σημεια οπου σχεδον παντα εχαναν το σημα τα samsung ενω πχ το u11 ποτε. Ετσι κανω τετοιες συγκρισεις, οχι μονο με το sar.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Ερωτηση.. εχω εγκαταστησει κι εχω διαγράψει πολλες εφαρμογές μεχρι να βρω το τελικό στήσιμο του κινητού! Λογικα ολο και κατι μενει απο το γραψε σβησε..

Η εκκαθάριση που εχει απο την μαμα εφαρμογη 'διαχείριση συσκευής' κανει καλη δουλεια σε αυτο η θα ηταν καλυτερο να περασω καποια αλλη ωστε να μην αφησει κανενα σκουπιδι να το πω ετσι?

 

Η μαμά εκκαθάριση καλή είναι αλλά εγώ μια φορά το μήνα βάζω το clean Master, εκκαθαρίζω και το βγάζω μετά.

Α... και ένα ωραίο. Προχθές συνέδεσα το κινητό με το laptop μέσω του καλωδίου της φόρτισης και άρχισα να κοιτάω τους φακέλους που έχει. Προς μεγάλη μου έκπληξη ανακάλυψα φακέλους παιχνιδιών και εφαρμογών που είχα πλέον διαγράψει. Κάποιοι φάκελοι είχαν και κάτι data μέσα. Φυσικά τα διέγραψα όλα. Θέλω να επισημάνω ότι για παράδειγμα από τα 15 παιχνίδια και τις 15 εφαρμογές που είχα και διέγραψα βρήκα φακέλους για 2-3 από αυτά. Δεν συνέβει για όλα.

Link to comment
Share on other sites

S6 edge διπλα απο P10? ωραια συγκριση.

Το να αναφερεσαι στο s7 πχ και να μιλαμε στο θεμα του mate 10 pro, με το μυαλο σε αυτο παλι ειναι λαθος συγκριση.

Θεωρω οτι το να συγκρινεις ενα παλιο λοιπον με το καινουριο ειναι αδικο.

Απο εκει και περα, επειδη τα βλεπω σε αλλους τα κινητα, και μαλιστα σε ατομα που δεν κανουν τιποτα για το σωστο στησιμο, δεν εχω δει κατι απο αυτα που λετε, ειδικα με το s6 edge Μου εκανε εντυπωση ποσο καλα παει αν και παλιο και χωρις καμια επαναφορα απο την 1η μερα.

 

Οσο για το σημα, συμφωνω για το sar Κλπ, απλα ειπα οτι θα μιλησω οταν περασω απο τα δυσκολα σημεια οπου σχεδον παντα εχαναν το σημα τα samsung ενω πχ το u11 ποτε. Ετσι κανω τετοιες συγκρισεις, οχι μονο με το sar.

 

Τα ανέφερα γτ είπες ότι πάνε καλά τα s6 ,s7. Από κει κ πέρα περιμένουμε το μεγάλο update που διορθώνει πολλά θέματα ,περίπου στις 18 του μήνα βγαίνει . Το HTC πως ήταν σε κάμερα σε σχέση με αυτό;αν κ βγαίνουμε εκτός θέματος

 

Sent from Mate 10 pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Απορια:

Στη μπαταρια, στο μενου "εκκινηση", πως το εχετε στησει? δεν εχω καταλαβει πως λειτουργει και εχω κλεισει σχεδον τα παντα εκτος απο social Κλπ που δεχομαι ειδοποιησεις. ΘΕωρω πως ολα τα αλλα δεν χρειαζεται να ειναι ανοιχτα, γιατι τα ανοιγουμε εμεις οταν θελουμε.

Να τα αφησω ολα auto?

 

Τα ανέφερα γτ είπες ότι πάνε καλά τα s6 ,s7. Από κει κ πέρα περιμένουμε το μεγάλο update που διορθώνει πολλά θέματα ,περίπου στις 18 του μήνα βγαίνει . Το HTC πως ήταν σε κάμερα σε σχέση με αυτό;αν κ βγαίνουμε εκτός θέματος

 

Sent from Mate 10 pro

 

Τα ανεφερα απαντωντας στο μηνυμα οτι μολις παρουν 2 updates γινονται χαλια και δεν παλευονται, που δεν θεωρω οτι ισχυει. Προφανως και δεν εννοω οτι το σ6 παει σαν το σ8 ή σαν το ματε...

Απο εκει και περαδεν υπαρχει λογος να συνεχισουμε το offtopic, Ο καθε ενας εχει μια αποψη, την λεει και τελος, το να το παρατραβαμε γινεται κουραστικο.

 

ΟΣο για την καμερα του u11, καλυτερη απο G6 και ιδια σχεδον με note. Το εκανα συγκριση με note Που ειχα τοτε, ισως και με s8, αν θυμαμαι καλα.. καμια διαφορα στις βραδινες που υποτιθεται οτι ηταν κατι σπουδαιο.

Επισης στο shutter ειχε ενα μικρο lag. Οχι μεγαλο, αλλα δεν ειχε το ακαριαιο που εχει το δικο μας.

Τελος στο βιντεο εγγραφε αρχεια matroska που δεν μπορουσα να τα χρησιμποιησω σε share στα social, πχ whatsapp και μου την εδωσε.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Απορια:

Στη μπαταρια, στο μενου "εκκινηση", πως το εχετε στησει? δεν εχω καταλαβει πως λειτουργει και εχω κλεισει σχεδον τα παντα εκτος απο social Κλπ που δεχομαι ειδοποιησεις. ΘΕωρω πως ολα τα αλλα δεν χρειαζεται να ειναι ανοιχτα, γιατι τα ανοιγουμε εμεις οταν θελουμε.

Να τα αφησω ολα auto?

 

 

 

 

 

ΟΣο για την καμερα του u11, καλυτερη απο G6 και ιδια σχεδον με note. Το εκανα συγκριση με note Που ειχα τοτε, ισως και με s8, αν θυμαμαι καλα.. καμια διαφορα στις βραδινες που υποτιθεται οτι ηταν κατι σπουδαιο.

Επισης στο shutter ειχε ενα μικρο lag. Οχι μεγαλο, αλλα δεν ειχε το ακαριαιο που εχει το δικο μας.

Τελος στο βιντεο εγγραφε αρχεια matroska που δεν μπορουσα να τα χρησιμποιησω σε share στα social, πχ whatsapp και μου την εδωσε.

 

Εγώ όλα auto τα έχω αυτά .

Για την κάμερα ,κατατοπιστικός .

 

Sent from Mate 10 pro

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όλα auto τα έχω αυτά .

Για την κάμερα ,κατατοπιστικός .

 

Sent from Mate 10 pro

 

ξερουμε καθολου πως λειτουργει αυτο το πραμα? γενικα δινω πολλη σημασια στο σωστο στησιμο του κινητου τον πρωτο καιρο, τα κανω ολα οπως πρεπει πρωτη-δευτερη μερα και τελος δεν ξανα ασχολουμαι, αλλα εδω ειναι καινουρια για μενα ολα αυτα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

 

απο προχθες που εβαλα τα Mail Μου το κανει κανει συνεχεια, εχω 2 gmail Και ενα hotmail Και καθε λιγο ενα απο τα 2 εχει θεμα...

εχω βαρεθει να μπαινω να εγκρινω..

 

Γενικά υπάρχει θέμα με τις εγκρίσεις. Για πάρα πολλά προγράμματα ζητάει εγκρίσεις που ήδη έχεις δώσει. Δεν ξέρω μήπως αυτό συνδυάζεται και με κάποιον που λίγο πριν ανέφερε ότι βρήκε φακέλους που είχε σβήσει και παίζει κάποιο γενικότερο θέμα με την "αποθήκευση". Αυτό είναι καθαρά υπόθεση. Όπως πχ εγώ βρίσκω sms που έχω σβήσει με το Android Messages αλλά στο stock sms app μου τα εμφανίζει. Περίεργα πράγματα γενικά με τις αποθηκεύσεις/διαγραφές και φοβάμαι μήπως είναι κάποιο θέμα του UFS...

 

Επίσης, για να βλέπουμε λίγο πολύ τι συμβαίνει με τα reviews:

https://9to5google.com/2018/02/12/huawei-mate-10-fake-best-buy-reviews/

 

Αν κάνουν τέτοια πράγματα με απλούς κατόχους, ας φανταστούμε τι γίνεται με επίσημους reviewers....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ξερουμε καθολου πως λειτουργει αυτο το πραμα? γενικα δινω πολλη σημασια στο σωστο στησιμο του κινητου τον πρωτο καιρο, τα κανω ολα οπως πρεπει πρωτη-δευτερη μερα και τελος δεν ξανα ασχολουμαι, αλλα εδω ειναι καινουρια για μενα ολα αυτα.

 

Υποτίθεται ότι αν τα βγάλεις από το auto, όλα μένουν ανοιχτά. Όταν είναι στο auto κάνει διαχείριση το emui που γενικά είναι πολύ aggresive και κλείνει πολύ εύκολα εφαρμογές. Εγώ τα έβγαλα όλα από auto πχ γιατί χρησιμοποιώ πολύ Garmin Connect και trackers και μου τα κλεινε συνεχώς. Ακόμα και στο manual πάντως να ξέρεις ότι εμφανίζει θέματα κλεισίματος εφαρμογών.

off / d.
Link to comment
Share on other sites

ok το γυρναω auto γιατι τα ειχα κλεισει ολα, και μεσα τις 3 επιλογες. ΝΑ δουμε πως θα παει ετσι. Απλα δεν εχω εμπιστοσυνη και στους προγραμματιστες οπου οποτε θελουν τα κανουν να τρεχουν να μαζευουν data.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες, χθες εβγαλα το πρωτο διημερο.

Σχεδον 6 ωρες οθονης και 1 ωρα κλησεων με υπολοιπο 9%.

 

Για 2 μερες ειναι καλα, αλλα οχι κατι τρομερο για τα 4000mha και για την αναλυση οθονης...

Θα περιμενω και τις επομενες μερες να δω. ΠΕριμενα κατι λιγο παραπανω αν το συγκρινω με τα s8+ και s7 edge Που επιανα 5 ωρες οθονη και 2-3 ωρες ομιλιας τουλαχιστον στο 2ημερο με οθονη μεγαλυτερης αναλυσης.

 

26357939018_691b514b72_z.jpgMate 10 pro battery by Nikos Bletas, on Flickr

38419615910_9c48b085b6_z.jpgMate 10 pro battery by Nikos Bletas, on Flickr

40197563802_5dd2b9460b_z.jpgMate 10 pro battery by Nikos Bletas, on Flickr

 

 

 

 

απο προχθες που εβαλα τα Mail Μου το κανει κανει συνεχεια, εχω 2 gmail Και ενα hotmail Και καθε λιγο ενα απο τα 2 εχει θεμα...

εχω βαρεθει να μπαινω να εγκρινω..

Έτσι είναι ακριβώς Νίκο

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Ερωτηση.. εχω εγκαταστησει κι εχω διαγράψει πολλες εφαρμογές μεχρι να βρω το τελικό στήσιμο του κινητού! Λογικα ολο και κατι μενει απο το γραψε σβησε..

Η εκκαθάριση που εχει απο την μαμα εφαρμογη 'διαχείριση συσκευής' κανει καλη δουλεια σε αυτο η θα ηταν καλυτερο να περασω καποια αλλη ωστε να μην αφησει κανενα σκουπιδι να το πω ετσι?

Revo Uninstaller Mobile
Link to comment
Share on other sites

απο προχθες που εβαλα τα Mail Μου το κανει κανει συνεχεια, εχω 2 gmail Και ενα hotmail Και καθε λιγο ενα απο τα 2 εχει θεμα...

εχω βαρεθει να μπαινω να εγκρινω..

 

Εγώ απενεργοποίησα τελείως το gmail και παίζω μόνο με την stock εφαρμογή για e-mails και όλα μια χαρά.Ούτε εγκρίσεις ούτε τίποτα.

παρεμπιπτόντως όλα τα έχω στο Auto.

Link to comment
Share on other sites

Η stock εφαρμογή email έχει ένα κακό να ανανεώνεται κάθε 15 λεπτά.Εγώ δε βρήκα να ανανεώνεται συνέχεια κάπως.

Επειδή εγώ όμως ήθελα να ανανεώνεται συνέχεια έβαλα της Outlook και δουλεύει άψογα εδώ και 1 βδομάδα.

Το μόνο που χάνεις είναι η ένδειξη του αριθμού αδιάβαστων μηνυμάτων στο εικονίδιο σε σχέση με τη stock πάντα.

Σημείωση:

Εχω και hotmail και Gmail.

Link to comment
Share on other sites

To mate δεν ριχνει το ρολοι cpu οπως κανει η samsung ,αλλωστε γιαυτο παει τεζα και το αλλο λαγκαρει. Θα μπορουσε να το κανει κ το mate αυτο και να πιανεις παραπανω ωρες. Αλλα προτιμω οπως ειναι .Επισης το mate εχει καλυτερο κ πιο δυνατο σημα με οτι συνεπαγεται στην μπαταρια. Οποτε το οτι εχει 4000mah υπαρχει λογος. Πρεπει να τα κοιταμε ολα.
Παιδιά η μπαταρία δε παίζεται. Αλλά θεωρώ υπερβολή το 2ημερο να μην είναι αρκετό. Είναι εξαιρετικό. Εγώ με τεζα χρήση πέφτω για ύπνο στις 2 με 35% και το λιώνω από τις 8 το πρωί. Τα πάντα ανοιχτά μονίμως. Έχω να δω καλή μπαταρία από εποχές Νοκία 3210. Είναι κομπλέ η συσκευή. Παίζω και το παιχνιδάκι μου, ακούω τη μουσική μου, πολύ χρήση YouTube. Αν δε κάνω τίποτα από αυτά ε θα με βγάλει και 3η μέρα χαίρω πολυ!!!

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να είναι και λίγο άσχετο αλλά σχετικό με την έλλειψη audio jack στην συσκευή μας.

 

Κάποια πολύ καλά bluetooth ακουστικά με handsfree λειτουργία να μπορείς να ακούσεις την μουσικούλα σου ποιοτικά και να μπορείς να πραγματοποιείς και τηλεφωνικές κλήσεις έχετε να προτείνετε ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απενεργοποίησα τελείως το gmail και παίζω μόνο με την stock εφαρμογή για e-mails και όλα μια χαρά.Ούτε εγκρίσεις ούτε τίποτα.

παρεμπιπτόντως όλα τα έχω στο Auto.

 

Μα για την στοκ εφαρμογή mail μιλαω. Gmail δε δουλεύω χρόνια τώρα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η stock εφαρμογή email έχει ένα κακό να ανανεώνεται κάθε 15 λεπτά.Εγώ δε βρήκα να ανανεώνεται συνέχεια κάπως.

Επειδή εγώ όμως ήθελα να ανανεώνεται συνέχεια έβαλα της Outlook και δουλεύει άψογα εδώ και 1 βδομάδα.

Το μόνο που χάνεις είναι η ένδειξη του αριθμού αδιάβαστων μηνυμάτων στο εικονίδιο σε σχέση με τη stock πάντα.

Σημείωση:

Εχω και hotmail και Gmail.

 

Η στοκ εφαρμογή δεν έχει καν schedule που έχουν όλα τα στοκ. Εγώ θέλω κάθε μισή ώρα τη μέρα μέχρι τις 3 και μετά κάθε 3 ώρες. Έχω που έχω 50 κλήσεις τη μέρα. Άμα βαράει και αυτό όλη μέρα με 3 επαγγελματικά mail σώθηκα

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά η μπαταρία δε παίζεται. Αλλά θεωρώ υπερβολή το 2ημερο να μην είναι αρκετό. Είναι εξαιρετικό. Εγώ με τεζα χρήση πέφτω για ύπνο στις 2 με 35% και το λιώνω από τις 8 το πρωί. Τα πάντα ανοιχτά μονίμως. Έχω να δω καλή μπαταρία από εποχές Νοκία 3210. Είναι κομπλέ η συσκευή. Παίζω και το παιχνιδάκι μου, ακούω τη μουσική μου, πολύ χρήση YouTube. Αν δε κάνω τίποτα από αυτά ε θα με βγάλει και 3η μέρα χαίρω πολυ!!!

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 

Όλα αυτά σε wifi και σε σταθερό σημείο ή είσαι έξω όλη μέρα? Κλήσεις κάνεις καθόλου ?? Αν τα κάνεις έξω και με κλήσεις θα δεις μεγάλη διαφορά από αυτά που λες τώρα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΙ αναγνώρισε μέχρι και την "θεατρική παράσταση" όπως το ονομάζει. :pe8ae578072e35e3a2030a18c96bf9caf.jpg

 

Στάλθηκε από το Mate 10 Pro μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...